owecka27
22.10.08,22:09
Ahojte dusicky :)

Nemá niekto recept na ,, Pipky" ( buď s čokoládovou polevou,alebo s tou ružovou :))

%Dakujem Vám
Meggi 1
22.10.08,21:24
Ahojte dusicky :)

Nemá niekto recept na ,, Pipky" ( buď s čokoládovou polevou,alebo s tou ružovou :))

%Dakujem Vám
Vysvetli pre neznalého človeka "Pipky" :D:D Čo je to? :confused:
Olice
23.10.08,07:38
Vysvetli pre neznalého človeka "Pipky" :D:D Čo je to? :confused:
Zadavateľka to určite vysvetlí bližšie, ale ja si myslím, že tie pipky, to sú také "koláčiky" v tvare kuriatka s plnkou podobnou ako v čiernom princovi a poliate ružovou cukrovou polevou, čokoládovou si nepamätám.
Niekedy to bolo dostať v cukrárňach, ale priznám sa už som to stráááášne dlho nevidela.
Ale možno sa aj mýlim:);).
owecka27
23.10.08,10:48
Su to také koláčiky...veľké tak cca 8 cm, do tvaru špica, vo vnútri je plnka podobná princovi, a tá plnka je na asi tak 0,5 cm piskote ( tvar má kruhový)

Normálne je to dostať v cukrárniach pod názvom ,,pipka"

Ja sa už dva roky pokúšam zohnať recept naň, ešte za období komunizmu, boli také pipky aj poliate žltou polevou ale aj čokoládovou :D

Ach, keby mala nejaká z Vás dámy ten recept, prosím napíšte ho sem, možno tým poradíte aj iným kuchárenia chtivým žienkam :)

Dakujem
hanelie
23.10.08,10:49
áno, to sú pipky,
ale veď sú stále v predaji / moje najobľúbenejšie zákusky:) tá pena je skrátka - ambrózia:D
veru aj ja xcem vedieť recept
Tweety
23.10.08,10:50
Su to také koláčiky...veľké tak cca 8 cm, do tvaru špica, vo vnútri je plnka podobná princovi, a tá plnka je na asi tak 0,5 cm piskote ( tvar má kruhový)

Normálne je to dostať v cukrárniach pod názvom ,,pipka"

Ja sa už dva roky pokúšam zohnať recept naň, ešte za období komunizmu, boli také pipky aj poliate žltou polevou ale aj čokoládovou :D

Ach, keby mala nejaká z Vás dámy ten recept, prosím napíšte ho sem, možno tým poradíte aj iným kuchárenia chtivým žienkam :)

Dakujem
mimotemyPriznám sa, keď som uvidela ten názov témy, tak som sa až zľakla, no teda, a teraz čo my s nimi?:confused:
hanelie
23.10.08,10:53
tak som sa až zľakla, no teda, a teraz čo my s nimi?:confused:
xaxa - papať:D
Tweety
23.10.08,10:54
xaxa - papať:D
Priznámn sa, že mi poriadne odľahlo.:)
Olice
23.10.08,11:10
áno, to sú pipky,
ale veď sú stále v predaji / moje najobľúbenejšie zákusky:) tá pena je skrátka - ambrózia:D
veru aj ja xcem vedieť recept
No ja som ich veru v cukrárňach v mojom okolí nevidela ani nepamätám. Asi chodím do tých nesprávnych:);)
durisovad
23.10.08,13:50
Owecka, skus sa spytat na recept v cukrarni a potom ho prezrad aj nam. Ani ja som este o takomto kolaciku nepocula.
tetrisss
23.10.08,18:29
Ja si ich veru pamatam, mali ich v cukrarni a boli poliate cukrovou polevou a podla mna to bol na piskote vareny sneh a poliate tou polevou, ale skutocne recept na ne som nikde nevidela.
Meggi 1
23.10.08,21:46
Aaaa! Už viem, ktoré koláčiky sú to. Pravdaže si ich pamätám. Len ten názov som nevedela. A ako ich mám rada! U nás ich dostať už len v jednotárskej predajni, v cukrárni som ich nevidela veľmi dávno.
Receptu budem tiež rada. Ja by som sa u nás darmo spýtala, na predajni by to nevedeli, im to tam dovážajú z výrobne.
hanelie
24.10.08,08:53
podla mna to bol na piskote vareny sneh a poliate tou polevou,
a v tej pene bude asi aj trochu citrónovej šťavy, si teraz predstavujem tú chuť:D
Fairy
24.10.08,09:18
Mám len foto :mee:
owecka27
24.10.08,10:58
Noo mne sa to pýtal môj priateľ, ktorý má sesternicu cukrárku a odmietla mu ho povedať, že nech si ich kúpim by to nebolo fér :( ach
tetrisss
25.10.08,11:17
Noo mne sa to pýtal môj priateľ, ktorý má sesternicu cukrárku a odmietla mu ho povedať, že nech si ich kúpim by to nebolo fér :( ach

No len nech pekne zatlaci na rodinu, to sa podda:o
velvet
26.10.08,12:47
U nás sa tomu "nadáva" ovocný špic...možno by sa dal recept niekde zohnať pod týmto názvom ;-)
dopravca
26.10.08,13:49
u nás to má ružovú farbu a voláme to "Ružové špice", ale dostať ich málokde
veronikasad
26.10.08,13:54
u nás to má ružovú farbu a voláme to "Ružové špice", ale dostať ich málokde
Ja ich poznám pod názvom snehové špice. Cez google som našla niekoľko receptov, ale tá plnka je nejaká iná, nie snehová.
Kazu
26.10.08,14:03
U nás tieto "pipky" bežne dostať kúpiť pred veľkonočnými sviatkami. Majú tvar sliepočky, alebo snáď kuriatka? Je to klasický sneh našľahaný s cukrom nad parou a poliaty polevou aká bola voľakedy na ružových indiánkach. Len táto je farbená na žlto. Tvar tých kuriatok sa nastrieka cukrárskym vreckom a keď sneh vychladne tak sa polievajú polevou.
veronikasad
26.10.08,14:30
Kazu, ale asi recept na ten sneh je cukrárskym tajomstvom. Na nejakom fore cukrárov som čítala, že keď sa tam nedajú suroviny v správnom pomere, "splasne" to. Ale nikto nechcel prezradiť recept...
Maruška54
26.10.08,15:08
Prešla som všetku moje kuchárske a múčnikové knihy a žiadne pipky ani kuriatka som nenašla, ale viem o čo sa jedná. To by bol čert v tom aby sme na to neprišli!
jozka56
26.10.08,15:15
Maruška hľadaj a nájdi, potom prilep. Ako deti sme ich často v cukrárňach kupovali, boli dobré, aj rýchlo sa dali zjesť.:---
Maruška54
26.10.08,15:20
A boli sme zalepení až po uši.
tetrisss
26.10.08,15:20
Hm, je to zaujimave, presla som vsetky odkazy, este aj nemecky :---a nic, to co je statne tajomstvo? Ani vy, sikovne kocky, co peciete tie nadherne torty, nam neprezradite?
Kazu
26.10.08,17:36
Raz sme ich so setrou robili, a použili sme taký sneh ako do šamroliek. Na 1 bielko dávam 2 lyžice kryštálového cukru /radšej krupicu ako hrubé kryštály/. Najprv 2/3 cukru uvatiť v troške vody na niť /vody len toľko aby bol cukor zaliaty/ a potom 1/3 cukru dať do bielkov a rozšľahať. Postaviť do vodného kúpeľa a tenkým pramienkom zašľahávať zvarený horúci cukor. Šľahať nad parou až je sneh poriadne hustý a teplý. Bude hotový, až ti začne vypadávať mixér z ruky :D
Ale môže sa dať len cukor do bielok a nad parou ušľahať, nič sa nestane ak sa cukor nevarí.
Maruška54
26.10.08,21:29
Zatiaľ som našla toto a niekde som sa dočítala že tá ružová alebo žltá poleva navrchu je fondán.
tetrisss
28.10.08,20:08
Taka nejaka podobna hmota i ked v inom tvare na adrese http://www.say7.info/cook/recipe/75-Zefir.html
viktorviktor
30.10.08,11:46
Taka nejaka podobna hmota i ked v inom tvare na adrese http://www.say7.info/cook/recipe/75-Zefir.html

zefir je ovocná pena, čo tak pusinky :D http://www.say7.info/cook/recipe/284-Beze.html
riga
04.11.08,09:28
Mám len foto :mee:


Uz veelmi dlho rozmyslam, ako sa volaju take zlte a ruzove spice so super plnkou. Hladam ich uz snad 20 rokov a bezvysledne. Sem-tam sa mi podarilo kupit nieco podobne, no iba vzhladom. Chut bola uplne ina... Az teraz, ked som zbadala nazov temy, mi svitlo... to su tie zakusky..pipky...a fakt, je tu rec o nich. Nevie niekto nahodou o cukrarni v Bratislave, kde ich predavaju, ale take ako kedysi... mnam...
hanelie
04.11.08,09:59
v tt takmer v každej cukrárni a určite v kafilerke:D /kaflač, /
riga
04.11.08,12:20
v tt takmer v každej cukrárni a určite v kafilerke:D /kaflač, /

Dik, Ja som zabudla napísať, že v Blave (už som to doplnila). Keď budem v TT, určite pohľadám. Dúfam, že domáci ma nasmerujú na tú správnu kafilerku :D
tetrisss
04.11.08,16:30
v tt takmer v každej cukrárni a určite v kafilerke:D /kaflač, /

Pytaj recept v TT:---, moznoze daju.
wagner
08.12.08,17:18
Tak dnes som vyzvedala recept od kamarátky - cukrárky. Povedala mi, že dole je piškóta, vykroja sa okrúhle kolieska. Krém je zo šľahaného snehu nad parou (ako na plnené šamróny), musí byť riadne hustý. Potom sa do toho pridá džem a citrónová šťava a rýchlo sa to nastrieka na piškótové kolieska. Hneď sa to dá do chladničky. lebo to rado splasne. Až keď sú poriadne stuhnuté, tak sa oblejú polevou alebo namáčajú v poleve - kto ako uzná za vhodné, ale lepšie je poliať a zas do chladu. Poleva buď čokoládová, alebo akú kto chce.Tak neviem či som Vám pomohla.
hanelie
09.12.08,10:51
Pytaj recept v TT:---, moznoze daju.
:eek:
sa tam bojíš si pol chlebíka vypýtať, že ti ihneď stvrdne / ešteže tam nepredávajú mlieko:D:D:D
tak nieto ešte recept:confused:
18pussa
17.12.09,16:53
Ahojte ja by som tiez chcela vediet recept na pipky su to take ruzove spice z penovu príchutov ja viem som cukrarka a tiez h zhanam ale pocula som zena to treba mat nejaky stroj na ten tvar tak neviem .....:confused:
wagner
10.12.10,13:39
Na tejto stránke máte podrobný návod www.tortyodmamy.sk/pipky-0 (http://www.tortyodmamy.sk/pipky-0)
Prajem príjemné pečenie
tetrisss
10.12.10,18:19
Wagner, ty si jednotka, my sme nic nenasli.:---