flopnr
11.07.08,13:27
Aj vy neviete čo dnes variť na obed? Zopár "ľahkých jedál" ktoré nepotrebujú dlhú prípravu. Prajem všetkým dobrú chuť.[/B]
jaja1
11.07.08,11:45
Pekná práca, aj som vytlačila pár receptov, fajn nápady keď už neviem čo variť:),

a len na okraj, si myslím, že okrem pár výnimiek výraz rýchle na tieto jedlá moc nesedí.
adi11
12.07.08,18:31
Rýchla a ľahká večera-pečená paprika alebo špecialitka
Do papriky nasypeme trochu vegety, osolíme a vložíme 2 syrčeky lunex a dáme na panvicu trochu oleja a opekámeť.Prikryté opekáme z každej strany asi 5 minút.Paprika je hotová, keď je na hnedo pripečená a zmäknutá.
svetluška
12.07.08,19:40
je to výborné,len to trocha upresním:papriku trocha narežeme po dlžke a dovnútra natlačíme Lunex/Bambino/,dáme na panvicu s trochou masla alebo masti, opečieme pomaly z dvoch strán dohneda,podávam s chlebom-práve ju robím a trvá to max. 15.min. robím to obyčajne na večeru v časovom strese .Dobrú chuť.
adradic
15.07.08,10:16
máte pravdu, je to skutočne rýchle a veľmi chutné, niekedy to robím tak, že do papriky vložím hranolček tvrdého syra zabalený v plátku šunky. ak máte chuť trošku experimentovať, skúste: očistenú papriku nakrájať na rezance, tie popražiť na oleji kým nezmeknú a nakoniec primiešať mäkký tavený syr
adradic
15.07.08,10:30
a ešte jeden výborný a rýchly recept so špagetami, podobný tomu v zozname, ale tento bude asi trošku jemnejší, keďže cesnak sa chviľku popraží - 1 balík špagiet uvariť tak, aby neboli príliš mäkké ("al dente"), medzitým na panvici rozohriať trošku olivového oleja, pridať nasekaný cesnak (aspoň 6 strúčikov, alebo podľa chuti), tak za dve hrste nasekanej petržlenovej vňate a jednu podrvenú čili papričku, miešať max. 2 minúty, a nakoniec pridať scedené špagety, ktoré dobre premiešame s obsahom panvice. porcie na tanieri posypať nastrúhaným syrom (ideálny je parmezán).
rizko
20.07.08,15:41
Páčia sa mi tieto recepty
marči
22.07.08,11:33
Rýchla a ľahká večera-pečená paprika alebo špecialitka
Do papriky nasypeme trochu vegety, osolíme a vložíme 2 syrčeky lunex a dáme na panvicu trochu oleja a opekámeť.Prikryté opekáme z každej strany asi 5 minút.Paprika je hotová, keď je na hnedo pripečená a zmäknutá.
Robím to podobne, do papriky nasypem trocha vegety, vložím tavený syr, kúsok párku a rozložím (stojato) do vymastenej jenskej misy. V rúre upečiem. Je to vynikajúce, a hlavne tá syrová vytečená šťava....mňam
AlaNR
22.07.08,12:40
Kaleráb na kyslo

Kalaráb očísíme, nakrájame na kocky cca ako mäso na guláš a dáme na cibuľke a oleji udusiť. Pridáme čierne mleté korenie a sladkú papriku.
Keď bude kaleráb napoly udusený, pridáme doň jednu kyslú smotanku a necháme dovariť.
Podávať s cestovinami.
Dobrú chuť!
jess
22.07.08,12:51
a ešte jeden výborný a rýchly recept so špagetami, podobný tomu v zozname, ale tento bude asi trošku jemnejší, keďže cesnak sa chviľku popraží - 1 balík špagiet uvariť tak, aby neboli príliš mäkké ("al dente"), medzitým na panvici rozohriať trošku olivového oleja, pridať nasekaný cesnak (aspoň 6 strúčikov, alebo podľa chuti), tak za dve hrste nasekanej petržlenovej vňate a jednu podrvenú čili papričku, miešať max. 2 minúty, a nakoniec pridať scedené špagety, ktoré dobre premiešame s obsahom panvice. porcie na tanieri posypať nastrúhaným syrom (ideálny je parmezán).

... toto vyzerá dobre. Chcela som si to uvariť dnes na večeru, ale zajtra idem navštíviť daňový úrad, tak asi to dnes vhodné nebude :D:D:D:D
kudzo
23.07.08,05:38
vdaka za inspiraciu..mnam-mnam
adi11
23.07.08,11:12
čo tak rýchle placky na sladko s lekvárom alebo s kečupom a tatarkou :
ošúpeme zemiaky dáme uvariť, potom zlejeme a dotoho pridáme 1 alebo 2 vajcia podla množstva a výberovú múku, spracujeme na cesto v kastróle, potom robíme placky, ktoré na oleji opražíme z každej strany
dobrú chuť:)
adradic
25.07.08,08:20
Pridávam link na stránku s videoreceptom na rýchle špagety, ktorý som spomínal vyššie. Je tam aj ďalších cca 140 receptov, z ktorých časť spĺňa aj kategóriu "ľahké". http://www.stream.cz/video/37/73387-rychlovky-nejjednodussi-spagety
Už teraz sa mi zbiehajú slinky na tatarák, lasagne a ostatné, asi preto, že obed bude až o chvíľu.
jahoda999
26.07.08,10:59
super recept, poradte nejake dobre a chutne jednohubky dik
Marta V
26.07.08,13:54
Mrazené lístkové cesto nechať rozmraziť, rozvaľkať, potrieť kečupom, rozložiť naň plátky šunky, môže sa posypať trošku aj strúhaným syrom, zrolovať do rolády, potrieť vajíčkom, pokrájať na plátky asi 0,5 cm, rozložiť ich na plech vystlaný papierom na pečenie, na každý kúsok postriekať trošku syra bambina, do ktorého sme si urobili maličkú dierku, posypať pizza korením a dať zapiecť. Je to super aj teplé aj studené.
erzet
23.08.08,17:30
Lančmítové tajomstvo

Ingrediencie:
2 malé konzervy lančmítu
1 vajce
1 rožok
1 ČL horčice
sterilizovanú kapiu
50 g nastrúhaného tvrdého syra
majorán
vegetu
soľ
mleté čierne korenie

Popis prípravy:
Lančmít opatrne vyberieme z konzervy, aby sa nerozpadol. V strede každého urobíme otvor tak, aby vznikla obruč hrubá asi 1,5 cm. Vyrezanú časť lančmítu roztlačíme v miske vidličkou. Pridáme vajce, na kocky pokrájaný rožok a zmes okoreníme majoránom, vegetou, soľou a čiernym korením. Dobre premiešame. Ochutíme horčicou a posekanou kapiou. Pripravenou plnkou naplníme otvory v lančmíte, vrch posypeme nastrúhaným syrom a dáme zapiecť do vyhriatej rúry asi na 15 minút. Podávame so zemiakmi a so zeleninovým šalátom.
Naľavo je ešte zbytok plnky. Pozor nepopáľte sa, na tom pekáči je to ešte horúce.
mariana11
04.08.09,23:28
práve teraz ma napadol jeden recerpt ,ktorý som dávno nerobila. Ak máte kyslé mlieko / ja ho teraz nemám ale dám asi 3 dcl von z chladničky a bude zajtra na večeru/ tak je to ozaj super rýchle. ani neviem ako by som to nazvala. Ja tomu vravím lokše z kyslého mlieka. Všetko robím len od oka takze asi 3dcl kyslého mlieka, pridám vajce ,štipku soli, asi lyžičku sody bicarbony a tolko polohr. múky aby bolo cesto také aby sa dalo formovať na niečo ako placky,lebo dolky.Cesto je skor redšie... Na pomúčenom tanieri alebo dostičke si vytvarujem cesto a vyprážam na oleji. Moje deti to majú najdadšej so slivkovým lekvárom. Mňam už sa teším ako to zajtra urobím.
mariana11
04.08.09,23:33
asi 3dcl kyslého mlieka, 1 vajce, štipka soli,lyžička sody bicarbony a tolko pol. múky aby bolo cesto tvarovateľné. na pomúčenom tanieri tvarujem niečo ako lievance a vyprážam na oleji. Natieram to so slivkovým lekvárom.Mojim deťom to veľmi chutí a je to ozaj rýchle.
engelchen.bodka
27.01.10,09:30
Super téma:)....Keďže doma je nás 5 žien, ja ako najmladšia mám málokedy možnosť postaviť sa ku sporáku:(...a preto sú tieto recepty pre mna ako stvorené, keďže viem len omeletu a praženicu:o

ĎAKUJEM
osky
27.01.10,12:46
rychle rizoto:

zeleninove:

na 2 PL oleja spenim na drobno nakrajanu mensiu cibulku.medzitym si precedim na site zavarene fazulove strucky,hrasok a mrkvu-dostat aj kupit,ale ja mam domace.do hotovej cibulky toto pridam a ochutim 1 KL paradajkoveho pretlaku,korenim,solou a troskou sojovej omacky-necham dobre prehriat a premiesavammedzitym sa dusi ryza-ta je za pol hodinku hotova.vsetko spolu zmiesam a podavam s nastruhanym syrom.

hubove:

rovnako ako predosle,len miesto zeleniny pouzijem sterilizovane huby a ochutim to solou,korenim,stipkou kari korenia a sladkou mletou paprikou-zmiesam s ryzou .
usko 1
29.01.10,17:24
Pórové rezance:
Na dobre prerastanej slaninke, ktorú vyškvarím - ak nepustí pridám olivový olej popražím pórik- ale len do sklovita, poriadne okorením, zmiešam s uvarenými širokými rezancami, na tanieri posypem parmazánom. Vynikajúce so suchým bielym vínkom.


Alebo druhá alternatíva špagety s rukolou:
Na olivovom oleji popražím cesnačik, pridám pršut - netreba veľa len pre chuť , výborná je aj schwarvaldská šunka z Lidlu, keď to zavonia, pridám dobre umytú a osušenú rukolu / za 2 hrste/,
premiešam a ihneď odstavím. Podávam so špagetami.
Mgr.Shrek
29.01.10,18:47
Cestoviny á lá More :D
Uvarite cestoviny, najlepšie vrútky. Vezmete konzervu tuniaka a dve bambína. Vytlačíte z konzervy olej a tuniaka zmiešate so syrom a potom šup do cestovín.
Inak tie bambína s tuniakom sú aj super pomazánka.
alabut
06.02.10,10:23
Pôvodca textu príspevku: adradic
a ešte jeden výborný a rýchly recept so špagetami, podobný tomu v zozname, ale tento bude asi trošku jemnejší, keďže cesnak sa chviľku popraží - 1 balík špagiet uvariť tak, aby neboli príliš mäkké ("al dente"), medzitým na panvici rozohriať trošku olivového oleja, pridať nasekaný cesnak (aspoň 6 strúčikov, alebo podľa chuti), tak za dve hrste nasekanej petržlenovej vňate a jednu podrvenú čili papričku, miešať max. 2 minúty, a nakoniec pridať scedené špagety, ktoré dobre premiešame s obsahom panvice. porcie na tanieri posypať nastrúhaným syrom (ideálny je parmezán).

Vyborny recept. Robim to tak isto, akurat pridam na panvicu paradajkovy pretlak a smotanu, pretlak treba dobre povarit. Namiesto parmezanu struhany udeny ostiepok.
BXLmiami
06.02.10,10:47
:)Ked čitam tieto cestovinové recepty,pripomenulo mi to časy,ked boli deti malé a nemala som čas spraviť obed.Takže prišli sme pred obedom,ja som prevrátila cestoviny do vody a nasledovala polievka,mliečna,čiže uvarené cestoviny do posoleného mlieka.Na to druhé jedlo a síce tie isté cestoviny s vajičkom,alebo syrokrémom a za tým mučnik,čiže cestoviny s čokoládou alebo tvarohom a cukrom.Obed pre celú rodinu.:)
alabut
06.02.10,18:14
Ked vezmeme do uvahy dnesnu rucnu techniku, tak od zamiesania cesta po umytie riadu po dobrom obede uplynie cca jedna hodina. Mam vajce stale na stole a kedykolvek mam chut na nejake cestoviny zacne koncert s mukou, varenim nejakej omacky a stihnem este cesto smarit na 15 minut do chladnicky. Viac roboty je s lasagnami, ale da sa.
58vlasta
07.02.10,17:57
recept študentov podnájomníkov /môj syn/:uvariť cestoviny, pridať konzervu tuniaka v oleji aj s olejom a konzervu sladkej kukuričky, ochutiť. Ja som si ho vylepšila, tuniaka dám na orestovanú cibuľu, primiešam kukuričku, ochutím, prehrejem a šup do uvarených cestovín. Alebo: varené cestoviny, na oleji orestovať cibuľu,cesnak, pridať mrazené špenátové listy, 1 syr v črievku /ja mám najradšej tamino alebo niva/ trochu smotany, ochutiť a zmiešať s cestovinami.
great.zv
16.02.10,06:55
asi 3dcl kyslého mlieka, 1 vajce, štipka soli,lyžička sody bicarbony a tolko pol. múky aby bolo cesto tvarovateľné. na pomúčenom tanieri tvarujem niečo ako lievance a vyprážam na oleji. Natieram to so slivkovým lekvárom.Mojim deťom to veľmi chutí a je to ozaj rýchle.

..toto mám základ cesta na talkne/lievance - len tam ešte pridám 1PL práškového cukru, 1 vanilínový cukor a múku dám na polovice 4PL polohrubej múky a 4 PL ovsených vločiek - cesto je trochu hustejšie ako na palacinky a pekne naberačkou ho nalievam na panvicu - "talkáreň"... a ako plnku lekvár, tvaroh na to šľahačka, čoko.... atď... a ten tvaroh šľahám s jednou kyslou smotanou a vanilínovým cukrom - je fajný
arizona
05.03.10,16:27
Rýchla brokolicová polievka:
Umytú väčšiu brokolicu pokrájame na drobno a dáme variť.
Keď je mäkká, pridáme "zátrepku" : hl. múka+ smotana na varenie+ tavený syr v črievku. Dochutíme (bylinkovou) soľou, vegetou, bazalkou.
Pre objem môžeme pridať mlieko.
Mgr.Shrek
06.03.10,18:05
Zemiakový ježko, alebo rýchlo a jednoducho.

Neviem, už kde som to čítal, počul, ale dnes som si spravil rýchle a jednoduché jedlo. Nazval som ho Zemiakový ježko.

Podrobný postup práce:
Ráno sa zobudíme, vykonáme rannú hygienu.
Potom nasleduje kávička (čaj) a prípadne cigaretka.
Zo špajze, komory, obchodu prinesieme nasledovné:

niekoľko zemiakov,
syr,
šunka, saláma, slaninka, klobáska (ďalej len ako "plnka").
Pozn. Ak navštívime obchod, pred odchodom sa oblečieme, obujeme a skontrolujeme stav peňaženky.

Po príchode povoláme do zbrane plody našej lásky, deti, a požiadame, rozkážeme, ošúpať zemiaky. Ak deti nie sú k dispozícii, požiadame partnera, alebo to urobíme svojpomocne (ako ja).
Po ošúpaní zemiakov si spôsobené poranenia vyčistíme a ošetríme. Šikovnejší môžu tento bod vynechať.
Ošúpané zemiaky narežeme do 4/5. Nie úplne. Musia držať pokope. Takto narezané zemiaky sa stávajú ježkami. Ak ste šikovní ako ja, počet ježkov je väčší ako bol pôvodný počet zemiakov. Nevadí.
Do zárezov potom vložíte plnku. Opatrne, aby sa ježko nezlomil. Ja som dosť opatrný nebol.
Vezmeme pekáč, vymastíme a poukladáme naň ježkov. Pred vložením do rúry okoreníme a osolíme podľa chuti. Aby sa nám ježkovia nepripálili, podlejeme trošku vody. Inak strávite cca. 30 minút drhnutím plechu. Vlastná skúsenosť.
Pekáč vložíme do rúry. Zapnutej. Plynovú je potrebné aj zapáliť.
Zaleje ďalšiu kávičku (čaj) a čas si krátime upratovaním bytu, domu, alebo inou Bohumilou činnosťou.
Pečieme podľa potreby. Ak máme pocit, že „Ešte 2-3 minútky a bude to“ dáme na ježkov plátky syra. Pre tých, čo kúpili syr v celku: Syr nastrúhame a posypeme ním ježkov.
Po roztopení syra podávame.
Tí šikovnejší majú po zjedení relatívny pokoj, tí ako ja, trávia nasledujúcu pol hodinu drhnutím pekáča a frflaním.

Prajem dobrú chuť:):)
Marína
06.03.10,19:01
Krásne si to napísal:), aj ukuchtil.;)
JaDo
12.03.10,21:15
Vyššie uvedené recepty sú určite chutné, sú aj rýchle ale myslím si, že nie veľmi "ľahké". Snáď len, že sa dajú ľahko pripraviť.
JaDo
evuš
09.04.10,12:03
Zemiakový ježko, alebo rýchlo a jednoducho.

Neviem, už kde som to čítal, počul, ale dnes som si spravil rýchle a jednoduché jedlo. Nazval som ho Zemiakový ježko.

Podrobný postup práce:
Ráno sa zobudíme, vykonáme rannú hygienu.
Potom nasleduje kávička (čaj) a prípadne cigaretka.
Zo špajze, komory, obchodu prinesieme nasledovné:

niekoľko zemiakov,
syr,
šunka, saláma, slaninka, klobáska (ďalej len ako "plnka").
Pozn. Ak navštívime obchod, pred odchodom sa oblečieme, obujeme a skontrolujeme stav peňaženky.

Po príchode povoláme do zbrane plody našej lásky, deti, a požiadame, rozkážeme, ošúpať zemiaky. Ak deti nie sú k dispozícii, požiadame partnera, alebo to urobíme svojpomocne (ako ja).
Po ošúpaní zemiakov si spôsobené poranenia vyčistíme a ošetríme. Šikovnejší môžu tento bod vynechať.
Ošúpané zemiaky narežeme do 4/5. Nie úplne. Musia držať pokope. Takto narezané zemiaky sa stávajú ježkami. Ak ste šikovní ako ja, počet ježkov je väčší ako bol pôvodný počet zemiakov. Nevadí.
Do zárezov potom vložíte plnku. Opatrne, aby sa ježko nezlomil. Ja som dosť opatrný nebol.
Vezmeme pekáč, vymastíme a poukladáme naň ježkov. Pred vložením do rúry okoreníme a osolíme podľa chuti. Aby sa nám ježkovia nepripálili, podlejeme trošku vody. Inak strávite cca. 30 minút drhnutím plechu. Vlastná skúsenosť.
Pekáč vložíme do rúry. Zapnutej. Plynovú je potrebné aj zapáliť.
Zaleje ďalšiu kávičku (čaj) a čas si krátime upratovaním bytu, domu, alebo inou Bohumilou činnosťou.
Pečieme podľa potreby. Ak máme pocit, že „Ešte 2-3 minútky a bude to“ dáme na ježkov plátky syra. Pre tých, čo kúpili syr v celku: Syr nastrúhame a posypeme ním ježkov.
Po roztopení syra podávame.
Tí šikovnejší majú po zjedení relatívny pokoj, tí ako ja, trávia nasledujúcu pol hodinu drhnutím pekáča a frflaním.

Prajem dobrú chuť:):)

Ahojky Shrek, Tvoj originál recept ma pobavil... nabudúce však skús namiesto podlievania a pol hodinového čistenia pekáča, vyložiť pekáč papierom na pečenie, papier po pečení vyhodíť - pekáč potom umyješ za pár sekúnd....a po dobrom obede si môžeš dať pivko či šlofíka i Ty !
wesna
05.08.11,07:07
skvely recept na rychle rizoto, ktore zboznujem, dakujem!!!!
wesna
08.08.11,13:31
na rýchlu večeru je vhodná cuketa, hlavne v tomto ročnom období, dá sa pripraviť na X spôsobov, napr. cuketová omeleta: cuketu ošúpeme nakrájame na kolieska a tie este na polovice, popražime cvhíľku na cibuľke s olejom, ochutíme soľou a korením, môžeme pridať aj paradajky alebo papriku a zalejeme vajíčkom, na miernom ohni a prikryté necháme piecť cca 8min. resp. tak dlho aby nebolo vajíčko surové. podávame so zeleninovým šalátom. dobrú chuť