dopravca
20.06.08,13:24
Poraďte tú najlepšiu plnku do medových rezov/ tá naša sa nám už prejedla/
Tweety
20.06.08,11:25
Poraďte tú najlepšiu plnku do medových rezov/ tá naša sa nám už prejedla/
Ak nevieme aká je tá Vaša, tak možno poradíme rovnakú, skús napísať, aká vlastne je. :)
hanelie
20.06.08,12:36
200 g margarín / palmarin
200 g pr. cukor
spolu vymixovať do hladka


variť 1/2 l mlieka s 1 VC

nasucho vymiešať 6 PL hladkej múky špecial + 3 PL kakao
pridať studeného mlieka - do hladka vymiešať - variť ako puding

po vychladnutí spolu zmiešať do hladka

plniť pláty
táto dávka je na dve balenia medových / dobošových / platov:)
dopravca
20.06.08,13:10
Tá naša je: 1/2l mlieka rozdelíme na 2 časti. Jednu dáme variť v druhej rozmiešame 3 PL hrubej múky, vanilku a uvaríme hustú kašu. 250g palmarinu vymiešame s 250g cukru a zmiešame s vychladnutou kašou. Je dobrá, takááá iná, možno niekomu zachutí. Možnože plnka ani nie je na vine, ale tie cestá robia teraz nejaké aromatizované...
betyna8
20.06.08,13:40
Ja som plnila medove rezy ako marlenku.Uvarene salko+maslo+orechy+rum.Mnam:D
nela88
20.06.08,17:11
Úplne geniálna je plnka mojej svokry. 6dcl mlieka, 1 1/2 PL hr.múky, 1 1/2 PL maizeny- uvariť kašu. 200g masla, 200g práškového cukru, vymiešať do peny +šťava z jedného väčšieho citrónu/ 2 malé-podľa chuti/ Všetko spolu zmiešať. Práve ten citrón tam má skvelú chuť. Nie je to presladené. Stojí to za vyskúšanie.
betka631
20.06.08,18:25
Tá naša je: 1/2l mlieka rozdelíme na 2 časti. Jednu dáme variť v druhej rozmiešame 3 PL hrubej múky, vanilku a uvaríme hustú kašu. 250g palmarinu vymiešame s 250g cukru a zmiešame s vychladnutou kašou. Je dobrá, takááá iná, možno niekomu zachutí. Možnože plnka ani nie je na vine, ale tie cestá robia teraz nejaké aromatizované...

Ja si cesto robím sama, nemám rada tie kúpené, neviem čím to je,že sa mi zdajú veľmi umelé. Prilepím aj recept na cesto...vyskúšaj:

2 vajcia
70g masla
150 g prášk. cukor
2 lyžice teplého medu
2 lyžice mlieka
1 lyžica sódy bikarbóny
450 g hladkej múky
lekvár

Plnka:3 dcl mlieka
3 lyžice hrubej múky
150 g cukru
250 g masla
1 lyžica kakaa

Vajcia, maslo, cukor, med, mlieko a sódu vymiešame nad parou. Potom pridáme múku a zamiesime cesto, ktoré rozdelíme na 4 častí. Rozvaľkáme a na opačnej strane plechu upečieme 4 medové pláty. Naplníme plnkou, potrieme lekvárom a polejeme čokoládovou polevou.

Plnka: Do mlieka pridáme múku, cukor a za stáleho miešania uvaríme hustú kašu. Maslo vymiešame do peny, pridáme vychladnutú kašu, kakao a premiešame.