elena stastna
10.10.08,19:06
Ahoj som rozvedena poberam davku hmotnej nudzi 4660 aj s rodinnymi pridavkami a+vyzivne 1200 sk mam 12r. dceru,po 10 rokoch chcem dat navrh na sud o zvysenie vyzivneho,byvali manzel zaraba 17000 v cistom.Prosim o radu kolko by som si mohla ziadat vyzivne.Je rozvedeny a nema ine deti a byva zo svojou matkou. O dceru nema zaujem a okrem vyzivneho jej nekupil nic.Dakujem
Peterika
10.10.08,17:29
Ahoj som rozvedena poberam davku hmotnej nudzi 4660 aj s rodinnymi pridavkami a+vyzivne 1200 sk mam 12r. dceru,po 10 rokoch chcem dat navrh na sud o zvysenie vyzivneho,byvali manzel zaraba 17000 v cistom.Prosim o radu kolko by som si mohla ziadat vyzivne.Je rozvedeny a nema ine deti a byva zo svojou matkou. O dceru nema zaujem a okrem vyzivneho jej nekupil nic.Dakujem


Nemáš nad čím uvažovať, po 10 rokoch má dcéra určite vyššie nároky na výživu a výchovu, kedže exmanžel je zamestnaný tak si myslím, že je naozaj vhodný čas na zvýšenie výživného. Sumu ti ale neporadím - určite máš o tom predstavu no podľa mňa radšej vyššiu ako nižšiu. Pred pojednávaním si nezabudni spísať výdaje mesačné len tak zhruba menovite a položkovite napr. cestovné do školy , stravné v školskej jedálni,zauj.platené krúžky, potreby na tieto krúžky /oblečenie obuv/, no proste výdavky ktoré pred nástupom do školy nemala a teraz má, najlepšie je to aj preukázať dokladom o úhrade. Samozrejme nezabudni poukázať aj na výdavky na bývanie , energiu apod.Aj keby dcérka nemala žiadne iné výdavky tak to výživné exmanželovi určite zvýšia, ak ho má preukázateľné.
Veľa šťastia a pevné nervy!
iriska
11.10.08,14:30
Môžeš skúsiť napr. 4.500,-, 5.000,-, ale musíš rátať s tým, že sudca môže byť iného názoru, čiže nerozčuľovať sa, keď prizná menej. Ale menej ako 3.000,- by nemal (to by bolo podľa mňa silné kafe) - aj keď vraví sa "iný kraj, iný mrav".
willma
11.10.08,16:40
no ja k tomu len toľko na 18 ročného koncom minulého roku odklepnutých 2500 a na 6 ročnú v tom istom období 2000.
arizona
11.10.08,18:01
V budúcnosti nečakaj znovu 10 rokov.Niektoré ženy si dávajú zvyšovať výživné aj každý rok:rolleyes:
Keď dcéra pôjde na strednú,tiež si požiadaj,vtedy súd väčšinou vždy prihliada k zvýšeným potrebám dieťaťa.
elena stastna
11.10.08,18:37
Dakujem za odpovede a ako to prebieha na sude,pytaju sa aj ine veci myslim tym moje sukromie.A problem je vtom,co boli naklady na dceru nemam ako podlozit zoberie to sud do uvahy?A ake vydavky berie sud exmanzelovi do uvahy este, mimo najmu. A inu rod. nema.Atie vydavky co mam na dceru, mam napisat aj do toho navrhu?oblecenie, strava,skola a pod. alebo to si napisem a na sude poviem.A ak sa nedostavi na sud exmanzel,ako sa to riesi. A bude na sude vystrajat ci ho sudca umlci.Ked som sa rozvadzala hotova kovbojka, tak viem co ma caka a mam stoho nedobry pocit,ale chcem aby sa dcera mala lepsie.Dakujem a tesim sa na odpoved.
Zita5
11.10.08,19:03
Téma je tu , asi ste nevedeli, kde máte pokračovať .
http://www.porada.sk/t92236-vyzivne-na-dieta.html
elena stastna
11.10.08,19:32
Dakujem za upozornenie ale neviem ako sa to robi.Mam kazdu otazku pisat pod temu vyzivne na dieta?
Zita5
11.10.08,19:37
Ak sa to týka témy výživného na dieťa , tak áno píšte otázky stále do tej istej témy . Ak Vaša otázka bude iného charakteru , tak založte novú tému .
Však si zvyknete , to sú začiatky na Porade .:)
ludo_centrum
11.10.08,20:42
skús rovnako popremýšľať nad tým, či chceš len hľadieť ako on zarába a ty nie, alebo chceš mať vlastnú ekonomickú situáciu lepšiu než tú, ktorú máš dnes. Uberá ti to energiu, ktorú môžeš radšej venovať deťom, alebo svojmu vzdelávaniu a podobne.
Neviem odkiaľ si a ani čo vieš robiť. Ale stále som presvedčený o tom, že sa dá nájsť spôsob ako si zarobiť, alebo aspoň prilepšiť bez nevyhnutnosti hľadieť do iného hrnca.
Každý si svoj kalich dopijeme do dna. Niekto ho bude mať horký, iný zase sladký.

Venuj sa viac sebe, než jemu. Uvidíš, že to bude mať z dlhodobého pohľadu väčší a lepší účinok.

Držím ti palce
arizona
11.10.08,21:06
skús rovnako popremýšľať nad tým, či chceš len hľadieť ako on zarába a ty nie, alebo chceš mať vlastnú ekonomickú situáciu lepšiu než tú, ktorú máš dnes. Uberá ti to energiu, ktorú môžeš radšej venovať deťom, alebo svojmu vzdelávaniu a podobne.
Neviem odkiaľ si a ani čo vieš robiť. Ale stále som presvedčený o tom, že sa dá nájsť spôsob ako si zarobiť, alebo aspoň prilepšiť bez nevyhnutnosti hľadieť do iného hrnca.
Každý si svoj kalich dopijeme do dna. Niekto ho bude mať horký, iný zase sladký.

Venuj sa viac sebe, než jemu. Uvidíš, že to bude mať z dlhodobého pohľadu väčší a lepší účinok.

Držím ti palce
ludo, neviem prečo,ale z tvojho príspevku mám pocit, že ju obviňuješ z toho,že závidí mužovi jeho plat a chce z toho nejako vyťažiť.Alebo sa mýlim?
Nevieme z akého dôvodu žije iba zo sociálnych dávok.Nemusí to byť náročky a dobrovoľne...
Ale stará sa o dieťa,ktoré má aj otca.Prečo by nemohol prispieť k lepšiemu životu svojho dieťaťa, keď je jeho matka momentálne v tiesni ? Tých 1200 sk v dnešnej dobe nie je až tak veľa.12-ročné dievča rastie ako z vody ,len topánky na zimu stoja toľko. Kde je ostatné...?

Myslím, že keby pisateľka príspevku bola taká, že chce ex silou mocou "ošklbať", urobila by tak už dávno a nie po desiatich rokoch:)
elena stastna
11.10.08,21:53
Mili Ludo ja mu do hrnca nehladim,ale bestarostny zivot ako ma on,ze zabudol na vlastnu dceru si moze dovolit lepsiu ekonomicku situaciu.Ja si ju asi tazko vybudujem,ked pri dcere musim zastupovat aj zanho sustavne behat po doktoroch,2krat rocne do nemocnice,1krat rocne na liecenie a t. d. Ak raz budes mat deti tak pochopis.A nie vsetci nezamestnany su rovnaky.Su aj lajdaci,ale i taky co sa ocitli podobnej situaci ako ja.LEN SOM TI CHCELA VYSVETLIT TO,PRECO SI NEMOZEM DOVOLIT LEPSIU FINANCNU SITUACIU.A dieta ma 2 rodicov tak aspon po 10rokoch mu pripomeniem ze ma dceru.dobru noc.
ludo_centrum
12.10.08,15:03
Ak niečo nechápem, tak sa spýtam.
Ak nechápeš čo som ti napísal, tak nad tým popremýšľaj a určite prídeš na hĺbku myšlienky, ktorú som ti napísal.
Ak by si aj tak nechápala, tak sa predsa len spýtaj, napíšem to iným spôsobom. Zdá sa mi však, že je dosť výstižné na tvoju obranu čo som napísal. ;)
Rozalka
12.10.08,20:20
A to si pomerne optimistka - za cca 10 rokov zvýšenie 3,7 - 4,15 (min 2,5).
mimotemy Buď je veľmi neskoro alebo som totálne nechápavá. Čo je tým myslené?
elena stastna
13.10.08,09:02
ani ja som to nepochopila,neni si sama...................
dagyna
13.10.08,09:15
Ahoj si na tom dosť zle, ale aspoň dostávaš výživné ja som ho ešte nevidela a možno ani neuvidím a to sa staráma sama o 4 deti. Držím ti palce a pokiaľ platí treba si podať o zvýšenie, veď mladá nechce len oblečenie aj do školy je treba veľa platiť.
elena stastna
13.10.08,10:06
ahoj, aj ti drzim palce. O zvysenie si podam tie lieky a ockovania su priserne drahe, a on si mysli ze zaplati 1000 sk aje to vybavene.Mame to tazke vsetky ,co sme s detmi same po financnej strankeAale teba obdivujem,ved 4 deti toho aj spapaju.Ja mam jedno a aj 3000 je niekedy malo na mesiac.Velmi ti drzim palce,viem ako je to ,ked ti nema kdo pomoct.
tatiana1305
13.10.08,19:08
ahoj, aj ja mam problem s byvalym manzelom.Chce mi znizit vyzivne,a dceru o ktoru sa vobec nestara videl ju 2x v zivote a ma 14rokov.Plati ako kedy 3000sk.Ja len dufam, ze nase sudy mu to neschvalia aj ked neviem uz nicomu neverim.
elena stastna
13.10.08,19:32
Ahoj,ale pokial nema nizky prijem a novu rodinu,tak by mu nemali znizit,ale vsetko je mozne.Ale iba tu na Slovensku.Ja si chcem tiez podat,ale stoho co tu citam sa neviem rozhodnut,neviem si to ani predstavit na tom sude.Budem si pripadat ako na policii.ale 1200 sk na 12roc. dceru je malo.Musime byt silne,nic ine nam nezostava.DRZIM PALCE......
Rozalka
13.10.08,21:30
mimotemy Okrem slovenčiny si silný aj v matematike. Gratulujem.
tatiana1305
14.10.08,10:10
dobry den, aj ja sa zapojim do debaty o vyzivnom.S prveho manzelstva mam dceru, ktora bude mat 14rokov.Exmanzel plati od roku2005 sumou 3000sk aj ked ani ten rok nema este cely doplateny.Ked mu volam, tak mi povie ze sa mozem hanbit ze este nema priezvisko mojho terajsieho manzela, ze on sa otcom neciti byt on dieta nechcel/asi som ho znasilnila ked ju spolu mame/Ide si podat na znizenia vyzivneho podotykam ze sa o nu vobec nestara prvy krat ju videl v roku 2005 a druhy krat minuly rok pred Vianocami a nedostala od neho ani korunu.Tymto ludom by mali vyzivne este zvysit a nie znizit.Byvaly zije a pracuje v Rakusku.Jemu sa uz rozpada 3 manzelsky vztah, ale tvari sa ako obet zien.Prajem pekny den.
elena stastna
14.10.08,10:31
Staci spisat navrh o zvysenie vyzivneho len strucne,napr.adresa sudu

meno matky

otca

maloletej

navrh -dovod

alebo sa tam musi rozpisat vsetko,tie navrhy co som si tu vyhladala su napisane na 2 strany tak sa pytam,ci by to nestacilo,ako som napisala vyssie tych par bodov. A co este dolozit,okrem rodneho listu malej ,potvrdenia ze navstevuje skolu a mojho prijmu.Alebo len podat navrh a na sude im vsetko dat? A este aj jeho prijem mam dolozit?To si sud nezistuje sam? Dakujem za radu.
tatiana1305
14.10.08,10:33
Ahoj, mas pravdu my zeny vzdy musime vsetko vydrzat ale do kedy ved kolko energie nam to zobere.Ako tazko sa hovori dietatu nemozem ti to teraz kupit musis pockat. Viem o com hovorim keby nie mojej mamy tak asi by som si nemohla nechat dieta zobral mi vsetko ani zakladnu vybavicku som jej nemala za co kupit.Namiesto radosti ze cakame dietatko mi povedal , ze by bolo lepsie keby sa nenarodilo.Ale mala som stastie stretla som cloveka, ktory mi dal vsetko, mame spolu dceru a sme spokojna rodina aj moje prve dieta bere ako svoje, este jej skor niecop kupi jeho slova su" ona to viac potrebuje je starsia a ta druha moze mat aj po nej. "
Meno a vyzivne mu nikdy neodpustim. To by bola najvacsia blbost ktoru by som urobila, stacila jedna ze som si niekedy zobrala akoze manzela haha.
Drzim Ti palce a to zvysenie si podaj na nic necakaj.Urcita Ti to prejde
tatiana1305
14.10.08,10:45
Ja som isla na urad prace socialnych veci a rodiny. Tam som si nasla nieco ako starostlivost o dieta a tam ma informonali.
Musis vediet jeho adresu a zemestnavatela sud si vsetko zisti aj prijem
Udaj tam vsetko sumu o kolko chces zvysit na ake kruzky chodi ci cestuje.Oni Ta aj tak budu vypocuvat mas pravdu je to ako na policii ale tie peniaze patria dcere tak sa nicoho neboj.Mne sa potvrdilo, ze je lepsie sumu nadhodit oni vzdy daju taky stred.Musis to vediet obhajit.Mne dcera chodila na spolocenske tance a to bolo dost drahe.
ludmila12
14.10.08,11:24
Netreba sa báť sudcu treba otvorene a bez obavy povedať svoju situáciu. Viem,že je dokonca možnosť žiadať o výživné pre rozvedenú manželku. Dieťa je oboch rodičov a keď na to jeden z nich zabúda treba mu to pripomenúť žiadosťou o výživné aj každý rok. Tie náklady na dieťa sú neporovnateľne vyššie ako je napr.3.000.- Sk . Treba skúsiť vyššiu sumu. Ludka
tatiana1305
14.10.08,12:10
ano suma 3000sk je naozaj smiesna na terajsiu dobu a aj ta sa mu vidi strasne vysoka.Som rada, ze si sa ozvala prave zo Zahoria ja som mala ex odtial a myslela som ze vsetci su ako on.Pre nikoho uz neexistujeme co ma dost trapi. Asi som sa zmylila Urcite zmeni nazor.
Ja som tiez dala navrh na 5000sk a s tym nesuhlasil.Hoci druhej dcere plati 200eur kedze ziju v Rakusku.Ale deti na Slovensku su menejcenne.
elena stastna
14.10.08,18:16
Ahoj Tatiana,dík za odpoved zajtra si to pojdem podať na súd,tak potom dám vediet ako som dopadla maj sa a dakujem všetkým čo mi napísali..........
dumap
15.10.08,11:29
ahojte, ja mám dcéru, ktorá bude mať o dva mesiace 16r. a výživné som podľa rozsudku mala dostávať od narodenia 500Sk slovom päťsto slovenských korún, nepomýlila som sa. teraz som požiadala o zvýšenie, lebo dcéra išla na strednú školu a jednoducho sa to nedá utiahnuť samej, žiadala som 3500 ale sudca zamietol a odklepol 3000 aj tomu som rada, ale náš milovaný tatíček sa odvolal takže mám teraz strach z ďalšieho súdu a čakám zníženie výživného.
a to ešte na zameškanom výživnom je tatíček dlžný 54 000. elenka takže aj tak môžeš dopadnúť, ale chce to odvahu a pevné nervy, nepýtaš peniaze pre seba ale pre dieťa, a to potrebuje oveľa viac ako nám pohodia tatíčkovia. ale hlavne potrebuje našu lásku a pomoc, veď sú tie deti naše zlatíčka.
tatiana1305
16.10.08,07:10
vies, ked tak rozmyslam, tak na zaciatku kazdeho vztahu je to krasne.Dohodnete sa obidvaja na dietati ved bez toho to nejde! a odrazu ta tvoja laska opusti s tym, ze ty si chcela dieta tak sa staraj /ved oni su potom nesvojpravny nerozhoduju za seba/A zacina sa kolotoc vyzivneho to je ich jedina obrana" My sme deti nechceli tak na co mame platit."Treba s nich vytiahnut co najviac ved aj ked si to nechcu priznat su to otcovia aj ked zlyhali na celej ciare tak im to pripominajme.V tychto pripadoch nech ziadne EGO nehra.Ved mi im aj tak viacej davame.Samozrejme su aj vynimky a cest im.
elena stastna
18.10.08,16:30
CHcem sa spýtať,konanie o výživnom bude na Okresnom súde môjho trvalého bydliska?Návrh som podávala ja.A v neprítomnosti exmanžela sa pojednávanie preloží,alebo prebehne aj bez neho?DˇAKUJEM.
arizona
18.10.08,23:38
ahojte, ja mám dcéru, ktorá bude mať o dva mesiace 16r. a výživné som podľa rozsudku mala dostávať od narodenia 500Sk slovom päťsto slovenských korún, nepomýlila som sa. teraz som požiadala o zvýšenie, lebo dcéra išla na strednú školu a jednoducho sa to nedá utiahnuť samej, žiadala som 3500 ale sudca zamietol a odklepol 3000 aj tomu som rada, ale náš milovaný tatíček sa odvolal takže mám teraz strach z ďalšieho súdu a čakám zníženie výživného.
a to ešte na zameškanom výživnom je tatíček dlžný 54 000. elenka takže aj tak môžeš dopadnúť, ale chce to odvahu a pevné nervy, nepýtaš peniaze pre seba ale pre dieťa, a to potrebuje oveľa viac ako nám pohodia tatíčkovia. ale hlavne potrebuje našu lásku a pomoc, veď sú tie deti naše zlatíčka.
Už dávno si mala podať trestné oznámenie na polícii. Takéto veci sa ťahajú veľmi dlho, radšej to rieš čo najskôr, aby si to doriešila Ty. Lebo sa to môže pretiahnuť do dospelosti Tvojej dcéry a potom budú na jednania pozývať Tvoju dcéru.Predsa len je to pre mladé dievča šok, sedieť na polícii a svedčiť proti vlastnému otcovi.A nezodpovedný oteckovia túto situáciu využívajú...
arizona
18.10.08,23:39
CHcem sa spýtať,konanie o výživnom bude na Okresnom súde môjho trvalého bydliska?Návrh som podávala ja.A v neprítomnosti exmanžela sa pojednávanie preloží,alebo prebehne aj bez neho?DˇAKUJEM.
Ak sa nedostaví a neospravedlní, môže súd rozhodnúť aj v jeho neprítomnosti.Si v určitej výhode:)
rubby
20.10.08,17:51
dobry vecer, zaznela tam otazka, ci si mas podat navrh v mieste trvaleho bydliska...podla mna ,aj podla pravnicky ano..ale...ja som tiez po 9 rokoch podala navrh na zvysenie pre dve deti, my sme sa s detmi prestahovali na zapad.Slovensko zo stredneho, rozvod aj s urcenim vyzivneho v r.2001 bol urceny na stred.Slovensku, teraz som podala navrh na sude ,kde sme sa prestahovali a mame tu trvaly pobyt,ale sud presunul navrh na stred-Slov,"pretoze prvy spis je tam...nechapem to...teraz budem musiet ist na pojednavanie aj s pravnickou a koliznou opatrovnickou na str.Slov????:confused:
elena stastna
25.10.08,18:25
Ahojte,chcem sa spýtať či može exmanžel poslať kurátorku na kontrolu ku mne do bytu v akých soc.pomeroch žije dieťa, kedže som si podala návrh na zvýšenie výživného.To kôli tomu,aby mu nezvýšili.Dˇakujem za odpoved.
iriska
28.10.08,10:25
sociálni pracovníci chodia niekedy sami, bez toho, aby ich poslala druhá strana.
rubby
30.10.08,19:10
dobry vecer,

po podani navrhu na urcenie prip.zvysenie vyzivneho na deti, sud urci koliznu opatrovnicku, ktora na sude zastupuje deti. Nemusite sa obavat, ze bude proti Vam. Pride k Vam domov, zisti v akom prostredi deti ziju, co potrebuju pre svoj zdravy vyvoj.
willma
30.10.08,19:39
dobry vecer,

po podani navrhu na urcenie prip.zvysenie vyzivneho na deti, sud urci koliznu opatrovnicku, ktora na sude zastupuje deti. Nemusite sa obavat, ze bude proti Vam. Pride k Vam domov, zisti v akom prostredi deti ziju, co potrebuju pre svoj zdravy vyvoj. Bohužial to by len tak malo byť, vo väčšine prípadov je to len prísediacia, ktorá ani nepočúva čo sa deje na pojednávaní, nieto ešte aby sa prišla pozrieť ako a v čom deti žijú a ako je o ne postarané.
iriska
31.10.08,07:48
Mám skúsenosti s tým, že chodia. Ale z toho netreba mať strach pokiaľ deti nespia na rohožke na zemi a nemajú splesnené veci, tak nehrozí napr., že by ich matke odňali alebo odporúčali zverenie do výchovy otcovi. Hlavne pozrú, či majú deti čisté veci, majú svoj kútik, svoj vlastný priestor, usporiadanie domácnosti...
jozoz
29.05.10,10:55
Čaute! Môj otec na mňa platí 70€/mes. Plat má okolo 400€, no má aj zahraničný plat, tzv. "diéty"(cca 1000€). Pri určovaní výšky výživného sa to môže brať do úvahy? ? ? ?
Podotýkam, že žije sám, resp. s priateľkou a okrem výživného mi nedal nič či už na Vianoce, narodeniny, meniny
+ (na pobavenie) "vyhráža" sa mi tým, že si vybaví na súde, že ja budem platiť jemu, nie on mne :D:D:D:D:D:D:D (mám 18 rokov,študujem)
Za odpoved(-e) Vám vopred ďakujem !! :-)
ludo_centrum
29.05.10,11:27
Čaute! Môj otec na mňa platí 70€/mes. Plat má okolo 400€, no má aj zahraničný plat, tzv. "diéty"(cca 1000€). Pri určovaní výšky výživného sa to môže brať do úvahy? ? ? ?
Podotýkam, že žije sám, resp. s priateľkou a okrem výživného mi nedal nič či už na Vianoce, narodeniny, meniny
+ (na pobavenie) "vyhráža" sa mi tým, že si vybaví na súde, že ja budem platiť jemu, nie on mne :D:D:D:D:D:D:D (mám 18 rokov,študujem)
Za odpoved(-e) Vám vopred ďakujem !! :-)

Diéty nepodliehajú ani daňovej povinnosti nakoľko sa jedná o zdroje potrebné k stravovaniu (atd...) na mieste prac. pobytu. Pre každú krajinu je iná výška diét (účtovníci majú tabuľky). Čiže nemôžu byť brané ako príjem.
wolff
31.05.10,18:12
Dobrý deň.
Chcem poprosiť o radu: mám dieťa ktore navštevuje strednú školu,v januári mal 18 rokov je dospelý,ale na strednej prepadol.Do kedy mám vyživovaciu povinnosť.Povinnost som si plnil pravidelne bez omeškania
willma
31.05.10,18:24
pokiaľ neukončí štúdium
avokabaraj
17.06.10,11:58
Dobrý deň,
mám nevlstnú sestru, ktorej otec patí výživné. práve ukončila stredoškolské vzdelanie a vo vysokoškolskom nepokračuje. mamka nevie, či má posielať ďalšie výživné, keď už poslala aj na jún, kedy ona už neštudovala.
Ako je to podľa zákona?
Ďakujem za odpoveď. pekný deň:)
arizona
17.06.10,12:29
Dobrý deň,
mám nevlstnú sestru, ktorej otec patí výživné. práve ukončila stredoškolské vzdelanie a vo vysokoškolskom nepokračuje. mamka nevie, či má posielať ďalšie výživné, keď už poslala aj na jún, kedy ona už neštudovala.
Ako je to podľa zákona?
Ďakujem za odpoveď. pekný deň:)
Je evidovaná na ÚP ?

Otec by mal dať žiadosť na súd o ukončenie platenia výživného.Až potom môže prestať platiť, ak to súd schváli.

Je tu veľa príspevkov na túto tému, ak chceš vedieť viac, vyhľadaj cez vyhľadávač ...
iriska
17.06.10,16:53
Radšej treba dať na súd návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti, lebo exekúcia vie pekne prekvapiť.
avokabaraj
21.06.10,12:00
Je evidovaná na ÚP ?

Otec by mal dať žiadosť na súd o ukončenie platenia výživného.Až potom môže prestať platiť, ak to súd schváli.

Je tu veľa príspevkov na túto tému, ak chceš vedieť viac, vyhľadaj cez vyhľadávač ...

Na UP nie je evidovaná, ale rok žije v spoločnej domácnosti s druhom v inom meste. aj tak sa vzťahuje na ňu výživné? Ďakujem.
avokabaraj
21.06.10,12:03
Na UP nie je evidovaná, ale rok žije v spoločnej domácnosti s druhom v inom meste. aj tak sa vzťahuje na ňu výživné? Ďakujem.Zabudla som doplniť, že bude mať 21 rokov