fivi
08.09.08,16:57
ma niekto prosim nejaky recept alebo skusenost s konzervaciou bananov? chcela by som vediet, ci sa da spravit vyziva z cerstvych bananov. mala by som ich pred sterilizaciou podusit? :confused:
vdaka
viktorviktor
08.09.08,19:01
Pena z banánov

3-4 banány, 0,4 l vody, 4 veľké lyžičky cukru, 15 g želatíny, 0,5 g kyseliny citrónovej
Dozreté banány s mäkkou sladkou dužinou rozotrieme s časťou cukru po získanie rovnorodej hmoty. Zostávajúci cukor rozpustíme v horúcej vode a privedieme do varu, pridáme rozpustenú želatínu, pridáme kyselinu citrónovú alebo šťavu z citróna, necháme trochu schladnúť a plníme poháre
bef
08.09.08,19:28
Banánový džem

Suroviny:
850g banánov, šťava z 1 grapefruitu (cca 150 ml), 1/8 l vody, 1 bal. Gelfixu 1:1, 1 kg kr. cukru, 4 lyžice rumu
Postup:
Olúpané banány nakrájame na malé kúsky a vidličkou rozmačkáme. Pridáme šťavu z grapefruitu a vodu všetko dôkladne premiešame. Pridáme Gelfix zmiešaný s cukrom a za stáleho miešania privedieme do varu. Varíme asi 3 minúty (stále miešame). Po odstavení z ohňa primiešame 4 lyžice rumu a ihneď plníme do pohárov a uzatvoríme.

Dobrú chuť
trisestri
08.09.08,20:08
osky
10.11.08,19:34
:eek:nechapem preco chce niekto konzervovat banany-jedno z mala ovoci kt.bezne kupime cerstve v kazdom rocnom obdobi.ved banan sa da krasne roztlacit,dava sa to aj detickam.a da sa konbinovat s hocicim .
naco zahubit este aj tie vitaminy,kt.mozeme zachovat...?:mee: