bnorika
19.09.08,14:07
Zajtra robím dobošové rezy z 24 vajec, a potom mám nevyužívaných 8 bielkov. Poraďte mi prosím, čo môžem, aký zákusok z tých 8 bielkov upiecť???? Porady prosím, keď je to možné dneska do 15.30 hod. , lebo doma nemáme internet, teraz som v práci. :confused:
ĎAKUJEM
drobeceva
19.09.08,12:08
nechceš urobiť kokosové pusinky?
Maruška54
19.09.08,12:18
dá sa upiecť piškotové cesto len zo samých bielkov s orechami a je to dobré
katkast
19.09.08,12:21
výborne su francuzske karamelove kocky ale recept naspamäť nevieť,tam ide asi 8 alebo až 10 bilekov,skus ich pohľadať na google
Paula
19.09.08,12:21
BXLmiami
19.09.08,12:23
No,aj ja som teraz v práci a presný recept neviem,ale ak robíš na slávnosť,bolo by dobré spraviť Pavlovu tortu.Je to bielkový korpus,krém a ovocie,v origináli je to kiwi a je to fajné a zaujímavé.
nasla som ju-www.couvarit.sk
Marína
19.09.08,12:24
Veľmi dobré sú
Bielkove kanadské sucháre
4 bielky vyšľahať. Postupne pridať 12 dkg pr. cukru a došľahať, 12 dkg polohrubej múky, štipku PDP. Vmiešať 10 dkg celých jadier – orechy, lieskovce, mandle. Piecť v chlebíkovej forme(vymastenej a vysypanej) alebo vo forme srnčí chrbát. Upečený chlebík má byť gumennej konzistencie. Na druhý deň ho ostrým nožom pokrájať na ½ cm plátky, porozkladať na plech a v pootvorenej rúre usušiť do stvrdnutia. Je to trvanlivé pečivo.
Maruška54
19.09.08,12:31
1.Bielková torta oriešková

10 bielkov, 280 g práškového cukru, 140 g orieškov/orechov/, 30 g jemnej strúhanky
Z bielkov ušľaháme sneh, pridáme cukor, oriešky, strúhanku.


2. Bielková torta

7 bielkov, 140 g práškového cukru, 100 g hladkej múky, 50 g zomletých orechov, 60 g roztopeného vlažného masla.
Z bielkov ušľaháme sneh, vmiešame cukor a dotuha vyšľaháme. pridáme múku, orechy a roztopené maslo.

3. Bielkový chlebíček

5 bielkov, 150 g práškového cukru, 50 g mandlí, 50 g hrozienok, 50 g čokolády, 50 g roztopeného vlažného masla, 100 g hrubej múky.
Z bielkov vyšľaháme sneh, pridáme cukor a dotuha vyšľaháme, pridáme orechy, hrozienka, čokoládu a múku.

Chlebíček mám odskúšaný aj jednu z tých toriet/ako sa to píše spisovne?/ ale už neviem ktorú, vôbec tam žltka nechýbajú. Na torty som písala len korpusy, plnku treba dať podľa možnosti, stačí aj len pikantný džem.
Tarif
20.09.08,15:34
14 dkg hladkej múky,7 vyšľahaných bielkov, 21dkg pr.cukru,5 dkg roztopeného masla, šťava z 1 citrona. Vetko spolu vymiešať.Može sa dať kandizované ovocie.Pečiem v chlebovej forme
uzivatel2
25.09.08,08:31
Španielsky vietor

vaječné bielka
kryštálový cukor 70 g/1 bielko
štipka soli
šľahačková smotana

Bielka so štipkou soli jemne vyšľaháme, postupne pridávame kryštálový cukor, na každé bielko počítame 70g cukru, vymiešame do hladkej pevnej peny. Ozdobným sáčkom na plechu vyloženom alobalom vytvoríme 2 korpusy, jeden hladší /na spodok/, druhý zdobený /na vrch/, sušíme v trúbe pri 80 stupňoch kým korpus nespevnie, nesmie byť gumovitý. /V teplovzdušnej trúbe mi to trvá nejaké 3-4 hodiny./
Korpus po vychladnutí naplníme šľahačkou, ozdobíme ovocím.
tina1
25.09.08,09:08
Na Spektre v relacii "Varime s Nigelou" zvysne bielky, kt. hned nespotrebovala dala do mikrotenoveho sacku a dala do mraznicky. Skusila som to aj ja uz zoparkrat a je to vynikajuca vec. Niekedy potrebujem len bielky a su k pouzitiu. :D
pavlicko
25.09.08,18:35
tak to by som scel vydiet jak to vypada v tom sacku
wagner
25.09.08,19:58
teda u nás sa zvykne vidieť a u Vás vydieť:(. Inak vypadajú normálne a je to bežná prax zmrazovať bielky
ondrejvla
25.09.08,20:12
Skús bielky a posekaný zelený petržlen, prípadne aj nakrájanú papriku dať zamraziť do foriem z vajíčok(plastových), prípadne do malých plastových dóz, keď potrebujem vyberiem 1-2 zmrazené bielka tak hodinu pred použitím, pridám ešte celé vajíčko, metličkou našľahám, pridám krupicu a do vriacej zeleninovej polievky nahádžem halušky. Sú aj chutné aj farebné.
korela
08.01.09,12:12
Bielkový chlebík

6 bielkov
150 g prášk. cukru
50 g mandlí
20 g hrozienok
50 g čokolády
50 g masla
100 g hrubej múky

Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, pridáme práškový cukor a opäť prešľaháme. Potom vmiešame posekané ošúpané mandle, vopred namočené hrozienka, postrúhanú čokoládu, rozpustené maslo, hrubú múku a premiešame. Vložíme do vymastenej formy a upečieme. (Pri recepte foto chlebíka vo forme srdca.)

(zdroj: kalendár Gazdinka 1992)