janaGT
26.04.05,10:59
Máte niekto osvedčený recept na špenátové halušky?
ALLL
26.04.05,09:22
klasicky ako zo zemiakov....len namiesto zemiakov das spenatovy pretlak...super su s roztopenym tavenym syrom + smotana....masielko a aj slaninka by bodla:->...ale to uz podla chuti...
janaGT
26.04.05,09:25
ja do halušiek nedávam zemiaky, len múka,voda,vajíčko a soľtakže do tejto "zmesi" primiešam špenátový pretlak - musí byť asi roztopený...
Jara
26.04.05,09:49
Halušky robím riadne zo strúhaných zemiakov a špenát:

Dám nadrobno posekanú cibulku do kastróla a spením ju na masle, pridám špenát /mrazený/, strúčik rozdrveného cesnaku, soľ a korenie a nechám zovrieť. Potom rozmiešam hl. múku v sladkej smotane a špenát zahustím. Vypnem a pridám kusok masla surového. Primiešam k haluškam. Mňam... :eek:
ALLL
26.04.05,14:07
myslela som cesto take ako na bryndzove halusky....a ten cesnak este...som zabudla...
Zuziana
03.05.05,05:25
V reštauráii som jedla špenátové halušky - cesto bolo ako z krupicovej múky so špenátom (podobné ako robievam krupicové halušky do polievky) a celé to bolo zaliate výraznou syrovou omáčkou.
janaGT
03.05.05,09:55
V reštauráii som jedla špenátové halušky - cesto bolo ako z krupicovej múky so špenátom (podobné ako robievam krupicové halušky do polievky) a celé to bolo zaliate výraznou syrovou omáčkou.
Presne tak som si ten recept predstavovala, že špenát sa primiešava do haluškového cesta.
Zuziana
17.05.05,15:31
Včera som varila špenátové halušky podľa vymysleného receptu:
špenátový pretlak 200g
3 vajcia
0,5 kg detskej krupice
soľ
cesnak

Boli viacej zelené ako tie v reštaurácii. Chuťovo boli dobré. Podávali sa s oškvarkami, a staršia dcéra s nivou.
Siuzi
22.07.05,13:49
Špenátové halušky.
Recept mám z telky.
špenátový pretlat, polohrubá múka, trocha soli, cesnak zarobí sa trocha s vodou.
Cesto musí byť hustejšie, lebo by sa vyváral ten špenát.
Nakrájam si cubuľku osmažím, pridám 1/4 kg šampiony na prúžky, podusím a pridám syr Niva a trošku smotany sladkej. Ked nemám dám troška mlieka, alebo syr v črievku.
Týmto zalejem halušky. Je to sýte a nevieme sa toho dožrať.
Zuziana
24.07.05,15:06
Siuzi, vďaka za recept, vyskúšam