lelocka
29.09.08,20:10
Dobry den, chcela by som sa informovat o prave nezaopatreneho dietata.S mazelom sa ideme rozvadzat a mame byt na hypoteku.Chceme ho predat, tym padom ja zo svojho podielu nemozem zabezpecit byvanie pre moju dceru.Ma 3 rocky. Manzel ma prosperujuce zamestanie a mne prave skoncila materska dovolenka.
Niekde som sa dopocula, ze ked maju manzelia nezaopatrene dieta, musi zabezpecit jeden z rodicov, v tomoto pripade manzel vlastne byvanie pre matku a dieta.Neviem, ci je to pravda a poprosim Vas blizsie informacie.
Taktiez by som Vas poprosila, ak viete nejake prava, ktore by som ja ako manzelka s neplnoletou dcerou mohla mat.
Dakujem pekne za odpoveda a prajem pekny den.
Lelocka
Chobot
29.09.08,21:34
Dobry den, chcela by som sa informovat o prave nezaopatreneho dietata.S mazelom sa ideme rozvadzat a mame byt na hypoteku.Chceme ho predat, tym padom ja zo svojho podielu nemozem zabezpecit byvanie pre moju dceru.Ma 3 rocky. Manzel ma prosperujuce zamestanie a mne prave skoncila materska dovolenka.
Niekde som sa dopocula, ze ked maju manzelia nezaopatrene dieta, musi zabezpecit jeden z rodicov, v tomoto pripade manzel vlastne byvanie pre matku a dieta.Neviem, ci je to pravda a poprosim Vas blizsie informacie.
Taktiez by som Vas poprosila, ak viete nejake prava, ktore by som ja ako manzelka s neplnoletou dcerou mohla mat.
Dakujem pekne za odpoveda a prajem pekny den.
Lelocka

Hlavným právom dieťaťa je mať úplnú rodinu a nie rozvedených rodičov. Kam sa podela tá láska, pre ktorú ste sa brali len pred pár rokmi? No ale to je jedno.

Po rozvode prichádza k deleniu spoločného majetku. Súd prihliadne na potreby dieťaťa, to ale neznamená, že otec dieťaťa je povinný dať ti byt. Pokiaľ bývate v byte či dome, ktorý patrí výlučne jemu, tak po rozvode ťa môže vysťahovať. Nie som si istý, ale myslím, že by ti mal zabezpečiť náhradné bývanie - stačí, ak ti nájde nájomný byt, nájom si budeš musieť platiť ale sama. Môžeš súdom požiadať o výživné na dieťa ale aj na seba, keďže zatiaľ nemôžeš pracovať a zarábať, lebo sa staráš o dieťa. Na druhej strane ale môže aj manžel požiadať súd o určenie opatrovníctva.

Nerátaj však s tým, že ako rozvedená sa budeš mať lepšie, lebo ťa ex-manžel finančne zabezpečí.