margitkar
18.07.08,08:26
Manželovi sa v auguste žení krsný syn. Okrem "parádnej torty" potrebujem napiecť zákusky na "tablu". Už druhý týždeň surfujem po internete, no akosi som nenašla dosť informácii o svadobných zákuskoch. Ideálne by boli nie veľmi krémové, keďže v auguste bude pravdepodobne dosť teplo. A tiež nie veľmi orechové, lebo orechy sa nám v minulom roku neurodili a v obchode sú veľmi drahé. Prosím poraďte, pridajte svoj oskúšaný najlepší recept vhodný na tacku so svadobnými zákuskami.
Potešil by ma aj recept na svadobnú tortu.
karpis
18.07.08,06:44
skús link www.tortyodmamy.sk/?q=image/tid/46
karpis
18.07.08,06:46
a ešte tu sú recepty www.tortyodmamy.sk/?q=kolace
viktorviktor
18.07.08,19:55
tak tu je biela čokoládová torta z jazmínom
Kazu
19.07.08,19:38
Keď sa synovia ženili, upiekla som ku svadbám tieto medové rolády z 2 dávok a boli prvé ktoré sa museli stále dokladať. Chutili aj chlapom ktorí nie sú veľmi na sladké. A hlavne, upečieš to aj niekoľko dní vopred a nemáš fofry.

Medová roláda
70 dkg hladkej múky
10 dkg roztopeného masla
25 dkg mletého cukru
4 polievkové lyžice medu
3 veľké vajíčka
1 čajová lyžička sódy
1 čajová lyžička škorice
½ čajovej lyžičky rozdrvených klinčekov
½ čajovej lyžičky rozdrveného anízu
na špičku noža soli

Všetky prísady spracujeme, urobíme bochník a v mikroténovom sáčku a alobale odložíme na 12 hod. do chladu. Môže byť aj 24-48 hod.


domáci slivkový lekvár (aj kupovaný, len nie ovocný džem)

Plnka na posypanie:
20 dkg orechov rozdelené na 1/4, môžu byť aj para orechy
10 dkg čokolády na varenie nakrájať na malé kúsky
10 dkg hrozienok
10 – 15 dkg kandizovaného ovocia (pomarančová a citrónová kôra, papája, ananás, para orechy a pod. podľa chuti) Nemôžu byť želatínové!

Cesto rozdeliť na 4 diely, rozvalkať (na veľkosť asi ako domáca utierka), potrieť lekvárom /radšej trochu viac, aby bolo cesto dobre pokryté/ a posypať plnkou. Je lepšie poukladať aby ovocie nebolo priečne, zle by sa cesto rolovalo.
Roládu stočiť /nie veľmi tesno/ a položiť na pomastený plech. Je dobré položiť rolády na plech, ktorý má jeden okraj znížený na vysýpanie. Na tento plech sa dajú všetky 4 rolády. Rolády je dobré
oddeliť pomasteným alobalom aby sa nezlepili. Dobre popichať a piecť asi 35 min.
Horúce potrieť rozšľahaným celým vajcom a ešte v rúre 2-3 min. dopiecť.
Vychladnuté zabaliť do alobalu a nechať pár dní odležať. Pred podávaním krájať šikmo asi 5 – 7 mm hrubé rezy.
kitky
19.07.08,22:09
Manželovi sa v auguste žení krsný syn. Okrem "parádnej torty" potrebujem napiecť zákusky na "tablu". Už druhý týždeň surfujem po internete, no akosi som nenašla dosť informácii o svadobných zákuskoch. Ideálne by boli nie veľmi krémové, keďže v auguste bude pravdepodobne dosť teplo. A tiež nie veľmi orechové, lebo orechy sa nám v minulom roku neurodili a v obchode sú veľmi drahé. Prosím poraďte, pridajte svoj oskúšaný najlepší recept vhodný na tacku so svadobnými zákuskami.
Potešil by ma aj recept na svadobnú tortu.

Pozri si toto pre inspiraciu:
www.kalina.sk/sugar.html (http://www.kalina.sk/sugar.html)
mas tam fotky zakuskov vhodnych na svadbu, ich nazvy a podla toho si vyhladas recept.
a este tu najdes nieco.
www.peceni-s-laskou.webgarden.cz/zakusky
viktorviktor
21.07.08,12:07
aj tu sú fajn tortíky http://picasaweb.google.com/Bohus73
http://bohusl.multiply.com/ mnoho tipov aj sa dajú objednať