bobotova
09.08.08,15:37
ESKIMO REZY


Cesto: 2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček krupic. cukru
1 PDP
1 vanilkový cukor
2 vajcia
1 hrnček mlieka
½ hrnčeka oleja
2 PL kakaa
Krém: ½ l mlieka
2 kokosové pudingy
125g masla
100g práškového cukru
1 kyslá smotana

Postup:
Suroviny na cesto zmiešame v mise a dáme na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme pri cca 180 stupňoch 25 – 35 min.
Uvaríme hustý puding a vychladíme. Vyšľaháme maslo s cukrom. Do masla zašľaháme po lyžičkách puding a kyslú smotanu.
Krém natrieme na vychladený korpus. Nakoniec pofŕkame čokoládou. Dáme stuhnúť.

Prajem dobrú chuť!!!!
bobotova
09.08.08,13:39
ESKIMO REZY


Cesto: 2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček krupic. cukru
1 PDP
1 vanilkový cukor
2 vajcia
1 hrnček mlieka
½ hrnčeka oleja
2 PL kakaa
Krém: ½ l mlieka
2 kokosové pudingy
125g masla
100g práškového cukru
1 kyslá smotana

Postup:
Suroviny na cesto zmiešame v mise a dáme na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme pri cca 180 stupňoch 25 – 35 min.
Uvaríme hustý puding a vychladíme. Vyšľaháme maslo s cukrom. Do masla zašľaháme po lyžičkách puding a kyslú smotanu.
Krém natrieme na vychladený korpus. Nakoniec pofŕkame čokoládou. Dáme stuhnúť.

Prajem dobrú chuť!!!!
jej toho oleja má byť 1/2 hrnčeka a takisto aj mlieka do krému. Neviem prečo sa to tak stalo!!
nela88
10.08.08,11:17
Vyskúšam, takéto môžem kedykoľvek. Jednoduché, rýchle.
nela88
10.08.08,17:08
Už som aj upiekla. Ešte som dala rastlinnú šľahačku. Výbornééééé
tina1
10.08.08,18:24
Už som aj upiekla. Ešte som dala rastlinnú šľahačku. Výbornééééé

Kde kupujes rastlinnu slahacku a pod akym nazvom presne?
bobotova
10.08.08,19:24
Som rada, že Vám chutili. Aj ja dávam šľahačku , ale až pri servírovaní na každý kúsok. Kamarátka skúšala aj s karamelovým pudingom, že aj tie sú dobré, ale nemám vyskúšané.
nela88
11.08.08,18:46
tina1- šľahačku som kúpila v metre. Je 1-litrová, značka Meggle, a volá sa Creme Patisserie a vyrába to Rajo Bratislava. Ja by som prijala radšej 1/2l , ale takú som ešte nevidela.
tina1
11.08.08,19:03
tina1- šľahačku som kúpila v metre. Je 1-litrová, značka Meggle, a volá sa Creme Patisserie a vyrába to Rajo Bratislava. Ja by som prijala radšej 1/2l , ale takú som ešte nevidela.
Dakujem, verlmi si mi pomohla, skusim pozhanat, konecne si aj ja zamaskrtim na slahacke :):)
mariabuncekova
11.08.08,19:24
TO CESTO JE VELMI HUSTE PLNKA JE DOBRA
Heni
16.08.08,08:48
vyskúšala som ten recept, u nás eskimo rezy zožali veľký úspech :):):)
olybaba
17.08.08,09:39
pozdravujem,

http://www.dobrejedlo.sk/images/gallery/jedlo/casopis/sladke-dezerty-a-mucniky/eskimo-rezy.jpg

Potrebujeme:

Cesto:
2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček krupicového cukru
1 balíček kypriaceho prášku
1 balíček vanilínového cukru
2 vajcia
1 hrnček mlieka
1/2 hrnčeka oleja
2 PL kakaa

Krém:
400 – 500 ml mlieka
2 kokosové pudingy
125 g masla
100 g práškového cukru (alebo podľa chuti)
1 kyslá smotanaPostup:
1. Suroviny na cesto zmiešame v hlbšej mise a vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie. Dáme piecť do vyhriatej rúry na 25 až 35 minút pri teplote 180 °C.
2. Uvaríme hustý puding, ktorý necháme vychladnúť. Medzitým vyšľaháme maslo s cukrom. Do masla zašľahávame po lyžiciach vychladnutý puding a kyslú smotanu.
3. Krém natrieme na vychladnuté cesto, pofŕkame čokoládou, aby sme vytvorili efektné zdobenie a koláč dáme stuhnúť do chladu. Nakrájame na úhľadné rezy dlhým rozohriatym nožom.
wagner
17.08.08,18:21
Vyzerá dobre, dala by som si:D:D. AJ keď si hovorím, že túto tému otvárať nebudem, lebo len čo otvorím recepty, prečítam a už aj priberiem. :(Asi jem očami:D
ozin
28.08.08,10:00
Kokosový puding som u nás nenašla..dávam iný. Kde kupujete kokosový puding.
betyna8
28.08.08,10:52
Kokosový puding som u nás nenašla..dávam iný. Kde kupujete kokosový puding.

U nás sa dá kúpiť v tescu, v jednote , v balla predajniach ale aj vo večierke. Nikdy som si ich nevšimla,až keď som ich účelovo hľadava, boli tam.Určite niekde kúpiś.;)
olybaba
28.08.08,17:27
Kokosový puding som u nás nenašla..dávam iný. Kde kupujete kokosový puding.
- neviem, kde je to u vas, ale ani u nas som ani v jednom obchode kokosovy puding nevedela kupit, dnes u nas otvarali druhu billu, kokosovy puding nieto
- vsade mi povedali, ze existuje, ale ze treba ho hladat tam, kde maju vacsi sortiment tovaru - myslim ze je to smutne
- minuly piatok som ho vsak kupila v kosiciach - dr.oetker, v dargove su potraviny balla, mohla som ho kupit za vagon, stal asi 9.50 SKK, aj kolegyniam som zobrala, lebo sa chystame skusit upiect tento zakusok
- myslim si, ze s inym pudingom to nie je ono, ta kokosova chut je pre eskimo typicka, nepamatate eskimo nanuk ???

http://www.g-profit.sk/i/tovar/1130851708.jpg
Heni
28.08.08,17:58
- neviem, kde je to u vas, ale ani u nas som ani v jednom obchode kokosovy puding nevedela kupit, dnes u nas otvarali druhu billu, kokosovy puding nieto
.
.
.
- myslim si, ze s inym pudingom to nie je ono, ta kokosova chut je pre eskimo typicka, nepamatate eskimo nanuk ???


ja som tento zákusok robila už dvakrát. prvýkrát som nemala kokosový puding, tak som to robila z vanilkového, takého aký ide na dukátové buchtičky. a druhýkrát originál z kokosového, ako je priložený v tvojom príspevku, kúpila som ho v Kauflande, mali ho tam kopy.
(ináč, najprv som vymiešala vajcia s cukrom, potom to cesto nebolo také husté, ako píše ktosi vyššie, že cesto je príliš husté)
ale aký bol koláč... myslím, že bol skvelý aj s vanilkovým aj s kokosovým pudingom, pretože sa mi neušlo ani z jedného druhu :D
manndy64
28.08.08,20:34
kokosovy puding som kupila v kauflande
olybaba
01.09.08,14:40
pozdravujem,
- upiekla som eskimorezy - chvalim, vynikajuce
- piekla som na mensom pekaci, na skusku, nabuduce urcite budem na vacsom

zatisie - eskimorezy a klavesnica
http://olybaba.napady.net/image/10516643
alla66
18.09.10,21:23
pozdravujem,
- upiekla som eskimorezy - chvalim, vynikajuce
- piekla som na mensom pekaci, na skusku, nabuduce urcite budem na vacsom

zatisie - eskimorezy a klavesnica
http://olybaba.napady.net/image/10516643
Puding mám z Billy....v recenziach som našla kritiku na cesto, že je suché....je to pravda?
Gabhus
19.09.10,05:09
Pamätám, bolo to za 50 halierov a nejedli sme ho, ale žrali (s prepáčením). Bolo to dobré. (Je to reakcia k príspevku, či si pamätáme eskimo nanuk).
hubatá
19.09.10,05:53
Typickým znakom eskima bolo, že nebol na paličke ako ostatné nanuky, a tak sme ho vylizovali z bielo-modrého papierika a vyzerali sme ako po ........ - no ako keby sme jedli krupičnú kašu v noci.
Heni
19.09.10,07:02
Puding mám z Billy....v recenziach som našla kritiku na cesto, že je suché....je to pravda?

nie, možno je pri miešaní trochu husté, ale ked najprv vymiešaš vajcia s cukrom a potom pridáš ostatné suroviny, tak je to také ľahšie...
ale chuťovo suché nie je, robila som ho už viackrát, vždy mal ten koláčik úspech... aj s iným pudingom som vyskúšala, je dobrý - ale s tým kokosovým pudingom to má najväčší "šmrnc" ;)
kačenka
23.09.10,06:16
ešte je dobré pridať do uvareného pudingu aj kokosovú múčku, tak podľa chuti, ešte do horúceho, aby sa tam ten kokos tak dobre sparil. Je to podľa mňa ešte lepšie.
Gapo
24.09.10,16:06
ESKIMO REZY


Cesto: 2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček krupic. cukru
1 PDP
1 vanilkový cukor
2 vajcia
1 hrnček mlieka
½ hrnčeka oleja
2 PL kakaa
Krém: ½ l mlieka
2 kokosové pudingy
125g masla
100g práškového cukru
1 kyslá smotana

Postup:
Suroviny na cesto zmiešame v mise a dáme na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme pri cca 180 stupňoch 25 – 35 min.
Uvaríme hustý puding a vychladíme. Vyšľaháme maslo s cukrom. Do masla zašľaháme po lyžičkách puding a kyslú smotanu.
Krém natrieme na vychladený korpus. Nakoniec pofŕkame čokoládou. Dáme stuhnúť.

Prajem dobrú chuť!!!!

Hmmmm, prosím o ozrejmenie, čo je to čo som vybarvil na červeno?:confused:
Zuzka
24.09.10,16:11
Cesto:
2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček krupicového cukru
1 balíček kypriaceho prášku
1 balíček vanilínového cukru
2 vajcia
1 hrnček mlieka
1/2 hrnčeka oleja
2 PL kakaa

Krém:400 – 500 ml mlieka
2 kokosové pudingy
125 g masla
100 g práškového cukru (alebo podľa chuti)
1 kyslá smotana
Gapo
24.09.10,16:32
Ďakujem za rýchlu reakciu, medzitým som na to prišiel, že to je ten galimatiáš čo sa nemal stať, ale spočiatku som bol riadny jeleň z toho.;););)
No čo chlap, ani PDP som raz nevedel, uffff!:D:D;)
petra:-)
24.09.10,17:26
Ďakujem za rýchlu reakciu, medzitým som na to prišiel, že to je ten galimatiáš čo sa nemal stať, ale spočiatku som bol riadny jeleň z toho.;););)
No čo chlap, ani PDP som raz nevedel, uffff!:D:D;)

...mňa pri tom PDP ako prvé napadlo - peňažný denník podnikateľa :D , ale nakoniec som tam radšej predsa len pridala prášok do pečiva :o