Susan1904
12.10.08,20:09
Dobrý večer.Chcela by som napísať recept na zdravý chlieb,pečený v silikonovej forme.Má to ešte výhodu,že je lacnejší ako v obchode.

Kvások-1 dcl.teplej vody,1 č.l.kryštálového cukru,3 dkg.kvasníc.
Cesto:20dkg. celozrnnej múky
20dkg.výberovej múky
2č.l.soli
1PL oleja
3dcl.teplej vody
balíček slnečnicových semienok

Cesto zmiešame v rychlokyske/necháme 2x puknúť pokrievku/,
preložíme ho do silikónovej formy/vypláchnuť studenou vodou:/
Posypeme slnečnicovými semienkami,pripadne aj sezamovými.
Pečieme pri teplote 180 °C 55minut.
Po upečení pokvapkáme studenou vodou,necháme 5-10 minút vo forme,potom vyklopíme.
Chlieb je taký chutný ,že som ho pečiem každú chvíľu.
daria29
14.10.08,20:14
skuste tento chlieb:0.5 kg mukyhl./môžte zmiesat celozrnu,graham,aku mate/2KLsol,
2KL octu
1KL rasce
3KL sezam,lan sem.
4 PLslnecnice
semenka podla vôle
kvasok/1/2 kvasnic s vla vodou -cukor
,3,5 dcl vodyteplej
2 lyz oleja
y
zmiesat v kyske,2 xnechat otvorit cca 10 min.
dat do formy,nechat podkysnut,asi 50 min peciem ,zacnem na 200 ,po tom prepnem na 180 stup,horuce potrem vodou,nechat odstat vo forme 10 min,potom chladim. výborný...
AlaNR
15.10.08,05:16
nechcem rýpať, ale navrhujem zmeniť názov témy. S tou značkou to máspoločné akurát to, že to kysne v tej kyske.
Na Tupperware je tu už jedna téma... a dosť obsiahla....
daria29
15.10.08,10:58
neviem preco chces rýpať " som na receptoch ? dala som recept na chlieb,aspom teda ja.
Tweety
15.10.08,10:59
neviem preco chces rýpať " som na receptoch ? dala som recept na chlieb,aspom teda ja.
Len tak naokraj: nie si v téme recepty.:)
Gabi03
15.10.08,11:01
Len tak naokraj: nie si v téme recepty.:)

Ona asi myslela poradu Recepty. Neviem, či nebola, ale teraz už je.
Hoci som tiež za zmenu názvu. Je to mylné.
daria29
16.10.08,11:43
ano, stlacila som modro oznacené slovo recepty,ja sa akosi ucím na pocitaci...niekedy nieco najdem,je to zaujimavé..
daria29
16.10.08,17:48
ja som ucen ,mucen na internete,ja som stlacila recepty,to je modrým pisane,tak si myslím ,ze som v receptoch,no ak sa chlieb podarí,budem sa tesit.daria
Gabi03
17.10.08,05:35
ja som ucen ,mucen na internete,ja som stlacila recepty,to je modrým pisane,tak si myslím ,ze som v receptoch,no ak sa chlieb podarí,budem sa tesit.daria

:D Daria, ty si nepochopila. My nemáme problémy so zaradením témy, ale s jej názvom. Absolútne nevystihuje to, čo si chcela napísať. ;)
AlaNR
17.10.08,06:23
Presne tak daria29, to nebola výčitka... to nieee, veď aj nám ostatným sa všeličo podarí.
Ja som fakt myslela len názov...
Škoda schovať recepty na dobrý chlebík za tento názov...;)
Bastian
17.10.08,07:03
Dobrý večer.Chcela by som napísať recept na zdravý chlieb,pečený v silikonovej forme.Má to ešte výhodu,že je lacnejší ako v obchode.

Kvások-1 dcl.teplej vody,1 č.l.kryštálového cukru,3 dkg.kvasníc.
Cesto:20dkg. celozrnnej múky
20dkg.výberovej múky
2č.l.soli
1PL oleja
3dcl.teplej vody
balíček slnečnicových semienok

Cesto zmiešame v rychlokyske/necháme 2x puknúť pokrievku/,
preložíme ho do silikónovej formy/vypláchnuť studenou vodou:/
Posypeme slnečnicovými semienkami,pripadne aj sezamovými.
Pečieme pri teplote 180 °C 55minut.
Po upečení pokvapkáme studenou vodou,necháme 5-10 minút vo forme,potom vyklopíme.
Chlieb je taký chutný ,že som ho pečiem každú chvíľu.

Myslel som si, že tu máš zaplatenú nejakú reklamu a že si tu nájdem odkaz na dealera u ktorého môžem nakúpiť Tupperware. Som prekvapený, že sa tu píše o chlebe... V názve je predsa Tupperware. To nevonia za pečeným chlebíkom...
Gabi03
17.10.08,07:08
Dobre, dobre, už ju nechajte. :o
Daria, ty skús požiadať moderátora alebo Richarda o zmenenie názvu témy. Môžeš to urobiť cez tlačidlo nahlás. ;)
mareko
17.10.08,13:50
Ale tému si musí dať zmeniť susan1904 a nie Daria29. Susan tú tému otvorila. Daria iba doložila ďalší recept do témy s tým zavádzajúcim názvom (teda ak sa nemýlim).
badyno
28.10.08,09:08
recept vyzerá dobre, skúsim ho. Aj keď doma mám pec na chleba, robím v nej často. Večer tam dám suroviny a ráno je chleba upečený. Je tiež dobrý.