Orim
01.10.08,23:49
Viac cibule (4 väčšie) nakrájať na drobno, na masti (oleji) opražiť do sklovita, chudé bravčové mäso (1/2-3/4 kg) nakrájať na kocky osoliť (podľa chuti - 1 KL) a udusiť na cibulke. Na konci pridať 1-2 kyslé smotany a majoránku (viac). Podávať s domácimi rezancami, môžu byť hrubšie. :)
JaDo
05.10.08,21:59
Okrem cibule a soli tam nepríde žiadne korenie či iné dochucovadlo ...?
Zaujímavé, vyskúšam.
Orim
05.10.08,22:18
Je tam majoránka. To osolenie podľa chuti, odhadol som kávovú lyžičku ale to je len odhad, ja to robím podľa chuti. To mäso može byť aj nie chudé ak to jete povedzme krkovička a pod. Tej majoránky tam dávam hodne. Niekedy je to potrebné aj trochu zahustiť zase podľa toho ako ste zvyknutý.
tixi
10.10.08,22:05
Borsc (trocha netradicne)

1l kefiru
1 pohar studeneho mlieka
1 sklo zavarenej postruhanej cvikly (mozu byt aj cerstva cvikla 3 ks stredne velkej cvikly) -narezat struhadlom na rezance.
4 vajcia uvarene na tvrdo
1 vacsia cerstva uhorka (nie zavarana)
1 mensi zvazok jarnej cibulky
kopor cerstvy

Uhorku, zvazok jarnej cibulky a vajcia pokrajat, ostatne ingrediencie pridat. Premiesat. Cim viac pridate kopru do borscu, tym je to lepsie.
K uvedenemu borscu este uvarime v osolenej vode male zemiaky (baby potatoes)v supke (predtym umyte). Uvarene v supke podavame priamo do borscu. Dobru chut.

Mozem povedat, ze to chutilo vynikajuco.
tixi
12.10.08,09:32
Ak nahodou nemate radi klasicke leco, ako ja:(, tak tento recept Vas presvedci o opaku.

1000 000 leco

10 prepelicich vajec (ak nie, tak slepacie)
500g farebnej papriky (zelena, cervena, zlta)
500g paradajok
2 cibule
2 lyzice sadla
1 lyzica mletej papriky
2 klobasky
200g cerstvych hub (sampiony)
sol, cerstvy zeleny hrasok

Postup:
8 vajec uvarime na tvrdo. Papriky ocistime a nakrajame na pruhy. Paradajky uvarime vo vriacej vode a olupeme ich.Cibulku nakrajame nadrobno, vhodime na rozohriate sadlo a lahko osmazime. Vmiesame mletu papriku a kolieska klobasky, paradajky, papriky, huby pokrajane. Vsetko osolime. Dusime.
2 vajcia rozslahame a vlejeme do zeleniny. Zamiesame.Troska este podusime asi 1 minutu a odstavime.
Leco ozdobime vajciami uvarenymi na tvrdo a posypeme cerstvym hraskom.

Podavam to s oprazenym pecivom.

V pripade konzumacie aj detmi, davku prepelicich vajec znizit -odporucane 2-3 ks denne (nazor odbornika)

Informacia:
Vajíčka prepelíc sa dajú pripravovať presne ako slepačie vajcia a ich výhodou je to, že sú zdravšie. Prepeličie vajíčka môžu dokonca konzumovať ľudia, ktorý majú alergiu na slepačí žĺtok, alebo bielok.
Prepelicie vajcia obsahuju zanedbatelne mnostvo cholesterolu.

Dobru chut!
alaya1
27.07.12,08:12
Tato tema ma sluzit na prezentaciu netradicnych jedal, surovin, receptov a obrazkov, ktore by mohli inspirovat ostatnych k priprave netradicnych pokrmov.
alaya1
27.07.12,08:13
Oliwa
27.07.12,08:30
Robila som podobné /škoda, že nemám foto/ - ale tam boli na špajdlách napichované ružičky so salámov, syrov, cherry rajčinky, korbáčiky a všeličo iné, prizdobené kučeravou petržlenovou vňaťou, namiesto ozdobnej trávy z nej trčali dlhé cíbiky pažítky a celá kytica bola "zabalená" v listoch zo šalátu... Ak to nájdem niekde v maili, tak to sem pricapím - ak ma niekto nepredbehne... Robila som ju oslávencom k 50-ke a raz k meninám. Keď sme boli blahoželať manželovmu kamarátovi, ako prvý dobehol k bráne pes. Mala som ju za chrbátom a kým sme sa zvítali s oslávencom, psisko si na nej len-len že nepochutnal :D... Asi si myslel, že je to preňho :)... Lebo vyzerala aj voňala parádne, určite lepšie, ako tie granule, ktoré mal v miske... :(
Oliwa
27.07.12,08:38
Tu je téma:


Kytica pre mužov
alaya1
28.07.12,07:54
lujza.j
28.07.12,08:02
veronikasad
28.07.12,08:39
nezmestia sa na Porade dve ? Tieto sú z obrázkami ...
veronikasad
28.07.12,08:41
úžasný nápad, vyzerá to dobre ...
Llívia
28.07.12,19:15
Obrázky môžu byť aj v tej prvej - nikto nikomu nebráni.
lujza.j
28.07.12,20:00
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

veronikasad (http://www.porada.sk/member.php?u=36647) 11 Hours Ago #17609 nezmestia sa na Porade dve ? Tieto sú z obrázkami ...





s obrázkami....http://www.porada.sk/t112296-recepty-s-obrazkami-rozne.html
alaya1
28.07.12,20:21
Dnes sme takto ranajkovali, aj to viac chutilo-)
alaya1
28.07.12,20:27
Netradicne farebne cestoviny.


1× potravinářské barvivo, těstoviny, a drobet fantazie
Postup: dáme vařit vodu, poté přidámé těstoviny necháme 3 min. vařit, přidáme potravinářské barvivo (rozmíchané s vodou stačí cca 1/4 pytlíčku), necháme vařit za občasného míchání, potom slejeme a propláchneme studenou vodou.
Tinka Petrzelova
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/549475_305090202897388_1894819347_n.jpg
alaya1
29.07.12,20:03
korela
29.07.12,23:28
Netradicne farebne cestoviny.


1× potravinářské barvivo, těstoviny, a drobet fantazie
Postup: dáme vařit vodu, poté přidámé těstoviny necháme 3 min. vařit, přidáme potravinářské barvivo (rozmíchané s vodou stačí cca 1/4 pytlíčku), necháme vařit za občasného míchání, potom slejeme a propláchneme studenou vodou.

Tinka Petrzelova
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/549475_305090202897388_1894819347_n.jpg
Bola by som veľmi nerada, keby to vyznelo kriticky. Zdá sa mi to trochu násilné. Cestoviny sú z múky, i keď napr. z pohánkovej múky majú prirodzené sfarbenie logicky tmavšie, čím sú tieto cestoviny charakteristické. Rovnako ako z kukuričnej múky sú žltšie.
Keď už je nutné "prifarbiť" cestoviny, tak sa vyhnúť umelým potravinársky upraveným farbivám a priliať trochu šťavy z cvikle, špenátu, kari korenia a pod.
korela
29.07.12,23:40
Kytica, ktora potesi, nielen damy, ale hlavne aj panov.
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/418749_480478741981375_713077168_n.jpg
Ak to mám chápať ako kyticu, tak je to vrchol nevkusu. O čo krajšie a solídnejšie by vyzneli "komponenty" v klasickom darčekovom košíčku. No ale proti gustu žiaden dišputát.
Prinajmenšom je to neprirodzené. Od umenia ďaleko.
korela
29.07.12,23:47
Ešte dodám, že si neviem predstaviť, koľko zákazníkov by siahlo za takto zafarbeným chlebom.
Silvernola
30.07.12,03:18
Ak to mám chápať ako kyticu, tak je to vrchol nevkusu. O čo krajšie a solídnejšie by vyzneli "komponenty" v klasickom darčekovom košíčku. No ale proti gustu žiaden dišputát.
Prinajmenšom je to neprirodzené. Od umenia ďaleko.
To je vec názoru. Mne sa skôr dvíha žalúdok z niektorých neprirodzených výtvorov "oficiálnych umelcov".
Ako recesia to je oveľa lepšie, než obyčajný nudný kôš!
alaya1
30.07.12,11:36
Mas dobre typy, mohla si to dat ako prispevok k netradicnym jedlam. Kaqzdy by to urcite privital, nieco netradicne sa o pripave jedal dozvediet. deti miluju farebne jedlo, preto myslim, ze farebne cestoviny uplatnenie maju.
korela
30.07.12,12:11
To je vec názoru. Mne sa skôr dvíha žalúdok z niektorých neprirodzených výtvorov "oficiálnych umelcov".
Ako recesia to je oveľa lepšie, než obyčajný nudný kôš!
Ja som za vtip, je korením života, aj za recesiu, ale ako som si premietala koho by som mohla týmto výtvorom obdarovať, nenašla som nikoho. Ešte horšie by som tento podarúnok zniesla ja.
Neviem si predstaviť na darčeku z norkového kožúšku pripevnenú brošňu z "uheráku". Je to iba príklad.
Darčekový kôš vie byť plný prekvapení, to závisí od kreativity darcu a najmä jeho peňaženky.
Laická verejnosť nie je až tak kompetentná sa vyjadrovať k súčasnému umeniu, možno tak z pocitovej stránky. Ale odbornej?
kukučka
30.07.12,12:56
V našej rodine nikdy neboli obľúbené klasické torty kvôli prílišnej mastnote a používaniu umelých príchutí, česť výnimkám.
No a dnes kvôli prílišnej farebnosti. Nikdy som žiadne farbivo nekúpila a ani nekúpim. Snažím sa čo najviac vyhnúť "umelinám".
Rada si pozriem obrázky, úprimne ocením nápaditosť a šikovnosť tvorcu, ale nedostanem chuť takú tortu ochutnať.
alaya1
31.07.12,16:41
Ja som za vtip, je korením života, aj za recesiu, ale ako som si premietala koho by som mohla týmto výtvorom obdarovať, nenašla som nikoho. Ešte horšie by som tento podarúnok zniesla ja.
Neviem si predstaviť na darčeku z norkového kožúšku pripevnenú brošňu z "uheráku". Je to iba príklad.
Darčekový kôš vie byť plný prekvapení, to závisí od kreativity darcu a najmä jeho peňaženky.
Laická verejnosť nie je až tak kompetentná sa vyjadrovať k súčasnému umeniu, možno tak z pocitovej stránky. Ale odbornej?


jezis, Korela, ved to je recesia, tak isto ako torty v roznych tvaroch, napr. aj intimnych oblasti ludskeho tela. To ti vedi tiez? Mne absolutne nie.
lavanda
04.08.12,20:08
No, môjho syna by takáto kytica určite potešila, lebo všetko, čo v nej je, má veľmi rád. Keď na narodeniny dostane kvety, dá ich do obývačky, ale takáto kytica by určite skončila v jeho izbe:).
alaya1
06.08.12,07:14
alaya1
06.08.12,18:18
intro
06.08.12,18:29
Nádhera ...
A na to, ako ?
ivuliatko
25.09.12,17:50
Zopár inšpirácií :)
alaya1
25.09.12,17:55