pasuliatko
16.10.08,20:13
Zdravím priatelia, nevedeli by ste mi poradiť nejaký fakt dobrý čajík? Ale nie bylinkový tie ja nemusím :) i ked... Prečo nie. Mám najradšej ovocné a keby ste pridali aj na čo sú dobré alebo na čo dobre pôsobia. Ale mám na mysli thaký čo by som si vedela pripraviť doma. Ďakujem :)
Fabiana
16.10.08,18:31
Zdravím priatelia, nevedeli by ste mi poradiť nejaký fakt dobrý čajík? Ale nie bylinkový tie ja nemusím :) i ked... Prečo nie. Mám najradšej ovocné a keby ste pridali aj na čo sú dobré alebo na čo dobre pôsobia. Ďakujem :)
Pozri tému: http://www.porada.sk/t83447-caj-ajeho-pouzitie.html#post842893
alabut
30.10.08,06:28
Ja poijem tento. Je bylinkovy. Do sedemdecky dam repik, trochu materinej dusky a par listockov imela. Zalejem vriacou vodou, prikryjem sklenenym vrchnakom a necham sparit. Ked ochladne vypijem. Po vypiti nalejem do pohara studenu vodu a necham cez noc vyluhovat. Na druhy den je vyborny studeny napoj s prichutou materinej dusky. Materinu dusku pozit susenu tohtorocnu. Stara straca aromu i chut. Netreba ju prehanat, stacia zo styri susene rastlinky. Imelo je na povzbudenie srdca, inac je bez chuti, moze sa vynechat. Repikovy caj mozete pit na vedra, ma podobne antioxidacne vlastnosti ako zeleny caj.

Z ovocnych cajov mi nechuti ziadny, ale chutia mi caje s bergamonovou silicou, alebo caj z kvetov mate.