Julda SR
05.08.08,23:24
Vie mi niekto poradiť ako založim pálenku zo zemiakov? Ďakujem
kitky
05.08.08,21:35
Tu asi nie.
Ale mozno v teme ... Ako prestať piť Conan X sa niekto najde. :D
Excise Duty
06.08.08,08:10
Vie mi niekto poradiť ako založim pálenku zo zemiakov? Ďakujem
Zrejme máš na mysli prípravu kvasu. Ak to chceš páliť sám, máš na krku § 253 Trestného zákona. Do pestovateľskej pálenice to nezoberú, lebo ide o lieh vzniknutý štiepením škrobu, inak by išlo o porušenie ustanovenia § 2 vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky č. 653/2002 Z. z. o prevádzkovaní liehovarníckeho závodu na pestovateľské pálenie ovocia a o spôsobe použitia vzoriek liehu.
wagner
06.08.08,12:49
Myslím si, že z čias kedy sa pálila lavórovica, sa tu nenachádza asi nikto. Hoci my, čo trochu viac pamätáme, si recept asi ťažko môžeme pamätať, pokiaľ sa to u nás doma nerobilo. A môžem potvrdiť, že moji rodičia lavórovicu nepálili.:D.
kitky
06.08.08,12:53
Myslím si, že z čias kedy sa pálila lavórovica, sa tu nenachádza asi nikto. Hoci my, čo trochu viac pamätáme, si recept asi ťažko môžeme pamätať, pokiaľ sa to u nás doma nerobilo. A môžem potvrdiť, že moji rodičia lavórovicu nepálili.:D.

Moja stara mama ano. Dokonca aj pivo varili.
betyna8
06.08.08,13:25
By ste sa čudovali, z čoho všetkého podaktorý stále ,hlavne na dedinách pália. Jedna rodinka u nás páli aj z chleba a dokonca si z krčmy si berú zlievky z piva a pália aj to.Našťastie nie sme vo vťahu, že by sme sa navštevovali a ja nemusím a ani nemám chuť tieto ekrazity koštovať.Nuž ale ako sa hovorí, proti gustu žiaden dišputát......:D
wagner
06.08.08,15:46
Máš pravdu, aj môj sused pokiaľ nepredal dom, tak niečo podobné pálil. Bolo z toho akurát veľa smradu, lebo to robil v miestnosti, ktorá mala okná do môjho dvora.A stále bol z toho opitý:(. Recept som si nepýtala:D:D, takže poradiť neviem.
Kazu
06.08.08,16:35
Vie mi niekto poradiť ako založim pálenku zo zemiakov? Ďakujem

A ty čo, potrebuješ pokopať záhradu a poupratovať pivnicu? Ale prečo chceš aby ti to robili práve policajti?
cactus
06.08.08,16:36
aj u nás sa to praktizovalo. Bývali sme na prízemí v bytovke a keď naša babča začala páliť, tak to vedel celý vchod, pretože ten smrad... alebo žeby vôňa? Ale to som ešte bola malá takže postup neviem. Pamätám si iba plechový hrniec, lavór a trubičku na chladenie - také sklenené špirály.
kitky
06.08.08,17:16
nechcem uz byt paranoidna, ale tomuto nicku nejde o ziadnu krumplovu palenku, ale je to len dalsi z " viacnickov ". kto by si uz len takmer o pol noci zalozil nick aby sa spytal takuto hovadinu.:rolleyes:
preto som ho aj odporucila do temy o alkohole.
pripustam ale,ze som uz z temy alkohol celkom zblbnuta.;)
kitky
06.08.08,17:18
A ty čo, potrebuješ pokopať záhradu a poupratovať pivnicu? Ale prečo chceš aby ti to robili práve policajti?

:D:D
cactus
06.08.08,17:28
Vie mi niekto poradiť ako založim pálenku zo zemiakov? Ďakujem


nechcem uz byt paranoidna, ale tomuto nicku nejde o ziadnu krumplovu palenku, ale je to len dalsi z " viacnickov ". kto by si uz len takmer o pol noci zalozil nick aby sa spytal takuto hovadinu.:rolleyes:
preto som ho aj odporucila do temy o alkohole.
pripustam ale,ze som uz z temy alkohol celkom zblbnuta.;)

vieš, že môžeš mať pravdu?
Veď iba v PO sa zaregistroval a pýta sa ako založiť pálenku. Už to
malo byť podozrivé.
kitky
06.08.08,17:36
vieš, že môžeš mať pravdu?
Veď iba v PO sa zaregistroval a pýta sa ako založiť pálenku. Už to
malo byť podozrivé.

ja mam take hnusne ciťáky, vacsinou sa nemylim.:o
len mi to tam naskoci a uz sa toho nemozem zbavit.:D

no ale v kazdom pripade, tvoja stara mama boli ovela modernejsia ako moja.
moja mali len dva lavore a zrazanim ci ako to mam nazvat to robili.
chlapci tomu urcite rozumeju.

ale ja to mam asi po nich, lebo ked som zostala s trojmesacnym Marcelkom sama / muz na vojne/ tak som robila sama vino, od susedy som si pozicala preš a take vino som narobila:Da este som aj palila.ale to som zbierala slivky a niesla som to do normalnej palenice.
kitky
06.08.08,17:41
Este co je to PO prosim ta.:)
cactus
06.08.08,17:42
Este co je to PO prosim ta.:)

pondelok, napísala som to namiesto 4. 8. 2008
viktorviktor
07.08.08,17:01
.... ". kto by si uz len takmer o pol noci zalozil nick aby sa spytal takuto hovadinu.:rolleyes:
...;)

veď ide o tajnú vec a preto tá polnoc, nepovolaný sa nesmie dozvedieť čo dotazovatel robí v nočných hodinách a preto treba odpovedať o polnoci, jedine to bude správna odpoveď

blíži sa polnoc, už sme bližšie k zisteniu

Картофельный самогон

10 кг картофеля, 6 кг овса, 5 л кипятка, 30 л воды, 1,5 кг дрожжей.
Вымыть и натереть на терке 10 кг картофеля. Затем смолоть овес, залить его 5 л кипятка и хорошо перемешать. Размешивая, постепенно добавлять натертый картофель. Через 3 ч добавить 30 л воды и снова перемешать. Затем добавить дрожжи и перемешать еще раз. Плотно закупорить емкость и настаивать 3-4 дня в темноте до выпадения осадка и появления пузырьков. После этого сразу перегнать.

dobré pitie

tohto roku je dosť hríbov, tak niečo aj pre nich

Грибной самогон

300 г сушеных белых грибов, 12л двойного самогона, горсть семян укропа и гвоздики, 3 л мягкой родниковой воды.
Грибы, семена укропа и гвоздику залить самогоном, настаивать 10-15 дней. Затем добавить воду и перегнать.

komu nie je dosť tu najde viac ww.hhh.tj/
babka - ježibabka
08.08.08,20:37
Vie mi niekto poradiť ako založim pálenku zo zemiakov? Ďakujem
Máš doma aj pélenicu? Tak bacha na financov. Alebo si financ provokatér? Lebo u nás v dedine je na široko - ďaleko známa pálenica ale okrem ovocia nič iné nikomu nezoberie.
ondrejvla
08.08.08,20:49
A ty čo, potrebuješ pokopať záhradu a poupratovať pivnicu? Ale prečo chceš aby ti to robili práve policajti?

No Zuzka! Tak toto nemá chybu! Aká otázka, taká odpoveď...
Inak, mám doma nadpočet starých topánok, môj starostlivý manžel odkladal všetky, tak uvažujem - nešlo by aj z toho?! Keď už samohonka z húb, tak prečo nie aj z ostatných "prebytkov?!
mirria
11.08.08,14:44
Vie mi niekto poradiť ako založim pálenku zo zemiakov? Ďakujem
to mi pripomina vtip:
pime chlapi pime, bo sa uz stmieva...
Zuziana
11.08.08,15:58
zase jedna zo "zaujímavých" tém len na iné fórum....ale narehotala som sa:D
Iveta Malíková
31.03.10,06:07
Máš doma aj pélenicu? Tak bacha na financov. Alebo si financ provokatér? Lebo u nás v dedine je na široko - ďaleko známa pálenica ale okrem ovocia nič iné nikomu nezoberie.
ahoj, viem ze to bolo davno co si nieco pisala na tuto temu ale chcem sa spytat. vedla nas susedia predali dom, a novy majitel chce postavit oficialnu certifikovanu palenicu, nevies ci to bude smrdiet, kadit alebo hlucne? ked to mate v dedine uz. ale asi si nepomözem aj ked nebudem s tym suhlasit. nejak ma obide - ostatni suhlasia vratane starostu. dik
babka - ježibabka
31.03.10,13:05
ahoj, viem ze to bolo davno co si nieco pisala na tuto temu ale chcem sa spytat. vedla nas susedia predali dom, a novy majitel chce postavit oficialnu certifikovanu palenicu, nevies ci to bude smrdiet, kadit alebo hlucne? ked to mate v dedine uz. ale asi si nepomözem aj ked nebudem s tym suhlasit. nejak ma obide - ostatni suhlasia vratane starostu. dik
Nie je to až taký neznesiteľný smrad, ako keď sa pálilo niekedy takmer v každom dome. Skorej taká špecifická ovocná vôňa. Jedine keď idem okolo si uvedomím, čo sa asi v ten deň páli. Ale je to kúsok od cesty (asi 30 m). Myslím si, že by Vám to veľmi nevadilo, lebo mám kamarátku, ktorá býva neďaleko pálenice, ale z druhej strany a nikdy som ju nepočula, aby si sťažovala. No ale rozhodnutie je na Vás.
ludex
31.03.10,13:31
ahoj, viem ze to bolo davno co si nieco pisala na tuto temu ale chcem sa spytat. vedla nas susedia predali dom, a novy majitel chce postavit oficialnu certifikovanu palenicu, nevies ci to bude smrdiet, kadit alebo hlucne? ked to mate v dedine uz. ale asi si nepomözem aj ked nebudem s tym suhlasit. nejak ma obide - ostatni suhlasia vratane starostu. dik


Ale zase to môže mať aj výhody,keď budete mať chuť na frťana,stačí inhalovať a splní to svoj účel a ešte k tomu to bude aj zadara! :D:D
babka - ježibabka
31.03.10,17:52
mimotemyEšte ma s tým pálením napadla jedna perlička. Je to asi 10 rokov. Ku kamarátovi môjho manžela sa nasťahovala jedna teta, ktorá veľmi veľa rozprávala. Kamarát mal tiež doma pálenicu na čierno a pálili spoločnú ražnú. Teta im mezitým rozprávala a rozprávala a kamarát aj s mojim mužom prikladali na oheň aby im nevyhaslo a zabudli miešať. Kotol vybuchol, zafixírovaná celá tzv. pálenica, celé námestie smradu. Keď išli na pivo, všetci návštevníci šenku od nich utekali, mysleli si, že sa po..... My s tetou sme asi 2-3 dni po nich čistily. Tak ujov syn pri najbližšel návšteve doma pálenicu zlikvidoval.
alabut
01.04.10,05:47
Naklicit jacmen, pridat rozdrvene zemiaky, varit, scedit, kvasit, palit. Namiesto nakliceneho jacmena je mozne pouzit kupovane hotove fermenty. Alebo (nemam vyskusane) zemiaky sa sparia pri 150*C, scedia, kvasia, palia. Podstatou je rozbit dlhe molekuly skrobu, ktore kvasinky nevedia spracovat, na kratke molekuly cukrov.
Iveta Malíková
01.04.10,07:57
no ty si ma teda potesila hihi..
dufam ze take nieco sa nestane.
pekne sviatky
Iveta Malíková
01.04.10,07:58
no mame dve male deti tak to 'potesi' potom...
Excise Duty
08.11.10,19:03
lt-pek
27.03.14,21:13
Kto vie poradiť palenie zo zamrznutych zemiakov su fest sladke, kto poradí, nestači ich nechať zamrnut a potom dať kvasiť bolo by to jednoduchsie, som len amater a tak ma to napadlo kto vie nech napiše,Dik
Richard
27.03.14,21:15
Založ novú otázku, tu sa to stratí, navyše téma z roku 2010