wagner
21.08.08,13:02
Kto má dobrý recept na čalamádu z červenej kapusty? Môže byť aj s cviklou, alebo bez nej. Alebo poraďte ako ju spracovať? Udusenú mám už zavarenú, takže iný spôsob.:)
VERONIKA6
21.08.08,11:12
Kto má dobrý recept na čalamádu z červenej kapusty? Môže byť aj s cviklou, alebo bez nej. Alebo poraďte ako ju spracovať? Udusenú mám už zavarenú, takže iný spôsob.:)
A na tú udusenú môžeš poskytnúť recept?
wagner
21.08.08,17:27
Ja dusím aj bielu a aj červenú kapustu. Nakrájam, dám podusiť na olej, trochu soli, rasce, podliať vodou. Keď je tak viac ako na polovicu udusená, pridám trochu octu a odstavím. Dám do pohárov a sterilizujem 30 min na 100 stupňov. Vychladnutú uskladním. Keď idem robiť dusenú kapustu, tak si opražím iba cibuľku, keď chcem tak dám trochu múky - a dám do toho kapustu. Chvíľlu povarím a kapusta je hotová.:D Tak isto postupujem keď chcem robiť polievku. Dusená kapusta je hotový polotovar, za krátky čas máš hotové jedlo.
ondrejvla
21.08.08,17:48
Pridám môj recept :
Červenú kapustu cca 5 kg nakrájať na tenko, pridať 1 kg nakrájanej cibule, 15-20 dag strúhaného chrenu, 1 PL mletej rasce. Uvariť nálev : 4 dl octu, 15 dag cukru ( alebo 10 tabliet sladidla), 1 Deko, horúce ocediť na kapustu zmiešanú s cibuľou a chrenom, pridať 1,5 dl olivového oleja. Dobre premiešať, nechať stáť cca 3-4 hodiny, natlačiť do fliaš, zaliať nálevom, ktorý zostal v mise, zatvoriť a dať sterilizovať do bodu varu. Nechať vychladnúť v hrnci.
Používam ako čalamádu, ale aj na šalát s majonézou a zemiakmi, len pridám šunku.
wagner
21.08.08,18:23
Ďakujem, vyskúšam :)
branislavp
21.09.08,06:37
Ja dusím aj bielu a aj červenú kapustu. Nakrájam, dám podusiť na olej, trochu soli, rasce, podliať vodou. Keď je tak viac ako na polovicu udusená, pridám trochu octu a odstavím. Dám do pohárov a sterilizujem 30 min na 100 stupňov. Vychladnutú uskladním. Keď idem robiť dusenú kapustu, tak si opražím iba cibuľku, keď chcem tak dám trochu múky - a dám do toho kapustu. Chvíľlu povarím a kapusta je hotová.:D Tak isto postupujem keď chcem robiť polievku. Dusená kapusta je hotový polotovar, za krátky čas máš hotové jedlo.
Aj ja si to vyskúšam do podoby polotovaru, je to dobrá rada. Ďakujem.