Evaman
27.04.05,15:27
Nemáte náhodou niekto recept na dobručké banániky v čokoláde?
Vevey
27.04.05,14:10
No my ich pozdlzne prekrojime a ogebrime cokoladou, slahackou by sa to ozdobilo, keba sme nejaku mali. Pocula som, ze v lepsich rodinach pod to daju kus piskotu, ani to u nas nevedieme. Kedze nemame ani tu cokoladu, tak recept je jednoduchy: osupeme a zjeme:-)))
Nika
27.04.05,14:50
Mám jeden.

Vezmeme prezretý banán, ktorý naše dieťa nestihlo zjesť. Do menšieho hrnca rozlámeme 5-ročného veľkonočného zajaca a roztopíme. Správne starý zajac sa po roztopení rozdelí na 2 časti hnedú hmotu a žltú tekutinu. Týmto polejeme banán.Ak sa nám chce ísť do obchodu môžeme ho aj ozdobiť šľahačkou.:D

Týmto chcel mojej sestre urobiť radosť jej manžel.
Lucy
27.04.05,16:28
Nika, ale zabudla si na mäsovú príchuť:D:D:D:D teda na červíkov, z toho super starého čoko zajaca. :p
Lucy
27.04.05,16:28
Mám doma, ak nezabudnem tak napíšem.
Nika
27.04.05,18:47
Nika, ale zabudla si na mäsovú príchuť:D:D:D:D teda na červíkov, z toho super starého čoko zajaca. :pNo o červíkoch neviem, ale škoda že nemám video záznam, z toho ako mi to sestra rozprávala. Tak dobre som sa už dávno nepobavila.:D
ayya
27.04.05,20:51
Mám doma, ak nezabudnem tak napíšem.čo máš? toho zajaca? :D
janaGT
28.04.05,05:32
Nemáte náhodou niekto recept na dobručké banániky v čokoláde?
Ja robím takto:
prekrojím banán na polovičku, potom aj pozdĺžne. Polejem roztopenou čokoládou - na varenie, nechám stuhnúť v chlade, niekedy dávam aj šľahačku na ozdobenie a posypem grankom. Moja dcéra ich má veľmi rada.
Marta V
28.04.05,19:15
Dobré sú aj prekrojené na polovičku, obalené v práškovom cukre, opečené na masle, tým sa cukor skaramelizuje, posypané mletými orechami a ozdobené šľahačkou a čokoládou.
ala13
29.04.05,12:33
To znie dobre, dala by som si, ak mate chut a tiez depku, ako ja po skonceni DPHacky, mozete vecer skocit, urobime si. Nezabudnite vsak doniest tie banany, cukor, maslo, orechy, slahacku a cokoladu:-))).
Vevey
29.04.05,14:17
Ty mas depku z depky/my tak volame DPH/? Alebo mas depku, ze skoncila depka? Na depku je najlepsi banan, obzvlast v cokolade. Na depku/DPH/ je najlepsi uctovnik.
bepo
29.04.05,15:57
ala13-ja mám iba lyžičku.Môžem sa zastaviť? ;)
luba3
02.05.05,10:03
Bratislavčania,prosím poradiť Žilinčanom,ako sa máme dostať z hlav.žel.stanice na Primaciálne námestie.Aspoň číslo električky.
V stredu idem so synom prevziať cenu za 2.miesto v súťaži"Európa v škole".
Ďakujem . luba3
Magduš
02.05.05,11:08
kupis 5 bananov 1 balicek detskych piskot banany nakrajas na kolieska
poukladas na piskoty natrete dzemom prepychnes spajdlou a ponamacas
do rozpustenej cokoladovej polevy zo vsetkych stran naukladas sa mastny
papier a uz len cakas kedy stuhne cokolada detom velmi chuti
veronica
02.05.05,11:09
hmmm......mňaaam :D
ZuzanaA
02.05.05,11:13
.......... detom velmi chutiAj mne, len bez toho lekváru :p
janaGT
02.05.05,11:18
... uz len cakas kedy stuhne cokolada detom velmi chuti[/QUOTE

ja to poznám tiež bez toho lekváru, a chutí to nielen mojej malej ale aj mne, je to super, u nás to niekedy nestihne ani poriadne stuhnúť a už ich nie je.
ala13
02.05.05,17:30
ala13-ja mám iba lyžičku.Môžem sa zastaviť? ;)
Dones si i velku lyzicu, ale kde nic nie je, ani Bepo neberie.
Moje 2 deti by ti i tak nic nenechali:-))

Nepoznate niekto prosim recept na tie Kinder Pingui a ine rezy? Moje deti to zboznuju a neuveritelne vela to stoji. Pritom su to len 2 tenke piskotove kusky a krem medzi nimi. Je to obliate cokoladou. Nepoznate to?
pyton
02.05.05,17:42
Recept na Kinder Pingui nepoznám, ale že vraj sú dobré aj flambované banány. Napr. Maroš Kramár vraj ich robí každej návšteve. Neviem, či to len stačí poliať rumom alebo niečím iným a zapáliť, alebo ešte niečo k tomu. Toho zapálenia sa však bojím, preto som to ešte neskúšala, ale kto to robí, budem rada, keď uvedie detaily a hlavne, či to stojí za to. /môj strach je veľkýý...:)) /
bepo
02.05.05,17:53
luba3-nepoužívam MHD ale podľa mapky električkou sa na Primaciálne nedostaneš.Podľa mňa najjednoduchšie to budeš mať trolejbusom alebo autobusom na Račianske mýto a odtiaľ električkou na nám.SNP.Ale pozri si na www.imhd.sk sú tam mapky.Z nám SNP je to asi 200 m.
ala13-Kinder Pingui a Milchschnitte poznám akurát z obchodu,ale to bude samá chémia keď je to také dobré.
simako
02.05.05,17:55
Banány v čokoláde.
1 liter vody
6 polievkových lyžíc cukor
3 lyžice maizena / zlatý klas/
3 lyžice kakao
1 vanilkový cukor

Všetko zmiešať za studena, potom priviesť do varu, 2-3 minúty povariť.
Zaliať tým na kolieska nakrájané banány v mištičkách.
Potom zjesť.
Dobrú chuť.
vladan
02.05.05,17:57
Banány v čokoláde.
1 liter vody
6 polievkových lyžíc cukor
3 lyžice maizena / zlatý klas/
3 lyžice kakao
1 vanilkový cukor

Všetko zmiešať za studena, potom priviesť do varu, 2-3 minúty povariť.
Zaliať tým na kolieska nakrájané banány v mištičkách.
Potom zjesť.
Dobrú chuť.
a nebude lepšie použiť namiesto vody mlieko?
pyton
02.05.05,17:58
simako, koľko banánov si mám na tvoj recept pripraviť?
bepo
02.05.05,17:59
Simako-prečo sa to volá banány v čokoláde keď tam čokoláda vôbec nie je?Z toho recetu vyjde tak maximálne kakaový puding.
ondrejvla
02.05.05,18:02
luba3-nepoužívam MHD ale podľa mapky električkou sa na Primaciálne nedostaneš.Podľa mňa najjednoduchšie to budeš mať trolejbusom alebo autobusom na Račianske mýto a odtiaľ električkou na nám.SNP.Ale pozri si na www.imhd.sk (http://www.imhd.sk/) sú tam mapky.Z nám SNP je to asi 200 m.
ala13-Kinder Pingui a Milchschnitte poznám akurát z obchodu,ale to bude samá chémia keď je to také dobré.Ja som už mala obavy, že chudinku Lubu3 namáčate v čokoláde a obložíte piškótami. Ešte že jej bepo poradil, lebo zo všetkého sa mi už lepia prsty.

A určite to pôjde urobiť aj Dia, Dia čokoláda, banány - univerzál, Dia piškóty-robia ich na Liptove a už ich dostať bežne na trhu, a ostatný postup k tomu.
A možno by to prišiel poliať rumom a zapáliť aj Kramár! Ale nebuďme rozmlsaní, zapáľme si to sami.
No dočerta, veď ja som urobila z toho jaternicový guláš!
Lucy
02.05.05,18:09
Vlaďa aj ja používam vodu. Je to ozaj super chutnučke http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
ala13
02.05.05,18:12
Recept na Kinder Pingui nepoznám, ale že vraj sú dobré aj flambované banány. Napr. Maroš Kramár vraj ich robí každej návšteve. Neviem, či to len stačí poliať rumom alebo niečím iným a zapáliť, alebo ešte niečo k tomu. Toho zapálenia sa však bojím, preto som to ešte neskúšala, ale kto to robí, budem rada, keď uvedie detaily a hlavne, či to stojí za to. /môj strach je veľkýý...:)) /
Pri flambovani nam praskli misky z jenskeho skla, robte to na nieco nesklenom, aj keby tie misky boli na flambovanie urcene, ako tie nase.
luebchenko
02.05.05,18:14
Bratislavčania,prosím poradiť Žilinčanom,ako sa máme dostať z hlav.žel.stanice na Primaciálne námestie.Aspoň číslo električky.
V stredu idem so synom prevziať cenu za 2.miesto v súťaži"Európa v škole".
Ďakujem . luba3
Lubi, ako pozerám nikto nezareagoval (keď to dáš do receptov! :D) s električkami je teraz trochu problém, opravujú Obchodnú ulicu a bohvie kade čo chodí - vyzerá to tak, že najlepšie spravíš, ak sadneš na autobus č. 81, vystúpiš na zastávke Zochova, a ten kúsok už prejdeš peši cez staré mesto.
simako
02.05.05,18:15
S mliekom to nie je ono. A banánov si daj primerane, ak robíš v pohári, tak asi 1/3 pohára nakrájaných banánov, doplna dolej uvarenú zmes. Skús a uvidíš, je to prima, kto má rád sladké maškrty. Samozrejme, že si to daj vychladnúť, rozmaznanejší si môžu dať na vrch aj šlahačku.
Marta V
02.05.05,20:58
KINDER PINGUI

Do misky dať 3 celé vajcia, 4 lyžice cukru, 4 lyžice múky, 3 lyžice kakaa, 1,5 pohára mlieka, 1 lyžicu roztopeného masla a 1 prášok do pečiva - vyšľahat elektrickým šľahačom. Naliať na vymastený a múkou vysypaný plech a piecť cca 20 minút (tenký plát). Vytiahnuť z rúry, nechať vychladnúť, rozrezať na polovicu, jednu natrieť nutellou a druhú šľahačkou (nie veľa). Spojiť a dať stuhnúť do chladničky, potom nakrájať na plátky. Vo vodnom kúpeli roztopiť čokoládu, k nej pridať trochu šľahačkovej smotany a do toho máčať kúsky koláča.
Nemám to odskúšané, ale že vraj chutí dobre.
Jara
03.05.05,07:53
Martuško V: akú múku? polohrubú?
ala13
03.05.05,10:53
KINDER PINGUI

Do misky dať 3 celé vajcia, 4 lyžice cukru, 4 lyžice múky, 3 lyžice kakaa, 1,5 pohára mlieka, 1 lyžicu roztopeného masla a 1 prášok do pečiva - vyšľahat elektrickým šľahačom. Naliať na vymastený a múkou vysypaný plech a piecť cca 20 minút (tenký plát). Vytiahnuť z rúry, nechať vychladnúť, rozrezať na polovicu, jednu natrieť nutellou a druhú šľahačkou (nie veľa). Spojiť a dať stuhnúť do chladničky, potom nakrájať na plátky. Vo vodnom kúpeli roztopiť čokoládu, k nej pridať trochu šľahačkovej smotany a do toho máčať kúsky koláča.
Nemám to odskúšané, ale že vraj chutí dobre.
Tak toto musim vyskusat. Dakujem. Sice sa mi ta plnka zda prilis jednoducha, ale v tej originalnej asi bude tolko Ecok, kolko sa ich tam zmestilo, preto je taka dobra. Ma taku prichut, neviem definovat, ... umelu?:-)))
Tiez sa pridavam k otazke aku muku?
Marta V
03.05.05,14:54
múku polohrubú.Prepáčte, zabudla som napísať.
Vevey
04.05.05,20:56
Tak toto musim vyskusat. Dakujem. Sice sa mi ta plnka zda prilis jednoducha, ale v tej originalnej asi bude tolko Ecok, kolko sa ich tam zmestilo, preto je taka dobra. Ma taku prichut, neviem definovat, ... umelu?:-)))
Tiez sa pridavam k otazke aku muku?
Da sa na plnku i zmiesat svetlu nugetu (byva taka dvojfarebna) s milacikom, pribinacikom ci inym smotanovym kremom.
Za recept na ten cokoladovo-bananovy pohar vdaka, mozno to bude ten, co sme nanho v detstve peso chodili na kosicku stanicu az z Lunika:-)). Vraj ho robia dodnes, mozno tam nan pojdem, urcite nie pesi.
Evaman
05.05.05,07:54
Ďakujem všetkým za recepty na chutné banány v čokoláde , cez víkend určite vyskúšam .
anka.c
07.09.10,10:28
popzri na webové stránky toprecepty.cz, číslo receptu 10832,kinder pingui.