tina1
16.07.08,21:57
Ahojte gazdinky, viete nejaky dobry osvedceny recept na marhulovu alebo marhulovo - jablcnu detsku vyzivu?
Privitam recepty aj z ineho ovocia a zeleniny.
Dakujem.
Maruška54
17.07.08,04:23
5 kg jabík varíme v 2,5 l vody. Zmäknuté a vychladnuté zmixujeme. Pridáme 1 kg cukru, varíme asi 10 minút. Potom vlejeme 1 vanilkový puding Laktamyl rozmiešaný v troche vody. Povaríme 2-3 minúty. Sterilizujeme 10 minút pri 90 stupňoch.
tina1
17.07.08,05:36
Dakujem Maruška54 za receptik, uvitam aj ine recepty hlavne s marhulami, broskynami alebo v kombinacii s mrkvou a pod.
maria7
17.07.08,05:54
Keď som robila detskú výživu, tak podobne ako Maruška, podľa toho, akú som chcela príchuť som tam rozmixovala ovocie (či už mrazené, čerstvé, zavárané) - jahody, maliny, marhule.......
inuš
17.07.08,16:24
Ja som onoho času robila mojim deťom takúto presnidávku:
4 kg jablk, 1 kg broskýň, 2 l vody, 3 vanilkové pudingy, 500 g cukor
Ovocie ošúpeme, nakrájame a zmiešame s vodou. Varíme do zmäknutia. Potom to precedíme, v šťave roztopíme cukor , pridáme puding a varíme do zhustnutia. Potom pridáme ovocie a zmiešame. Všetko to rozmixujeme. Sterilzujeme chvílu, aby chytilo víčko.
Ak chcete riedku presnidávku, tak dajte 3 l vody. Ja mám radšej hustejšiu.

Robila som rôzne kombinácie - jablká-jahody, jablká-hrušky, jablká-marhule
to proste závisí od Vás - dá sa zmeniť aj pomer ovocia.
Z tejto 1 dávky mi vyšlo 14 presnidávkových pohárov a 12 malých trojdecových. Potom som radšej robila polovičné dávky a viac druhov.
:):):):):):)