kaplanka
09.07.08,21:33
Prosím o radu na recept na rýbezľový sirup. Mám dcérku ktorá má atopický ekzém a chcem jej urobiť rýbezľový sirup bez PETOLU - je to chemický konzervant a pri takýchto veciach si musím pri malej dať pozor. Preto prosím o radu, ako urobiť pre ňu sirup, keďže kupované jej nedávam a chcem, aby aj vydržal zimu - aby sa nepokazil... ĎAKUJEM
renatan
10.07.08,04:06
Ja by som dieťaťu s atopickým ekzémom vôbec ríbezľový sirup nedávala, pri tejto chorobe sa predsa nesmie nič čo je len trošku kyslé. Ríbezle sú podľa mňa na ekzém ako stvorené. Mám s tým vlastné skúsenosti. Nepomôže ti robiť sirup bez petolu, pokiaľ už samotné ovocie nie je vhodné.
liviar
10.07.08,05:11
Ja robím sirup z čiernych ríbezlí tak, že jednoducho do veľkého skleneného pohára prekladám ríbezle, cukor, ríbezle, cukor ... V januári alebo februári ho začneme piť. Ríbezle ešte použijem do čaju.
AlaNR
10.07.08,05:52
A neskazí sa to?
Ako to skladuješ?
tetrisss
10.07.08,17:56
Ak mas parny odstavovac, da sa to velmi jednoducho, ovocie preparim s trochou cukru, ochutnam, dosladim podla chuti a celkom horucu stavu nalejem do akychkolvek zatvaracich poharov, zavriem, otocim a hotovo. Studene do pivnice a potom rozriedim pol na pol s vodou. Ziadne konzervanty nie su potrebne, tymto sposobom spracuvam maliny, ribezle, ale aj cervenu konkordiu-hrozno, ci je mimiriadne zdrave /antioxidant/.
liviar
11.07.08,04:31
Nepokazí a robím to už roky. Akurát včera som ich dávala do pohára. Mám to odložené v pivnici. Robí to aj mama a ona to máva v komore kde cez horúčavy je teplo a nič sa tomu nestane. Ináč doporučem tá šťava je vinikajúca a je to úplne čisté bez chemikálií. Čierne ríbezle pestujem len kôli tejto šťave.
jarosenka
11.07.08,10:58
Koľko dávaš cukru? Tak, aby nebolo vidieť ríbezle, alebo ako?
liviar
11.07.08,11:12
asi tak , aby ich nebolo videť ( trošku môže byť vidno) a ak sú kyslejšie tak trochu viac cukru, zhruba asi 3 polievkové lyžice
kaplanka
11.07.08,18:38
Moja dcérka má síce atopický ekzém, ale nemá ho v nejakej moc silnej forme. Vraj z neho vyrastie. Sme stále v štádiu skúšania, takže zatiaľ viem, že citrusy nemôže, čokoládu a konzervačné látky. Zatiaľ papala zrelé ríbezle a nespozorovala som zhoršenie... Tak to chcem skúsiť. A ešte žienky poraďte. Mám doma vínové fľaše. chcem do nich uskladniť ten sirup, ale nemám korkové zátky dá sa pomôcť aj nejak inak?
:rolleyes:
janajaku
13.07.08,05:12
Chcem sa spýtať ako to zatváraš Hneď po naplnení alebo musia trocha postáť otvorené.Vôbec sa to nesterilizuje? Dík
AlaNR
14.07.08,05:29
Moja dcérka má síce atopický ekzém, ale nemá ho v nejakej moc silnej forme. Vraj z neho vyrastie. Sme stále v štádiu skúšania, takže zatiaľ viem, že citrusy nemôže, čokoládu a konzervačné látky. Zatiaľ papala zrelé ríbezle a nespozorovala som zhoršenie... Tak to chcem skúsiť. A ešte žienky poraďte. Mám doma vínové fľaše. chcem do nich uskladniť ten sirup, ale nemám korkové zátky dá sa pomôcť aj nejak inak?
:rolleyes:

Korkové zátky kúpiš v každých domácich potrebách, prípadne predávajú plastové uzávery, je to niečo na spôsob korkovej, len je to z plastu.