Daniellita26
22.10.08,18:41
Cate
Chcem sa spytat, nema niekto super dobry recept na parizke rozteky? Mam na mysli tie malicke s pekne navrstvenou v cokolade ponorenou plnkou. Chcem ich vyskusat ale nemam recetp. Uvitala by som podrobny popis aby som vedela ako to upiect, aby sa mi tie rozteky na plechu nerozliali.
Moc dakujem . pa
Maruška54
22.10.08,16:43
Cate
Chcem sa spytat, nema niekto super dobry recept na parizke rozteky? Mam na mysli tie malicke s pekne navrstvenou v cokolade ponorenou plnkou. Chcem ich vyskusat ale nemam recetp. Uvitala by som podrobny popis aby som vedela ako to upiect, aby sa mi tie rozteky na plechu nerozliali.
Moc dakujem . pa
Môže to byť až po DPH? Mám dobrý recept, napíšem aj podrobný popis.
jozka56
22.10.08,16:52
Môže to byť až po DPH? Mám dobrý recept, napíšem aj podrobný popis.
Maruška aj ja by som Ti bola veľmi vďačná za tento recept. Sestra/alebo dcéra/ ho určite zvládne. j:---:D Joj mňamhttp://guga.webgarden.cz/image/715391
Melnick
22.10.08,16:56
A čo Ty Jožka - nekúsiš? Po DPH sem hodím "Žabky" -je to obdoba parížskych rožkov, ibaže sú to také jednohubky.
Rozalka
22.10.08,16:59
Už keď sme pri takých mňam veciach, nemáte niekto recept na gaštanovú roládu?
Cesto je rozvaľkané gaštanové pyré a plnka veľmi mňamkový čokoládový krém.
Robievala ju jedna Lučenčanka (maminka kolegyne z intráku, Katka, kde síííííííí?).
Melnick
22.10.08,17:06
Mám úplne super recept. :) Dám ? nedám ? rodinné tajomstvo :o Ale jasne,že dáááám . Ale až po DPH - aj keď som tu už tak dlho, že som ho mohla kľudne už naťukať.:D:D:D
Maruška54
22.10.08,17:16
Maruška aj ja by som Ti bola veľmi vďačná za tento recept. Sestra/alebo dcéra/ ho určite zvládne. j:---:D Joj mňamhttp://guga.webgarden.cz/image/715391
Napíšem Jožka len skutočne až budúci týždeň, lebo ja to mám len heslovite a tu to chcem napísať podrobne tak potrebujem čistú hlavu. Sú skutočne veľmi dobré, pečiem ich už asi 15 rokov a vždy sa po nich len zapráši.
Maruška54
22.10.08,17:18
Už keď sme pri takých mňam veciach, nemáte niekto recept na gaštanovú roládu?
Cesto je rozvaľkané gaštanové pyré a plnka veľmi mňamkový čokoládový krém.
Robievala ju jedna Lučenčanka (maminka kolegyne z intráku, Katka, kde síííííííí?).
Rozálka tam by mohol ísť aj ten čo priložím k tým rožtekom. Vydržať!
Rozalka
22.10.08,17:21
Asi nie Maruška, lebo v tých rožtekoch je krém vláčny (parížsky), ale v tej roláde bol pevný, inak by tá roláda nedržala pokope a nedala by sa krájať. To bude asi len várová s maslom, alebo dačo také.
Ale už som ticho, pracuj na DPH, ja som už takmer hotová, práca cca na 2 hodiny a mám ešte dva dni. Mlčím.
Maruška54
22.10.08,17:22
Asi nie Maruška, lebo v tých rožtekoch je krém vláčny (parížsky), ale v tej roláde bol pevný, inak by tá roláda nedržala pokope a nedala by sa krájať. To bude asi len várová s maslom, alebo dačo také.
Ale už som ticho, pracuj na DPH, ja som už takmer hotová, práca cca na 2 hodiny a mám ešte dva dni. Mlčím.
Práveže ja tam dávam taký pevný.
Maruška54
22.10.08,17:24
A ja už nepracujem, dnes sa už bavkám, veď som vás volala na pohárik. Aj zajtra je deň.
Melnick
22.10.08,17:35
baby ,to neviete vydržať ? :D Ale tá moja roláda je dosť rumová, takže detičkám len kúsok.:):)
adi11
22.10.08,17:36
Daniellita26
23.10.08,04:54
zeny piste recept lebo mi slinky stekaju. Dnes by somto chcela vecer vyskusat. Prosim aj ako robite tu cokoladovu polevu. Presne pomery.
wagner
24.10.08,18:55
Už je po DPH a kde sú Parížske rošteky? AK nemáš DPH hotovú, nechaj tak, daňová kontrola dorobí. Radšej sem capni recept, lebo ako vidíš už nás tu je celý rad slintajúcich poraďákov:D:D
Maruška54
24.10.08,18:58
Teraz akurát som sa rozhodla že idem spať, zajtra som na stretnutí, v nedeľu neviem ako bude, už vydržte, bude všetko. Dobrú noc!
Zita5
24.10.08,19:24
Zaradím sa do zástupu čakajúcich , vidím , že bude nejaká dobrotka .
Tak Maruška ......už teda nech sa hlava prečistí a teším sa na recept .:)
ondrejvla
24.10.08,20:09
Aj keď mám riadny nával s cesťákmi, hlad ma sem privial... Vidím, že aj vy slintáte na sladké, tak priložím môj recept na tento koláčik, už som ho tu niekedy dávala, ale skúste :
Parížske rožteky (Mariškine)

Cesto : 5 bielkov šľahať nad parou s 35 dag jemného kryšt.cukru, do vyšľahaného pridať
25 dag jemno zomletých orechov. Vychladnuté dať do zdobiaceho vrecka s nadstavcom na zdobenie, ktorý má otvor cca 0,5 cm a tvarovať ním na plech, ktorý je vyložený mastným papierom rožteky cca 5 cm, nie tesne vedľa seba, pečením zväčšia svoj objem.
Po upečení ešte horúce prevrátiť aj s papierom opačne, namočiť si pierko do vody a len veľmi jemne potrieť papier tam, kde sú rožteky. Tieto sa uvoľnia, hneď ich odkladať do papierovej škatule.

( ja si pekávam tieto rožteky vopred tak asi 3 dni a až potom dávam krém)

Krém: 5 žĺtkov, 2 celé vajcia, 20 dag prášk.cukor šľahať nad parou, nechať vychladnúť s občasným premiešaním, aby sa nevytvorila kôrka, do vychladnutého zašľahávať po troche
2 celé maslá ( 0,5 kg), po rozmiešaní pridať vychladnutú hmotu uvarenú z :
3 PL kryšt.cukor, 5 PL vody, 3 PL – kopcovité kakaa uvariť nad parou, aby sa nelepilo na okraje, nechať vychladnúť a vychladnuté zašľahať do krému.

Krém nastriekať vlnovkovito n a rožteky vrecom, a dať stuhnúť pred máčaním v čokoláde na balkón alebo do chladničky.

Poleva :
20 dag várovej čokolády ( nie kusovej, ale tabličkovej), 1/3 Cery, 1 PL masla, polámať čokoládu a dať roztopiť nad parou za občasného miešania. Po roztopení kliešťami na koláče krémovou časťou máčať rožteky v čokoláde a ukladať na mriežku, aby sa neprilepili a čokoláda stiekla. Potom opäť dať stuhnúť a po stuhnutí môžte ukladať aj na seba, už nezmenia tvar, ani sa neprilepia ( ak to neurobíte úmyselne...)
Maruška54
25.10.08,04:59
Dala som sa obmäkčiť a pri rannom čajíku prikladám recept/tiež môže byť od Marišky lebo v rodnej dedine ma tak volajú/

Na 1 bielko ide 50 d orechov a 80 g mletého cukru. Cukor preosejem a orechy tiež cez sitko s takými väčšími očkami. Bielka chvíľku najprv zľahka šľahám metličkou, potom pridám cukor a varechou miešam 15 minút - toto je dôležité aby bola masa dobre vymiešaná, pridám orechy a ešte asi minútku miešam. Túto masu nechám asi 10 minút postáť, plechy vyložím papierom na pečenie - ja používam ALUFIX, hmotu dám do vrecúška s otvorom formičky asi 5 mm a stiekam malé rožteky asi 5 cm. Na začiatku striekania rožteka trošku pridržím sáčok aby sa urobila taká malá guľuočka a takisto na konci. Pečiem pri 150 stupňoch 13 minút. Upečené rožky vyberám vychladnuté, alebo treba skúšať či sa už odlepujú, pozor sú veľmi krehké. Ukladám ich do krabice a plním až na druhý, tretí deň. Z jedného bielka je asi 30 rožtekov.
Krém: Na 2 celé vajíčka 100 g cukru a 50 g várovej čokolády.
Vajíčko s cukrom šľahám metličkou v plechovej miske na sporáku, na kovovej platničke, postupne pridávam rozlámanú čokoládu. Krém musí byť hustý. Odstavím z ohňa a občas premiešam. Vyšľahám 250 g HERY do ktorej potom pridávam čokoládovú masu.
Krém striekam vlnkovite na rožteky, dávam ich stuhnúť buď na balkon alebo do chladničky.
Čokoláda na polievanie: 100 g várovej čokolády, 50 g Cery, pár kvapiek oleja a trošku kakaa. Rozpustím nad parou, nechám trošku vychladnúť a namáčam rožteky/teda ja nie, túto prácu nechávam pomocným silám ako je moja sestra lebo ja nemám rada tie prsty od čokolády/.

Dúfam že som na nič nezabudla, ak áno prijímam faktické poznámky.
wagner
25.10.08,07:30
Slintajúci ďakujú za recepty. Určite vyskúšam, lenže návšteva prišla dnes, tak to už nestihnem. Bude im stačiť aj jablková štrúdľa:D:D:D