vladan
13.05.05,15:31
ahojte, potrebujem poradiť ... rada by som si kúpila in-line korčule, ale vôbec neviem načo mám dávať pozor pri kúpe (no okrem toho, aby mi neukradli bugiľar) :D

... ak máte niekto skúsenosti, prosím, poraďte mi podľa čoho mám vyberať, nieže kúpim zas dáku sprostosť

ďakujem
Duda258
13.05.05,13:41
Skús stránku www.tempish.sk (http://www.tempish.sk) a nechaj si ich poslať na dobierku
vladan
13.05.05,13:43
Skús stránku www.tempish.sk (http://www.tempish.sk/) a nechaj si ich poslať na dobierku
... to akože nemusím skúšať?
Duda258
13.05.05,13:46
Nie ak poznáš svoje číslo topánok. Korčule musia na začiatku trocha tlačiť aby sa mohli vyformovať na tvoju nohu http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
jess
13.05.05,14:21
Skús stránku www.tempish.sk (http://www.tempish.sk/) a nechaj si ich poslať na dobierku no toto by som v živote neurobila !!!!!!! korčule alebo bárs iné topánky človek musí vyskúšať !!! Korčule musia mať kvalitné kolieska s ložiskami a podľa mňa by mali byť na šnurovanie a musia sadnúť na nohu, iba vtedy vieš dobre ovládať korčule. Rozhodne odporúčam chrániče na zápästia, kolená a lakte ! Bez toho by som von nešla - stačí 1 malý kamienok, ktorý si nevšimneš a máš "dobrý" dizajn. Fakt, myslím to vážne ! A rozhodne nešetri a pod 2700,- nechoď.
petra:-)
13.05.05,15:39
A pánska topánka je na lýtku inak tvarovaná ako dámska. Tiež je dobré mať brzdu na oboch korčuliach (aspoň pre mňa) a lepšia je tá, ktorá sa ovláda len zatlačením nohy dozadu (teda neviem, či sa tomu dá rozumieť :D ide o to, že na korčuli je voľajaký mechanizmus ktorý tú brzdu zatlačí a netreba pri brzdení zdvíhať špičku). A kolieska sú lepšie širšie, vraj čím väčšie číslo za písmenkami ABEC tým majú lepší dojazd. Dobré je aj ak majú nejaké pruženie, či tlmenie pre jazdu na nerovnomernom teréne, tzv. antischock, alebo antistres, alebo tak nejako to mám na tej korčuli napísané - nepamätám od minulého leta a ešte sú v pivnici :D
A tie chrániče - ako píše jess - určite aspoň na zápästia.
Heni
13.05.05,16:46
vladi, takže ak nebudeš online, tak budeš in-line...:D
Ivenka
13.05.05,18:57
Ty si asi málo vyťažená "vladan". Ja som sa dala tiež nahovoriť. Nemám síce kvalitné ale ujde. Len tie chdrániče by sa ozaj zišli. Raz so mnou treslo a poviem Ti bolelo to neskutočne - myslím zadok. Nedávno som kúpila aj synovi korčule, ale zabudla som na chrániče, tak chudák ešte ich ani neprevetral.
ajacik
14.05.05,07:32
Ty si asi málo vyťažená "vladan". Ja som sa dala tiež nahovoriť. Nemám síce kvalitné ale ujde. Len tie chdrániče by sa ozaj zišli. Raz so mnou treslo a poviem Ti bolelo to neskutočne - myslím zadok. Nedávno som kúpila aj synovi korčule, ale zabudla som na chrániče, tak chudák ešte ich ani neprevetral.
no, my sme si zasa kúpili nové bicykle. Včera sme ich boli odskúšať na dlhšiu trať, a.................strašne ma dnes bolí zadok. :)
vladan
14.05.05,08:11
no, my sme si zasa kúpili nové bicykle. Včera sme ich boli odskúšať na dlhšiu trať, a.................strašne ma dnes bolí zadok. :)
bicykel príde na rad, až keď budem vedieť in-linovať :D
jess
14.05.05,10:22
no, my sme si zasa kúpili nové bicykle. Včera sme ich boli odskúšať na dlhšiu trať, a.................strašne ma dnes bolí zadok. :)na to sú dobré cyklistické kraťasy s vložkou a dobré sedadlo - úzke a ja má ešte také s dierou (nič tam netlačí :D:D:D) cca 800,-Sk, no a musí byť správne nastavené - iné nastavenie majú muži a iné ženy !
Braňo
14.05.05,17:31
Vlaďa absolútne súhlasím s príspevkom od Jess, odporúčam Ti značky Roces, Bauer, Rollerblade. Radšej si kúp na zaväzovanie so šnúrkami, lepšie to drží na nohe. Na dobierku si určite nekupuj, musíš prísť do predajne, vyskúšaj si aspoň päť kvalitných, a tie, ktoré Ti absolútne budú sedieť na nohe aj bez zaväzovania, tie kúp. Ja mám Roces FCO Rome. Chrániče určite kúp :D, hlavne v začiatkoch ich budeš potrebovať. Ložiská by mali byť aspoň ABEC 3, ale samozrejme, že môžeš kúpiť aj ABEC 5. Ale to už sú korčule cez štyri tisíc.
Ešte raz : určite chrániče!!! :D
ajacik
14.05.05,19:23
na to sú dobré cyklistické kraťasy s vložkou a dobré sedadlo - úzke a ja má ešte také s dierou (nič tam netlačí :D:D:D) cca 800,-Sk, no a musí byť správne nastavené - iné nastavenie majú muži a iné ženy !
aj ja mám také sedadlo s dierou :). a po včerajšku sa určite chystám si kúpiť aj kraťasy s vypchatým zadkom. A tie by možno neuškodili ani vám, korčuliari :D:D
babenko1
15.05.05,06:41
Vlaďa absolútne súhlasím s príspevkom od Jess, odporúčam Ti značky Roces, Bauer, Rollerblade. Radšej si kúp na zaväzovanie so šnúrkami, lepšie to drží na nohe. Na dobierku si určite nekupuj, musíš prísť do predajne, vyskúšaj si aspoň päť kvalitných, a tie, ktoré Ti absolútne budú sedieť na nohe aj bez zaväzovania, tie kúp. Ja mám Roces FCO Rome. Chrániče určite kúp :D, hlavne v začiatkoch ich budeš potrebovať. Ložiská by mali byť aspoň ABEC 3, ale samozrejme, že môžeš kúpiť aj ABEC 5. Ale to už sú korčule cez štyri tisíc.
Ešte raz : určite chrániče!!! :DVladi, ako píše Braňo... ja som si kúpila rollerblady... v akcii v auguste, ked sa už v podstate končila sezóna. Vtedy sú už aj rozumné ceny. Tie kvalitnejšie korčuľky aj stoja (v tej akcii ma stáli 4200,- Sk).. ale je to rozdiel pri korčuľovaní...a veľký.. vlastná skúsenosť..Najprv neznalá som si kúpila ccm..ložiská abec 3... strašne pomalé... a kolieska len 80.. malééé... takže doporučujem... abec 5 a kolieska s čo najväčším čísielkom :-) a hurá na korčuľovanie.. je to ako droga, vždy čakám, kedy nebude veterno...a hybaaaj na hrádzu :-)
vladan
22.06.05,06:58
oznam: kúpila som si in-liny ... juchúúúúú ... takže sú to krásne modro-sivo-čierne Rollerblady, ABEC 5, kolieska 80, a niečo 78 mm :eek: ... už som ich bola aj vyskúšať, a ja sa viem normálne korčuľovať :eek: ... ešte dotiahnuť techniku a budem čajorína :D ... chrániče som si kúpila na zápästie, kolená a lakte ... aj helmu som si skúšala, ale veľmi som sa sebe nepáčila ... možno keď drisnem na hlavu, tak rýchlosťou vetra pobežím do obchodu :D
... takže huráááá do inlinovania :D:D:D
bepo
22.06.05,11:47
Vlada-ak to nemá prúdové turbínky tak to si nedobre kúpila :D
vladan
22.06.05,12:08
Vlada-ak to nemá prúdové turbínky tak to si nedobre kúpila :D
bepoooooooooooooooooooooo
Janka6685
30.06.05,16:16
Njskôr som si myslela, že drogy môžu byť len hašiš, mariška,.....potom mi povedali, že aj káva, potom som zistila, že drogou je PORADA a teraz viem, že drogou sú aj korčule. Musím skoro každý večer ísť a pokorčulovať sa. Večer sa dá, lebo nie je tak horúco. Cez deň jedine na bicykel. Musíme sa trochu pohybovať, keď stále sedíme pri tých počítačoch a lajstroch, nie?
zuzanar
01.07.05,06:33
Asi pred 2 týždňami som si kúpila korčula. Nikdy v živote som na korčuliach nestála, ani na ľadových, ani ako dieťa. Tak som sa rozhodla, že ja najvyšší čas sa to naučiť. Moja 7 ročná dcéra sa podujala, že ma to naučí a požičia mi chrániče. Po celkom prvej skúsenosti a veľkej modrine na zadku som mala pocit, že stačí. Ale už je to celkom dobré. Zatiaľ sa len učím, ale teším sa na každý večer. Len to brzdenie!!!
vladan
01.07.05,07:02
chcela by som poprosiť inlinovozdatnejších Poraďákov, či by nám inlinovým nováčikom nepridali niekoľko rád ako správne technicky korčuľovať, ako brzdiť, aký účes si pred korčuľovaním vykúzliť, čo na seba ... :D:D:D
... za cenné rady vopred ďakujeme ;)
zuzanar
01.07.05,07:24
Tie rady by boli fajn. Hlavne to brzdenieeeee! Pomóóóc! Aspoň je sranda!
Sany
01.07.05,07:27
chcela by som poprosiť inlinovozdatnejších Poraďákov, či by nám inlinovým nováčikom nepridali niekoľko rád ako správne technicky korčuľovať, ako brzdiť, aký účes si pred korčuľovaním vykúzliť, čo na seba ... :D:D:D
... za cenné rady vopred ďakujeme ;)Vladi a nechceš prísť niektorý piatok do BA? Tu sa koná každý piatok akcia Bratislava - in-line - obe moje dcéry ešte nevynechali ani jeden piatok, bude to až do konca augusta a sú na to perfektné ohlasy....Zraz je vždy o 20.00 pri Auparku, vytýči sa trasa, policajti uzavrú cesty a inlinisti vyrazia o 21.00 a inlinujú mestom do 22.30. Vraj super!!!! Choď na stránku:
www.bratislava-inline.sk
Braňo
01.07.05,07:32
Vlaďa pri brzdení je dôležité znížiť ťažisko a pokiaľ brzdíš pravou nohou dať dopredu a mierne pritlačiť pätu za zdvihnutej špičky. Kolená takmer spolu, ale znížiť ťažisko.
maturantka
01.07.05,07:39
Ľudkovia, vy ste ma úplne navnadili. Ešte mi povedzte, čo je po korčuľovaní krajšie - prejaví sa to aj na postave?
vladan
01.07.05,07:50
Vlaďa pri brzdení je dôležité znížiť ťažisko a pokiaľ brzdíš pravou nohou dať dopredu a mierne pritlačiť pätu za zdvihnutej špičky. Kolená takmer spolu, ale znížiť ťažisko.
Braňo, tak toto mi musíš NAKRESLIŤ! :D
bepo
01.07.05,08:33
Brzdenie-z domu treba zobrať čo najväčšiu plachtu a pri brzdení chytiť všetky 4 rohy plachty do jednej ruky a hodiť ju za seba :D
Vera
01.07.05,08:34
Brzdenie-z domu treba zobrať čo najväčšiu plachtu a pri brzdení chytiť všetky 4 rohy plachty do jednej ruky a hodiť ju za seba :D
xixi, tak takto som to neskúšala :-)
bepo
01.07.05,08:38
Treba vyskúšať,každý hneď zistí že sa jedná o extrémneho športovca makača a vytvorí dostatočný priestor na jazdu.A iným spôsobom Vlada s prúdovými turbínkami ani nezastaví :D
Janka6685
01.07.05,09:11
Ahojte.

Nie je niekto z vás in-line-istov z KE?

Btw, už mi to celkom dobre ide, len keby netrebalo brzdiť. A ešte k tomu, keď prídeme na miesto činu autom, zastať sa dá iba pod kopcom a to nie je žiadna sranda. Zo začiatku som sa pustila, šak zastanem a potom som sa vybrala k autu smerom hore. Ja mám dvadsať a keď vidím ľudí vo veku mojich rodičov ako im to super ide, až sa hambím. Tam, kam chodíme, chodí jeden ujo, určite má po 40-tke (ale neviem odhadovať vek) a ten mi pripadá, že by dokázal aj vyskočiť na múrik a urobiť salto. Tak mu to dobre ide...
Socha
01.07.05,09:17
K tomu brzdeniu - zo začiatku mi boli milé všetky trávnaté plochy a najmä značky stojaci pri chodníkoch, stĺpy verejnéh osvetlenia a podobné "brzdiace prostriedky", ku ktorým som sa vždy snažila dostať, keď som začala nekontrolovateľne naberať rýchlosť. Teraz je to už ale lepšie. Už viem zabrzdiť aj tou brzdičkou, len už ju mám celkom zodretú, lebo ja som taký serko. http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
pyton
01.07.05,09:23
Brzdenie-z domu treba zobrať čo najväčšiu plachtu a pri brzdení chytiť všetky 4 rohy plachty do jednej ruky a hodiť ju za seba :D
.....:D :D :D .....
pyton
01.07.05,09:27
Ja mám tiež problém s brzdením. Z toho dôvodu korčuľujem len na hrádzi, keď chcem zabrzdiť, naplánujem si to dopredu, nekorčuľujem, len idem, ono to postupne spomaľuje a zároveň hľadám, čo oblapnem...:D
zuzanar
01.07.05,09:36
K tomu brzdeniu - zo začiatku mi boli milé všetky trávnaté plochy a najmä značky stojaci pri chodníkoch, stĺpy verejnéh osvetlenia a podobné "brzdiace prostriedky", ku ktorým som sa vždy snažila dostať, keď som začala nekontrolovateľne naberať rýchlosť. Teraz je to už ale lepšie. Už viem zabrzdiť aj tou brzdičkou, len už ju mám celkom zodretú, lebo ja som taký serko. http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
To som sa natešila, že nie som sama čo sa všeličoho lapá http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
vladan
01.07.05,10:05
Nie je niekto z vás in-line-istov z KE? Tam, kam chodíme, chodí jeden ujo, určite má po 40-tke (ale neviem odhadovať vek) a ten mi pripadá, že by dokázal aj vyskočiť na múrik a urobiť salto. Tak mu to dobre ide...
Jani, tak ten ujo je teda riadny macher :eek: ... len keby neohrozoval mladé slečny a pani, to by bolo super :D ... minule ma skoro poslal na áro ...

Jani, možno sme sa na Jazere už stretli :D ... ja som sem-tam na zemi a brzdím premávku :D:D:D
pyton
01.07.05,10:15
vladan, nechcem ťa strašiť, ale na hrádzi /BA/ už boli aj smrteľné úrazy :((
preto potom oddelili cyklistov od korčuliarov...a lekári z neďalekej nemocnice vraj korčuliarov ošetrujú stále, takže žiadna veľká sranda :((
Niektorí korčuľujú bezohľadne aj pri deťoch, len tesne pri nich presvištia. Ja vtedy zamieram.
Janka6685
01.07.05,12:07
Jani, tak ten ujo je teda riadny macher :eek: ... len keby neohrozoval mladé slečny a pani, to by bolo super :D ... minule ma skoro poslal na áro ...

Jani, možno sme sa na Jazere už stretli :D ... ja som sem-tam na zemi a brzdím premávku :D:D:D
Na Jazero chodíme posledných pár dní každý asi od siedmej do tmy, ale ešte som do nikoho spadnutého nevrazila.:D Asi chodíš inokedy.
vladan
01.07.05,12:09
Na Jazero chodíme posledných pár dní každý asi od siedmej do tmy, ale ešte som do nikoho spadnutého nevrazila.:D Asi chodíš inokedy.
naposledy som bola tento utorok (28.6.) a na zemi som bola 2x ... začali sme asi o 19.20 :D
Janka6685
01.07.05,12:09
vladan, nechcem ťa strašiť, ale na hrádzi /BA/ už boli aj smrteľné úrazy :((
preto potom oddelili cyklistov od korčuliarov...a lekári z neďalekej nemocnice vraj korčuliarov ošetrujú stále, takže žiadna veľká sranda :((
Niektorí korčuľujú bezohľadne aj pri deťoch, len tesne pri nich presvištia. Ja vtedy zamieram.
To ani nehovor. Ale tam kam chodíme sa mi zdá, že ľudia navzájom na seba berú ohľad. Vadí mi len to, keď sa mi do cesty pripletie nejaké malé šteniatko. Sú strašne zlaté, ale dosť nebezpečné pre korčuliarov, ktorí sú radi, že idú rovno, lebo nevedia rýchlo odbočiť, teda reagovať a ani zastavovať na povel.
Janka6685
01.07.05,12:12
naposledy som bola tento utorok (28.6.) a na zemi som bola 2x ... začali sme asi o 19.20 :D
Nabudáce budem hľadať na zemi.:D Dúfam, že snúbenec nepríde z roboty vyčerpaný a pôjdeme aj dnes večer. Snažím sa každý deň, lebo som sa minule obliekla do tesných nohavíc spolu s tielkovým tričkom a nejako sa mi to nepozdávalo. Ozaj, neviete, či sa dá pri korčuľovaní schudnúť, alebo minimálne nejako upraviť postavu?
vladan
01.07.05,12:15
Ozaj, neviete, či sa dá pri korčuľovaní schudnúť, alebo minimálne nejako upraviť postavu?
... inlinovanie je dobré na zadok, nohy (stehná, lýtka) ... a ja osobne mám svalovku aj na rukách :D

bepo, neopováž niečo zavesiť! :D
Vera
01.07.05,12:21
bože a v BA prší :-( a tak ste ma naladili :(
Janka6685
01.07.05,12:24
... inlinovanie je dobré na zadok, nohy (stehná, lýtka) ... a ja osobne mám svalovku aj na rukách :D

bepo, neopováž niečo zavesiť! :D
Plus je to dobré na kondičku. Predtým som sa na korčule len postavila a už ma všetko bolelo. Taraz zvládam aj 20 km a možno aj viac, ale potom je tma. Aj na bicykli už dokážem ísť na najťažšom prevode. Predtým som chodila vkuse v dvoječke.

Prajem príjemné korčulovanie bez úrazov, ide veekend, len dúfam, že bude pekne (podľa správ to tak ale asi nebude).
Janka6685
01.07.05,12:25
bože a v BA prší :-( a tak ste ma naladili :(
V KE je tiež pár mrakov, tak dúfam, že nám ten dážď nepošleš;)
Vera
01.07.05,13:36
V KE je tiež pár mrakov, tak dúfam, že nám ten dážď nepošleš;)
Veľmi nerada by som, tak pekný víkend prajem ...
Janka6685
01.07.05,15:10
Veľmi nerada by som, tak pekný víkend prajem ...
Nápodobne:)
bepo
01.07.05,20:53
Plus je to dobré na kondičku. Predtým som sa na korčule len postavila a už ma všetko bolelo. Taraz zvládam aj 20 km a možno aj viac, ale potom je tma. Aj na bicykli už dokážem ísť na najťažšom prevode. Predtým som chodila vkuse v dvoječke.Pokiaľ nejdeš dolu z Kamzíka tak na najťažšom prevode ani nejazdi,jazdi ľahké prevody pri vyššej kadencii pedálovania.
babenko1
04.07.05,19:19
oznam: kúpila som si in-liny ... juchúúúúú ... takže sú to krásne modro-sivo-čierne Rollerblady, ABEC 5, kolieska 80, a niečo 78 mm :eek: ... už som ich bola aj vyskúšať, a ja sa viem normálne korčuľovať :eek: ... ešte dotiahnuť techniku a budem čajorína :D ... chrániče som si kúpila na zápästie, kolená a lakte ... aj helmu som si skúšala, ale veľmi som sa sebe nepáčila ... možno keď drisnem na hlavu, tak rýchlosťou vetra pobežím do obchodu :D
... takže huráááá do inlinovania :D:D:Dvladi... supeeer... ale už by si mala dojsť do BA, aby som ťa to poriadne naučila.. a nepadala si ako hnilá hruška, xixii...
Janka6685
05.07.05,19:37
Pokiaľ nejdeš dolu z Kamzíka tak na najťažšom prevode ani nejazdi,jazdi ľahké prevody pri vyššej kadencii pedálovania.
Prečo? Na čo má vplyv nesprávne zvolený prevod?
bepo
06.07.05,21:44
Keď máš ťažké prevody tak ideš silovo,pri ľahších ideš technicky a trénuješ vytrvalosť.Pri 30 km za týždeň rozdiel nezistíš ale ak by si išla dlhšiu trasu v 1 deň tak áno.Niekedy si pozri aké majú svaly na nohách šprintéri na dráhe a aké na ceste alebo vrchári.
Janka6685
08.07.05,10:47
Keď máš ťažké prevody tak ideš silovo,pri ľahších ideš technicky a trénuješ vytrvalosť.Pri 30 km za týždeň rozdiel nezistíš ale ak by si išla dlhšiu trasu v 1 deň tak áno.Niekedy si pozri aké majú svaly na nohách šprintéri na dráhe a aké na ceste alebo vrchári.
Takže ak sa bicyklujem kvôli vytrvalosti, tak použijem ľahký prevod. Dobre že hovoríš, lebo teraz sa bicyklujem hlavne preto, aby som vydržala túry v Tatrách, kde idem na dovolenku. Minulé leto som totiž toho veľa nenacvičila a keď sme vychádzali na Ostrvu, predbiehali ma malé deti. Ja som bola ešte len v polke cesty a niektorí sa už vracali nazad. Ale aj tak sme toho zvládli dosť.

Táto téma by sa asi mala premenovať na in-line korčule + bicykel:D

Ospravedlňujem sa, že som trochu zmenila obsah tejto témy.

Tak ako vám ide korčulovanie? Už ste sa naučili brzdiť, lebo mne to ešte stále celkom nejde. Vďaka bohu za tyče a múriky.:D
elli
08.07.05,11:02
Tak ako vám ide korčulovanie? Už ste sa naučili brzdiť, lebo mne to ešte stále celkom nejde. Vďaka bohu za tyče a múriky.:D[/QUOTE]
Haaa, tesim, ze nie som sama taka nesikovna.... ja na brzdenie pouzivam aj svoju velku dceru, ma aspon so mna srandu. :D
Janka6685
11.07.05,11:45
Haaa, tesim, ze nie som sama taka nesikovna.... ja na brzdenie pouzivam aj svoju velku dceru, ma aspon so mna srandu. :D
Ja používam svojho veľkého snúbenca. Ale pri brzdení sa vraj treba trochu skrčiť v kolenách a zatlačiť pätu (tam kde je brzda). Ale ja aj tak brzdím tak, že keď už viem, že je koniec chodníka, tak jednoducho nepridávam a dôjdem zotrvačnosťou. Horšie je, keď mi niečo nečakane vojde do cesty. Vtedy je jedinou účinnou metódou kričať, nech sa uhnú. Oni hneď zistia, že je lepšie uhnúť.:D
elli
11.07.05,12:11
Ja používam svojho veľkého snúbenca. Ale pri brzdení sa vraj treba trochu skrčiť v kolenách a zatlačiť pätu (tam kde je brzda). Ale ja aj tak brzdím tak, že keď už viem, že je koniec chodníka, tak jednoducho nepridávam a dôjdem zotrvačnosťou. Horšie je, keď mi niečo nečakane vojde do cesty. Vtedy je jedinou účinnou metódou kričať, nech sa uhnú. Oni hneď zistia, že je lepšie uhnúť.:D

Jaaaj, teoreticky to ovladam aj ja, vedela by som o tom aj seminarnu pracu napisat.... ale prakticky to konci tak ako u teba :)
Janka6685
14.07.05,09:22
Jaaaj, teoreticky to ovladam aj ja, vedela by som o tom aj seminarnu pracu napisat.... ale prakticky to konci tak ako u teba :)
Treba len trénovať a trénovať...a tak dookola a ani sa nenazdáme a budeme korčulovanie tak ovládať, že nám potom začiatočníci budu len slepo závidieť, tak ako mi teraz zízame na tých machrov.:D
pyton
22.07.05,07:51
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/056.volny.cas/013.gif ide víkend, treba pripraviť korčule:D
ormika
03.08.05,10:33
Vie mi niekto poradiť kde sa dajú kúpiť cenovo dobré korčule v trnave? Ďakujem za radu. Neviem síce korčulovať, ale veľmi by som sa to chcela naučiť. A pre začiatočníka by mi hádam stačili aj lacnejšie, nie tie okolo 5-6000 Sk.
pyton
03.08.05,10:37
5-6000 Sk je akurát, lacnejšie nekupuj, lebo si nezakorčuľuješ. To budú len vyhodené peniaze.
ormika
03.08.05,10:46
hmmm.... zdá sa mi to dosť veľa dať za korčule. A čo keď ma to nebude baviť? Vôbec si neviem predstaviť aké to je jazdiť na korčuliach.
Janka6685
03.08.05,17:04
Dajú sa zohnať aj za 3 500,- - 4 000,- napr. aj s 5 ABEC ložiskami a 82 mm kolieskami.

Naozaj neodporúčam lacné korčule. Ja som si kúpila v hypermarkete za 1 300,- a už mám vyhliadnuté nové, ktoré si idem kúpiť, lebo tieto moje sú hrozné. Fakt sa v takých korčuliach veľa nenakorčuluješ a nechtiac si skazíš chuť na korčulovanie.
babenko1
03.08.05,17:23
Vie mi niekto poradiť kde sa dajú kúpiť cenovo dobré korčule v trnave? Ďakujem za radu. Neviem síce korčulovať, ale veľmi by som sa to chcela naučiť. A pre začiatočníka by mi hádam stačili aj lacnejšie, nie tie okolo 5-6000 Sk.tie lacnejšie ti vydržia vlastne nevydržia nič.. môžeš si zničiť nôžku.. otlačia ťa.. a podobne.. tiež som tak začínala.. ale rýchlo som ich predala a kúpila si kvalitné, s lepšími ložiskami, koliečkami.. a ani ma netlačia..
Janka6685
03.08.05,17:47
hmmm.... zdá sa mi to dosť veľa dať za korčule. A čo keď ma to nebude baviť? Vôbec si neviem predstaviť aké to je jazdiť na korčuliach.
Nič sa neboj. Keď si kúpiš kvalitné korčule, je len veľmi málo pravdepodobné, že sa ti to nebude páčiť. Korčulovanie je super zábava a ešte sa pri tom dá aj schudnúť, alebo možno sformovať niektoré časti tela. A keď nepotrebuješ schudnúť, tak aj tak je to super, lebo hýbať sa treba v každom prípade a toto je super zábavná forma.
ALDA
03.08.05,18:12
Nič sa neboj. Keď si kúpiš kvalitné korčule, je len veľmi málo pravdepodobné, že sa ti to nebude páčiť. Korčulovanie je super zábava a ešte sa pri tom dá aj schudnúť, alebo možno sformovať niektoré časti tela. A keď nepotrebuješ schudnúť, tak aj tak je to super, lebo hýbať sa treba v každom prípade a toto je super zábavná forma.
Ešte k tomu, keď Ti zamestnavateľ dožičí k obedu 10dkg tresky + 2 rohlíky,
možno z príjmu si kúpiš aj tie "kvalitné" korčule a schudnutie je isté o radosti ani nehovorím..:mee:

Hela
ormika
05.08.05,07:28
Ešte by som sa chcela spýtať, ako kupovať korčule.... s hrubou zimnou ponožkou alebo takou normálnou? Alebo o pol čísla väčšie? Ďakujem
Janka6685
05.08.05,09:30
Ešte by som sa chcela spýtať, ako kupovať korčule.... s hrubou zimnou ponožkou alebo takou normálnou? Alebo o pol čísla väčšie? Ďakujem
V žiadnom prípade nekupuj väčšie korčule. Ja som tak urobila a teraz strašne nadávam. Korčule majú byť na nohe pevne. Tie kvalitnejšie sa dokonca nohe prispôsobia. A ponožky? V predajni si pýtaj určené na korčulovanie a stačia tenšie. Ak máš kvalitné korčule, tak noha bude v pohodlí tak či tak, takže netreba kupovať hrubé ponožky.
vladan
05.08.05,09:43
A ponožky? V predajni si pýtaj určené na korčulovanie ...
to fakt existujú také špeci ponožky na inliny? :eek:
Janka6685
05.08.05,10:03
to fakt existujú také špeci ponožky na inliny? :eek:
No jasné. Tam kde predávajú korčule, teda v športových obchodoch, ti predajú aj špeciálne ponožky na korčulovanie. Musím povedať, že sú nenahraditeľné. Fakt je to rozdiel mať v korčuliach obyčajné ponožky a tieto špeci. Predtým ma nohy štípali od potu. No tieto ponožky odvádzajú pot z nohy + aj vnútro korčulí to robí. Takže kombinácia špeciálnych ponožiek s korčulami je super. Fakt odporúčam. U nás v Carefure v jednom športovom obchode nám predali tenké asi do 150,- za kus.
vladan
05.08.05,10:13
U nás v Carefure v jednom športovom obchode nám predali tenké asi do 150,- za kus.
jani, ktorý to je obchod - idem tam! :D
Janka6685
05.08.05,10:21
jani, ktorý to je obchod - idem tam! :D
EXIsport .
vladan
05.08.05,10:24
EXIsport .
... som si myslela, díííík
Janka6685
05.08.05,10:27
... som si myslela, díííík
Ale sú v každom dobrom športovom obchode. A okrem odvádzania potu, majú spevnené určité časti nohy - niečo také ako ponožky do trekových topánok.
vladan
05.08.05,10:28
Ale sú v každom dobrom športovom obchode. A okrem odvádzania potu, majú spevnené určité časti nohy - niečo také ako ponožky do trekových topánok.
hm ... jediné špeci ponožky poznám do lyžiarok :D
ormika
05.08.05,10:32
Poraďáci! Tak ma navnaďujete na tie korčule, že určite pôjdem skoršie z práce domov a pôjdem sa popozerať po korčulách aj ponožkách, prejdem v meste všetky športové potreby, aby som mala ako taký prehľad. No ešte si raz prelúskam túto celú poradu, spravím si poznámky, a vďaka všetkým za rady že budem v obchode múdrejšia a aspoň sa budem vypytovať a nebudem kupovať mačku vo vreci. Ešte raz VĎAKA!
Janka6685
05.08.05,10:33
hm ... jediné špeci ponožky poznám do lyžiarok :D
Taká banálna vec, ale aj keď sa nezdá, dosť dôležitá. Aj na ponožkách do tredingových topánok sme sa riadne obabrali. Najskôr sme si kúpili bavlnené v TESCU. Osudová chyba. Kúpili sme si trekové topánky a v návode bolo povedané: "Nepoužívajte bavlnené ponožky." A fakt. Najskôr sme po Tatrách behali v tých bavlnených a potom sme si v jednom tatranskom športovom obchode kúpili špeciálne a bola to zmena. Fakt. Stáli síce raz toľko (tiež nejakých 150,-) ale stálo to zato. Fakt odporúčam dávať pozor na ponožky. Aby sme si nezničili nôžky.
Janka6685
05.08.05,10:40
Poraďáci! Tak ma navnaďujete na tie korčule, že určite pôjdem skoršie z práce domov a pôjdem sa popozerať po korčulách aj ponožkách, prejdem v meste všetky športové potreby, aby som mala ako taký prehľad. No ešte si raz prelúskam túto celú poradu, spravím si poznámky, a vďaka všetkým za rady že budem v obchode múdrejšia a aspoň sa budem vypytovať a nebudem kupovať mačku vo vreci. Ešte raz VĎAKA!
Ešte jedna vec. Skúšaj a skúšaj a kúp si také, v ktorých sa budeš cítiť pohodlne. Nepýtaj sa v obchode na kvalitu značiek, lebo tam ti povedia, že najkvalitnejšie sú tie, ktoré majú na sklade. Ono je to viac menej jedno, lebo by aspoň približne mali byť rovnaké. Záleží fakt od pohodlia a vkusu. V Capricorne nám povedali, že sú najlepšie Rollerblady (neviem ako sa to píše) a Rocesy, lebo iné nemali. V inom obchode nám povedali, že najlepšie sú Fila, lebo takých mali najviac. Ja som sa dokonca drzo predavača opýtala. Fakt som toho mala dosť, lebo sme prešli x obchodov a v každom nám ospevovali tie svoje. On hovoril o tých jeho, že sú najlepšie a ja som sa ho opýtala: "To preto, lebo tu iné nevidím?" Sa tváril, že nerozumel. Ďalej som to nerozoberala, lebo viem, že ak chceš zarobiť, nebudeš predsa ospevovať konkurenciu. Fakt sa musíš spoliehať na seba a skúsenosti okolia.

Držím palce pri výbere.
ormika
05.08.05,12:20
Veľmi pekne všetkým ďakujem za cenné rady. Výplata sa blíži, takže zatiaľ môžem prechádzať športové potreby! Ešte raz ďakujem....
Janka6685
05.08.05,13:30
Veľmi pekne všetkým ďakujem za cenné rady. Výplata sa blíži, takže zatiaľ môžem prechádzať športové potreby! Ešte raz ďakujem....
Niet za čo. Keby niečo, daj vedieť. Poprípade sa pochváľ, keď si kúpiš korčule.
babenko1
05.08.05,17:03
ja sa korčulujem v hrubých.. a je to super.. ale že by som vyskúšala aj tieto špéci? hm. hm... normálne nad nimi uvažujem...
a ešte k tej kúpe.. v obchode si trošku pokorčuľuj, ked si ich budeš skúšať... aspoň uvidíš, ako ti sadnú na nôžku... to je dosť dôležité...
bepo
05.08.05,23:40
Moc to s tým skúšaním v obchode nepreháňajte,ja som tak skúšal v obchode lyžiarky,obidve lyžiarky obuté,potom zjazdový podrep,v obchode boli dlaždice,šmykol som sa a s akým hrmotom som sa strepal nechcite vedieť :D
Muška
05.08.05,23:51
Bepo, hlavne by sme Ťa chceli vidieť :eek:
babenko1
06.08.05,08:00
Peťo... a čo na to personál? neboli aj oni na zemi.. ale od smiechu? :-)))
Janka6685
06.08.05,12:41
Nemôžem sa nesmiať, ale nechcela by som to zažiť na vlastnej koži. A je pravda, že ak korčule skúša totálny začiatočník, mal by ho niekto pevne držať, lebo by to mohlo dopadnúť podobne.
bepo
07.08.05,06:22
Nie,boli na záchode lebo sa išli pos...ť od smiechu :D
babenko1
07.08.05,08:33
ešteže tam stihli dobehnúť, xiix
ormika
08.08.05,08:22
Ahojte korčuliari! Takže v piatok som si bola korčulky obmrknúť, vybrala som si a v sobotu som ich už aj kupovala a večer sa učila korčulovať! Takže moje korčulky sú zn. FILE, ABEC 7 a kolieska s číslom 84mm.....a kúpila som si super ponožky a chrániče na ruky..... večer ma kamarát učil korčulovať, dobre že bol pri mne a chytal ma, lebo inak by som padala ako hnilá hruška! Dnes pôjdem zase skúšať, no manžel musí ísť so mnou, keby som náhodou spadla a dolámala sa, aby mi mohol pomôcť a zaviesť do nemocnice. No dúfam, že budem celá! Aj som rozmýšlala, či existuje v trnave nejaká škola korčuliarska, možno by ma naučili padať tak, aby sa to učí pri lyžiarskom výcviku. Neviete o niečom?
bepo
08.08.05,11:09
Prihlás sa na judo,tam ťa naučia padať.

A ešte poznámka k učiacim sa korčulovať-vyberajte si málo frekventované miesta,pár exotov to skúša v BA na hrádzi ale tam je veľká premávka a ohrozujú všetkých naokolo.
Janka6685
09.08.05,10:03
Ahojte korčuliari! Takže v piatok som si bola korčulky obmrknúť, vybrala som si a v sobotu som ich už aj kupovala a večer sa učila korčulovať! Takže moje korčulky sú zn. FILE, ABEC 7 a kolieska s číslom 84mm.....a kúpila som si super ponožky a chrániče na ruky..... večer ma kamarát učil korčulovať, dobre že bol pri mne a chytal ma, lebo inak by som padala ako hnilá hruška! Dnes pôjdem zase skúšať, no manžel musí ísť so mnou, keby som náhodou spadla a dolámala sa, aby mi mohol pomôcť a zaviesť do nemocnice. No dúfam, že budem celá! Aj som rozmýšlala, či existuje v trnave nejaká škola korčuliarska, možno by ma naučili padať tak, aby sa to učí pri lyžiarskom výcviku. Neviete o niečom?
Tak to ti gratulujem k výberu. FILA korčule sú dizajnovo premakané. Sú to asi najkrajšie korčule. Včera sme so snúbencom boli v obchode a mali tam krásne FILA, ABEC 5 so 78 mm kolieskami a stáli 2 490,-. Tomu sa hovorí zľava. No nekup to...Tak som tie moje džady vymenila. Už mali len posledné kusy, tak dali takúto zľavu. Super, nie?

Potom sme šli do EXIsportu. Tam sme sa pýtali na najväčšie, lebo môj snúbenec má veľkú nohu. Predavačka mu ukázala FILA-NIGHTHAWK. O týchto sníval. Keďže nájť korčule na jeho nohu a ešte také super je hrozne ťažké, tak neváhal. Už máme v priebehu 2 rokov tretie korčule a stále musí mať lepšie ako ja. To je des:D . Nie že by sme boli ničitelia korčulí, ale prvé sme nechali v aute a tú noc nám vykradli kufor. Potom sme si dali alarm. Trochu pozde ale predsa.

Rada by som šla vyskúšať svoje nové korčule. Ako tak pozerám cez okno, už síce neprší, ale neviem, či nie je zima, lebo fúka. Keď bude večer pekne, tak sa mi z KE možno uvidíme na Jazere. Ak nie, ešte je tu možnosť korčulovať sa na korčuliarskej dráhe v OPTIME. Ale korčulovať sa stále dokola na takom malom priestore? To ma moc neťahá. Ozaj, už ste tam niekto boli? Dá sa to aspoň ako alternatíva, keď je zlé počasie?
vladan
09.08.05,10:12
Ak nie, ešte je tu možnosť korčulovať sa na korčuliarskej dráhe v OPTIME. Ale korčulovať sa stále dokola na takom malom priestore? To ma moc neťahá. Ozaj, už ste tam niekto boli? Dá sa to aspoň ako alternatíva, keď je zlé počasie?
ja som bola Optimu omrknúť asi pred mesiacom a udrela som si noc o zatvorené dvere, na ktorých visela tabuľka, že korčuliarska dráha bola zrušená :eek: ... dobré, nie? :D
ormika
09.08.05,10:16
Ahojte korčuliari! Prosím Vás pekne ako sa dá brzdiť inak ako s tou brzdou čo je tam namontovaná.... lebo tá teda moc nebrzdí, alebo ja vynakladám málo sily na brzdenie. Ďakujem...
Janka6685
09.08.05,10:31
ja som bola Optimu omrknúť asi pred mesiacom a udrela som si noc o zatvorené dvere, na ktorých visela tabuľka, že korčuliarska dráha bola zrušená :eek: ... dobré, nie? :D
Už je zavretá? No ja som sa tam nebola pozrieť asi tak mesiac a včera ma to nenapadlo. Ale asi ju zrušili pre malý záujem. Koľkokrát sme išli okolo, boli tam max. dvaja ľudia. No ale dnes je celkom dobré počasie. Zima nie je, ani teplo, večer bude tak akurát, že sa nespotíme.
Janka6685
09.08.05,10:40
Ahojte korčuliari! Prosím Vás pekne ako sa dá brzdiť inak ako s tou brzdou čo je tam namontovaná.... lebo tá teda moc nebrzdí, alebo ja vynakladám málo sily na brzdenie. Ďakujem...
No brzda je na to najlepšia. Dá sa brzdiť aj tak, že urobíš prudkú otočku na jednom mieste, ale na to musíš byť zbehlejšia v korčulovaní. Ja väčšinou brzdím tým spôsobom, že ak viem, že už bude koniec chodníka, tak už nepridávam, len dôjdem zotrvačnosťou. Ale ak potrebuješ zabrzdiť rýchlo, napr. ak ti niekto vojde do cesty, tak to ti asi nepomôže. Začiatočníci používajú napr. múr, tyče, pouličné lampy, kamarátov,...niektorí sa musia hodiť na zem, aby zabrzdili:D , ale to neodporúčam. Skús sa korčulovať pomaly a pomaly sa aj uč brzdiť a točiť sa, potom ti to pôjde aj pri väčšej rýchlosti. Nič sa neboj. Mne to tiež ešte nejde bohvie ako, ale snažím sa točiť pri pohybe, aby som sa tak naučila zabrzdiť, ak bude nutné. Točím sa buď v smere jazdy, alebo lepšie mi ide, ak sa otočím dozadu. Neviem prečo, ale zložitejšie veci mi idú lepšie. Len sa neboj skúšať, lebo ak sa budeš veľmi báť, nič sa nenaučíš. Keď máš chrániče, tak je to lepšie. Ja ich nemám. Vždy sa smejem, že si ich asi kúpim, keď sa naučím poriadne korčulovať:D . Základ je, získať stabilitu. Potom to ide ako po masle.
ormika
09.08.05,10:55
Janka, ako dlho korčuľuješ?
Janka6685
09.08.05,11:01
Janka, ako dlho korčuľuješ?
Ak myslíš vkuse, tak len toto leto.

Keď som bola malá, samozrejme, že som mala také tie sandálkové dvojradovky, čo sa dávali na topánku, potom som jazdila na takých, čo vyzerali ako teniska. Asi pred 4-5 rokmi som mala prvé in-line za 700,-. Keď som šla dolu kopcom, musela som pridávať. Minulé leto som bola na korčuliach asi 5 krát. Takže sa počíta len toto leto, kde som doteraz mala korčule za 1 400,- (za takú sumu neodporúčam - nikdy viac). Takže vlastne až včera som konečne kúpila poriadne korčule. Ale v obchode mi to šlo ako po masle. Nič som nezrazila, nespadla som a pekne sa mi v nich brzdilo.

Takže ak ti ide o to, tak za jedno leto sa dá naučiť celkom slušne korčulovať.
Janka6685
09.08.05,11:08
Teraz ma napadla jedna vec. Ak máš dobrý návod pri korčuliach, tak sa tam dozvieš, že pri používaní sa kolieska majú meniť. To znamená, aby sa opotrebovali rovnako, kým sa kúpia nové, menia sa jednak v poradí na jednej korčuli ale aj medzi oboma korčulami. V návode zistíš ako. Je to dosť dôležité, lebo môj snúbenec tomu neprikladal dôležitosť a tie FILA, čo mal doteraz majú dve kolečná také malé, ako tie na akrobatické korčulovanie.

Potom je ešte dôležité, aby sa kolieska po nejakom čase rozobrali. Ložiská treba ponoriť do nejakého mazadla a nejakého minerálneho roztoku. Treba sa opýtať v obchode.

Btw, už ste niekto rozoberali ložiská? Nejako sa nám nedaria ich dostať von z kolieska. Ani podľa návodu. Nemáte nejakú fintu?
ormika
09.08.05,11:14
Janka, ja som stála na korčuliach v sobotu prvýkrát, bolo to fajn, skúšala som jazdiť na nich pomocou kamoša, samozrejme že ma musel chytať, lebo ma to stále hádzalo dozadu.... aj sme sa zasmiali, ale ani raz som vďaka nemu nepadla. A o výmene koliesok, resp. prehadzovaní koliesok ma upozornili v obchode, že ich medzi sebou treba prehadzovať. Dnes by som chcela ísť zase troška pocvičiť, lebo včera bola taká zima, že sa mi nechcelo. A sama so zvedavá, kedy budem vedieť dobre korčulovať. Mám na to august, september a možno troška aj október.... tak dúfam, že budúce leto to už hravo zvládnem.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
zu1301
09.08.05,11:19
Súhlasím s Jankou. A súhlasím aj s tým, že netreba šetriť, ak kupujete korčule. Ja som mala prvé z Rakúska, stáli kopec peňazí, teda na tú dobu, stáli v prepočte 1500 Sk. Dnes také kúpim za 400 Sk, ale vtedy to bol luxus! Sestra si kúpila také, no, stáli 800 CZK, ale sú to kraksne v porovnaní s tými mojimi. Ja mám Tempish, stáli skoro 3000, ale to sú už poriadne korčule.
Ked som začala jazdiť, moj priateľ ma chcel obaliť dekou, lebo som bola viac na zemi zodratá ako na kolieskach..
Ale naučila som sa, postupne. A je to pohodka.
Dokonca som sa naučila aj to, že netreba mať nohu stiahnutú tak, že až tam krv neprúdi :) ak sú dobre korčule, ak dobre sadnú topánky, tak noha nemusí byť pevne stiahnutá. Stačí mierne.
Toť moje zážitky z korčulovania sa..
:)
a brzdiť neviem.
Brzdím všetkými spôsobmi, ktoré opísala Janka :)
Janka6685
09.08.05,11:21
Janka, ja som stála na korčuliach v sobotu prvýkrát, bolo to fajn, skúšala som jazdiť na nich pomocou kamoša, samozrejme že ma musel chytať, lebo ma to stále hádzalo dozadu.... aj sme sa zasmiali, ale ani raz som vďaka nemu nepadla. A o výmene koliesok, resp. prehadzovaní koliesok ma upozornili v obchode, že ich medzi sebou treba prehadzovať. Dnes by som chcela ísť zase troška pocvičiť, lebo včera bola taká zima, že sa mi nechcelo. A sama so zvedavá, kedy budem vedieť dobre korčulovať. Mám na to august, september a možno troška aj október.... tak dúfam, že budúce leto to už hravo zvládnem.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Ešte kým sa skončí tohtoročná sezóna na korčulovanie, tak ti to pôjde super. Uvidíš. Len treba chodiť čo najčastejšie, lebo ak ideš po dlhšom čase, trvá dlhšie, kým získaš stabilitu. Aspoň v začiatkoch. Potom to už pôjde.

Držím ti palce, aby si nepadala, aby si sa naučila sama sa korčulovať a aby bolo pre teba korčulovanie radosťou a príjemným zážitkom.
bepo
09.08.05,11:25
Točím sa buď v smere jazdy, alebo lepšie mi ide, ak sa otočím dozadu. Neviem prečo, ale zložitejšie veci mi idú lepšie.To ideš dopredu a počas jazdy sa otočíš o 180° stále ideš zadkom dopredu a popritom ešte zabrzdíš?Ty vole,tu teda vyrastajú talenty.Zachvíľu budete brzdiť jednou nohou na mieste ako hokejisti a kúsky asfaltu budú odlietavať :D
ormika
09.08.05,11:26
Ešte kým sa skončí tohtoročná sezóna na korčulovanie, tak ti to pôjde super. Uvidíš. Len treba chodiť čo najčastejšie, lebo ak ideš po dlhšom čase, trvá dlhšie, kým získaš stabilitu. Aspoň v začiatkoch. Potom to už pôjde.

Držím ti palce, aby si nepadala, aby si sa naučila sama sa korčulovať a aby bolo pre teba korčulovanie radosťou a príjemným zážitkom.Janka, veľmi pekne ďakujem, teraz sa budem učiť už sama, potrebovala som prvýkrát ukázať techniku. Narp. bola som sama prekvapená, že krásne udržím rovnováhu, snažila som sa stále odrážať, ale potom som zistila, že to stačí jeden, dvakrát a potom sa už len veziem. A potom zase odraz a zase sa veziem. No ja len tak po kúskoch sa vozím, asi len tak 60 m, a problém je v tom, že sa učím na ihrisku, kde sa nie je čoho v prípade núdze chytiť, takže sa budem musieť naučiť dobre brzdiť, alebo ozaj brzdiť o trávu http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Janka6685
09.08.05,11:27
Súhlasím s Jankou. A súhlasím aj s tým, že netreba šetriť, ak kupujete korčule. Ja som mala prvé z Rakúska, stáli kopec peňazí, teda na tú dobu, stáli v prepočte 1500 Sk. Dnes také kúpim za 400 Sk, ale vtedy to bol luxus! Sestra si kúpila také, no, stáli 800 CZK, ale sú to kraksne v porovnaní s tými mojimi. Ja mám Tempish, stáli skoro 3000, ale to sú už poriadne korčule.
Ked som začala jazdiť, moj priateľ ma chcel obaliť dekou, lebo som bola viac na zemi zodratá ako na kolieskach..
Ale naučila som sa, postupne. A je to pohodka.
Dokonca som sa naučila aj to, že netreba mať nohu stiahnutú tak, že až tam krv neprúdi :) ak sú dobre korčule, ak dobre sadnú topánky, tak noha nemusí byť pevne stiahnutá. Stačí mierne.
Toť moje zážitky z korčulovania sa..
:)
a brzdiť neviem.
Brzdím všetkými spôsobmi, ktoré opísala Janka :)
No s tým stiahnutím korčulí máš pravdu. Ono je pravda, že noha má byť pevná, ale nie, aby v nej neprúdila krv. Tie čo som mala doteraz, boli pánsky model a tak, keď som ich stiahla, bolela ma noha a keď som trochu povolila, nedalo sa bezpečne korčulovať. Nijak nedobre. Ale teraz som si kúpila konečne dámsky model a to je iná káva. Vsunula som nohu, normálne zaviazala, pripla všetky tie ďalšie veci a bolo super. Takže máš pravdu. Hlavne treba veľa skúšať, aby korčula sadla na nohu ako uliata. To je základ. Tak ti držím palčeky, aby si sa naučila aj brzdiť.:)
ormika
09.08.05,11:28
Janka, a s tým točením (bepo si robí srandičky :-)))) ), obdivujem ťa, ja som rada keď idem dopredu....:-))
zu1301
09.08.05,11:34
Jani, ved tu same majsterky chodia :D :D
Janka6685
09.08.05,11:35
To ideš dopredu a počas jazdy sa otočíš o 180° stále ideš zadkom dopredu a popritom ešte zabrzdíš?Ty vole,tu teda vyrastajú talenty.Zachvíľu budete brzdiť jednou nohou na mieste ako hokejisti a kúsky asfaltu budú odlietavať :D
Nesmej sa, vážne. Veď vravím, že zložité veci mi idú lepšie ako jednoduché. Takýto spôsob otáčania som sa naučila ako prvý a teraz ma snúbenec učí ten jednoduchší, normálnejší.:D Už keď som prvý krát stála na in-linoch, takto som sa točila a snúbenec len čumel. Teraz som si všimla, že to robia machri. Som dobrá nie? :D :D :D :D Keby si sa korčuloval tam kde ja (KE-jazero), tam je jeden dedo a ten robí také kúsky, že aj mladí chlapci čumia. Len mi trocha lezie na nervy, lebo keď ide okolo, musíš dávať pozor, ináč skončíš na spodnej ceste. A všimla som si, že keď má pociť, že je sám, tak sa korčuluje normálne a keď vie, že ho niekto vidí, tak sa točí, podskakuje a robí všeliaké čudesné veci. Ale korčulovať sa vie, to sa mu musí uznať.
zu1301
09.08.05,11:36
a jaska, ze aj jeden majster :D
zu1301
09.08.05,11:38
to vies, jani, dedko sa predvádza :D :D :D




Nesmej sa, vážne. Veď vravím, že zložité veci mi idú lepšie ako jednoduché. Takýto spôsob otáčania som sa naučila ako prvý a teraz ma snúbenec učí ten jednoduchší, normálnejší.:D Už keď som prvý krát stála na in-linoch, takto som sa točila a snúbenec len čumel. Teraz som si všimla, že to robia machri. Som dobrá nie? :D :D :D :D Keby si sa korčuloval tam kde ja (KE-jazero), tam je jeden dedo a ten robí také kúsky, že aj mladí chlapci čumia. Len mi trocha lezie na nervy, lebo keď ide okolo, musíš dávať pozor, ináč skončíš na spodnej ceste. A všimla som si, že keď má pociť, že je sám, tak sa korčuluje normálne a keď vie, že ho niekto vidí, tak sa točí, podskakuje a robí všeliaké čudesné veci. Ale korčulovať sa vie, to sa mu musí uznať.
Janka6685
09.08.05,11:39
Janka, veľmi pekne ďakujem, teraz sa budem učiť už sama, potrebovala som prvýkrát ukázať techniku. Narp. bola som sama prekvapená, že krásne udržím rovnováhu, snažila som sa stále odrážať, ale potom som zistila, že to stačí jeden, dvakrát a potom sa už len veziem. A potom zase odraz a zase sa veziem. No ja len tak po kúskoch sa vozím, asi len tak 60 m, a problém je v tom, že sa učím na ihrisku, kde sa nie je čoho v prípade núdze chytiť, takže sa budem musieť naučiť dobre brzdiť, alebo ozaj brzdiť o trávu http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
No keď toto robíš od začiatku, tak si super. Lebo čo som si všimla, tak nie len ja, ale viac ľudí, na začiatku sa odrážajú a odrážajú a potom rýchlo bolia nohy. Správne sa pri rekreačnom korčulovaní robí tak, ako to robíš. Máš sa pravidelne odrážať a viesť sa. Takto to vysvetlovali mne a aj som to počula, keď nejaký chlapík učil manželku, tam, kde sa chodíme korčulovať.
Janka6685
09.08.05,11:41
to vies, jani, dedko sa predvádza :D :D :D
Asi chce zbaliť dajakú holku. Môj snúbenec je taký žiarlivý, že vždy keď ho vidí, tak sa korčuluje predomnou:D . Povie: "Ide pohromák!" a už je predomnou:D .
ormika
09.08.05,11:43
Tak som potom mala fakt dobrého učiteľa. Dnes by som chcela skúšať korčulovanie tak, že sa odrazím a jednu nohu zdvihnem troška hore, to aby som udržala väčšiu stabilitu. A hneď budem na zemi...
zu1301
09.08.05,11:45
Asi chce zbaliť dajakú holku. Môj snúbenec je taký žiarlivý, že vždy keď ho vidí, tak sa korčuluje predomnou:D . Povie: "Ide pohromák!" a už je predomnou:D .
aspon vidis, jani, ze ta ma rad :D a chrááááni ta, aby ta dedo neprevalcoval
to ten moj je take poleno, ze ja idem na korcule a on vedla ma na bicykli :) ani plavat nevie. ani futbal nehra.. chlap jeden :D
Janka6685
09.08.05,11:48
Tak som potom mala fakt dobrého učiteľa. Dnes by som chcela skúšať korčulovanie tak, že sa odrazím a jednu nohu zdvihnem troška hore, to aby som udržala väčšiu stabilitu. A hneď budem na zemi...
Ty si super...:D

Ma napadlo: včera, keď si snúbenec skúšal korčule, v krabici videl brzdu, tak si myslel, že super, dali náhradnú. Ale keď sa postavil na korčule a pohol sa smerom na regál, veľmi rýchlo pochopil, že tá brzda v krabici nebola náhradná, ale ak si ich kúpi, tak si ju má namontovať. Tak zabalancoval, že predavačka zozelenela, ale našťastie to udržal a nič sa nestalo.:D
ormika
09.08.05,11:48
aspon vidis, jani, ze ta ma rad :D a chrááááni ta, aby ta dedo neprevalcoval
to ten moj je take poleno, ze ja idem na korcule a on vedla ma na bicykli :) ani plavat nevie. ani futbal nehra.. chlap jeden :DNo Zuzi, teraz som sa zasmiala, lebo si pripomenula toho môjho manžela, on je taký istý a keď budem vedieť korčulovať, takže popri mne bude chodiť nie na bicykli, ale na babete!!!!! http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Janka6685
09.08.05,11:49
aspon vidis, jani, ze ta ma rad :D a chrááááni ta, aby ta dedo neprevalcoval
to ten moj je take poleno, ze ja idem na korcule a on vedla ma na bicykli :) ani plavat nevie. ani futbal nehra.. chlap jeden :D
No ja som si myslela, že aj môj je poleno. Ale som sa mýlila. Prišla na neho dajaká oneskorená puberta. Ale ževraj chlapi majú dajaký druch puberty každé desaťročie. To vidím na mojom tatovi.
ormika
09.08.05,11:50
Ty si super...:D

Ma napadlo: včera, keď si snúbenec skúšal korčule, v krabici videl brzdu, tak si myslel, že super, dali náhradnú. Ale keď sa postavil na korčule a pohol sa smerom na regál, veľmi rýchlo pochopil, že tá brzda v krabici nebola náhradná, ale ak si ich kúpi, tak si ju má namontovať. Tak zabalancoval, že predavačka zozelenela, ale našťastie to udržal a nič sa nestalo.:DJa už som mala brzdu namontovanú. Normálne ma tu zabávate baby, hneď mám lepšiu náladu http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif. Len kedy budem účtovať!!
Janka6685
09.08.05,11:51
No Zuzi, teraz som sa zasmiala, lebo si pripomenula toho môjho manžela, on je taký istý a keď budem vedieť korčulovať, takže popri mne bude chodiť nie na bicykli, ale na babete!!!!! http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Baby, ste suprové...:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ...
ormika
09.08.05,11:51
No ja som si myslela, že aj môj je poleno. Ale som sa mýlila. Prišla na neho dajaká oneskorená puberta. Ale ževraj chlapi majú dajaký druch puberty každé desaťročie. To vidím na mojom tatovi. Môj manžel má teda 33 rokov, žiadny šport, ale že vraj bude chodiť na tenis a na stolný tenis. Takže začíname nejako športovať!
janka37
09.08.05,11:52
Ale ževraj chlapi majú dajaký druch puberty každé desaťročie.
... a každá trvá tak zo desať rokov. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
zu1301
09.08.05,11:52
No ja som si myslela, že aj môj je poleno. Ale som sa mýlila. Prišla na neho dajaká oneskorená puberta. Ale ževraj chlapi majú dajaký druch puberty každé desaťročie. To vidím na mojom tatovi.
ten moj je stale ako decko. stale blaznive napady, nic dobre mu z oci nepozera. chcete vediet co mi stale robi? vzdy ked niekam idem, napcha mi do kabelky alebo do batohu plysove hracky. raz som v praci otvorila kabelku a vyskocila mi z nej plysova opica s dlhym chvostom, ktory otocil tak, ze ho mala medzi nohami dopredu. myslela som ze sa prepadnem od hanby!!!!!!!
:D
Janka6685
09.08.05,11:53
... a každá trvá tak zo desať rokov. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Aspoň je s nimi sranda. No nie?:) :D
ormika
09.08.05,11:53
Aj manžela nahováram na korčule, ale o tom nechce ani počuť. Keď mal 15 rokov tak si na lyžovačke zlomil nohu, nejako mal dvojitú zlomeninu či čo a odvtedy sa bojí ísť aj na lyže, takže o korčulovaní s ním môžem asi len snívať http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Janka6685
09.08.05,11:55
ten moj je stale ako decko. stale blaznive napady, nic dobre mu z oci nepozera. chcete vediet co mi stale robi? vzdy ked niekam idem, napcha mi do kabelky alebo do batohu plysove hracky. raz som v praci otvorila kabelku a vyskocila mi z nej plysova opica s dlhym chvostom, ktory otocil tak, ze ho mala medzi nohami dopredu. myslela som ze sa prepadnem od hanby!!!!!!!
:D
Prestaň, bo už mám vlhké oči od smiechu. A svokrovci si myslia, že aké dôležité veci tu na PC robím a keď ma takto uvidia, tak si voľačo pomyslia...:D
janka37
09.08.05,11:56
Ale inak, buďte rady, že s vami idú, aj keď na bicykli alebo babete. Poznám aj takých, vraj: "Ty si len choď, keď ťa to baví, ja ťa tu pri pivku počkám." http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
ormika
09.08.05,11:57
ten moj je stale ako decko. stale blaznive napady, nic dobre mu z oci nepozera. chcete vediet co mi stale robi? vzdy ked niekam idem, napcha mi do kabelky alebo do batohu plysove hracky. raz som v praci otvorila kabelku a vyskocila mi z nej plysova opica s dlhym chvostom, ktory otocil tak, ze ho mala medzi nohami dopredu. myslela som ze sa prepadnem od hanby!!!!!!!
:DTak toto je SUPEEEEEEEEEEEEER!!!!!!! Ja mám zase kamošku a jej muž išiel do Rakúska na lyžovačku a viete čo mu ona spravila? Inak ona je učiteľka a jej muž podnikateľ (má ovocie-zeleninu). On prišiel do Rakúska, začal si vybalovať veci a v každom pulovri mal min. 2 kondómy!!! Bolo ich tam dokopy asi 20! Keď nám toto on opisoval, tak sme všetci ležali od smiechu na zemi. No skúste si to predstaviť! A tá hanba pred kamarátmi!!!
Janka6685
09.08.05,11:58
Aj manžela nahováram na korčule, ale o tom nechce ani počuť. Keď mal 15 rokov tak si na lyžovačke zlomil nohu, nejako mal dvojitú zlomeninu či čo a odvtedy sa bojí ísť aj na lyže, takže o korčulovaní s ním môžem asi len snívať http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Však aj ľudia, čo sa jeden deň opijú, si na popravku nalievajú aj na druhý deň (NIE osobná skúsenosť), tak mu treba povedať, že klin sa klinom vybíja.
Janka6685
09.08.05,12:00
Ale inak, buďte rady, že s vami idú, aj keď na bicykli alebo babete. Poznám aj takých, vraj: "Ty si len choď, keď ťa to baví, ja ťa tu pri pivku počkám." http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
No ten môj je taký, že keby som mu dovolila, tak aj na WC ide so mnou, aby na mňa dával pozor, či sa mi niečo nestane a či na mňa nebude čumieť nejaký chlap. Aspoň viem, že ma ľúbi.
janka37
09.08.05,12:00
Však aj ľudia, čo sa jeden deň opijú, si na popravku nalievajú aj na druhý deň (NIE osobná skúsenosť), tak mu treba povedať, že klin sa klinom vybíja.
Veď áno, len či to platí aj na klin v nohe?
Janka6685
09.08.05,12:01
Tak toto je SUPEEEEEEEEEEEEER!!!!!!! Ja mám zase kamošku a jej muž išiel do Rakúska na lyžovačku a viete čo mu ona spravila? Inak ona je učiteľka a jej muž podnikateľ (má ovocie-zeleninu). On prišiel do Rakúska, začal si vybalovať veci a v každom pulovri mal min. 2 kondómy!!! Bolo ich tam dokopy asi 20! Keď nám toto on opisoval, tak sme všetci ležali od smiechu na zemi. No skúste si to predstaviť! A tá hanba pred kamarátmi!!!
Však nebude platiť alimenty na nejaké cudzie decká...:D
zu1301
09.08.05,12:01
Tak toto je SUPEEEEEEEEEEEEER!!!!!!! Ja mám zase kamošku a jej muž išiel do Rakúska na lyžovačku a viete čo mu ona spravila? Inak ona je učiteľka a jej muž podnikateľ (má ovocie-zeleninu). On prišiel do Rakúska, začal si vybalovať veci a v každom pulovri mal min. 2 kondómy!!! Bolo ich tam dokopy asi 20! Keď nám toto on opisoval, tak sme všetci ležali od smiechu na zemi. No skúste si to predstaviť! A tá hanba pred kamarátmi!!!
Aj vasi chlapi su taki "romantici"??? ten moj........skoda hovorit.
chodi na tyzdnovky. raz prisiel v piatok vecer, unaveny ako kon, ja blba som mu nachystala vanu, kopec peny, vonalo to.... vraviim mu, chod, lazkaj si, ja zatial spravim veceru a pridem za tebou.
nestihla som sporak zapnut a on uz bol z vane von!!!!!!!! so slovami,
ja som sa tam nudil, ale vodu som ti nevypustil, napocil som tam vsetky ponozky, potom ich daj do pracky..
:D
tak som uvarila veceru, lahla do postele a drichmala!!!!!!!!!!!!!
:D
Janka6685
09.08.05,12:02
Veď áno, len či to platí aj na klin v nohe?
No ak má veľmi vážny problém, tak on vie, čo si môže dovoliť a čo nie.
ormika
09.08.05,12:03
Prestaň, bo už mám vlhké oči od smiechu. A svokrovci si myslia, že aké dôležité veci tu na PC robím a keď ma takto uvidia, tak si voľačo pomyslia...:DJanka, nič si z toho nerob, jasom sama v kancelárii a tiež sa hlasno smejem!!! Ved vravím že mi robte náladu!!! Ďakujem!
Janka6685
09.08.05,12:03
Aj vasi chlapi su taki "romantici"??? ten moj........skoda hovorit.
chodi na tyzdnovky. raz prisiel v piatok vecer, unaveny ako kon, ja blba som mu nachystala vanu, kopec peny, vonalo to.... vraviim mu, chod, lazkaj si, ja zatial spravim veceru a pridem za tebou.
nestihla som sporak zapnut a on uz bol z vane von!!!!!!!! so slovami,
ja som sa tam nudil, ale vodu som ti nevypustil, napocil som tam vsetky ponozky, potom ich daj do pracky..
:D
tak som uvarila veceru, lahla do postele a drichmala!!!!!!!!!!!!!
:D
Chlapi sú proste nechápaví.
Janka6685
09.08.05,12:05
Janka, nič si z toho nerob, jasom sama v kancelárii a tiež sa hlasno smejem!!! Ved vravím že mi robte náladu!!! Ďakujem!
Ja sa len pučím a snažím sa nesmiať nahlas, lebo si o mne dačo pomyslia. A viete, že svokrovci si musia myslieť o vás len to najlepšie...
janka37
09.08.05,12:06
No ak má veľmi vážny problém, tak on vie, čo si môže dovoliť a čo nie.
To mi len napadla taká slovná hračka. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Ale kým to neskúsi, nebude vedieť, čo si môže dovoliť. A šport je perfektná rehabilitácia, keď sa správne dávkuje. Myslím, že jazda na babete popri korčuľujúcej partnerke môže byť aspoň na začiatok... http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
zu1301
09.08.05,12:06
Ja sa len pučím a snažím sa nesmiať nahlas, lebo si o mne dačo pomyslia. A viete, že svokrovci si musia myslieť o vás len to najlepšie...
Tak jani, pozdrav od nas svokru a aj svokra :D
Janka6685
09.08.05,12:08
To mi len napadla taká slovná hračka. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Ale kým to neskúsi, nebude vedieť, čo si môže dovoliť. A šport je perfektná rehabilitácia, keď sa správne dávkuje. Myslím, že jazda na babete popri korčuľujúcej partnerke môže byť aspoň na začiatok... http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Neublížilo by mu, keby sa aspoň trochu posnažil pre svoju žienku. Musíš ísť na neho takticky. A hlavne pomaly.
zu1301
09.08.05,12:08
TAK VIDITE KAM SME SA DOSTALI!!!!!
tema je INLAJN!!!!!
:D
Janka6685
09.08.05,12:09
Tak jani, pozdrav od nas svokru a aj svokra :D
xixi

Btw, baby ste vydaté? Všetky?
Janka6685
09.08.05,12:10
TAK VIDITE KAM SME SA DOSTALI!!!!!
tema je INLAJN!!!!!
:D
Nevadííííííííííííííííí iiiiiii iiiiiiiiiii, nevadíííííííííííííííí (pamätáte na reklamu na MS v hokeji?)

Aspoň je sranda.:D
Vera
09.08.05,12:12
Ale inak, buďte rady, že s vami idú, aj keď na bicykli alebo babete. Poznám aj takých, vraj: "Ty si len choď, keď ťa to baví, ja ťa tu pri pivku počkám." http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Môj prípad, raz som ho dostala na korčule ale len pod podmienkou, že sa zastavíme na pivo ...
zu1301
09.08.05,12:12
xixi

Btw, baby ste vydaté? Všetky?
Ja som slobodná, ale 3,5 roka býýýýýýývam s chlapom!
:D
zu1301
09.08.05,12:14
Môj prípad, raz som ho dostala na korčule ale len pod podmienkou, že sa zastavíme na pivo ...
ten moj chodi so mnou. som rada, ze aspon na bicykli. aj v zime, ja kazdy vecer chodim na prechadzky, aj ked bolo -20. tak vzdy isiel.. Chváááálim ho :D
Janka6685
09.08.05,12:19
Ja som slobodná, ale 3,5 roka býýýýýýývam s chlapom!
:D
Odbočím síce od témy ale nedá mi: máme zamestnanca, ktorého pozná viac ľudí v našom okolí. Každý si myslel, že je 15 rokov ženatý. Až keď som mu dávala podpisovať vyhlásenie, povedal, že žije so ženou "na divoko" a majú spolu aj deti. Teraz budem musieť opravovať všetky prihlášky. Jooooooooooj. Som si myslela, že to je nová móda, ale 15 rokov dozadu?

Ja tiež žijem so snúbencom + so svokrovcami (budúcimi). Ale chcela by som sa za neho vydať. On ma totiž požiadal o ruku ešte vtedy, keď som "chodila" s iným. Potom sme začali byť spolu a po pol roku sme sa zasnúbili. Ale na svadbu treba peniažky. A keby sme sa vzali, tak by som chcela bábo a to by sme sa museli presťahovať. Ale kam...?
Janka6685
09.08.05,12:20
ten moj chodi so mnou. som rada, ze aspon na bicykli. aj v zime, ja kazdy vecer chodim na prechadzky, aj ked bolo -20. tak vzdy isiel.. Chváááálim ho :D
Dostáva pochvalu aj od nás. Že?
zu1301
09.08.05,12:21
Odbočím síce od témy ale nedá mi: máme zamestnanca, ktorého pozná viac ľudí v našom okolí. Každý si myslel, že je 15 rokov ženatý. Až keď som mu dávala podpisovať vyhlásenie, povedal, že žije so ženou "na divoko" a majú spolu aj deti. Teraz budem musieť opravovať všetky prihlášky. Jooooooooooj. Som si myslela, že to je nová móda, ale 15 rokov dozadu?

Ja tiež žijem so snúbencom + so svokrovcami (budúcimi). Ale chcela by som sa za neho vydať. On ma totiž požiadal o ruku ešte vtedy, keď som "chodila" s iným. Potom sme začali byť spolu a po pol roku sme sa zasnúbili. Ale na svadbu treba peniažky. A keby sme sa vzali, tak by som chcela bábo a to by sme sa museli presťahovať. Ale kam...?
ja bývam sama s nim a je to pohoda.
a u svokrovcov nemozete byvat s babatkom?
ci to by si nechcela? rozumiete si?
lenkak
09.08.05,12:27
Sa tu idem popučiť od smiechu. Čo mi to robíte?
Janka6685
09.08.05,12:27
ja bývam sama s nim a je to pohoda.
a u svokrovcov nemozete byvat s babatkom?
ci to by si nechcela? rozumiete si?
Rozumieme si, o to nejde. Dokonca aj im by sa to páčilo. Ale keď vám poviem, ako bývame...Svokrovci spia v obývačka, ktorá je veľká, tak sa to dá. My máme polovicu izby, lebo druhú polovicu predelenú skriňami obýva svokrin brat, ktorý nevyzerá, žeby sa chystal odsťahovať sa. Tomu by sa asi nepáčilo, keby sa musel budiť na plač bábätka. Pomaly ich presviedčame, aby sa predal tento byt a vymenil za aspoň 3-izbový. Ale nejako sa im nechce. Asi by sme ich mali postaviť pred hotovú vec: Zoberieme sa, narodí sa nám bábo a hneď si rozmyslia...nie?
Janka6685
09.08.05,12:27
Sa tu idem popučiť od smiechu. Čo mi to robíte?
Ty sa tiež korčuluješ?
lenkak
09.08.05,12:29
Mne to zdravotné problémy nedovoľujú, ale rada sa priučím aspoň teórii.
zu1301
09.08.05,12:32
uf, na to by som nemala dost odvahy :D
a ani nervy takto byvat. asi som moc pohodlna.
ale keby som bola prinutena...
este ze si rozumiete
Janka6685
09.08.05,12:33
uf, na to by som nemala dost odvahy :D
a ani nervy takto byvat. asi som moc pohodlna.
ale keby som bola prinutena...
este ze si rozumiete
Keď chceme byť spolu, nič iné nám nezostáva. Ale nie je to také hrozné. Len trochu súkromia by nezaškodilo.
Janka6685
09.08.05,12:35
Mne to zdravotné problémy nedovoľujú, ale rada sa priučím aspoň teórii.
Ty by si bola ten prípad, že popri korčuliaroch na babete?
zu1301
09.08.05,12:35
Keď chceme byť spolu, nič iné nám nezostáva. Ale nie je to také hrozné. Len trochu súkromia by nezaškodilo.
no, nejdem do detailov, napadla ma jedina otazka...
:D
Janka6685
09.08.05,12:36
no, nejdem do detailov, napadla ma jedina otazka...
:D
Dúfam, že nie to, na čo myslím...:D
zu1301
09.08.05,12:38
Dúfam, že nie to, na čo myslím...:D
To Jani, ja neviem, na čo TY stale myslis :D :D :D
bingo!
ormika
09.08.05,12:38
Keď chceme byť spolu, nič iné nám nezostáva. Ale nie je to také hrozné. Len trochu súkromia by nezaškodilo.Bola som vypadnutá z netu, ale už som v obraze. Tak takto bývať? A ako si varíte? Lebo ja so svokrou som si variť teda nemohla, vlastne mohla, len to čo som navarila ja, tak ona nejedla, lebo vraj draho varím, možno ani nie draho, ale všelijaké iné jedlá, ona je zvyknutá na klasiku a variť dookola to isté a ja zase rada experimentujem. A som rada, že už po roku života so svokrou zase bývame sami!
lenkak
09.08.05,12:39
Ani VP nemám. Aspoň že šoféra mám.
Janka6685
09.08.05,12:40
To Jani, ja neviem, na čo TY stale myslis :D :D :D
bingo!
Si nerob srandu, dobreeeeeeeeeeeee?!:D :D :D
ormika
09.08.05,12:40
Ty by si bola ten prípad, že popri korčuliaroch na babete?Baby, ale ozaj, len si to skúste predstaviť, že ja na korčuliach a ten môj popri mne na babete! Fakt mi to povedal, že keď sa naučím jazdiť, tak on takto bude chodiť so mnou korčulovať!
lenkak
09.08.05,12:40
Si na tom super, ja bývam uá svokrovcov 3 roky, ale dá sa to vydržať. Len treba mať niekdy pevné nervy.
Janka6685
09.08.05,12:41
Ani VP nemám. Aspoň že šoféra mám.
No vidíš, na korčule by si VP nepotrebovala. Ale my ťa tej teórii naučíme. Len aby si toho potom nevedela viac ako my, lebo to by ma dorazilo.:D
ormika
09.08.05,12:41
Si na tom super, ja bývam uá svokrovcov 3 roky, ale dá sa to vydržať. Len treba mať niekdy pevné nervy.Asi by sme mali otvoriť novú poradu SVOKRA!!! LEbo ja by som vedela písať litánie! (či ako sa to povie...)
zu1301
09.08.05,12:42
kopla by som ho do nohy :D
si predstav, on vyvaleny na babete, bude mu rásť pupok a ty si budes nohy drat na korčuloch!!!!!!
:D
janka37
09.08.05,12:43
Asi by sme mali otvoriť novú poradu SVOKRA!!! LEbo ja by som vedela písať litánie! (či ako sa to povie...)
To je dobrý nápad. Na túto tému je každá rada dobrá http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Ale väčšinou aj tak nič nepomáha...
Janka6685
09.08.05,12:43
Bola som vypadnutá z netu, ale už som v obraze. Tak takto bývať? A ako si varíte? Lebo ja so svokrou som si variť teda nemohla, vlastne mohla, len to čo som navarila ja, tak ona nejedla, lebo vraj draho varím, možno ani nie draho, ale všelijaké iné jedlá, ona je zvyknutá na klasiku a variť dookola to isté a ja zase rada experimentujem. A som rada, že už po roku života so svokrou zase bývame sami!
U nás to ide super. Nikto nikomu nezavadzia a niekedy navarí svokra, niekedy mi povie, že mám ja, svokor ten vie také špecialitky, že by sa vám zbiehali slinky a keď nemám chuť na nič čo urobia, tak si urobím sama. Zatial neboli žiadne problémy.
ormika
09.08.05,12:44
kopla by som ho do nohy :D
si predstav, on vyvaleny na babete, bude mu rásť pupok a ty si budes nohy drat na korčuloch!!!!!!
:DA ako mi bude smradiť popod nos! Niečo budem musieť vymyslieť! Ešte máme psa, má dva roky, zlatý retriever.... Tak manžel bude chodiť s ním a ja popri nich na korčuliach, no keď na mňa havušo vyskočí, ako vždy, tak budem na zemi asi stále a vôbec si nezakorčulujem http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
lenkak
09.08.05,12:45
Asi by sme mali otvoriť novú poradu SVOKRA!!! LEbo ja by som vedela písať litánie! (či ako sa to povie...)
Aj ja, len sa snažím na také zabúdať.
ormika
09.08.05,12:46
U nás to ide super. Nikto nikomu nezavadzia a niekedy navarí svokra, niekedy mi povie, že mám ja, svokor ten vie také špecialitky, že by sa vám zbiehali slinky a keď nemám chuť na nič čo urobia, tak si urobím sama. Zatial neboli žiadne problémy.Tak toto ti teda závidím! Lebo moja svokra ešte po mne každú kvapôčku pri umývaní riadu po mne utierala. A to som ešte len umývala a ona pri mne stále s handrou v ruke a utierala čo som práve nakvapkala na kuch. linku. No neporazilo by vás? Ale ako vravím, to je iná kapitola ako korčule....:-))))
Janka6685
09.08.05,12:46
kopla by som ho do nohy :D
si predstav, on vyvaleny na babete, bude mu rásť pupok a ty si budes nohy drat na korčuloch!!!!!!
:D
Uvidíš, ako sa bude tváriť, keď ty budeš mať (aj keď určite už máš) super vyšportovanú štíhlu postavu a on ten pupok. Čo bude robiť, keď sa budú chlapi obzerať za tebou a naneho baby ani nemrknú.:D To mu povedz, hneď si rozmyslí.
janka37
09.08.05,12:46
A ako mi bude smradiť popod nos! Niečo budem musieť vymyslieť! Ešte máme psa, má dva roky, zlatý retriever.... Tak manžel bude chodiť s ním a ja popri nich na korčuliach, no keď na mňa havušo vyskočí, ako vždy, tak budem na zemi asi stále a vôbec si nezakorčulujem http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
A čo takto psí záprah? http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif To by si mohla chodiť aj hore kopcom úúúplne v pohode. Aj keď, čo na to hafan?http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
lenkak
09.08.05,12:47
No vidíš, na korčule by si VP nepotrebovala. Ale my ťa tej teórii naučíme. Len aby si toho potom nevedela viac ako my, lebo to by ma dorazilo.:D
No žiaľ, bude z toho iba teória, ja si musím na svoje nožičky dávať veľký pozor, žiadne pády, žiadne vylomeniny, ale čo už. Len si dávajte pozor, aby ste si potom nemuseli dávať taký pozor ako ja, a to už aj pri chôdzi. Držím Vám palce, aby ste prešli veľa šťastných kilometrov bez bolestných a trvalých pádoch.
ormika
09.08.05,12:48
A čo takto psí záprah? http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif To by si mohla chodiť aj hore kopcom úúúplne v pohode. Aj keď, čo na to hafan?http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifVidíš???? Tak to ma nenapadlo, že by ma havušo mohol ťahať.... a je na to dosť veľký.... raz to musím vykúšať! Ale nie, srandujem, ešte ma zatvoria pre týranie zvierať
Janka6685
09.08.05,12:49
Tak toto ti teda závidím! Lebo moja svokra ešte po mne každú kvapôčku pri umývaní riadu po mne utierala. A to som ešte len umývala a ona pri mne stále s handrou v ruke a utierala čo som práve nakvapkala na kuch. linku. No neporazilo by vás? Ale ako vravím, to je iná kapitola ako korčule....:-))))
Som si myslela, že také svokry sú len vo filmoch. Ja naopak musím upratovať po nej. Ale mňa to baví. Aspoň mám celý deň čo robiť. Popracem byt, popozerám sa na porade, poúčtujem si a večer na korčule. Ja sa totiž hrozne nerada nudím. Takto mi to vyhovuje.
lenkak
09.08.05,12:49
Keby to bol nejaký "Husky", to by nebolo týranie zvierat ale umučenie Teba.
zu1301
09.08.05,12:49
DOROTY, pracovat chodte, tak ako ja
:D papa
Janka6685
09.08.05,12:51
No žiaľ, bude z toho iba teória, ja si musím na svoje nožičky dávať veľký pozor, žiadne pády, žiadne vylomeniny, ale čo už. Len si dávajte pozor, aby ste si potom nemuseli dávať taký pozor ako ja, a to už aj pri chôdzi. Držím Vám palce, aby ste prešli veľa šťastných kilometrov bez bolestných a trvalých pádoch.
Tak ti ďakujeme. Aspoň sa môžeš smiať, keď tu budeme písať, ako sa nám vodilo.
Janka6685
09.08.05,12:51
DOROTY, pracovat chodte, tak ako ja
:D papa
Bolo by na čase.:mee:
lenkak
09.08.05,12:52
Dobre, čakám na príspevky so zážitkami z korčuľovania.
ormika
09.08.05,12:53
DOROTY, pracovat chodte, tak ako ja
:D papaA veď ešte chvíľočku sa bavme.... aj ja mám veľa roboty.... Nepoznáte nejakého režiséra alebo kto má na starosti nejaký filmy? Vedela by som mu porozprávať o živote so svokrou! To by bol film! Až taký, že by sa nikto nikdy neoženil ani nevydal, resp. nikto by v živote nebýval u svokrovcov!!!! http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Vera
09.08.05,12:53
Tak toto ti teda závidím! Lebo moja svokra ešte po mne každú kvapôčku pri umývaní riadu po mne utierala. A to som ešte len umývala a ona pri mne stále s handrou v ruke a utierala čo som práve nakvapkala na kuch. linku. No neporazilo by vás? Ale ako vravím, to je iná kapitola ako korčule....:-))))
Pre podobný problém odišiel aj môj priateľ od nás z bytu, kde sme bývali s mojimi rodičmi. I ked sme mali svoju izbu, súkromie bolo, ale on nezniesol počúvať ako ma moja mama komanduje - typu nič nie je dobre urobené, neupratané (pritom u nás nikdy nie je bordel) Len proste jej nikdy nič nie je dobré a tak radšej zbalil kufre a išiel späť domov, lebo sa bál, že jej niečo povie (a to by asi nebola výhra)
ormika
09.08.05,12:57
Pre podobný problém odišiel aj môj priateľ od nás z bytu, kde sme bývali s mojimi rodičmi. I ked sme mali svoju izbu, súkromie bolo, ale on nezniesol počúvať ako ma moja mama komanduje - typu nič nie je dobre urobené, neupratané (pritom u nás nikdy nie je bordel) Len proste jej nikdy nič nie je dobré a tak radšej zbalil kufre a išiel späť domov, lebo sa bál, že jej niečo povie (a to by asi nebola výhra)Ono dosť blbé bolo, ako nie som nervák, ale raz ma tak naštvala s tým svojim komandovaním, že som kopla do zárubne dverí a noha ma bolí doteraz! A to som veľi trpezlivý človek, ja som ju vždy nechala do mňa rýpať aj hodinu a potom som vybuchla. A teraz som na tom so svokrou tak, že ju ráno pozdravím, pozdravím ju keď prídem z práce a to je všetko. Nič moc, ale mne to nechýba.
lenkak
09.08.05,12:57
Ešte šťastie že mám veľkú trpezlivosť.
Zita5
09.08.05,12:58
Asi by sme mali otvoriť novú poradu SVOKRA!!! LEbo ja by som vedela písať litánie! (či ako sa to povie...)

Ormika , vieš že aj ja som už na to myslela . Bolo by to fajn popísať o svokrách.:cool:
Janka6685
09.08.05,12:58
Tak to som rada, že mám takých milých svokrovcov. Minule sme ich dokonca zobrali na Šíravu, na zraz tuningových áut. A bol to super výlet. Minulý rok za nami dokonca prišli do Tatier, kde sme boli na dovolenke a išli sme spolu na huby.
Vera
09.08.05,12:58
Ja dúfam, že takto so svokrovcami nedopadneme :-) ale zase mimo IN - line :-) Ja som ukecávala kamošku dnes na korčule, ale že vonku príliš fúka (v BA) takže neviem, neviem...
Janka6685
09.08.05,13:00
Ja dúfam, že takto so svokrovcami nedopadneme :-) ale zase mimo IN - line :-) Ja som ukecávala kamošku dnes na korčule, ale že vonku príliš fúka (v BA) takže neviem, neviem...
Včera pršalo v KE, dnes je to v BA? Ale ja som vám to tam neposlala, vážne.:D
Janka6685
09.08.05,13:02
Ormika , vieš že aj ja som už na to myslela . Bolo by to fajn popísať o svokrách.:cool:
Aspoň by sa niektorí poučili z rád skúsenejších.
ormika
09.08.05,13:02
Včera pršalo v KE, dnes je to v BA? Ale ja som vám to tam neposlala, vážne.:DNo neviem, neviem.... aj tu v trnave je nejako divne. A keď fúka vietor tak sa nedá korčulovať? http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
ormika
09.08.05,13:04
Aspoň by sa niektorí poučili z rád skúsenejších.Veď vravím že by som aj knihu napísala! Horšie je to, že ja mám manžela jedináčika a to je problém, lebo svokra naňho žiarli a mňa preto neznáša, lebo manžel si od nej nedá poradiť, ale vždy stojí pri mne. Možno preto sú problémy. Ale už bývame sami, tak je to zatiaľ v pohode.
Janka6685
09.08.05,13:05
No neviem, neviem.... aj tu v trnave je nejako divne. A keď fúka vietor tak sa nedá korčulovať? http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Ja som si kúpila nové korčule, tak tu nemôže pršať:D . Len mi je ľúto, že inde prší. Ale čo tak pozerám, tak dosť fúka. No neviem, či sa večer bude dať ísť.
janka37
09.08.05,13:05
Janka6685
09.08.05,13:07
Veď vravím že by som aj knihu napísala! Horšie je to, že ja mám manžela jedináčika a to je problém, lebo svokra naňho žiarli a mňa preto neznáša, lebo manžel si od nej nedá poradiť, ale vždy stojí pri mne. Možno preto sú problémy. Ale už bývame sami, tak je to zatiaľ v pohode.
Baby, založila som tému svokrovci "po porade", lebo keď to tu budú čítať ľudia, čo sa budú chcieť dačo dozvedieť o korčulovaní, tak nás dokušú:D . A keď budú chcieť vedieť niečo aj o svokrovcoch, tak tu sa dozvedia, že je taká téma otvorená.

Dúfam, že sa nehneváte, ale aj Richard by sa mohol naštvať a zatvoriť nám tému. Tak len pre istotu.
Janka6685
09.08.05,13:08
Tak vidíte. Stačí povedať a Janka sa nám už postarala o pokračovanie zábavy http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

http://www.porada.sk/showthread.php?t=11766
Ty si rýchla :) .
janka37
09.08.05,13:09
Janka6685
09.08.05,13:11
O.K., takže korčuliari píšte kľudne ďalej, mi sa určite pridáme.
bepo
09.08.05,18:50
Janka6685-že tu tak často spomínaš žiarlivosť,daj si na to pozor,nie je s tým sranda.Je to jedna z najhorších úchylok
kukučka
09.08.05,20:59
Bepo ma predbehol. Pridám radu: čítajte Plzáka.
Janka6685
10.08.05,09:33
Kto je to ten Plzák? Lebo čo?

Ale teraz neviem (vlastne viem, ale sa pýtam), čo je lepšie: mať manžela (snúbenca, priateľa) žiarlivca, alebo takého čo ho nič okolo ženy nezaujíma? Viem, že najlepšie je to niekde v strede ale chlapi uznajte už konečne, že ani vy nie ste dokonalí.
lenkak
10.08.05,09:41
Plzák - český psychológ.
Miroslav Plzák - Othelon manuál o žárlivosti
Kniha známého psychologa je věnována problému narušujícímu každý partnerský vztah. Autor definuje jednotlivé typy žárlivosti a radí těm, kdo jí trpí, jak ji zvládnout, aby vztah úplně nezničila
Janka6685
10.08.05,09:59
Ja osobne nemám veľmi rada tie tzv. osvedčené metódy na udržanie partnerského vzťahu. Nerada čítam články v časopisoch toho typu. Každý sme iný. Ak sa mi partner nepáči už počas chodenia, tak si ho nevezmem, no nie? Aby som potom nenadávala. Preto sa s manželstvom netreba unáhliť. Najlepšie je napr. vyskúšať si spoločné bývanie a potom zvážiť, či to v manželstve bude klapať. A aj žena si musí vedieť dupnúť a nenechať sa komandovať (v horšom prípade mlátiť) od manžela. Osvedčené recepty asi neexistujú. Ja mám to šťastie, že mám dobrý príklad v rodičoch, ktorý sú spolu už 22 rokov a stále sa majú radi a snúbencovi rodičia detto (ale o 5 rokov viac).


Jooooooooooj, zasa sme odbočili od témy korčulovania. Poďme to rozoberať do inej témy.:D
ormika
10.08.05,10:50
Ahojte korčuliari! Kto sa z vás bol včera korčulovať? Ja som sa korčulovala asi hodinu a pol a ani sama by som neverila, že mi to pôjde tak dobre na druhýkrát. Tie korčulky čo som si v sobotu kúpila sú ozaj super! A to vďaka vaším radám! Takže ešte raz VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM! Vozila sa so mnou aj kamoška a tá mala také malé kolieska ešte také umelé alebo aké, no des. A bolo to vidieť že je treba kúpiť lepšie korčule, lebo ja som sa dvarazy odrazila a veľký kus sa viezla a ona sa odrážala stále. Vydržala som na korčuliach omnoho viacej ako ona. A tak sa mi to včera zapáčilo, že som chcela dnes zostať doma a celý deň sa korčulovať. Už sa teším domov, rýchlo navarím a šup na korčule! Nemôžem sa už dočkať, tak ma tie korčule chytili!http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Janka6685
10.08.05,11:46
Ahojte korčuliari! Kto sa z vás bol včera korčulovať? Ja som sa korčulovala asi hodinu a pol a ani sama by som neverila, že mi to pôjde tak dobre na druhýkrát. Tie korčulky čo som si v sobotu kúpila sú ozaj super! A to vďaka vaším radám! Takže ešte raz VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM! Vozila sa so mnou aj kamoška a tá mala také malé kolieska ešte také umelé alebo aké, no des. A bolo to vidieť že je treba kúpiť lepšie korčule, lebo ja som sa dvarazy odrazila a veľký kus sa viezla a ona sa odrážala stále. Vydržala som na korčuliach omnoho viacej ako ona. A tak sa mi to včera zapáčilo, že som chcela dnes zostať doma a celý deň sa korčulovať. Už sa teším domov, rýchlo navarím a šup na korčule! Nemôžem sa už dočkať, tak ma tie korčule chytili!http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Tak to je super. Veď som hovorila, že ak si kúpiš kvalitné korčule, tak šanca, že sa ti to nebude páčiť je minimálna, vlastne žiadna. Ty si ale šikovná, keď ti to už tak ide. Ja som včera nebola, lebo mi bolo zle, ale uvažujem, že dnes sa už vyberiem vyskúšať tie moje nové. A snúbenec sa už tiež nevie dočkať, kedy sa postavý na tie svoje vysnívané.
ormika
10.08.05,12:02
Už mám dohodnutú kamošku tiež s dobrými korčulami na sobotu, budeme sa voziť celé popoludnie, dúfam, že bude pekné počasie.
Janka6685
10.08.05,12:19
Už mám dohodnutú kamošku tiež s dobrými korčulami na sobotu, budeme sa voziť celé popoludnie, dúfam, že bude pekné počasie.
Dúfam, že sa pridajú aj ostatní. Možno sa nakoniec budeme stretávať nie len na porade a stretkách, ale aj na korčuliach.
janka37
10.08.05,13:09
No baby, normálne ste ma na tie korčule nažhavili. Včera som videla leták istého športového obchodu, majú korčule FILA za celkom slušné ceny, dokonca na splátky, tak sa tam po výplate asi skočím pozrieť.

Problém by mohol byť len v tom, že som na inlajnoch doteraz nestála. Je veľmi veľký rozdiel medzi in-line a korčuľami na ľad? To len preventívne, aby som sa nezabila ešte v obchode :D .
ormika
10.08.05,13:12
No baby, normálne ste ma na tie korčule nažhavili. Včera som videla leták istého športového obchodu, majú korčule FILA za celkom slušné ceny, dokonca na splátky, tak sa tam po výplate asi skočím pozrieť.

Problém by mohol byť len v tom, že som na inlajnoch doteraz nestála. Je veľmi veľký rozdiel medzi in-line a korčuľami na ľad? To len preventívne, aby som sa nezabila ešte v obchode :D .Tak presne takto isto nažhavili poraďáčky aj mňa! Aj ja mám FILA. Ja som na nich včera stála fakt druhýkrát a normálne som sa korčulovala! Ešte teraz mi to je čudné! Takže sa neboj a skús, ozaj to stojí za to! O 3 hodiny sa už aj korčulujem, tak ma to chytilo! A nezabudni si kúpiť chrániče, ja v nich mám väčšiu istotu. Mám ich síce zatiaľ len na ruky (dlane a zápästie), ale zatiaľ sa mi nepodarilo spadnúť. No človek nikdy nevie. Všetko o korčuliach si prečítaj tu na tejto porade, lebo mne tieto skúsenosti a rady pomohli pri výbere korčulí v obchode.
janka37
10.08.05,13:20
Túto tému sledujem odkedy som sa zaregistrovala. Len mi to doteraz pripadalo ako niečo nedosiahnuteľné, že by som sa ešte teraz mohla začať učiť korčuľovať. Ale povzbudili ma hlavne Tvoje príspevky o inlajnových začiatkoch, ormika. Nebudem čakať na výplatu, pôjdem tam hneď poobede a potom už len ukecať niekoho, aby sa išiel strápniť so mnou.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif (Ale len po prvý raz. Tajne dúfam, že potom už to bude len lepšie). Chrániče už doma mám. Juj, normálne sa už na to teším.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
No a keďže som z toho istého mesta ako Janka6685 a Vlaďa, naozaj by to mohlo časom viesť aj ku korčuliarskym stretkám.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Čo vy na to? Trúfam si, nie?
Janka6685
10.08.05,15:58
Túto tému sledujem odkedy som sa zaregistrovala. Len mi to doteraz pripadalo ako niečo nedosiahnuteľné, že by som sa ešte teraz mohla začať učiť korčuľovať. Ale povzbudili ma hlavne Tvoje príspevky o inlajnových začiatkoch, ormika. Nebudem čakať na výplatu, pôjdem tam hneď poobede a potom už len ukecať niekoho, aby sa išiel strápniť so mnou.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif (Ale len po prvý raz. Tajne dúfam, že potom už to bude len lepšie). Chrániče už doma mám. Juj, normálne sa už na to teším.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
No a keďže som z toho istého mesta ako Janka6685 a Vlaďa, naozaj by to mohlo časom viesť aj ku korčuliarskym stretkám.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Čo vy na to? Trúfam si, nie?
Tak to ťa pozývam na korčuliarsku dráhu (na Jazere):D . Už neotáľaj a utekaj kupovať. Mimochodom, asi viem o akom obchode hovoríš, že sa tam dajú kúpiť korčule na splátky. Treba využiť šancu, lebo teraz je 0 % navýšenie. Môj snúbenec si samozrejme musel vybrať drahé, tak to tiež riešil na splátky. Jeden večer sme tam boli a na druhý deň ráno nám došla faktúra. Aj keď nič iné mu neostávalo, lebo boli jediné na jeho nohu. Stáli síce po zľave 7 000,-, ale o takých sníval už dávno. Moje stáli toľko minulý rok. Ale sú tiež super.

Tak dúfam, že sa všetci z KE stretneme na Jazere na korčuliach.
janka37
10.08.05,16:06
Tak to ťa pozývam na korčuliarsku dráhu (na Jazere):D . Už neotáľaj a utekaj kupovať. Mimochodom, asi viem o akom obchode hovoríš, že sa tam dajú kúpiť korčule na splátky. Treba využiť šancu, lebo teraz je 0 % navýšenie. Môj snúbenec si samozrejme musel vybrať drahé, tak to tiež riešil na splátky. Jeden večer sme tam boli a na druhý deň ráno nám došla faktúra. Aj keď nič iné mu neostávalo, lebo boli jediné na jeho nohu. Stáli síce po zľave 7 000,-, ale o takých sníval už dávno. Moje stáli toľko minulý rok. Ale sú tiež super.

Tak dúfam, že sa všetci z KE stretneme na Jazere na korčuliach.
Jani, 7 000,- po zľave? :eek: Uff, ja som tam pôvodne pokukovala po jedných asi tak za polovicu (už v akcii, pôvodne stáli 4 700,-). Bola to značka FILA, ABEC 7, kolieska č.85. Tie sa mi zdali dosť dobré, podľa toho, čo som tu doteraz čítala. Myslíš, že by mohli stačiť? Ja som totiž na in-line úplný začiatočník, vlastne ešte ani to, zatiaľ mám len bratove chrániče http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Janka6685
10.08.05,16:26
Jani, 7 000,- po zľave? :eek: Uff, ja som tam pôvodne pokukovala po jedných asi tak za polovicu (už v akcii, pôvodne stáli 4 700,-). Bola to značka FILA, ABEC 7, kolieska č.85. Tie sa mi zdali dosť dobré, podľa toho, čo som tu doteraz čítala. Myslíš, že by mohli stačiť? Ja som totiž na in-line úplný začiatočník, vlastne ešte ani to, zatiaľ mám len bratove chrániče http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Jooooooj, teraz mi snúbenec hovorí, že po zľave stáli 6 000,-. Ale hovorím, že ich bral na splátky. A on si veľmi vyberať nemôže, lebo má takú obriu nohu. Keď si kupuje korčule, alebo topánky a povie, že chce 13-tky, predavač zbledne a uteká do skladu, či náhodou...

Tie po ktorých si pokukovala sú určite super. Len 85mm kolieska som nezaregistrovala. Väčšinou som videla do 84 a potom až 90.

FILA majú najlepší dizajn, preto ich má veľa žien. Lebo sú krásne. ABEC 7 ložiská, tak to budeš lietať. Super. Ja som teraz kúpila ABEC 5 a už to bola zmena oproti tým predošlím. Tamtie síce boli 5-ky, ale za 1 400,-, takže to bolo utrpenie.

A nad chráničami som aj ja uvažovala, ale čo ja viem... Ja som ešte síce nespadla (musím poklopať po dreve). Vlastne raz, keď do mňa omylom štuchol snúbenec. Vtedy som sa roztiahla doprostred chodníka a tak som sa rehotala, že som sa nevedela postaviť. Ale to bolo na Aničke a tam je taký povrch, že sa čudujem, že som viac nespadla.
Janka6685
10.08.05,16:29
Baby, idem sa trochu korčulovať, aby som vyskúšala tie moje nové korčule. Síce trochu fúka, ale už neodolám.

Tak sa majte a držte palce, aby som sa nenatiahla:D .
janka37
10.08.05,16:32
Super, tak sa tam hneď idem pozrieť. Ináč, tie kolieska 85 som si asi zle zapamätala z letáku, mohlo to byť aj 84, len viem, že keď som ich videla hovorím si - tak podľa toho, čo písali kočky na Porade, vyzerajú tie parametre veľmi dobre. A máš pravdu. Naozaj sú krásne.

Škoda, že Jazero je od nás tak ďaleko, prakticky na druhom konci mesta. Skúsim pár úvodných jázd na Aničke, to mám len niekoľko stoviek metrov, a potom, keď už nebudem úplne na smiech, sa na vás na Jazero prídem pozrieť. Určite to stojí za to.
Je tam nejaká špecializovaná korčuliarska dráha, alebo sa korčuľuje len po tom dlhom chodníku?
ormika
11.08.05,07:22
Tak čo Janka37 učarovali ti tie korčule? Máš ich vybrané? Či už aj kúpené? http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifJa som sa včera nekorčulovala, lebo u nás veľmi pršalo. Ale dnes keď bude pekne, tak určite neodolám!
janka37
11.08.05,07:36
Už som si vybrala konkrétne a páčia sa mi čím ďalej tým viac.:) Dnes cez obedňajšiu pauzu sa chystám, že si ich pôjdem kúpiť. Dúfam, že ich ešte budú mať. Už sa neviem dočkať, kedy ich pôjdem vyskúšať. Len pred chvíľou u nás prestalo pršať a vyzerá to tiež všelijako :(, tak uvidíme, či sa poobede bude dať.
Tešííííííím...:D
ormika
11.08.05,07:46
Prajem ti šťasnú ruku pri ich výbere! A keď si na ne zvykneš, tak to bude pre teba ako droga. Ja síce korčulujem veľmi veľmi krátko, ale vždy sa na to teším. Tak po obede som zvedavá čo napíšeš....http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Janka6685
11.08.05,09:52
Super, tak sa tam hneď idem pozrieť. Ináč, tie kolieska 85 som si asi zle zapamätala z letáku, mohlo to byť aj 84, len viem, že keď som ich videla hovorím si - tak podľa toho, čo písali kočky na Porade, vyzerajú tie parametre veľmi dobre. A máš pravdu. Naozaj sú krásne.

Škoda, že Jazero je od nás tak ďaleko, prakticky na druhom konci mesta. Skúsim pár úvodných jázd na Aničke, to mám len niekoľko stoviek metrov, a potom, keď už nebudem úplne na smiech, sa na vás na Jazero prídem pozrieť. Určite to stojí za to.
Je tam nejaká špecializovaná korčuliarska dráha, alebo sa korčuľuje len po tom dlhom chodníku?
Tak to asi bývaš neďaleko mňa, lebo Aničku mám na skok. Tam sme sa korčulovali na začiatku, ale nebolo to bohviečo. Keď je pekné počasie, tak máš pociť, že sú tam celé KE. A povrch nič-moc. Na jazere je super, lebo tam je veľa korčuliarov, tak si navzájom neprekážajú, lebo sú na seba zvyknutí. My tam chodíme autom. Dá sa zaparkovať buď pri splave, alebo potom uprostred dráhy. A je to tá cesta, na ktorú asi myslíš.

Ináč, včera som bola vyskúšať tie moje nové. No to bola iná káva. Super, úžasné, fantastické,...ani domov sa mi nechcelo ísť. Odchádzali sme úplne posledný, keď už nebolo vidno ani na krok. A tie snúbencove? Tiež si ich nevedel vynachváliť. Majú nejaké aktívne riadenie, takže sa s nimi jednoducho otáča. To sú vymoženosti:D .

Teraz je vonku nejako mokro, takže neviem. Do večera by sa mohlo umúdriť počasie, lebo neprežijem, ak sa nebudem môcť ísť korčulovať.

Vy čo ešte nemáte korčule, neváhajte. Je jedno koľko máte rokov (ak sa toho bojíte), lebo na korčuliach sme si všetci rovní.:) A fakt som videla korčulovať sa ľudí od detí, čo ledva chodia a už sa vedia korčulovať až po ľudí, čo už určite majú vnúčence.
lenkak
11.08.05,09:58
Sa máte, ešte aj závidieť Vám pomaly budem, ale doprajem Vám.
Janka6685
11.08.05,10:11
Sa máte, ešte aj závidieť Vám pomaly budem, ale doprajem Vám.
Mohla by si sa vedľa nás voziť na tej spomínanej babete:D . Čo ti na to?
lenkak
11.08.05,10:16
No ak na ňu nepotrebujem VP tak možno.
Janka6685
11.08.05,10:21
No ak na ňu nepotrebujem VP tak možno.
Minule sa na nejakých premávali deti, takže asi sú aj také, na ktoré ti netreba VP. Aspoň nás potom budeš ťahať, keď už budeme unavené.

Alebo sú aj také kolobežky, ktoré majú aj sedadlo a dajú sa nabíjať. Môj svokor takú chce, že s ňou bude chodiť do roboty.
lenkak
11.08.05,10:22
Už len do Košic sa dostať.
Janka6685
11.08.05,10:34
Už len do Košic sa dostať.
Keď som hovorila o nás, tak som myslela všeobecne korčuliarov, napr. aj v New Castle:D . Ale nikto by sa nenahneval, keby si prišla navštíviť aj nás v KE. ŽE?
Janka6685
11.08.05,16:57
Baby z KE, idem sa navečerať a hneď to spáliť na korčule, takže sa možno uvidíme (ak idete).
babenko1
11.08.05,18:39
Dúfam, že sa pridajú aj ostatní. Možno sa nakoniec budeme stretávať nie len na porade a stretkách, ale aj na korčuliach.to by si musela prísť sa korčuľovať do blavy :)
ormika
12.08.05,09:57
JANKA37 kúpila si si tie korčule?
janka37
12.08.05,11:29
JANKA37 kúpila si si tie korčule?Ahoj ormika,
bola som tam cez obed a smola - nemali moje číslo, len pánske. Ale predavač mi tvrdil, že tam nie je vôbec rozdiel, len vo farbe. Tak som si ich vyskúšala a boli úplne super. Len sa mi veľmi nepáčila ich skoro čierna farba kombinovaná s ostrou žltou. Dámske boli oveľa krajšie - sivé so svetlomodrou. Toľko som doňho hučala, kým mi nesľúbil, že sa mi ozve, keď dostanú dámske. Ani sa mi nechcelo veriť, keď mi o pár hodín oznámil, že práve dostali tovar a že mi ich odložil do večera. Tak som si pekne požičala peniažky od kolegyne a utekala som tam hneď z práce. Takže už ich konečne mááááááááááám :). Len som sa už potom nedostala na Poradu napísať čo a ako...

Sú úplne fantastické, FILA s 84mm kolieskami (Janka mala pravdu ;) ), ABEC 7. Neviem, či je to bežná prax, ale hneď ako zistil, že som začiatočník, odporúčal mi dokúpiť si k nim aj pomalšie kolieska. Vraj kým sa naučím poriadne korčuľovať, už ich bude treba aj tak vymeniť a potom si môžem dať tie rýchlejšie naspäť. Asi na tom niečo bude.
Tak som si ich doma hneď otestovala, síce len na krátkom bezpečnom úseku :) a sama som bola prekvapená, ako mi to ide. Dokonca už viem aj ako-tak brzdiť. Aj keď pri mojej rýchlosti by som asi zastala aj zotrvačnosťou http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif. Dnes máme krásne počasie, tak to večer skúsim niekde medzi ľuďmi. A potom hor sa na Jazero.

Prepáčte mi tie nadšené litánie, ale takúto radosť som si nedopriala už veľmi dávno a okrem toho, bez Vás, Vášho nadšenia a dobrých rád by mi to asi vôbec nebolo ani napadlo. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Ďakujemhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
lenkak
12.08.05,11:31
Je krásne vidieť v dnešnom svete potešenie a radosť z niečoho. Janka k tomu Ti gratulujem.
janka37
12.08.05,11:34
:) Ďakujem, Lenka :), a prajem nám všetkým ešte viac radosti, hlavne z toho, čo je pre každého z nás dôležité.
ormika
12.08.05,11:36
JANKA37 BLAHOŽELÁAAAAAM!!!!! Možno si si kúpila tie isté ako mám ja. Sú také šedé a vnútro tuším troška do zelena alebo modra. A nad kolieskami tá lišta je s nejakým modrým nápisom. Včera som prišla neskoro domov, tak som sa nekorčulovala, ale dnes určite neodolám a zajtra sa idem poobede korčulovať s kamoškou. Až do VEČERAAAAA!!! Aj nohy ma asi budú bolieť. Predstav si, že keď som sa druhýkrát vozila asi 1,5 hodiny, tak ma vôbec nohy neboleli. VIdíš, vravela som ti, že keď sa nane postavíš, tak zistíš, že ti to ide. A neboj, na druhýkrát to pôjde ešte lepšie!
lenkak
12.08.05,11:38
Radosť čítať Vaše príspevky.
ormika
12.08.05,11:46
Radosť čítať Vaše príspevky.Lenkak, vieš, ja som človek, ktorý sa poteší každej maličkosti. Nebudeš mi veriť, ale dnes som si kúpila lak na nechty a keby si vedela ako sa z neho tešíííííím! A som rada, ak môžem urobiť niekomu radosť. To ma teší ešte viac. Lebo v dnešnom svete sú ľudia taký zlí, že je to hrozné počúvať a pozerať sa na to. Tak ja sa snažím robiť radosť aj cudzím ľuďom. Už len tým, že im otvorím dvere, podám im niečo ak im niečo padne, pozdravím s úsmevom aj tetu, ktorú som v živote nevidela. A nečakám od nikoho za toto nič. Stačí, ak ma to hreje pri srdiečku, že som niekoho potešila a spravila mu krajší deň. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
janka37
12.08.05,11:48
JANKA37 BLAHOŽELÁAAAAAM!!!!! Možno si si kúpila tie isté ako mám ja. Sú také šedé a vnútro tuším troška do zelena alebo modra. A nad kolieskami tá lišta je s nejakým modrým nápisom. Včera som prišla neskoro domov, tak som sa nekorčulovala, ale dnes určite neodolám a zajtra sa idem poobede korčulovať s kamoškou. Až do VEČERAAAAA!!! Aj nohy ma asi budú bolieť. Predstav si, že keď som sa druhýkrát vozila asi 1,5 hodiny, tak ma vôbec nohy neboleli. VIdíš, vravela som ti, že keď sa nane postavíš, tak zistíš, že ti to ide. A neboj, na druhýkrát to pôjde ešte lepšie!
Ormika, vyzerá to tak, že máme tie isté. Moje majú svetlomodré vnútro a ten modrý nápis tiež sedí. :) (FILA XTRIM Lady - ak je to reklama, zmažem :o)
Už sa neviem dočkať.

Tak Ti prajem príjemné korčuľovanie a krásne počasie.
lenkak
12.08.05,11:49
Sme na rovnakej dĺžkovej vlne. Úplne si to vystihla.
Janka6685
12.08.05,11:51
Janka, aj ja ti blahoželám k super výberu. Vybrala si si naozaj dobre. Ja mám zatiaľ ABEC 5 a už mám pocit, že idem ako blesk. Čo potom pri sedmičkách?

Ešte že si sa nedala nahovoriť na tie pánske. Ja som to urobila pri tých, čo som mala donedávna a povedala som, že nikdy viac.

Baby, také ste super, že je škoda, že nebývame všetky v jednom meste. Keď bude nejaké celoslovenské stretko porady, tak si tam vezmeme aj korčule:D .
Vlaďa už na Jazero chodí, ja tiež, teraz sa pridá Janka...niekto ďalší?
janka37
12.08.05,11:51
Lenkak, vieš, ja som človek, ktorý sa poteší každej maličkosti. Nebudeš mi veriť, ale dnes som si kúpila lak na nechty a keby si vedela ako sa z neho tešíííííím! A som rada, ak môžem urobiť niekomu radosť. To ma teší ešte viac. Lebo v dnešnom svete sú ľudia taký zlí, že je to hrozné počúvať a pozerať sa na to. Tak ja sa snažím robiť radosť aj cudzím ľuďom. Už len tým, že im otvorím dvere, podám im niečo ak im niečo padne, pozdravím s úsmevom aj tetu, ktorú som v živote nevidela. A nečakám od nikoho za toto nič. Stačí, ak ma to hreje pri srdiečku, že som niekoho potešila a spravila mu krajší deň. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
To si napísala krásne. Keby bolo na svete viac (myslím viac, ako už je http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif) takých dobrých ľudí, oveľa lepšie by sa všetkým žilo.
lenkak
12.08.05,11:52
Ja na tej babete, len v Košiciach som ešte nikdy nebola, neviem či potrafím. Už len tú babetu zohnať.
ormika
12.08.05,11:53
Janka37, tak to sú asi oni! Priesvitné silikónové kolieska, na šnúrky a dva klipy alebo ako sa to volá. Ten nižší sa tak zvláštne zdvíhaním zaťahuje. Ten vrchný je skoro ako na lyžiarkach. A kúpila si si aj chrániče? http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif Ja som bola "macherka", druhýkrát som sa korčulovala ešte aj s mobilom na krku. Keby som tak treskla dole, tak je po telefóne!
ormika
12.08.05,11:55
Jooooj, keby sme sa tak mohli stretnúť! No ja som z Trnavy, vy z Košíc a Lenkak ani neviem odkiaľ. To by bola parta na korčuliach a babetke!!http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifA ďakujem vám, len ja som aj taká, že pozerám v prvom rade na druhých a až potom na seba. A viackrát sa mi to vypomstilo. Preto si robím radosť aj ja takými drobnosťami http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif ako je lak na nechty
Janka6685
12.08.05,11:56
Naozaj si to pekne napísala. Ja sa tiež snažím žiť podľa motta: "Nerob druhému to, čo nechceš, aby on urobil tebe." Všetci by sme si mali navzájom pomáhať a usmievať sa na seba. Hneď by bol deň, a tak aj život krajší.:)
Janka6685
12.08.05,11:57
Ja na tej babete, len v Košiciach som ešte nikdy nebola, neviem či potrafím. Už len tú babetu zohnať.
Neboj....s nami sa nestratíš;)
lenkak
12.08.05,11:57
Ja som z Nových Zámkov ináč rodáčka z Brezna, a kde sú Košice a Trnava viem len z automapy.
janka37
12.08.05,11:58
Janka, aj ja ti blahoželám k super výberu. Vybrala si si naozaj dobre. Ja mám zatiaľ ABEC 5 a už mám pocit, že idem ako blesk. Čo potom pri sedmičkách?

Ešte že si sa nedala nahovoriť na tie pánske. Ja som to urobila pri tých, čo som mala donedávna a povedala som, že nikdy viac.

Baby, také ste super, že je škoda, že nebývame všetky v jednom meste. Keď bude nejaké celoslovenské stretko porady, tak si tam vezmeme aj korčule:D .
Vlaďa už na Jazero chodí, ja tiež, teraz sa pridá Janka...niekto ďalší?
Jani, ďakujem.
Teraz už mám tiež ABEC 5, dala som si poradiť od predavača, že na začiatok sú lepšie pomalšie kolieska, tak som si kúpila aj päťky a večer si ich vymením. Ale sedmičky si nechávam v zálohe :D.
Včera som síce trochu frflala, ale nakoniec som rada, že som tam šla radšej dvakrát. Tie dámske mi pripadajú o niečo ľahšie. A samozrejme sú oveľa krajšie http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif.

Zobrať korčule na stretko je super nápad. Len dúfam, že nebude na nejakej chate v horách, to by mohlo byť zaujímavé... :D :D :D
ormika
12.08.05,11:58
Janka, aj ja ti blahoželám k super výberu. Vybrala si si naozaj dobre. Ja mám zatiaľ ABEC 5 a už mám pocit, že idem ako blesk. Čo potom pri sedmičkách?

Ešte že si sa nedala nahovoriť na tie pánske. Ja som to urobila pri tých, čo som mala donedávna a povedala som, že nikdy viac.

Baby, také ste super, že je škoda, že nebývame všetky v jednom meste. Keď bude nejaké celoslovenské stretko porady, tak si tam vezmeme aj korčule:D .
Vlaďa už na Jazero chodí, ja tiež, teraz sa pridá Janka...niekto ďalší? A ja som si myslela, že rýchlosť zavísí od koliesok http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif a to od ABEC??? Ja mám ABEC tiež 7.... a idú fakt ako blesk.... ale teším sa z toho a snáď sa nezabijem na nich.... a baby dnes už zase nebudeme pracovať? http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Janka6685
12.08.05,11:59
Neviem ako vy, ale ja rada chodím na výlety............:D ;)
lenkak
12.08.05,11:59
Vyzerá to tak, že už pracovať sa nebude.
Janka6685
12.08.05,12:00
Vyzerá to tak, že už pracovať sa nebude.
...a ja som fakt chcela.....:D
ormika
12.08.05,12:01
Aj ja rada chodím na výlety. Dnes si ideme s manželom opekať ku kamošovi a zajtra zase k druhému kamošovi kde sa budem aj to poobedie korčulovať. Nie je to síce výlet, ale je to mimo nášho domova, tak to je tako výlet! http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifA bývajú aj stretká z porady? Ozaj a poznáte tu niekoho z trnavy?
ormika
12.08.05,12:01
...a ja som fakt chcela.....:Dhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifurčite tak ako ja...http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif no a? veď už je piatok....
Janka6685
12.08.05,12:02
A ja som si myslela, že rýchlosť zavísí od koliesok http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif a to od ABEC??? Ja mám ABEC tiež 7.... a idú fakt ako blesk.... ale teším sa z toho a snáď sa nezabijem na nich.... a baby dnes už zase nebudeme pracovať? http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Rýchlosť závisí jednak od veľkosti koliesok (84mm, 90mm a tak) a od ložísk samozrejme (to je to ABEC). Čím vyššie číslo pri ložiskách, tým rýchlejšie sa kolieska točia.
janka37
12.08.05,12:02
Janka37, tak to sú asi oni! Priesvitné silikónové kolieska, na šnúrky a dva klipy alebo ako sa to volá. Ten nižší sa tak zvláštne zdvíhaním zaťahuje. Ten vrchný je skoro ako na lyžiarkach. A kúpila si si aj chrániče? http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif Ja som bola "macherka", druhýkrát som sa korčulovala ešte aj s mobilom na krku. Keby som tak treskla dole, tak je po telefóne!Ormika, to sú presne tie. Super, takže nakoniec máme rovnaké. :)
Chrániče mám zatiaľ bratove, ale kým sa vráti, poobzerám sa po vlastných. Tie jeho sú už dosť poznačené, hlavne tie na ruky. Aspoň viem, ktoré sú najpoužívanejšie :D.
lenkak
12.08.05,12:02
Janka chceš ten vzorec do peň.denníka?
Janka6685
12.08.05,12:04
Janka chceš ten vzorec do peň.denníka?
Stále sa chystám pozrieť do tej témy, ale nejako má táto zamestnáva. Ale si zlatá, už aj tam idem.
ormika
12.08.05,12:04
Ormika, to sú presne tie. Super, takže nakoniec máme rovnaké. :)
Chrániče mám zatiaľ bratove, ale kým sa vráti, poobzerám sa po vlastných. Tie jeho sú už dosť poznačené, hlavne tie na ruky. Aspoň viem, ktoré sú najpoužívaniejšie :D.Jani, ja som si kúpila zatiaľ len na ruky, predsa som účtovníčka a ruky potrebujem. Ako by som si s vami písala keby som mala dodrúzgané zápästie? http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif