Mariana42
19.07.08,20:57
Tento recept posielam každému, kto ľúbi zeleninu , naozaj je to mňam!.....

80 dkg postrúhanej cukety , 1 cibuľa, 1 hrnček polohrubej múky+ 1 prášok do pečiva, 0,5 hrnčeka oleja,soľ, čierne korenie mleté,/trošku Vegety nezaškodí/ 10 dkg postrúhaného syra, 10 dkg salámy, 4 žltky+ 4 bielky vyšľahané do peny. Všetko spolu zamiešať a upiecť v pekáči na kačicu /najprv vymastiť a posypať strúhankou.

Dobrú chuť!

Mariana
DanielaSL
19.07.08,19:14
Cukety, tekvice a patizóny mi utešene v záhrade rastú..hádam aj na trh by som pomaly mohla s úrodou..takže dobre padne vyskúšať nový recept. :)
Kazu
19.07.08,19:21
Cukety, tekvice a patizóny mi utešene v záhrade rastú..hádam aj na trh by som pomaly mohla s úrodou..takže dobre padne vyskúšať nový recept. :)

Ten nákyp som už robila, moji chlapi ho aj pochválili ale zaradili ho medzi hladné jedlá. Po takom obede musí byť na olovranť šnicla, inak nemajú šancu dožiť sa večere. :D
Zuzka10
22.07.08,06:08
Tento recept posielam každému, kto ľúbi zeleninu , naozaj je to mňam!.....

80 dkg postrúhanej cukety , 1 cibuľa, 1 hrnček polohrubej múky+ 1 prášok do pečiva, 0,5 hrnčeka oleja,soľ, čierne korenie mleté,/trošku Vegety nezaškodí/ 10 dkg postrúhaného syra, 10 dkg salámy, 4 žltky+ 4 bielky vyšľahané do peny. Všetko spolu zamiešať a upiecť v pekáči na kačicu /najprv vymastiť a posypať strúhankou.

Dobrú chuť!

Mariana
Ďakujem za recept, včera som upiekla, a mne ostal iba kúsoček. Za 15 minút to dcéra s manželom zjedli. Naozaj mňam...;););)
Zdenka 0705
22.07.08,07:04
Ja tam dávam ešte cesnak a majoránku. Je to pikantnejšie.
Mariana42
23.07.08,05:49
Ďakujem za recept, včera som upiekla, a mne ostal iba kúsoček. Za 15 minút to dcéra s manželom zjedli. Naozaj mňam...;););)


Som rada, že sa to páčilo....
IVEB
23.07.08,16:53
A ako dlho ste to piekli? V elektrickej rúre na 180 stupň. alebo viac ?
Zuzka10
24.07.08,03:50
A ako dlho ste to piekli? V elektrickej rúre na 180 stupň. alebo viac ?
V elektrickej rúre na 180 stup. cca 30-35 minút.
IVEB
24.07.08,04:29
vďaka
beba13
24.07.08,15:57
Neviem či je tento lacný, ale mojím chlapom chutí.
1cuketa
200g tvrdého syra
2 kyslé smotany
5 vajec
1 červená paprika
soľ,vegeta, bazalka, drvená rasca,pažítkaolej

Cuketu ošúpať,stred vydlabať. Nakrájať na kocky, pridať nastrúhaný syr, na kocky pokrájanú papriku, pažítku posekanú nadrobno. K zmesi primiešať vajcia, smotanu, podľa chuti soľ, vegetu a rascu. Hmotu dať do vymastenej zapekacej misy a posypať nasekanou bazalkou. Piecť v teplovzdušnej rúre na 180°C asi 35-40minút a asi 10 minút pred dopečením dať na vrch na kolečká pokrájanú rajčinu.
zalobaba
26.07.08,08:59
Ten nákyp som už robila, moji chlapi ho aj pochválili ale zaradili ho medzi hladné jedlá. Po takom obede musí byť na olovranť šnicla, inak nemajú šancu dožiť sa večere. :D

alebo namiesto potom šnicľa, treba skúsiť predtým výdatná hustá polievka....;)
verca:o)))
04.08.08,11:05
Jupííí, tento recept vyskúšam, lebo mám tiež cukety doma a nikde poriadny recept. Na čitanie vyzerá dobre, verím že bude chutiť ešte lepšie. čaute:---
Kazu
04.08.08,11:48
alebo namiesto potom šnicľa, treba skúsiť predtým výdatná hustá polievka....;)

:D Bola aj hustá polievka, však si chlapov poznám :D Ale toto zeleninové jedlo komentovali slovami: "Výborné. Ale druhý krát to urob k večeri. To je tak akurát zjesť to a potom si tichučko ľahnúť do postele" :--- Ale neboj sa, mňa nedojmú, papajú aj zeleninkové :---
deni27
31.08.08,18:21
A nám zasa z cukiny chutí táto rýchlovka: Na troške oleja si speníme pokrájanú cibulku, pridáme na kocky pokrájanú mladú cukinu, po chvíli na pásiky nakrájané 2 papriky, posolíme, ovegetíme a posypeme bielim korením. Nezabudneme stále miešať, trošku podlejeme vodou, bude viac šťavy.Keď je zeleninka tak napoli udusená pridáme pokrájané 3-4 paradajky, dodusíme a nakoniec do tohto pridáme na kocky nakrájaný tvrdý syr, ktorý sa nám pri miešaní krásne roztečie. Podávame teplé z pečivom.