gabuš
21.08.08,14:10
Ahojte,

tento rok sa nám urodilo veľa hrušiek. Chcela by som urobiť nejaký dobrý koláč. Vedeli by ste mi niekto poradiť nejaký dobrý recept na hruškový koláč a pod.

Ďakujem.
milagros208
21.08.08,12:16
My v lete robíme takýto "ovocný koláč".
1 hrnček kryštál. cukru, 2 hrnčeky polohrubej múky, 1 vanilkový cukor, 1/2 palmarinu. Z tejto zmesi urobím mrveničku a 1 necelý hrnček nechám na posýpku. Do zvyšku pridám 1 hrnček mlieka,
2 vajcia a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešať a vyliať na vymastený plech. Poukladám ovocie, posypem škoricovým cukrom a posýpkou. Ovocie používam rôzne - rozpolené slivky, jablká alebo hrušky pokrájané na plátky. Jednoduché a veľmi chutné.
erzet
21.08.08,12:44
Ahojte,

tento rok sa nám urodilo veľa hrušiek. Chcela by som urobiť nejaký dobrý koláč. Vedeli by ste mi niekto poradiť nejaký dobrý recept na hruškový koláč a pod.

Ďakujem.
Večer
tetrisss
21.08.08,18:01
Večer

Uz je.:D
erzet
22.08.08,06:35
Uz je.:D
Veľmi sa ospravedlňujem, ale z iných prameňov som sa dozvedel, že som na niečo zabudol. Tak ten recept z hrušiek až dnes večer.
erzet
22.08.08,19:09
Veľmi sa ospravedlňujem. Sledoval som Recetář, ešte na ČT. Tam jedna pani piekla hruškový "frgál", ktorý pripravovala na Koláčovom festivale v Caldwelli, v Texase. Potom som ju videl piecť tento koláč v Rožnově a tento recept som mal a bol presvedčený že mám no "chyba lávky", vlastne možno ho mám, ale neviem kde a bol som presvedčený že je v brožúre Dní Texasu. Nie je tam. Veľmi ma to mrzí. Keď ho náhodou objavím tak ho zverejním. Zatiaľ som niečo pozbieral z internetu. Aspoň niečo za čakanie.
gabuš
26.08.08,13:27
zatiaľ ďakujem, určite nejaký recept vyskúšam.
ErikaDP
26.08.08,14:41
V stankoch je v predaji teraz casopis Dobre jedlo, zamerany na resepty z hrušiek.
erzet
02.09.08,12:37
V receptoch na stiahnutie/Ovocné kysnuté koláče. Tam je tiež hruškový.
branislavp
15.09.08,15:37
Veľmi sa ospravedlňujem. Sledoval som Recetář, ešte na ČT. Tam jedna pani piekla hruškový "frgál", ktorý pripravovala na Koláčovom festivale v Caldwelli, v Texase. Potom som ju videl piecť tento koláč v Rožnově a tento recept som mal a bol presvedčený že mám no "chyba lávky", vlastne možno ho mám, ale neviem kde a bol som presvedčený že je v brožúre Dní Texasu. Nie je tam. Veľmi ma to mrzí. Keď ho náhodou objavím tak ho zverejním. Zatiaľ som niečo pozbieral z internetu. Aspoň niečo za čakanie.
Tie koláče vyzerajú veľmi dobre. Máš ich niektroé aj odskúšané?
BXLmiami
15.09.11,07:44
Robí niekto hruškový karamelový koláč?Ak ano poprosím receptik.Dakujem.
trisestri
15.09.11,09:31
Slayer666
15.09.11,10:08
Robí niekto hruškový karamelový koláč?Ak ano poprosím receptik.Dakujem.

To je Tarte Tatin asi, ale namiesto jablk sa pouziju hrusky. 100g masla, 250g cukru, trocha citronovej stavy, poukladat hrusky/jablka, nechat skaramelizovat, prikryt listkovym cestom a zapiect.
BXLmiami
15.09.11,10:50
Dakujem obom,ale ani jeden.Tarte Tatin poznám je s krehkým cestom a to ja veľmi nemusím.Videla som to v jednej kuchárskej relácii,problém je že neviem v ktorej a ani kde,či v akej reči.Urobil skaramelizované hrušky a následne ich vylial do nejakého cesta aj s karamelom,to cesto sa podobalo skôr piškotovému,ale neviem,či piškotové cestá takú teplotu akú má karamel znesú.Preto sa pýtam,na slovenskom nete som to nenašla.