jemnostka
12.09.08,17:59
Vie mi niekto poradit recept na zavaranie kuriatok?
SamuelSK
08.01.12,16:59
Tiez by ma to zaujimalo :)
Hlavne ako na to v obycajnej rure a nie v tlakovom hrnci.
buchač
08.01.12,17:07
Vie mi niekto poradit recept na zavaranie kuriatok?


Tiez by ma to zaujimalo :)
Hlavne ako na to v obycajnej rure a nie v tlakovom hrnci.
12.09.08 Zavárané kuriatka

...mňa by zaujímalo , o čo sa jedná ...:confused:

Lebo ako tak na dátum pozerám ( ešte k tomu 4 roky nazad starý ...), tak sa jedná o huby - v tom období akurát rastú .....a tie sa určite nezavárajú v tlakovom hrnci...;).....či ...??? :rolleyes:

...a k otázke ???....receptov na zaváranie húb je aj na nete dosť ....:cool:
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=zavárané+kuriatka&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=zavárané+kuriatka&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#pq=zavárané+kuriatka&hl=sk&cp=13&gs_id=1c&xhr=t&q=zavárané+huby&pf=p&sclient=psy-ab&client=opera&hs=LwH&rls=cs&channel=suggest&source=hp&pbx=1&oq=zavárané+huby&aq=0&aqi=g1&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=914be4982c7d72ad&biw=1332&bih=621
SamuelSK
08.01.12,18:54
aha, fakt, to muze byt huba :)
no ja som zatial na tom Internete nenasiel recept ako zavarit kuracie prsia bez kosti, neviem naco nam je potom ten internet, ked na nom nic nie je :D ha
Dáša_
08.01.12,19:04
aha, fakt, to muze byt huba :)
no ja som zatial na tom Internete nenasiel recept ako zavarit kuracie prsia bez kosti, neviem naco nam je potom ten internet, ked na nom nic nie je :D ha

samuel, zavárať kuracie mäso je celkom problém. Je príliš jemné a tak potom chutí tak hodne ináč, než si zvyknutý. Zavárame vždy v lete na dovolenku - je to na krátko, povedzme na dva týždne. Ale aj tak to varíme jeden den hodinu a o 24 hodín ešte aspoň 20 minút. Aby sa zabili všetky možné potvorky. Len to potom zabije aj chuť...
buchač
08.01.12,19:05
aha, fakt, to muze byt huba :)
no ja som zatial na tom Internete nenasiel recept ako zavarit kuracie prsia bez kosti, neviem naco nam je potom ten internet, ked na nom nic nie je :D ha
...síce nepíšu aké mäso ....no rozdiel nejak nevidím ....


Idete na dovolenku, kde sa budete sami stravovať, alebo chcete so sebou vziať stravu špeciálne pre vaše dieťa v prípade, že bude mať problém sa adaptovať na miestnu stravu? Najjednoduchší spôsob je zavariť si mäso a na mieste dovolenky ho už len ohrejete a podávate.


Na cibuľke uduste pokrájané mäso, zalejte vodou, pridajte červenú papriku, trochu soli (zaváraním sa zvýrazňuje chuť soli aj korenia, takže opatrne) a uduste. POZOR – nedáva sa múka na zahustenie ani nič iné – to až potom priamo na mieste, keď budete fľaše otvárať a pripravovať. Mäso natlačte do fľaše, by tam bolo minimum vzduchu. Ideálne sú nízke široké poháre.

Vrchnáky dajte do vriacej vody a vyvarte asi minútu. Poháre v rúre tiež. Alebo aspoň vypláchnite vriacou vodou a potom hlavne keď už je mäso dnu, tak úplne do sucha vyutierajte vrch fľaše, aby vrchnák dobre priľahol. Zatvoriť a sterilizovať (v pare, v rúre na plechu) hodinu, nechať 24 hodín vychladnúť a potom ešte aspoň na 20 minút znova vysterilizovať.
Takto upravené mäso vydrží. Dvojitá sterilizácia by mala byť zárukou. Na mieste stačí ohriať, môže sa pridať trvanlivé mlieko, tavený syr a omáčka je hotová. Uvarte k tomu cestovinu prípadne ryžu vo vrecku…

http://www.alinka.sk/c/zavarane-maso-na-dovolenku-2298.html

...Samo je , zle si hľadal a to je len príklad ... ale samo sa nenájde a samo sa nezavarí ...;)
SamuelSK
08.01.12,19:32
Dasa, no mam "dovody" na dlhodobe zavaranie, povedzme ze som ochotny uvazovat teda o 1 roku :) idealne viac samozrejme, ale tak kazdy rok to menit je OK. Chapem ze to moze inak chutit, ale este som to neskusal, tak skusim a uvidim :) Problem je, ze hovadzie maso nie je najzravsie.. cize preto kura, este morka je super, cize to, ale to bude rovnaky problem asi ?

buchac, dik za ten recept, ale ten uz poznam, resp som 'nasiel' ale chyba tam vela veci, ktore absolutny zaciatocnik nevie, napr.
- niekto zavara takto: studene a surove na velko nakrajane maso bez stavy a rovno hodit do tlakoveho hrnca
- niekto zas takto: na pol uvarit maso, potom ... neviem :) proste to je jedno, ani sam neviem, lebo som nasiel asi 4-5 roznych receptov ako zavarit maso.. resp, obcas sa to dokonca "vylucuje" ..

Ako da sa to spravit sposobom "pokus - omyl" lenze potom to je extremne casovo narocne, tj. musim cakat aj pol roka, aby som zistil, ci je to OK (i ked teoria hovori, ze ak to po 2 tyzdnoch nesmrdi, resp uchytilo sa, tak to vydrzi dlho, ten rok-dva)

Aj youtube som uz prepozeral, rozne videa.. lenze ziadne nie s rurou.. resp presny recept. No a prave pre tu inu konzinstenciu masa hovadzia vs kuracie nechcem maso "presterilizovat" ... preto hladam co najviac info :) ani knizka mi nepomohla.. mozno som len vybral zlu.. (neviem ci sterilizovanie v tlakovom hrnci = sterilizovanie v rure, tj. rovnaka teplota aj cas.. kedze ten tlak tam tiez moze dost robit.. no neviem) a uz som sa zas zbytocne rozpisal...
SamuelSK
08.01.12,19:39
I ked, asi kaslem na ruru a kupim si tlakovy hrniec :) Asi to bude lepsie riesenie, i ked je to ako kupovat 2. vysavac.. no proste mozno to bude ovela lepsie riesenie...
buchač
08.01.12,19:40
Dasa, no mam "dovody" na dlhodobe zavaranie, povedzme ze som ochotny uvazovat teda o 1 roku :) idealne viac samozrejme, ale tak kazdy rok to menit je OK. Chapem ze to moze inak chutit, ale este som to neskusal, tak skusim a uvidim :) Problem je, ze hovadzie maso nie je najzravsie.. cize preto kura, este morka je super, cize to, ale to bude rovnaky problem asi ?
...a prečo myslíš ???
Predsa keď si kúpenú konzervu dáš , vždy je to rozdielv chuti toho mäsa ....hovädzina , tak hovädzina ....kura , tak kura ...
buchac, dik za ten recept, ale ten uz poznam, resp som 'nasiel' ale chyba tam vela veci, ktore absolutny zaciatocnik nevie, napr.
- niekto zavara takto: studene a surove na velko nakrajane maso bez stavy a rovno hodit do tlakoveho hrnca
- niekto zas takto: na pol uvarit maso, potom ... neviem :) proste to je jedno, ani sam neviem, lebo som nasiel asi 4-5 roznych receptov ako zavarit maso.. resp, obcas sa to dokonca "vylucuje" ..

Ako da sa to spravit sposobom "pokus - omyl" lenze potom to je extremne casovo narocne, tj. musim cakat aj pol roka, aby som zistil, ci je to OK (i ked teoria hovori, ze ak to po 2 tyzdnoch nesmrdi, resp uchytilo sa, tak to vydrzi dlho, ten rok-dva)
...dá sa aj inak ...do konzerv narvať ...tam to je na 98 % asi ...
Aj youtube som uz prepozeral, rozne videa.. lenze ziadne nie s rurou.. resp presny recept. No a prave pre tu inu konzinstenciu masa hovadzia vs kuracie nechcem maso "presterilizovat" ... preto hladam co najviac info :) ani knizka mi nepomohla.. mozno som len vybral zlu.. (neviem ci sterilizovanie v tlakovom hrnci = sterilizovanie v rure, tj. rovnaka teplota aj cas.. kedze ten tlak tam tiez moze dost robit.. no neviem)
...časy neviem ...tlak ???...nesmie sa celkom do plna dávať...šak aj kompóty sa tak plnia ...
a uz som sa zas zbytocne rozpisal...

...no podiskutujme kľudne ........no hneď na začiatku vravím , že som mäso ešte nezaváral a ani nemienim ...pre mňa sa neoplatí ...
SamuelSK
08.01.12,19:50
Preco sa neoplati?
napr - kupis vela masa ked je v akcii (ak je kvalitne), zavaris a potom na tom usetris :)
Ak teda jes "vela" masa..

Ja v tom vidim trochu aj pohodlnost :D - ked sa mi nechce varit maso, otvorim a jem.

EDIT: k ten konzerve - existuje nejaky maly sikovny konzervovac? nejaka domaca verzia :)

EDIT2: este ma zaujima, kolko energie , resp vyzivovej hodnoty dane maso konzervovanim straca... vie niekto?

EDIT3:
no ale tu som nasiel http://www.gastroslovnik.sk/gastro-sprievodca/gastro-sprievodca-detail/konzervovanie-potravin/ i ked nie cely, ale navod.. ze vseobecne maso treba sterilizovat
Ak sterilizujeme v elektrickej alebo plynovej rúre, poukladáme poháre na plech, do ktorého nalejeme i trochu vody (cca 1 cm). Zapneme vrchné a spodné zahrievanie na najvyšší stupeň, po uplynutí polovičného času sterilizovania necháme zapnuté len spodné zahrievacie teleso. Z rúry vyberieme zhruba po 50 minútach. Vnútro pohára by malo obsahovať teplotu 70°C až 80°C. tlakový hrniec sa hodí na sterilizovanie nekyslých potravín – hrášku, mäsa v slanom náleve.
lenze myslia to tak, ze zapnem ruru na 250C ? a cas sterilizovania sa pocita od dosiahnutia max teploty? (viem len ze vzduch pomalsie prenasa teplotu.. voda cca 25x rychlejsie.. takze asi preto tak vysoka teplota ?)
buchač
08.01.12,19:57
Preco sa neoplati?
napr - kupis vela masa ked je v akcii (ak je kvalitne), zavaris a potom na tom usetris :)
...hm , netvrdím opak , ale ......pre mňa tých opačných dôvodov je viacero ...
Ak teda jes "vela" masa..
...dokonca musím ...diabetes nepustí ....
Ja v tom vidim trochu aj pohodlnost :D - ked sa mi nechce varit maso, otvorim a jem.
...he keď som JA pohodlný a nechce sa mi variť...odrežem kus chleba a salámy ( klobásy ) .....a tlačím ...;)
EDIT: k ten konzerve - existuje nejaky maly sikovny konzervovac? nejaka domaca verzia :)
...hádam aj hej ...no ja o nej neviem ...

:cool:
Dáša_
08.01.12,20:59
kuracie zavárame bez predchádzajúcej tepelnej úpravy - proste napchápe prsia do pohára, pridáme trochu soli, zatvoríme a varíme. Kludne aj v rúre. Len je potrebné dodržať čas a treba dať pozor na víčka.

Hovadzie predpripravíme ako na gulaš napríklad a zavárame už také. Alebo ako omáčku na špagety - pomleté, podusené na cibuľke, s paradajkami.

Skúšaj v malom - minulý rok sa sesternici všetko pokazilo - ale nesterilizovala 2x.
pavol54
08.01.12,21:26
Ak chceš zavárať v tlakovom hrnci, tak poháre len TO,(omnia sú len do 100 o C pri atmosferickom tlaku) tie sú stavané na na vyššie teplloty a vyššie tlaky, len ako chceš merať dobu varu v tlakovom hrnci ? Niekedy boli na dedinách aj ručné zatváračky plechových konzerv.
SamuelSK
08.01.12,21:35
Nasiel som 1 recept, velmi jednoduchy:
- dame maso do nejakeho hrnca (nakrajane) a osolime a premiesame (lebo sol sa udajne usadi)
- dame do poharov, zatiahneme vicka, dame do teplej vody az nad vicka a privedieme do varu 2 hodiny
- nechame tak vychladnut a na druhy den 1 hodina varu
- vychladne a hotovo

Myslite ze toto moze byt aj na kuracie prsia (popripade stehna?)

EDIT:

Pozrite :
http://ekucharka.net/zaverena-kureci-stehna

Dnes mam dobry den :)

joj ta teta je zlata, taky krasny video navod..

Myslite si, ze namiesto "rychlosoli" mozem pouzit obycajnu, napr morsku sol?
Co som cital, tak ano - lenze maso nebude take vizualne pekne, ale to mi nevadi..

Jaj, ja sa tesim na rano ako male dieta :) plus som nasiel SVK farmu kde predavaju hydinu.. Neviem ci poznate, vola sa repasu.
osky
09.01.12,07:22
aha, fakt, to muze byt huba :)
no ja som zatial na tom Internete nenasiel recept ako zavarit kuracie prsia bez kosti, neviem naco nam je potom ten internet, ked na nom nic nie je :D ha

pravdepodobne je to tym,ze ludia si pripravuju cerstve mäso.v inej teme hladas kvalitne kurence a tu hladas,ako ich zavarit na dva roky...uznaj,ze to nemoze byt zdrave.mäso nie je ako kompot,ci calamada....
pavol54
09.01.12,07:39
pravdepodobne je to tym,ze ludia si pripravuju cerstve mäso.v inej teme hladas kvalitne kurence a tu hladas,ako ich zavarit na dva roky...uznaj,ze to nemoze byt zdrave.mäso nie je ako kompot,ci calamada....
neviem prečo by to nemohlo byť zdravé, podľa mojích chuťových skúseností lepšie ako doma mrazené. Je to chuťové iné ako z čerstvého a na rezne to nie je.
buchač
09.01.12,07:48
EDIT:


Myslite si, ze namiesto "rychlosoli" mozem pouzit obycajnu, napr morsku sol?
Co som cital, tak ano - lenze maso nebude take vizualne pekne, ale to mi nevadi..


...keď Ti nevadí vizualizácia , veľa mäsa ješ.......jednoduchšia úprava je ...Beef Jerky...
To si aj do prírody môžeš .....a vydržíííííííí .....
SamuelSK
09.01.12,08:36
pravdepodobne je to tym,ze ludia si pripravuju cerstve mäso.v inej teme hladas kvalitne kurence a tu hladas,ako ich zavarit na dva roky...uznaj,ze to nemoze byt zdrave.mäso nie je ako kompot,ci calamada....

Bohuzial nemam kazdy den cas na 1 hodinu upravu masa ... Cize proste niekedy namiesto toho otvorim flasu a jem hotove maso :) (EDIT: pockat! ved maso nejem kazdy den :D )
Ale ak mam byt uprimny, nepotreboval by som konzervu, ak by som bol tak extremne naivny a spoliehal sa na to ze mi masiarstvo, ci obchodny retazec kazdy den jedlo doruci az na pult. Sice ja osobne som to neprezil, no to neznamena ze neprezijem, mam na mysli rozne nedostatky jedla, hyperinflacia, vojna, ale aj to najprostejsie co malokomu napadne - strata prace znamena ze stale musim jest, no ked si narobim dost zasob pocas praceschopnosti, tj. ked mam dost penazi na jedlo nazvys, tak je to celkom triezva taktika podla mna. A nech mi nikto nehovori ze nema peniaze na jedlo navyse :) To sa da extra lahko vyargumentovat s touto otazku - Mas mobil? Mas internet? ... vela ludi plati za toto 1 euro denne, to je viac nez dost na zasoby jedla :)
Ale to uz som offtopic, ale verim ze cim viac ludom toto vysvetlim, tym menej ludi bude mat problem pocas toho ak sa nieco stane, no ale aj tak dufam ze sa nic nestane a ked sa nic nestane, tak sa nic nestane :) konieckoncov, je lepsie byt pripraveny a nepotrebovat to ako nebyt pripraveny a potrebovat to. Celkom jednoduche prirovnanie je poistenie, alebo nahradne koleso vo vozidle a mnoho inych :) Len si myslim ze toto je trochu realnejsie, ako zdrap papiera, i ked narocnejsie.. Ale proste nespim kludne, ak viem ze rano nemam co jest :) proste velmi blby pocit.. :D

buchač, to je tiez vyborny napad, lenze hovadzie velmi nemozem :( resp. mi to lekarka zakazala (skor obmedzila, ale predsa..).. Netusim preco..