inkamia
28.07.08,15:39
Ahojky, je čas opekačiek, tak by som chcela nabrať aj nejakú skúsenosť ohľadom grilovania rýb. Cez víkend som sa pokúšala grilovať makrelu -v balení už marináda bola spolu s rybou, tak som si myslela, že to len dám na oheň a bude fajná, ale bohužial som sa zmýlila. Bola vysušená bez chuti a strašne kostí, ktoré neboli ani tvrdé ani mäkké:confused:.
Takže by som od vás skúsenejších potrebovala radu ohľadom celého procesu grilovania. Od kúpenia ryby /aká je najvhodnejšia,... okrem kapra:),pretože toho nemusím/ až po naservírovania na stôl. ĎAAKUJEM veľmi pekne.
trisestri
28.07.08,14:40
mne najviac chutil grilovany pstruh a to z jarmoku,vätšinou pstruhy dostat kupit očistene,tak tu jeden z receptov http://www.mojerecepty.sk/grilovanie-pstruh.html a tipy na uspešne http://www.mojerecepty.sk/tipy-na-uspesne-grilovanie.html grilovanie
Marína
28.07.08,17:06
Podľa môjho názoru sú najvhodnejšie ryby obsahujúce viac tuku. My sme o. i. grilovali lososa a bol veľmi chutný. Do olivového oleja som pridala čerstvý tymián. Tým som potrela podkovičky lososa, nechala odstáť, osolila a ugrilovala. Osobne by mi bolo ľúto dávať viac korenia aby som nepotlačila výbornú chuť lososa. Prílohou boli malé zemiaky uvarené v šupke v osolenej vode. Ešte horúce ošúpané, pokvapkané citrónovou šťavou, olivovým olejom. Osoliť, okoreniť bielym mletým korením(môže byť aj čierne, vidieť však čierne bodky) a posekaným kôprom. Nechať vychladiť. K tomu omáčka z majonézy a v mažiari rozdrvenej čerstvej bazalky, soli a korenia, zjemnená kyslou smotanou. Bolo to výborné. Nevymyslela som ja ale Jamie Olivier.
Do celej ryby, napr. pstruha dať kúsok masla, vetvičku kôpru(tymiánu,.a iné bylinky), cibuľky aj s časťou zelenej vňate, osoliť, okoreniť. Vrch potrieť olejom. Ugrilovať.
V Chorvátsku rybu len osolia, prípadne okorenia a pri grilovaní potierajú olivovým olejom tak, že vetvičku rozmarínu doň namáčajú a potierajú rybu z oboch strán. Takto pripravený zubatac bol vynikajúci.
Podľa mňa ryba nepotrebuje veľa korenín, aby sa nepotlačila jej špecifická chuť.
deni27
30.07.08,09:44
Ahoj, cez víkend sme boli u známych a grilovali sme pstruhy. Boli len pokvapkané citrónom, posolené a pokorenené grilovacím korením. Ako príloha bola grilovaná zeleninka a bolo to mňamka.
viktorviktor
30.07.08,18:22