ronynb
15.04.05,11:36
Ahojte všetci,

vedel by mi niekto poradiť super recept na banánové rezy?
adinka55
15.04.05,10:55
Ja robim tieto, maju u nas uspech:

Cesto: 6 vajec, 150 g práš. cukru, kakao, 150 g hrubej múky, 20 g margarínu a 20 g hrubej múky na plech, prášok do pečiva

Plnka: 3 dl mlieka, 50 g polohrubej múky, 250 g práš. cukru, 250 g masla


Okrem toho budeme este potrebovat: malinový džem, 4-5 banánov

Postup práce:

Žĺtky vymiešame s práš. cukrom. Pridáme kakao, múku, prášok do pečiva striedavo s vyšľahaným snehom. Cesto dáme upiecť na vymastený a múkou vysypaný plech. Plát potrieme malinovým džemom, poukladáme na kolieska nakrájané banány, natrieme plnkou a polejeme čokoládovou polevou.

Plnka: Z mlieka a múky uvaríme hustú kašu a necháme ju vychladnúť. Pridáme tam potom maslo vymiešané s cukrom.


Najlepsie su na druhy den, ked sa plnka chutovo spoji s bananmi.
Dobru chut !
Zita5
15.04.05,11:12
Banánové rezy ::cool:

10 vajec, 10 lyž. práškového cukru, vanilkový cukor , 5 lyžiíc kakaa , 8 lyžíč hladkej múky , prášok do pečiva 3/4 sáčku , 4 šľahačkové smotany , džem - ríbezľový ,5-6 banánov,várová vážená čokoláda na strúhanie , rum .

Žĺtka vymiešame s práškovým cukrom pridáme vanilkový cukor , kakao . Vymiešame sneh z bielkov . Do múky si zamiešame prášok do pečiva .
Potom pomaličky striedavo pridávame/ miešať len zľahka/ do vymiešaných žĺtkov muku , sneh, múku , sneh . Bolo by treba vidieť v tom ceste biele miestečká od pridaného snehu . Ak to máme pospájané tak masu vylejeme na plech , ktorý sme potreli olejom a vysypali hladkou múkou . Pečieme v rúre . Skúšam to so špajlou . Však to poznáte .
Po vychladnutí cesto nechám v plechu vychladnúť a také vychladuté polejem rumom , natriem džemom , poukladám pozdĺž rozrezané banány a navrch natriem rozšľahanú smotanu a dosť na hrubo . Povrchu nastrúham váženú várovú čokoládu a zostane to tak krásne strapaté . Nechať v chladničke stuhnúť aspoň 2 hod. / u mňa to nie je možné / .

Dobrú chuť Vám želám . To je skutočne bomba .Takto isto robím aj banánovú tortu . Málo práce , super úžitok , ak to raz spravíte , tak to budete do zbláznenia opakovať . Moji dospelí papáči to stihnú zlikvidovať hneď , a večer už neviem o tom , že som niečo piekla .
ronynb
15.04.05,12:49
Ďakujem, vyzerá to ozaj mňamkavo, hneď zajtra vyskúšam
kukučka
15.04.05,19:04
Určite vyskúšam obidve varianty a pridávam tretiu aj s perličkou: Mala som susedu výbornú cukrárku, ktorá piekla po svadbách - ten koláč je od nej. Zobrala som ho namiesto torty ako darček na svadbu kamarátom do Bratislavy vlakom cez pol Slovenska a domácim tak chutil, že ho schovali pre seba! :D :D :D

Banánový koláč

2 pláty klasický kakaový piškót zo 6 vajec, oba natrieme krémom. Na jeden poukladáme pozdľžne nákrájané veľké zrelé banány, prikryjeme druhým plátom krémom dole! Navrch čokoládová poleva.

Krém: maslo dobre vymiešame s práškovým cukrom do hladka a pridáme lieskovoorieškovú nugetu. Dobrú chuť.
juliska
19.05.06,10:12
Prosím nepozná niekto recept na banánové rezy, v kde sa do krému dáva salko?
zuzana
19.05.06,10:30
Tuším tento recept zo salkom bol v Slovenke.
RERE
19.05.06,10:31
Banánový koláč robievam skoro stále len so salkovou plnkou. Robím orechové cesto, niekedy aj obyčajnú piškótu / keď robím roládu /, potriem tenkou vrstvou lekváru a na to ide plnka zo salka. Salko variť 2 hodiny /alebo 1 hod. v kuchte/, vymiešať 1 celé maslo, pridať vychladnuté Salko a ja dávam aj štamprlo rumu. Pre nás je to najlepšia plnka na svete.
zuzana
19.05.06,10:39
Nemá niekto tie rezy zo Slovenky???
Zita4
19.05.06,11:04
Neviem, aké sú tie zo Slovenky, ale našla som tieto so Salkom:
http://recepty.labuznik.com/recept/17380-Rodinne_bananove_rezy
zuzana
19.05.06,11:21
To nie sú ony toto bolo v Slovenke, kde na prednaj strane je Kmotríková, túším 16/2006
juliska
19.05.06,12:14
Ďakujem Vám veľmi pekne, veľmi pomohlo a prosím nemá niekto skúsenosť s tým, keď to salko nebudem variť tie 2 hodiny ( aby to nebolo také moc sladké ), ale ako na griláž len zmiešam s rozpusteným maslom, či to potom ztuhne?
RERE
22.05.06,12:07
Len s maslom to nestuhne, musíš najprv upáliť cukor a potom vliať Salko a potom maslo. Ale je to tiež tak isto sladké ako keď sa to Salko varí 2 hodiny.
dogicka
22.05.06,12:15
Krém: maslo dobre vymiešame s práškovým cukrom do hladka a pridáme lieskovoorieškovú nugetu. Dobrú chuť.[/QUOTE]

Aké množstvo tej nugety tam treba dať?
Katuľka
10.12.07,09:46
Zdravím Vás všetkých, som na tejto stránke po prvýkrát. Či sa týka bananových rezov tak možte miesto šľahačky alebo salka použiť rastlinnú šľahačku. Predavajú ju v ZDravej výžive. Stojí 1 liter okolo 60 korún. Neviem koľko má ečiek ale ušľaha sa pekne do tuha, môže sa aj prevariť. Zdraví Katuľka.
JankaII
11.12.07,17:41
aj ja niečo pridám
kukučka
11.12.07,18:22
dogicka
Krém: maslo dobre vymiešame s práškovým cukrom do hladka a pridáme lieskovoorieškovú nugetu. Dobrú chuť.


Aké množstvo tej nugety tam treba dať?


Najviac nám chutí nugeta z Orionu, daj aspoň 3, 4 malé plastové krabičky. Čím viac, tým je plnka lepšia.
bv_alexandra
28.06.09,13:23
Banánové rezy ::cool:

10 vajec, 10 lyž. práškového cukru, vanilkový cukor , 5 lyžiíc kakaa , 8 lyžíč hladkej múky , prášok do pečiva 3/4 sáčku , 4 šľahačkové smotany , džem - ríbezľový ,5-6 banánov,várová vážená čokoláda na strúhanie , rum .

Žĺtka vymiešame s práškovým cukrom pridáme vanilkový cukor , kakao . Vymiešame sneh z bielkov . Do múky si zamiešame prášok do pečiva .
Potom pomaličky striedavo pridávame/ miešať len zľahka/ do vymiešaných žĺtkov muku , sneh, múku , sneh . Bolo by treba vidieť v tom ceste biele miestečká od pridaného snehu . Ak to máme pospájané tak masu vylejeme na plech , ktorý sme potreli olejom a vysypali hladkou múkou . Pečieme v rúre . Skúšam to so špajlou . Však to poznáte .
Po vychladnutí cesto nechám v plechu vychladnúť a také vychladuté polejem rumom , natriem džemom , poukladám pozdĺž rozrezané banány a navrch natriem rozšľahanú smotanu a dosť na hrubo . Povrchu nastrúham váženú várovú čokoládu a zostane to tak krásne strapaté . Nechať v chladničke stuhnúť aspoň 2 hod. / u mňa to nie je možné / .

Dobrú chuť Vám želám . To je skutočne bomba .Takto isto robím aj banánovú tortu . Málo práce , super úžitok , ak to raz spravíte , tak to budete do zbláznenia opakovať . Moji dospelí papáči to stihnú zlikvidovať hneď , a večer už neviem o tom , že som niečo piekla .
tento recept odporúčam je vynikajúci a jednoduchý:)