elfsborgboras
14.07.08,08:01
Dobry den!
Chcem si zobrat uver zo Slovenskej sporitelne. Co vsetko si banka overuje v uverovom registri? Ak banke zatajim nejaky uver a oni to zistia co mi hrozi? Nachadzaju sa v tomto registri len banky alebo aj splatkove spolocnosti ako su Cetelem, Quatro atd? Kto to je spoludlznik? Moze byt spoludlznik len manzelka, alebo to moze byt aj priatelka? Da sa niekde zistit ake spolocnosti sa nachadzaju v uverovom registri? Dakujem za odpoved! Elfsborg
duves
14.07.08,06:18
Dobry den!
Chcem si zobrat uver zo Slovenskej sporitelne. Co vsetko si banka overuje v uverovom registri?
Uverovy register je databaza klientov bank, kde sa da zistit uverova angažovanost, splatka uveru a platobna disciplina. Za poslednych 12 mesiacov je vidno, ci bola, alebo nebola splatka uhradena včas. Staršie omeškanosti su označene iba počtom vynechanych splatok.



Ak banke zatajim nejaky uver a oni to zistia co mi hrozi?
To môže byť rôzne. V každom prípade doporučujem seriozne jednanie s bankou. Zatajenie úveru sa Ti nemusí vyplatiť.


Nachadzaju sa v tomto registri len banky alebo aj splatkove spolocnosti ako su Cetelem, Quatro atd?
Zatial iba banky. Ostatne spolocnosti a leasingovky sa zapoja čoskoro tiež.


Kto to je spoludlznik? Moze byt spoludlznik len manzelka, alebo to moze byt aj priatelka?
Manžel/ka je automaticky spoludlžník. Pri určitých typoch úverov (hypoteka) a to aj z titulu nadobúdania nehnuteľnosti je priestor, aby dvaja priatelia bez preukázania legálneho zväzku boli v úverovom vzťahu: dlžník a spoludlžník. Banky to umožňujú. Dokonca je zo strany bánk ústretovosť akceptovať príjem oboch, napriek tomu, že pri podaní žiadosti je zrejmé, že nežijú v spoločnej domácnosti.


Da sa niekde zistit ake spolocnosti sa nachadzaju v uverovom registri? Dakujem za odpoved! Elfsborg
Už som to opísal vyššie. Nemáš za čo.
AlaNR
14.07.08,09:25
Voči banke by som si radšej nedovolila nejaké zatajovanie.
Mohli by to chápať ako úverový podvod.
Keď sme brali úver, upozorňovali nás na to.

Konieckoncov, v tom úverovom registri si to aj tak všetko zistia a môžeš mať z toho problémy.
mladymuz
14.07.08,09:33
splatkove spoločnosti veľmi netreba uvadzať, ale ak chodia splatky pravidelne z učtu, tak na vypise to vidno. Ludia, ktori sa potom s tym zaoberaju maju zoznamy uctov vsetkych splatkovych spolocnosti, ktore sa snazia vyhladat z vypisov uctu, resp. ak je to banka kam chodi vyplata, tak si pohyby na ucte priamo preveria tam.
feron
21.07.08,07:54
duves, čo vlastne obsahujú informácie v úverovom registri, sú to podrobné informácie o úvere (výška, zostatok, výška splátky), alebo len informácia, že klient má úver a či načas spláca? Sú tam aj info o povolenom prečerpaní (Debet), posudzuje sa to ako úver?
duves
21.07.08,11:27
duves, čo vlastne obsahujú informácie v úverovom registri, sú to podrobné informácie o úvere (výška, zostatok, výška splátky), alebo len informácia, že klient má úver a či načas spláca? Sú tam aj info o povolenom prečerpaní (Debet), posudzuje sa to ako úver?
Povoleny debet, kreditna karta su tiež úverom.

Výstup z uveroveho registra moze vyzerat aj takto:
Splátkové operácie Fáza Rola Mesačná splátka Zostávajúce splátky Zostávajúca čiastka

spotrebný úver (SU) Ukončené (UK) Žiadateľ (A) 6621 0 0
04 2008 žiadne dlžné či nesplatené splátky (0) F
03 2008 1 dlžná či nesplatená splátka (1) F
02 2008 1 dlžná či nesplatená splátka (1) F
01 2008 2 dlžné či nesplatené splátky (2)
12 2007 1 dlžná či nesplatená splátka (1)
11 2007 5 dlžných či nesplatených splátok (5)
10 2007 4 dlžné či nesplatené splátky (4)
09 2007 3 dlžné či nesplatené splátky (3)
08 2007 2 dlžné či nesplatené splátky (2)
07 2007 1 dlžná či nesplatená splátka (1)
06 2007 3 dlžné či nesplatené splátky (3)
05 2007 2 dlžné či nesplatené splátky (2)

Uver je už splateny, fyzicka osoba (dlžník) mala omeškanost splatok až 5 mesiacov. Splatka 6.621,-Sk.
sallman
08.08.08,20:09
Fíha Duves, v posledných dňoch hľadám niekoho,kto mi vie poradiť ohladom úverového registra a vidím, že som našla :-)
ide o to, že som pred 9 timi mesiacmi mala problémy s pôžičkami a všetko som uhradila..opať si potrebujeme zobrať úver a obávame sa s manželom, že nám to hádam bude na krku stále, že proste tie údaje v UR budú dlllllho a že úver bude v nedohladne...ďakujem za radu...
Stanislav 1975
08.08.08,20:49
Fíha Duves, v posledných dňoch hľadám niekoho,kto mi vie poradiť ohladom úverového registra a vidím, že som našla :-)
ide o to, že som pred 9 timi mesiacmi mala problémy s pôžičkami a všetko som uhradila..opať si potrebujeme zobrať úver a obávame sa s manželom, že nám to hádam bude na krku stále, že proste tie údaje v UR budú dlllllho a že úver bude v nedohladne...ďakujem za radu...
Ahojky, no keď ste boli v omeškaní, tak neviem, či vám daju uver, ale skús v Ge money- úroky sú tam síce o niečo( nie oveľa) vyššie ako v banke, ale zasa sa zbytočne nevypytujú- ja som mal úver schváleny za tri minúty- ale zasa mal som ho na 5 rokov a splatil som ho komplet za rok.
A prosím ťa- V ŽIADNOM PRÍPADE si nepožičiavaj vo firmách ako pohotovosť, kešovka a podobne- to sú zabijáky a len čakajú, aby si nesplatila pár splátok a pojdu Vám po byte.
Seriozné sú Ge money a aj Cetelem sú celkom normálny...
mladymuz
08.08.08,22:12
otazne je aky uver a z akej banky. Najlepsie sa berie uver z banky, kde mas ucet a chodi tam vyplata ak je klient vo vztahu s bankou niekolko rokov.
Kludne sa ti moze stat, ze cudzia banka ti nepozicia ani korunu lebo si sa omeskal so splatkou pred 3 rokmi (moj pripad) a vlastna banka pozicia v klude 500 tis za zvyhodneny urok lebo si bonitny VIP klient?...doteraz nechapem tie kalkulacky a hodnotenie bonity klientov, teda konecne schvalenie uveru.
willma
09.08.08,06:14
a občas nie je od veci ísť osobne nahliadnuť do úverového registra, lebo je možnosť, že sú tam nepravdivé a neaktuálne údaje (osobná skúsenosť)
sallman
09.08.08,10:06
dakujem za info aj ja :-)
pýtam sa - ako môžem nahliadnuť do úverového registra ja???:o
mimochodom, mám svoje vlastne NEPRIJEMNE skusenosti s Pohotovosť, Profireal a takéto firmičky, donedávna mi brali čo sa len dalo a pritom išlo iba o 13 tis. nesplatených...jasné, chyba je aj na mojej strane, že som sa vôbec pre nich rozhodla, druhá vec, že som to nezvládla a potom sa toho presne oni chytia....som rada, že som im "ušla" hoci o niekolko desiatok tisíc lahšia.....
verím, že "moja" banka ma nesklame :-) ved to neznamená, že do konca života ma budú považovať za podvodníka...ved to sa proste stáva..aj ked by sa nemalo :):):)
mladymuz
09.08.08,10:26
možnosti získania informacii o svojej osobe/vypis z uveroveho registra ziskas na www.scb.sk
sallman
09.08.08,11:09
mladý muž :) vďaka za pomoc
duves
09.08.08,20:01
otazne je aky uver a z akej banky. Najlepsie sa berie uver z banky, kde mas ucet a chodi tam vyplata ak je klient vo vztahu s bankou niekolko rokov..
Suhlasim.

...doteraz nechapem tie kalkulacky a hodnotenie bonity klientov, teda konecne schvalenie uveru.
Na to nie je jednotny postup. Je to prisne chraneny know how každej banky. V principe to skratim. Statististicky sa vyhodnocuje urcity segment klientov, napr. podla veku, podla vzdelania, podla pracovneho zaradenia a pride sa na to, komu treba dať vyšší úrok a komu nižší a komu neschváliť vôbec úver.
duves
09.08.08,20:03
a občas nie je od veci ísť osobne nahliadnuť do úverového registra, lebo je možnosť, že sú tam nepravdivé a neaktuálne údaje (osobná skúsenosť)
Ano, aj to sa stava. Ide o manualne zadavanie udajov z jednotlivych bank. Ludia su omylní. Treba požiadat konkretnu banku o napravu.
willma
10.08.08,06:36
Ano, aj to sa stava. Ide o manualne zadavanie udajov z jednotlivych bank. Ludia su omylní. Treba požiadat konkretnu banku o napravu. Stalo sa :)
peter.novak
12.08.08,20:19
Dobrý deň,

mal by som jednu otázku na niekoho, kto má praktickú skúsenosť s úverovým registrom - teda vyhľadával v ňom. Obsahuje tento register aj údaje o zamestnávateľovi? Teda o tom, ktorý potvrdzuje príjem pri žiadosti o úver??

Ďakujem!
linko1
12.08.08,20:28
údaje o zamestnávateľovi má banka, tie v úverovom registri nie sú
duves
13.08.08,07:51
Dobrý deň,

mal by som jednu otázku na niekoho, kto má praktickú skúsenosť s úverovým registrom - teda vyhľadával v ňom. Obsahuje tento register aj údaje o zamestnávateľovi? Teda o tom, ktorý potvrdzuje príjem pri žiadosti o úver??

Ďakujem!
Dotaz na zamestnavatela je možný do registra socialnej poistovne. Týka sa to zamestnancov a tych, ktorí nie sú zamestnaní v ozbrojenych zložkych (maju vlastne poistovne).
babulka25
09.06.09,13:56
Dobrý deň. Potrebujem radu odborníkov.Žiadali sme o úver,ale zamietli nám ho lebo nemáme 100% bankový register aj keď všetko máme uhradené len nie vždy presne k dátumu aký bol dohodnutý v zmluve. Dá sa to nejako napraviť aby sme v budúcnosti mohli dostať nejaký úver a ako dlho to potrvá kým nejaký nám schvália?
hederr
10.06.09,10:25
Nie som odborník,ale mám podobnú skúsenosť. Nedá sa to napraviť. Sondovala som aj súkromne,ale dostala som len negatívne odpovede. Jedna oneskorená platba a si v tom a banka nezabúda. Už si nedôverihodný klient.
duves
10.06.09,10:39
Dobrý deň. Potrebujem radu odborníkov.Žiadali sme o úver,ale zamietli nám ho lebo nemáme 100% bankový register aj keď všetko máme uhradené len nie vždy presne k dátumu aký bol dohodnutý v zmluve. Dá sa to nejako napraviť aby sme v budúcnosti mohli dostať nejaký úver a ako dlho to potrvá kým nejaký nám schvália?
Osobe si pod týmto pojmom "lebo nemáme 100% bankový register" neviem ujasniť, čo nemate 100 percentné?
macacko
12.06.09,20:46
ahoj

v uverovom registri sú všetky spoločnosti okrem lízingoviek.
Ak niečo zatajíš, tak nič, banka na to príde a Ty dostaneš úver buď menší alebo nijaký.
Dľa toho ako Ti to s takými záväzkami vychádza.
Spoludlžník môže byť aj priatelka.
Mal by to byt niekto kto zije s Tebou v jednej domácnosti a Teda zdieľa s Tebou Tvoje výdavky.
Ale to zavisí od druhu úveru.
babulka25
13.06.09,20:34
Duves- to znamená,že úvery,ktoré mám nemám vždy na čas zaplatené. Príklad: zaplatiť mám do 15,ale kedže všetko nedokážeme vyplatiť z manželovej výplaty a stravovať sa,tak niektoré splátky platíme až keď príde mne materská na účet čo niekedy je 17,18-teho a to už som zapísaná vraj v registry.A jeden mesiac som prečerpala limit na kreditnej karte.Nemám žiadne dlhy voči bankám,ale aj tak som zlý klient a určite v budúcnosti budem potrebovať úver na prerábanie bytu alebo kúpu auta a potrebujem vedieť či to vobec bude možné alebo už do konca života mi nedajú požičku.
Stanislav 1975
13.06.09,20:46
Duves- to znamená,že úvery,ktoré mám nemám vždy na čas zaplatené. Príklad: zaplatiť mám do 15,ale kedže všetko nedokážeme vyplatiť z manželovej výplaty a stravovať sa,tak niektoré splátky platíme až keď príde mne materská na účet čo niekedy je 17,18-teho a to už som zapísaná vraj v registry.A jeden mesiac som prečerpala limit na kreditnej karte.Nemám žiadne dlhy voči bankám,ale aj tak som zlý klient a určite v budúcnosti budem potrebovať úver na prerábanie bytu alebo kúpu auta a potrebujem vedieť či to vobec bude možné alebo už do konca života mi nedajú požičku.
1-2 dni oneskorenia ešte neznamenajú zápis do registra, nakolko banky tam dávajú informácie na mesačnej báze, ale čo viem určite oneskorenie o týžden už je problém...
Inak, neboj sa- nebudeš nedoveryhodná celý život- negatívne záznamy sa mažú po 5 rokoch...
babulka25
13.06.09,21:11
Jej super,takže už len prežiť 5 rokov bez akýchkoľvek úverov. Finančná kríza je super vec. Manžel pracuje v usteele a má plat o hodne menší a ja som akurát na materskej,tak sa tešíme tejto skvelej dobe. Máš problém,tak si pomož sám banky ťa vtedy nepotrebujú,ale že im namiesto miliona vrátiš dva a aj tak nie si dobrý klient je smutné. Viem,že niesom klient,ktorý má veľa peňazí na účte a prežila by hociktorá banka aj bez nás,ale zase niesme dlžníkmi a napriek nepriaznivej situácii aké sa v živote stávajú si vždy snažíme svoje pohľadávky uhradiť a myslím,že aj na to by mohli banky prihliadať.Keď sme mali spoločný príjem 45.000,- dostali sme úver bez toho aby sme šli do banky, stačilo iba vypísať údaje cez banking a za 5 minút sme mali 150.000,- na účte.
Stanislav 1975
13.06.09,22:16
Jej super,takže už len prežiť 5 rokov bez akýchkoľvek úverov. Finančná kríza je super vec. Manžel pracuje v usteele a má plat o hodne menší a ja som akurát na materskej,tak sa tešíme tejto skvelej dobe. Máš problém,tak si pomož sám banky ťa vtedy nepotrebujú,ale že im namiesto miliona vrátiš dva a aj tak nie si dobrý klient je smutné. Viem,že niesom klient,ktorý má veľa peňazí na účte a prežila by hociktorá banka aj bez nás,ale zase niesme dlžníkmi a napriek nepriaznivej situácii aké sa v živote stávajú si vždy snažíme svoje pohľadávky uhradiť a myslím,že aj na to by mohli banky prihliadať.Keď sme mali spoločný príjem 45.000,- dostali sme úver bez toho aby sme šli do banky, stačilo iba vypísať údaje cez banking a za 5 minút sme mali 150.000,- na účte.
Babulka moja, čo ti mám na to napísať? Ja som zasa v Mbank nedostal úver a to preto, že som bol nedoveryhodný z dovodu, že som ešte nikdy žiaden úver nemal...Nebol som v registri vobec a to im velmi vadilo-asi si mysleli, že som mimozemšťan....:confused:
duves
14.06.09,05:16
Duves- to znamená,že úvery,ktoré mám nemám vždy na čas zaplatené. Príklad: zaplatiť mám do 15,ale kedže všetko nedokážeme vyplatiť z manželovej výplaty a stravovať sa,tak niektoré splátky platíme až keď príde mne materská na účet čo niekedy je 17,18-teho a to už som zapísaná vraj v registry.A jeden mesiac som prečerpala limit na kreditnej karte.Nemám žiadne dlhy voči bankám,ale aj tak som zlý klient a určite v budúcnosti budem potrebovať úver na prerábanie bytu alebo kúpu auta a potrebujem vedieť či to vobec bude možné alebo už do konca života mi nedajú požičku.
Ako to spominal Stanislav, uverovy register sa aktualizuje na mesačnej báze. Co zasa ja môžem povedať, nie je dovod zamietnuť uver - novy len preto, že od začiatku splacania ten starší úver splacaš s omeškanim 2 tyždnov. Sú banky, ktore ti rady poskytnu uver. A sú banky, napr. tatra b., ktora si mysli, že najlepsi idu za nimi a tebe by nedali. Ak chces tip na banku, ozvi sa mi na SS.
duves
14.06.09,05:17
Babulka moja, čo ti mám na to napísať? Ja som zasa v Mbank nedostal úver a to preto, že som bol nedoveryhodný z dovodu, že som ešte nikdy žiaden úver nemal...Nebol som v registri vobec a to im velmi vadilo-asi si mysleli, že som mimozemšťan....:confused:
Stanislav, ty si ročnik 1975?
Dáša_
14.06.09,05:32
Ja som zasa v Mbank nedostal úver a to preto, že som bol nedoveryhodný z dovodu, že som ešte nikdy žiaden úver nemal...Nebol som v registri vobec a to im velmi vadilo-asi si mysleli, že som mimozemšťan....:confused:

nie si sám, my sme dopadli rovnako :D:D
mona091
14.06.09,06:56
- v mbank kriteria su stale vo vyvoji, preto tam je zatial situacia taka, ze nedoveryhodnym klientom je ten, ktory nema ziadny zaznam v uverovom registri pri ziadosti o rychly uver
- v mbank pri ziadosti o mhypoteku (nie je to klasicka hypoteka, iba uver zabezpeceny nehnutelnostou) je naopak dolezite, aby klient mal cisty uverovy register
- mbank ma na slovensku iba pobocku, v polsku sa vsetko vari

- do uveroveho registra sa zapisuju aj ziadosti o uver, aj ked uver nebol schvaleny, tak banky vidia, kde vsade klient sa pokusal o uver, dovody neschvalenia tam nie su

- ak je klient v pravidelnom omeskani - napriklad kvoli zlemu nastaveniu trvaleho prikazu, osobitnym pristupom to banky vedia zohladnit, v kazdom pripadeš, klient musi pravidelne splacat

- naustretovejsie su v takych pripadoch domace banky klienta, pretoze maju najlepsi prehlad finanncnych tokov klienta

- kazdy ma moznost si vyziadat vypis z uveroveho registra (kto je z Bratislavy, ma to na pockanie), a ak by tam objavil zaznamy, ktore nie su skutocnostou, vie si ich sam klient dat do poriadku v sucinnosti s instituciami, s ktorymi je zaznam dotknuty
duves
14.06.09,07:14
- v mbank kriteria su stale vo vyvoji,
Na to, že v banke robia ludia s praxou, je to pruser. Myslim tym menežerov.
mona091
14.06.09,07:50
Na to, že v banke robia ludia s praxou, je to pruser. Myslim tym menežerov.



Oni si z toho nic nerobia, maju dane presne pravidla v danom case, a menia ich podla schvaleni poliakov (mozno aj podla pocasia), co platilo vcera, neplati dnes, a co bude zajtra, je v rovine sna, a kedze organizacna struktura na zaklade vypisu obchodneho registra jasne hovori, ze na slovensku je iba riaditel (ziadna viaclenna rada), vela to vysvetluje,

zaujimave citanie je na ich web stranke - forum, da sa na tom zabavit,

napriklad reklamacie, kedy klient ma blokovane svoje peniaze pol roka, alebo procesy reklamacii, alebo podanie negativnej zmeny ako velkej vyhody a pod.,



zatial je vyhodne vyuzivat produkty, ktore nemaju konkurenciu,



jedno plus je take, ze ak klietni podpisali akekolvek zmluvy, platia podmienky vyplyvajuce z danych zmluv, pokial sa zmluva neodvolava na vseobecne podmienky, ktore sa menia - napriklad cenniky,



naschval som uviedla priklad cennik, ktory je odvolany na vseobecne podmienky, pretoze to ma kazda banka, ale v mbanke je to riziko take, ze mbank sa prezentuje ako bezpoplatkova za urcite produkty, ale tuto garanciu, napriklad vedenie uctov, neda nikde na papiery, a tak sa moze stat, ze onedlho uz nebude az taka bezpoplatkova,



co sa tyka vyvoja, je to ich ceresnicka, pretoze na slovensku nemozu spravit nic, bez odsuhlasenia polskom (okrem presne zadanych podmienok),
Stanislav 1975
14.06.09,09:27
Stanislav, ty si ročnik 1975?
YES,:rolleyes:
Stanislav 1975
14.06.09,09:35
Celkovo ja považujem banky za dosť nedoveryhodné inštitúcie, samozrejme je to aj preto, že sú to podnikateľské subjekty, ktoré chcú zarobiť a niesú to charitatívne organizácie...,Ale keď si zoberiete, ako zvyšujú ceny služieb, uzatvárajú kartelové dohody, s úrokmi na hypotékach si robia čo chcú( našťastie hypo nemám, ale počúvam to od kamošov) a najma, počúvame zo strany bánk, že v čase krízy, keď by mal niekto problém so splácaním hypoteky, majú banky plno rečí ako dlžníkovi pomožu pri splácani( povolia odklad, znížia splátky-predlžia dobu splácania atď), pritom mám v okolí 3 ludí, čo sa vtakej situácii ocitli a žiadali nejakú dohodu z bankou a výsledok? Odpoveď-pomož si sám, nedá sa nič urobiť-a preto neverím že banky niekomu sa snažia pomocť v tejto oblasti-sú to kolosy, ktoré nezaujíma nič iné-len zisk
Ja osobne som dokonca taký skeptik, myslím si- že už prakticky neexistuje rozdiel medzi klasickými bankami a nebankovkami...
mona091
14.06.09,09:54
mas pravdu, banky podnikaju kvoli zisku a nie kvoli charite, tak ako kazdy iny podnikatel,
no banky musia splnat tvrde kriteria, aby mohli mohli mat v nazve nezamenitelny nazov Banky,
su kontrolovane roznymi formami, musia striktne postupovat podla roznych zakonov,
mne prvej sa nepacia ceny za sluzby, a este viac cenova netransparentnost,
no to je vsak trh, dopyt a ponuka,
a napomocnost v situacii ocitnutia sa v platobnej neschopnosti, zalezi od pristupu oboch stran, od samotneho vyjednavania,

tak, ako musis platit za najom bytu, bez ohladu na to, ci robis, alebo nie, tiez nemas odlozene platenie, preco si myslis, ze banka je v inom postaveni?

A naozaj by som neporovnavala banky s nebankovkami!!!
duves
14.06.09,09:59
Celkovo ja považujem banky za dosť nedoveryhodné inštitúcie, ...
No prvom rade je to banka, kto je silnejsi.





....počúvame zo strany bánk, že v čase krízy, keď by mal niekto problém so splácaním hypoteky, majú banky plno rečí ako dlžníkovi pomožu pri splácani( povolia odklad, znížia splátky-predlžia dobu splácania atď), pritom mám v okolí 3 ludí, čo sa vtakej situácii ocitli a žiadali nejakú dohodu z bankou a výsledok? Odpoveď-pomož si sám, nedá sa nič urobiť-a preto neverím že banky niekomu sa snažia pomocť v tejto oblasti-sú to kolosy, ktoré nezaujíma nič iné-len zisk
Ja osobne som dokonca taký skeptik, myslím si- že už prakticky neexistuje rozdiel medzi klasickými bankami a nebankovkami...
Odklad splatok je iba odklad svojho záväzku, nie odpustenie dlhu. Nepoznam podmienky všetkych bank, no viem, že banky na 3 či 6 mesiacov vedia urobiť dohodu. Ako vidiš, 6 mesiacov nikomu nič nerieši.

Nebankovky su uplne niekde inde. To prirovnanie nie je zial namieste. 5 nasobne vyššie úroky a aj poplatky. A to nehovorim, ako si zabezpečovali uvery. Záväzkom prevodom prava. Ludia okamžite po nezaplateni čo len 1 splatky prichadzali o strechu nad hlavou.
Stanislav 1975
14.06.09,10:06
No prvom rade je to banka, kto je silnejsi.




Odklad splatok je iba odklad svojho záväzku, nie odpustenie dlhu. Nepoznam podmienky všetkych bank, no viem, že banky na 3 či 6 mesiacov vedia urobiť dohodu. Ako vidiš, 6 mesiacov nikomu nič nerieši.

Nebankovky su uplne niekde inde. To prirovnanie nie je zial namieste. 5 nasobne vyššie úroky a aj poplatky. A to nehovorim, ako si zabezpečovali uvery. Záväzkom prevodom prava. Ludia okamžite po nezaplateni čo len 1 splatky prichadzali o strechu nad hlavou.
Ok úroky nepočítaj- to je každeho vec, kolko( aký úrok) akceptuje, ale celkovo u mňa naozaj banky padli na úplne dno- neverím im ani slovo- a taká TB?- to sa nedá ani komentovať- čistý provident...
mona091
14.06.09,10:09
ani ja neverim ani slovu, preto dokladne citaj VSETKY PODMIENKY v zmluvach, predides sklamaniu, respektive, slobodne sa rozhodnes, ci prijmas ich podmienky,
a v konecnom dosledku, vobec nemusis vyuzivat bankove sluzby
babulka25
14.06.09,22:19
myslím,že každá banka má v niečom plus a niečom mínus.ja mám účty a úvery z tatrabanky a bola som dobrý klient aj s manželom pokiaľ neprišla kríza a teraz ozaj nie z vlastnej viny nezvládame všetko splácať a keď sme boli informovať banku o tom,že potrebujeme pomoc lebo príjmy nám o dosť klesly,tak riešenie nenašli a nikoho nezaujíma ani nejaká kríza.máš pravdu,že aj za byt musíš platiť,ale družstvá nemajú peniaze ako banky,ktoré by ti mohli nejako pomocť aspoň preklenovacím úverom na prežitie.
Stanislav 1975
14.06.09,22:41
myslím,že každá banka má v niečom plus a niečom mínus.ja mám účty a úvery z tatrabanky a bola som dobrý klient aj s manželom pokiaľ neprišla kríza a teraz ozaj nie z vlastnej viny nezvládame všetko splácať a keď sme boli informovať banku o tom,že potrebujeme pomoc lebo príjmy nám o dosť klesly,tak riešenie nenašli a nikoho nezaujíma ani nejaká kríza.máš pravdu,že aj za byt musíš platiť,ale družstvá nemajú peniaze ako banky,ktoré by ti mohli nejako pomocť aspoň preklenovacím úverom na prežitie.
Prečítaj si moj príspevok č.35- nepísal som to isté čo ty?
duves
15.06.09,05:37
Zaujimavy clanok:
Šéf Tatra banky: Peklo pre banky len príde
http://ekonomika.sme.sk/c/4889120/sef-tatra-banky-peklo-pre-banky-len-pride.html
babulka25
15.06.09,12:18
áno presne si to napísal čo ja len ja som to potvrdila z osobnej skúsenosti,že máš pravdu.máš šťastie,že si nemusel vyberať úver na bývanie,ale nie všetci sme to vedeli riešiť bez úveru. mne nevadí že máme úver ak to je z čoho splácať pohoda i keď samozrejme bez neho by sa žilo ľahšie.
babulka25
13.08.09,18:52
No hlásim sa po pár mesiacoch. Úver mi schválili v SLSP a už som ho aj čerpala. Takže stačí sa polepšiť a niektoré banky sú korektne a vedia prižmúriť očko. Som veľmi rada,že existuje banka,ktorá za mierne opozdenie splátok nevešia ľudí na bočný vešiak. A časom som zistila,že pracovníčka Dexia banky pochybila pretože hneď mohla zistiť,že nám úver nedajú.Pomohla mi p. Kočišová z jednej firmy, ktorá sa zaoberá vybavovaním hypoték pre všetky banky.
duves
13.08.09,20:06
Pomohla mi p. Kočišová z jednej firmy, ktorá sa zaoberá vybavovaním hypoték pre všetky banky.
To su hypot.makleri, dost velki zaskodnici. Rizikari ich nemaju radi. Nic nevybavia, tomu neverim. Uver aj tak skonci u schvalovatela.
alaya1
14.08.09,07:58
No hlásim sa po pár mesiacoch. Úver mi schválili v SLSP a už som ho aj čerpala. Takže stačí sa polepšiť a niektoré banky sú korektne a vedia prižmúriť očko. Som veľmi rada,že existuje banka,ktorá za mierne opozdenie splátok nevešia ľudí na bočný vešiak. A časom som zistila,že pracovníčka Dexia banky pochybila pretože hneď mohla zistiť,že nám úver nedajú.Pomohla mi p. Kočišová z jednej firmy, ktorá sa zaoberá vybavovaním hypoték pre všetky banky.
Blahozelam k uveru, no takato reklama:), ta pani vie o tom, ze tu ma
vycapene meno?
babulka25
20.08.09,12:37
No neviem či o tom vie,ale mne veeeľmi pomohla.
Duves - už som čerpala ten úver,takže neskončilo to iba pri sľuboch. Nie vždy sú to len prázdne reči.Moja osobná skúsenosť je zatiaľ pozitivná lepšia ako s pracovníčkou dexia banky.
buchač
20.08.09,13:34
Zaujimavy clanok:
Šéf Tatra banky: Peklo pre banky len príde
http://ekonomika.sme.sk/c/4889120/sef-tatra-banky-peklo-pre-banky-len-pride.html


No hej , ale to sa tak týka viac menej / ak som dobre čítal / najmä investorov , poprípade developerov

Inak povedané , pre nenažrancov .....aspoň podľa mňa ..:rolleyes::cool:
hmaria
30.01.10,17:06
Ahoj,
ja sa pripajam s otazkou ohladom Uveroveho registra. Myslite si, ze keby som mala zaznam v UR, banka by mi sama ponukla obnovenie uveru? Mam v banke uver ktory mi onedlho konci, a dostala som ponuku od banky, ze mozem opat cerpat celu sumu.
a este jedna otazka.Ked som brala uver od splatkovej spolocnosti v roku 2002, teda nepodpisovala som suhlas o vlozeni do UR moze tato spolocnost tieto udaje poskytnut?
Uver som splacala pravidelne, v danom mesiaci, ale vasinou po dni splatnosti. Teraz mam z toho nocnu moru.
Dakujem
duves
31.01.10,09:31
Ahoj,
ja sa pripajam s otazkou ohladom Uveroveho registra. Myslite si, ze keby som mala zaznam v UR, banka by mi sama ponukla obnovenie uveru? Mam v banke uver ktory mi onedlho konci, a dostala som ponuku od banky, ze mozem opat cerpat celu sumu.
a este jedna otazka.Ked som brala uver od splatkovej spolocnosti v roku 2002, teda nepodpisovala som suhlas o vlozeni do UR moze tato spolocnost tieto udaje poskytnut?
Uver som splacala pravidelne, v danom mesiaci, ale vasinou po dni splatnosti. Teraz mam z toho nocnu moru.
Dakujem
Ak má niekto úver v banke, tak má vždy záznam v bankovom registri klientov ( http://www.scb.sk/sk/Finance/Solutions.aspx?chnl=CreditReporting ). To či ti tvoja banka chce poskytnúť nový úver, záleží iba na ich nastavaní parametrov, ktorý vyhodnocuje správanie pri splácaní súčasného úveru. Pravdepodobne, ak banka prvá osovila teba, je 99% pravdepodobnosť, že ti ho aj poskytne.
hmaria
01.02.10,11:48
Dobry den,
neviete mi povedat prosim vas, ci exstuje banka, ktora by pripadne mensie prehresky v splacani tolerovala? Nemysim nejake chronicke neplatenie, skor omeskanie splatky, pripadne precerpanie debetu o par korun. Potrebujem HU 14% z nehnutelnosti. Dakujem
duves
01.02.10,12:33
Dobry den,
neviete mi povedat prosim vas, ci exstuje banka, ktora by pripadne mensie prehresky v splacani tolerovala? Nemysim nejake chronicke neplatenie, skor omeskanie splatky, pripadne precerpanie debetu o par korun. Potrebujem HU 14% z nehnutelnosti. Dakujem
No najlepšie tvoja banka, kde máš bežák, a kde si prešvihla povolené prečerpanie.
Hepi
15.04.10,09:36
Chceli sme si zobrať úver, ale niečo nám vyskočilo v úverovom registri, o čom, bohužiaľ, neviem. V banke nám povedali, že nejaká kreditka, rok 2008. Preto chcem poslať žiadosť do registra o poskytnutie odpisu. Vie mi niekto povedať, či tam bude udané aj voči komu sme dlžníci a výška tej čiastky?
duves
15.04.10,10:14
Chceli sme si zobrať úver, ale niečo nám vyskočilo v úverovom registri, o čom, bohužiaľ, neviem. V banke nám povedali, že nejaká kreditka, rok 2008. Preto chcem poslať žiadosť do registra o poskytnutie odpisu. Vie mi niekto povedať, či tam bude udané aj voči komu sme dlžníci a výška tej čiastky?
No pamätať si to maš hlavne ty. Ano, ak navštiviš osobne SBCB - Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o., Malý trh 2/A, Bratislava, dozvieš sa aj voči komu máš pozdlžnosti.

http://www.sbcb.sk/kcentrum.html
Hepi
16.04.10,04:46
No pamätať si to maš hlavne ty. Ano, ak navštiviš osobne SBCB - Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o., Malý trh 2/A, Bratislava, dozvieš sa aj voči komu máš pozdlžnosti.

http://www.sbcb.sk/kcentrum.html
To sa dozviem iba pri osobnej návšteve alebo mi to aj pošlú vo výpise?
duves
16.04.10,04:53
Maju tam pokyny, na tej ich stranke. Prečítaj si.
Hepi
16.04.10,08:42
Maju tam pokyny, na tej ich stranke. Prečítaj si.
Prečítala som si, ale vôbec tam nie je to, na čo som sa pýtala ja. Ale nevadí, ešte by si mi mohol poradiť, či na tej žiadosti, ktorú tam budem posielať, musí byť môj podpis aj overený, aby mi to nevrátili. Lebo ani to som sa tam nedozvedela. Vopred ďakujem.
duves
16.04.10,10:35
Neprečítala si si ich pokyny, nie je ti to trapne?
http://www.sbcb.sk/nabidka.html


Kto môže požadovať služby Klientského centra
Služby Klientského centra môže požadovať klient, ktorý je plnoletý a spôsobilý k právnym úkonom. Totožnosť je potrebné preukázať platným občianskym preukazom alebo cestovným pasom. Zahraničná fyzická osoba sa preukazuje cestovným pasom alebo dokladom o povolení k trvalému pobytu.
Klient sa môže pri podaní žiadosti o výpis nechať zastupovať na základe plnej moci. Zástupca predloží pracovníkom vyplnenú žiadosť o výpis, platnú plnú moc s úradne overeným podpisom (http://www.sbcb.sk/download/Plnomocnenstvo.doc) a osobný doklad - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas. Pokiaľ je plná moc v cudzom jazyku (okrem češtiny), musí byť preložená do slovenčiny úradným prekladateľom a úradne potvrdená.
Hepi
19.04.10,06:39
No dnes som si prečítala tvoju odpoveď a chcem sa ťa spýtať, čo mi má byť trápne. To čo si prilepil, som si prečítala, ale tam vidím len overenú plnú moc s úradne overeným podpisom pre zástupcu, ktorý mi to pôjde vyzdvihnúť. Či si mám dať overiť podpis ja, tam, bohužiaľ, nevidím. A, nezdá sa mi, že by som sa až tak trápne pýtala. A zamrzelo ma,že takto reaguješ. Z príspevkov sa mi zdáš taký inakší.
ivka70
19.04.10,06:48
No dnes som si prečítala tvoju odpoveď a chcem sa ťa spýtať, čo mi má byť trápne. To čo si prilepil, som si prečítala, ale tam vidím len overenú plnú moc s úradne overeným podpisom pre zástupcu, ktorý mi to pôjde vyzdvihnúť. Či si mám dať overiť podpis ja, tam, bohužiaľ, nevidím. A, nezdá sa mi, že by som sa až tak trápne pýtala. A zamrzelo ma,že takto reaguješ. Z príspevkov sa mi zdáš taký inakší.

Kde môže klient zistiť, čo je o ňom uchované v úverovom registri?
Informácie môže klient získať z odpisu z úverového registra, ktorý mu vystavia pracovníci spoločnosti Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o. so sídlom v Bratislave, Malý trh 2/A. Základné informácie o možnostiach doručenia tohoto odpisu, môže klient získať na tel. číslach 59207518, 59207519.
chrikus
31.07.12,15:17
Pekny den Kazdemu! Pozná, alebo má niekto skusenosti so zahr. investorom pod menom: cre231 capitall? Ponúka mi 5000 eur, ale pyta 130 kauciu...:(
misoft
31.07.12,15:57
Prever si ho. Ale ja na tvojom mieste by som šiel od toho - 100% je to FAKE. Po zadaní cre231, CRE 231 vyhodí adresy, userov, predaj domov , no žiadna firma, spoločnosť a pod.
Inak skratka CRE = Commercial real estate (nehnuteľnosti)
duves
31.07.12,16:01
Pekny den Kazdemu! Pozná, alebo má niekto skusenosti so zahr. investorom pod menom: cre231 capitall? Ponúka mi 5000 eur, ale pyta 130 kauciu...:(
A prečo by ti ponukal peniaze len tak? Ludia, už fakt nemate trochu zdraveho rozumu? KTO VAM DA PENIAZE LEN TAK?
http://forum.digiarena.e15.cz/viewtopic.php?f=209&t=1033608
misoft
31.07.12,16:03
Veľké očiská majú - "dostane" veľké prachy - na svatého Dindyho.
chrikus
01.08.12,06:22
Samozrejme nie len tak, za mesacné splátky. Potrebujem surne 5000 eur, banka mi nedá, lebo som v registri.
freddy87
01.08.12,08:47
Vezmi si ich, veď 99% úrok nie je úžernícky :D
niko.presov
13.03.13,21:37
Eviduje sa v uverovom registri lizing auta v lizingovej spolocnosti?
Dubak2000
13.03.13,22:39
Eviduje sa v uverovom registri lizing auta v lizingovej spolocnosti?
ano. je niekolko registrov, jeden bankovy http://www.sbcb.sk/ a dalsi nebankovy http://www.nbcb.sk/ kde su najme leasingove spolocnosti. klikni na zoznam uzivatelov ci je tam aj ta tvoja. A mozno su aj dalsie registre, ja viem o tychto dvoch.
noemi-ke
18.03.13,08:25
Chcem sa opytat, nakolko si chceme preniest hypoteku do inej banky,rucenie nehnutelnostou, ci je v uverovom registri uvedeny aj leasing auta cez CSOB leasing.
Dubak2000
18.03.13,10:18
Chcem sa opytat, nakolko si chceme preniest hypoteku do inej banky,rucenie nehnutelnostou, ci je v uverovom registri uvedeny aj leasing auta cez CSOB leasing.

Predpokladam ze ano. Ako som pisal vyssie tak CSOB leasing je v nebankovom registri. A myslim ze sucastou zmluvy alebo vseobecnych podmienok byva spomenute ze udaje klienta budu zverejnene v registri. Neviem ako na SLovensku ale v CR sa dalo si vyziadat vypis z registra za nejaky poplatok aby clovek zistil co tam na neho je.
Andel6610
21.06.13,09:40
Zdravim, chcel by som sa opýtať, vybavujeme hypoteku, lenze ked som isiel do SLSP, zistili ze mam pri nich ucet na kreditnu kartu na ktorej bol dlh 0,19 €, mal som to zaplatit pred cca 2 rokmi, lenze som bol v tom ze ta kreditna karta je uz uplne zrusena, nikdy mi neprisiel ziaden vypis ze mam dlh, samozrejme ze som ten ucet uz vyplatil a zrusil, budem v UR ako neplatic?
duves
21.06.13,09:55
Zdravim, chcel by som sa opýtať, vybavujeme hypoteku, lenze ked som isiel do SLSP, zistili ze mam pri nich ucet na kreditnu kartu na ktorej bol dlh 0,19 €, mal som to zaplatit pred cca 2 rokmi, lenze som bol v tom ze ta kreditna karta je uz uplne zrusena, nikdy mi neprisiel ziaden vypis ze mam dlh, samozrejme ze som ten ucet uz vyplatil a zrusil, budem v UR ako neplatic?
za 19 centov asi ťažko