skyle
02.10.08,18:15
Tiez som novacik, no mam slubeny byt v novostavbe, ktora sa este len bude stavat o rok, nevedia mi povedat cenu, no vraj do 1,5 mil. by som sa mala zmestit. Tak sa chcem opytat, kolko podla vas realne vyjde m2 v byte, ak pojde o holostavbu. Pretoze chcem brat uver, a len teraz splnam podmienky pre podporu pre mladych, zvysili mi plat, takze po novom sa tam nezmestim a neviem kolko si mam vybavovat hypoteku. Diky moc.:) O take 2 mesiace mi to budu vediet povedat aj oni, no len ta hypoteka a banka tlaci:cool:
chandler
02.10.08,16:21
realne bude stat tolko, za kolko ju budes ochotna kupit. nieco medzi 40tis za meter az 100tis za meter (za tych 40 uz na tom zarobia a budu sa tesit zo vsetkeho co im das naviac :)
AndrejG
02.10.08,20:34
Vseobecnejsiu otazku si uz nemohla dat, to je ako opytat sa kolko stoji auto. :)
chlap
02.10.08,21:18
Tiez som novacik, no mam slubeny byt v novostavbe, ktora sa este len bude stavat o rok, nevedia mi povedat cenu, no vraj do 1,5 mil. by som sa mala zmestit. Tak sa chcem opytat, kolko podla vas realne vyjde m2 v byte, ak pojde o holostavbu. Pretoze chcem brat uver, a len teraz splnam podmienky pre podporu pre mladych, zvysili mi plat, takze po novom sa tam nezmestim a neviem kolko si mam vybavovat hypoteku. Diky moc.:) O take 2 mesiace mi to budu vediet povedat aj oni, no len ta hypoteka a banka tlaci:cool:

Chceš vedieť, koľko sú náklady na stavbu (tie sú približne všade rovnaké) alebo za koľko sa predávajú (táto suma je všade iná) ?

Tá prvá cena je približne 15-20 tis. Sk za 1 m2.

Ta druhá cena je 30-100 tis Sk za 1 m2. ..... podľa lokality.
AndrejG
02.10.08,21:36
Chceš vedieť, koľko sú náklady na stavbu (tie sú približne všade rovnaké)

Tie naklady su vsade uplne ine, lebo niekde v BA stoji iba pozemok 10x tolko co inde naklady na celu stavbu aj z pozemkom. Tiez kazda bytovka ma ine prevedenie, iny standard, tam su tiez velke rozdiely. To je ako RD, 2 projektovo rovnake domy mozu stat jeden 2mil a druhy 10mil, len tym, ze sa pouziju v interieri ine materialy.
Milan.Žiška
03.10.08,06:39
Prosím definuj - "mám sľúbený byt v novostavbe", ak mi niekto niečo ponúkol a mám za to zaplatiť potrebujem vedieť ( mať v ZoD) spomínanú cenu. :)

Ja ti tiež môžem slúbiť....mimotemy

Treba veci uviesť na pravú mieru, doplniť informácie ak je to možné, do tej doby je táto debata asi bezpredmetná.( aspoň technicky a lokalitovo orientačné udaje).
skyle
03.10.08,12:15
Chceš vedieť, koľko sú náklady na stavbu (tie sú približne všade rovnaké) alebo za koľko sa predávajú (táto suma je všade iná) ?

Tá prvá cena je približne 15-20 tis. Sk za 1 m2.

Ta druhá cena je 30-100 tis Sk za 1 m2. ..... podľa lokality.

Dakujem Ti velmi pekne, tiez som ratala tych 15 000-20 000,-. A neporadis aj kolko vyjde garaz? Dik;)
duves
03.10.08,13:28
Vseobecnejsiu otazku si uz nemohla dat, to je ako opytat sa kolko stoji auto. :)
Nie, on sa vlastne pytal na vyrobnu cenu auta.
Milan.Žiška
03.10.08,13:32
Môžeš dať viac údajov - aká veľká garáž na jedno alebo na dve autá, s bránou segmentovou drevenou, plochá strecha alebo ju mieniš zasunúť pod strechu domu ...:)

V príspevku "chlap" sú uvádzané ceny " približné - ak sú platné daj kontakt idem do spolupráce - lokalita Bratislava ( pozemok určite nie je v cene uahrnutý).:)
skyle
03.10.08,13:42
Môžeš dať viac údajov - aká veľká garáž na jedno alebo na dve autá, s bránou segmentovou drevenou, plochá strecha alebo ju mieniš zasunúť pod strechu domu ...:)

V príspevku "chlap" sú uvádzané ceny " približné - ak sú platné daj kontakt idem do spolupráce - lokalita Bratislava ( pozemok určite nie je v cene uahrnutý).:)

Bude to normalna bytovka a pod nou budu garaze. Tak na takuto garaz sa pytam aj ja. A cely cas pisem, ze to bude bytovka, tak nerozumiem, preco tu spominate dom, dvojgaraz ... Pozemok je nas vlastny.
chandler
03.10.08,15:20
skyle, troska to rozpis, tiez mi nie je jasne o co vlastne ide a naco sa pytas? kto bude stavat bytovku, preco na tvojom pozemku, za aku cenu ti to ma predat - iba naklady alebo trhovu...
za 15-20tis za m2 ti byt nikto nepreda... to su naklady firmy, bez dph pozemku, sieti, projektu atd.
garaz vychadza v priemer asi tolko co byt .. na m2
ROBIN111
03.10.08,19:43
...vraj do 1,5 mil. by som sa mala zmestit.Garzónka?
chlap
04.10.08,08:39
Dakujem Ti velmi pekne, tiez som ratala tych 15 000-20 000,-. A neporadis aj kolko vyjde garaz? Dik;)

Ty máš "sľúbené", že ti ten byt predajú za výrobné náklady ? Bez zisku pre developera ? :confused: Ťa znovu upozorňujem, že to sú približné výrobné náklady (v BA sú cca. o 30% vyššie) a ešte som nestretol developera, ktorý by staval bytovku len preto, aby niekomu predával byty za výrobné náklady :eek:

Predajná cena býva o 100% - 300 % vyššia (závisí od doby stavania).