janaGT
26.08.08,11:03
potrebujem zmenšiť súbor pdf veľkosť 19,2 MB, aby odišiel mailom.
Ako to mám urobiť?
Martin Mocko
26.08.08,09:04
potrebujem zmenšiť súbor pdf veľkosť 19,2 MB, aby odišiel mailom.
Ako to mám urobiť?

Aku ma ten subor teraz priponu?
janaGT
26.08.08,09:04
teraz je .pdf
Martin Mocko
26.08.08,09:08
teraz je .pdf

Taaakze. Neviem ci mas v PC WinZip alebo WinRar. Skús kliknúť na súbor pravým tlačítkom myši a pozri či v ponuke je niečo ako add/pridaj do winzip/winrar.

Ak je..tak zvol túto možnosť a win ti zmenší tento súbro a uloží s koncovkou zip alebo rar.

Ak nemáš zip alebo rar..klikni na tento odkaz:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/komprese/winzip/download/?g[hledano]=&g[oz]=11.2
Nainštaluj WinZip a potom pokračuj podľa toho, čo som napísal vyššie.
Chobot
26.08.08,09:15
potrebujem zmenšiť súbor pdf veľkosť 19,2 MB, aby odišiel mailom.
Ako to mám urobiť?

Môže sa však stať, že ten Winzip či Winrar ti nepomôže, možno zmenší veľkosť súboru len na 15 MB.

Dôležité je vedieť, aký je obsah tej prezentácie. Ak si tam nasekala obrázky s príponou .jpg vo veľkom rozlíšení, tak zbalením nedosiahneš požadovanú kompresiu. Totižto obrázky v .jpg sú už komprimované - na rozdiel od obrázkov vo formáte .bmp. Ak máš v prezentácii obrázky s koncovkou .bmp, tak zase je lepšie najprv skonvertovať tie .bmp obrázky a potom ich vložiť.

Budeš musieť prerobiť prezentáciu tak, že tie vložené obrázky najprv osobitne zmenšíš (znížiš rozlíšenie) a až potom ich tam vložíš.

Ak tam máš veľa obrázkov v menšom rozlíšení a ešte menšie rozlíšenie by bolo na úkor kvality obrázkov, tak si nepomôžeš. Jedine to potom poslať cez nejaké verejný úložný priestor na internete, nie cez e-mail.

Takže čo je obsahom prezentácie?
janaGT
26.08.08,09:22
Taaakze. Neviem ci mas v PC WinZip alebo WinRar. Skús kliknúť na súbor pravým tlačítkom myši a pozri či v ponuke je niečo ako add/pridaj do winzip/winrar.

Ak je..tak zvol túto možnosť a win ti zmenší tento súbro a uloží s koncovkou zip alebo rar.

Ak nemáš zip alebo rar..klikni na tento odkaz:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/komprese/winzip/download/?g[hledano]=&g[oz]=11.2
Nainštaluj WinZip a potom pokračuj podľa toho, čo som napísal vyššie.

takže som si to stiahla,
súbor mi uložilo do .zip, má veľkosť 13,7 MB, uvidím, či to prejde.
Ďakujem krásne!
Chobot
26.08.08,09:29
takže som si to stiahla,
súbor mi uložilo do .zip, má veľkosť 13,7 MB, uvidím, či to prejde.
Ďakujem krásne!

Dám krk na to, že neprejde. Bežné poštové servery akceptujú prílohy do veľkosti 5 MB.

Takže som s tým mojím odhadom nebol ďaleko....:rolleyes:
janaGT
26.08.08,09:31
chobot máš pravdu, neprešlo ... čo teraz?
janaGT
26.08.08,09:34
Takže čo je obsahom prezentácie?

je to nejaký znalecký posudok 107 strán, samý text, tabuľky a obrázky tuším len 3-4.
Chobot
26.08.08,09:36
je to nejaký znalecký posudok 107 strán, samý text, tabuľky a obrázky tuším len 3-4.

Tak potom tie tabuľky sú problémom. Aké sú to tabuľky? Sú vo formáte obrázku? Alebo je to vnorená tabuľka aplikácie Excell?

V tom prípade s veľkosťou veľa nenarobíš. Zostáva ti len využiť nejaký verejný úložný priestor. Vieš ako sa to posiela cez zdieľané servery?
Martin Mocko
26.08.08,09:37
je to nejaký znalecký posudok 107 strán, samý text, tabuľky a obrázky tuším len 3-4.

Este jedna moznost je...hod ho na ftpserver a klient si ho stiahne odtial.
Napr.: http://www.ulozisko.sk/
A v maily mu posles iba link na subor...
janaGT
26.08.08,10:04
to chcete odo mňa asi priveľa :mee:!
Šéf mi povedal, že veď to rozdeľ ... aké jednoduché!
A ja sa trápim ...
A popritom je to jeho súkromná záležitosť!
Chobot
26.08.08,10:14
to chcete odo mňa asi priveľa :mee:!
Šéf mi povedal, že veď to rozdeľ ... aké jednoduché!
A ja sa trápim ...
A popritom je to jeho súkromná záležitosť!

Áno, môžeš to aj rozdeliť. Ak dáš zbaliť tým Winzipom, tak v menu pri zbaľovaní máš možnosť rozdeliť komprimovaný súbor na menšie časti - môžeš si ručne zadefinovať, aké veľké frakcie chceš vytvoriť. Ak dáš rozdeliť po 4 MB, potom ti napr. 19 MB súbor rozdelí na 5 menších súborov po 4 MB. Vtedy ale musíš poslať 5 e-mailov, v každom jednu frakciu a prijímateľ si to bude musieť znovu rozbaliť do jedného súboru.
janaGT
26.08.08,10:19
Áno, môžeš to aj rozdeliť. Ak dáš zbaliť tým Winzipom, tak v menu pri zbaľovaní máš možnosť rozdeliť komprimovaný súbor na menšie časti - môžeš si ručne zadefinovať, aké veľké frakcie chceš vytvoriť. Ak dáš rozdeliť po 4 MB, potom ti napr. 19 MB súbor rozdelí na 5 menších súborov po 4 MB. Vtedy ale musíš poslať 5 e-mailov, v každom jednu frakciu a prijímateľ si to bude musieť znovu rozbaliť do jedného súboru.
to je zložité,
nech si to príde zobrať na flešku ;) a mám po probléme!
ivka70
26.08.08,10:21
ak mas Adobe Writer /nie len Reader/, tak to rozdel na subory po 10 stran a posli postupne .....
radusnicek
26.08.08,10:24
to je zložité,
nech si to príde zobrať na flešku ;) a mám po probléme!
Keď ti možem poradiť, skús to cez uschovna.cz.
Je to jednoduché aj ja som mala podobný problém a odteraz to robim len takto:-))
radogr
26.08.08,10:42
pre všetkých s podobným osudom by som preto odporučil, aby ste nepoužívali mail servery ako zoznam, azet a pod. Vrele pre všetkých odporúčam free server gmail, ktorý s takýmito prílohami nemá problém a už ani nehovorím o tom, že na tu máte kapacitu vašej schránky až 7GB...
charonme
26.08.08,10:55
stiahni toto:
http://www.rarlab.com/rar/wr38b4sk.exe
a nainstaluj to.
Po dokoncenej instalacii klikni na tvoje pdf pravym tlacitkom a daj "Add to archive..." alebo "Pridat do archivu...", vlavo dole v polozke "Rozdelit diel, v bajtoch" nastav "4 m"
http://img209.imagevenue.com/loc129/th_48083_winrar_rozdelovanie_122_129lo.jpg (http://img209.imagevenue.com/img.php?image=48083_winrar_rozdelovanie_122_129lo. jpg)
a daj OK. Malo by ti vzniknut zopar suborov pomenovanych
povodne_meno_tvojho_suboru.part1.rar
povodne_meno_tvojho_suboru.part2.rar
povodne_meno_tvojho_suboru.part3.rar
povodne_meno_tvojho_suboru.part4.rar
atd, ktore mu mozes postupne po jednom poslat.
Chobot
26.08.08,10:58
pre všetkých s podobným osudom by som preto odporučil, aby ste nepoužívali mail servery ako zoznam, azet a pod. Vrele pre všetkých odporúčam free server gmail, ktorý s takýmito prílohami nemá problém a už ani nehovorím o tom, že na tu máte kapacitu vašej schránky až 7GB...

Možno ty, ako odosielateľ použiješ schránku gmail, ale ak pošleš niekomu, kto na tomto serveri nemá schránku, tak máš ten istý problém.
Stevo5
26.08.08,14:49
Chobot má pravdu.
Gmail je síce výborný, ale v tomto má obmedzenie na asi 10MB a ešte to nesmie byť spustiteľný súbor.
charonme
26.08.08,19:28
to nesmie byť spustiteľný súbor. dokonca ani zozipovany, ale staci ho premenovat
radogr
26.08.08,19:51
no, práve som otestoval odoslať súbor o veľkosti 11MB vo formáte mp3 nezbalený, a bezproblémov odoslané a aj prijaté...takže neviem.....
Chobot
26.08.08,20:45
no, práve som otestoval odoslať súbor o veľkosti 11MB vo formáte mp3 nezbalený, a bezproblémov odoslané a aj prijaté...takže neviem.....

Tak mi ho skús poslať na chrobak7@post.sk a uvidíme, či to aj príde bez problémov na post.sk ...
leonq
27.08.08,06:38
no poprve neviem ako by sa tvoj sef tvaril keby zistil ze posielas jeho sukromne veci kade tade, ale to len na okraj

a neviem ako by sa tvaril jeho sef ak by zistil ze ta pouziva na svoje sukromne veci, ak sa teda nebavime o majitelovy firmy...

ako bolo spomenute vyssie, ked dokument vytvaras a vkladas tabulky z Excelu treba ich vkladat ako obrazky, nie ako tabulky, zmensis dokument niekolko krat
ked to uz nie je mozne rozdel dokument este vo worde na niekolko mensich casti a tie potom preved do pdf

podla mna to je najrychlejsia cesta, ako spekulovat nad verejnymi uloziskami, hlavne ak sa jedna o veci doverene !
janaGT
27.08.08,06:52
no poprve neviem ako by sa tvoj sef tvaril keby zistil ze posielas jeho sukromne veci kade tade, ale to len na okraj

a neviem ako by sa tvaril jeho sef ak by zistil ze ta pouziva na svoje sukromne veci, ak sa teda nebavime o majitelovy firmy...

ako bolo spomenute vyssie, ked dokument vytvaras a vkladas tabulky z Excelu treba ich vkladat ako obrazky, nie ako tabulky, zmensis dokument niekolko krat
ked to uz nie je mozne rozdel dokument este vo worde na niekolko mensich casti a tie potom preved do pdf

podla mna to je najrychlejsia cesta, ako spekulovat nad verejnymi uloziskami, hlavne ak sa jedna o veci doverene !

to je asi reakcia na mňa?
jeho veci neposielam kade tade, robím to na jeho príkaz a za druhé on šéfa nemá, on je tu najvyšší šéf teda majiteľ firmy.
janaGT
27.08.08,07:14
stiahni toto:
http://www.rarlab.com/rar/wr38b4sk.exe
a nainstaluj to.
Po dokoncenej instalacii klikni na tvoje pdf pravym tlacitkom a daj "Add to archive..." alebo "Pridat do archivu...", vlavo dole v polozke "Rozdelit diel, v bajtoch" nastav "4 m"
http://img209.imagevenue.com/loc129/th_48083_winrar_rozdelovanie_122_129lo.jpg (http://img209.imagevenue.com/img.php?image=48083_winrar_rozdelovanie_122_129lo. jpg)
a daj OK. Malo by ti vzniknut zopar suborov pomenovanych
povodne_meno_tvojho_suboru.part1.rar
povodne_meno_tvojho_suboru.part2.rar
povodne_meno_tvojho_suboru.part3.rar
povodne_meno_tvojho_suboru.part4.rar
atd, ktore mu mozes postupne po jednom poslat.

ďakujem, takto mi to už prešlo.
A ešte mi poraď, akým spôsobom si to potom bude vedieť otvoriť resp. ako si to otvorím ja.
Chobot
27.08.08,07:35
ďakujem, takto mi to už prešlo.
A ešte mi poraď, akým spôsobom si to potom bude vedieť otvoriť resp. ako si to otvorím ja.

Musí si dať všetky tie rozdelené súbory do jedného adresára a ten prvý (part1) dá otvoriť Winzipom. Následné dá príkaz "Rozbaliť" a Winzip si sám postupne porozbaľuje z tých čiastkových. Opakujem, že musia byť v jednom adresári, lebo ak nenájde nasledujúci, zahlási chybu a rozbaľovanie ukončí. Takže rozbaľovaním on ten súbor zase spojí do jedného automaticky.
leonq
27.08.08,07:43
to je asi reakcia na mňa?
jeho veci neposielam kade tade, robím to na jeho príkaz a za druhé on šéfa nemá, on je tu najvyšší šéf teda majiteľ firmy.
to bola len poznamka na okraj, nie utok na teba, sefovia si vedia vymysliet velke divociny...

inak doporucujem vytvarat dokumenty sposobom ktory som popisal vyhnes sa problemom s ich uskladnovanim a tak isto ten kto dokumenty dostane nemusi byt zbehli v rozbalovani rozdelenych rar

ale na drujeh strane si sa nieco nove naucila
Chobot
27.08.08,07:55
to bola len poznamka na okraj, nie utok na teba, sefovia si vedia vymysliet velke divociny...

inak doporucujem vytvarat dokumenty sposobom ktory som popisal vyhnes sa problemom s ich uskladnovanim a tak isto ten kto dokumenty dostane nemusi byt zbehli v rozbalovani rozdelenych rar

ale na drujeh strane si sa nieco nove naucila

Problém bude asi v tom, že ten súbor nevytvorila ona, ale buď ten šéf, alebo niekto iný. Takže so samotnou prezentáciou janaGT asi nič neurobí.

Btw. klobúk dole, ak niekto vytvorí prezentáciu na 107 strán o veľkosti 19 MB...:cool::cool::cool::cool:
leonq
27.08.08,07:59
Problém bude asi v tom, že ten súbor nevytvorila ona, ale buď ten šéf, alebo niekto iný. Takže so samotnou prezentáciou janaGT asi nič neurobí.

Btw. klobúk dole, ak niekto vytvorí prezentáciu na 107 strán o veľkosti 19 MB...:cool::cool::cool::cool:

to ma nenapadlo ze nema zdrojovy subor "mea culpa"
Btw. - kto to bude citat ???
janaGT
27.08.08,08:06
Problém bude asi v tom, že ten súbor nevytvorila ona, ale buď ten šéf, alebo niekto iný. Takže so samotnou prezentáciou janaGT asi nič neurobí.

Btw. klobúk dole, ak niekto vytvorí prezentáciu na 107 strán o veľkosti 19 MB...:cool::cool::cool::cool:

veruže som ho nevytvorila ja ...
radogr
27.08.08,08:27
Tak mi ho skús poslať na chrobak7@post.sk a uvidíme, či to aj príde bez problémov na post.sk ...

No na post ti to určite nedojde, preto vravím, že buď treba používať platené servery alebo z neplatených gmail a nebudeš mať problém ;)

(Post som prestal používať asi ako 15ročný práve kôli nenormálnym limitom, ktorými obmedzuje svojich používateľov)
janaGT
27.08.08,09:28
No na post ti to určite nedojde, preto vravím, že buď treba používať platené servery alebo z neplatených gmail a nebudeš mať problém ;)

(Post som prestal používať asi ako 15ročný práve kôli nenormálnym limitom, ktorými obmedzuje svojich používateľov)

ja som sa to snažila poslať z plateného serveru na gmail