zahradnik1
03.07.08,12:27
Aké rýchlo pripraviteľné jedlá zo zeleniny doporučujete na dnešné dni ?
Uvítam jednoduché recepty. Ďakujem gazdinkám.
Magma
03.07.08,10:53
Ja budem poobede robiť cukinové placky...takisto ako zemiakové ale z cukiny.
Terezia13
27.08.13,17:21
prosím o recepty z cukety okrem vyprážania a placiek na spôsob zemiakových
ďakujem
asedma
27.08.13,18:18
kamoska robila tak, ze udusila na cibuli postruhanu cuketu, pridala cervenu papriku, sol korenie, vegetu..ze jej to chutilo a robi tak aj tekvicu
avalik
27.08.13,18:33
Terezia13
prosím o recepty z cukety okrem vyprážania a placiek na spôsob zemiakových
ďakujem

http://www.porada.sk/t29490-cukety.html
http://www.porada.sk/t170406-recept-na-plnenu-cuketu.html
...
https://www.google.sk/search?q=cuketa+recepty
msa
28.08.13,03:48
ja robievam na kocky pokrájanú osmahnutú s cesnakom narýchlo a dá sa to jesť úplne samé, s cestovinami aj s ryžou, prípadne dám do toho trochu črievkového syra pre zmenu chuti, tiež robievam placky a ešte na elektrickom grile len tak na koliečka nakrájané a ugrilované.
katka 23
28.08.13,04:49
ja som vyskúšala pripraviť cuketu na spôsob francúzkych zemiakov - pokrájala som na plátky cuketu, trocha zemiakov, paradajky, papriku, červenú cibuľu, do toho klobásu, poliala som troškou oleja a dala zapiecť do remosky
wirgi
28.08.13,16:50
ja robím cuketu s cestovinami. Na slanine opražíme cibulu,pridáme postrúhanú cuketu, cesnak, osolíme , podusíme , zahustíme syrom v črievku alebo syrokrémom dochutíme bylinkami podľa chuti a premiešame s uvarenými cestovinami ,môžeme posypať strúhaným syrom
Terezia13
28.08.13,18:00
ďakujem, určite to vyskúšam a všetky priložené recepty.....mňam, už sa teším
Janiela
28.08.13,18:35
tiež tak robím, ale niekedy pridávam ajkyslú alebo sladkú kapustu
ilona
29.08.13,11:48
Ja cukety nakrájam na plátky ,osolím, okorením bylinkami, dám papier do pekáča a upečiem. Takto robím aj cvikľu .
evuš
02.09.13,09:30
Akurát obedujem toto :
- mladú cukinu umyjem a pokrájam na asi na 1,5x1,5 cm kocky, osmažím chvíľu na oleji, posypem grilovacím korením a ochutím pretlačeným cesnakom /nešetrím/ - nechám vychladnúť...zmesou plním plátky šunky /nejakej podlhovastej/ - robím vlastne také závitky, naskladám do zapekacej misy vedľa seba, posypem strúhaným syrom a zalejem trochou smotany s jedným vajíčkom...prudko zapečiem do červena...
hubatá
01.10.13,17:38
Cukinu pokrájam na kolieska, osolím a z každej strany obalím v hladkej múke. Vypražím na oleji. Dá sa jesť len tak s chlebom a paradajkovým šalátom alebo so zemiakovým pyré. Cukina sa môže poliať aj nejakým jogurtovo-cesnakovo-kôprovým dipom, prípadne podľa chuti aj s inými surovinami (cesnak, chili paprička a pod.) Len treba rýchlo papať, lebo z cukiny sa stane "handra" - ale to už asi viete.
Dáša_
01.10.13,19:17
Ja som robila rybu (filé) v pivnom cestíčku - iba pivo, hladká múka a soľ, rozmiešané, nie veľmi dokonale. A nakoľko mi ostalo, tak som obalila aj platky cukety a z oriesovomaslovej tekvice som nakrajala väčšie hranolky a tie tiež takto urobila a boli výborné.

Tekvie teraz bežne pečiem - nakrájam na asi 1 cm hrubé plátky, dám na olejovaný plech, osolím a pridám nejaké korenie, bylinky, cesnak - podľa chuti. Pečiem, kým nechytí kôrku. Používam na to butternutku :) a hokkaido tekvicu.

Ked je vela cukyny a trosku mi prerastie, tak nakrajam asi na 0,5 cm kolieska, rovnako aj baklažán. naskladám do zapekacej nádoby cez sebavrsty spolu s paprikou, paradajkou. Každú vrstvu solím a sypem jemne korením. Celé zapekám prokryté v rúre. Pustí to fantastickú šťavu a potom len tak s chlebom, bagetou. Alebo aj zemiakmi.

Dobré su aj napríklad zemiaky dusené naraz s karfiolom, prípadne hráškom. Na cibuľke trochu orestované, zaliate trochou vody a dusené, kým sa časť zemiakov nerozdusí a nevytvorí omáčku. Samozrejme, podľa chuti korenie, napríklad kari je s tým výborné, alebo len kurkuma. Niekomu chuti aj červená paprika.