PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : PZP - vyplatenie poistného plnenia CEZ ROZPOČETbbx
26.06.08, 23:33
Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom poistného plnenia cez rozpočet. Po autonehode poistné bude hradené z PZP vinníka. V tomto prípade poisťovňa je ochotná uhradiť cez faktúru plnú sumu na základe návrhu od SlovExperty, ALE cez rozpočet už automaticky odpočítajú amortizáciu a DPH ... ďalej počítajú iba polovičnú sumu za hodinu práce a niektoré menšie náklady vôbec neuznajú ... takže nakoniec vyjde prakticky polovičná suma. Je to vôbec zákonné??? Existuje nejaká možnosť, aby vyplatili v plnej výške v hotovosti uznané náklady? DPH vlastne z akého dôvodu odpočítajú? Ďakujem pekne za reakcie!

Ivva
28.06.08, 06:19
Z vlastnej skusenosti odporucam dat si urobit znalecky posudok, ktorym by si preukazal vysku skody. Pozri tuto temu mozno ti pomoze zorientovat sa v problematike Alianz-poistne plnenie pri autonehode.

bbx
09.07.08, 07:43
Dakujem za radu. Mozno na konci dam vypracovat aj ten nezavisly znalecky posudok a budem ziadat od pana vinnika rozdiel ... no teraz by ma skor zaujimalo, co je vyhodnejsie, nechat vyplatit poistne plnenie cez rozpocet alebo ist do autorizovaneho servisu. Neviem, aka bude vyska odpocitanej amortizacie v pripade, ked idem cez servis na fakturu. Nechcel by som priplatit este 30 000. Cez rozpocet mi odpocitali amortizaciu v hodnote 20 000, takze no neviem. Inac hlavne co ma nastve, PRECO odpocitaju automaticky DPH v pripade rozpoctu. Ja za tie nahradne diely v kazdom pripade budem platit aj DPH, tak poistovna preco mi nevyplaca??? tak nech mi zabezpecuju nahradne diely bez DPH! Je to vobec zakonne?

bbx
09.07.08, 07:48
No a druha vec je amortizacia. Nejaky idiot mi rozbije zaparkovane auto a ja este mam byt vdacny poisovni, lebo mi zvysuju novymi nahradnymi dielmi hodnotu mojho auta.