andy5581
27.10.08,13:32
Dobrý deň!
Vie niekto poradiť dobrý recept na divinu?
trisestri
27.10.08,13:30
velvet
27.10.08,17:23
Najčastejšie robím prekladané :
Divina akákoľvek na plátky, posypať divinovým korením
cibuľa, mrkva, petržlen, zemiaky, slanina na plátky
všetko ukladať do hlbokého pekáča jedno na druhé, až po vrch, alebo dovtedy, kým máme čo ukladať ;-)...posledná vrstva najlepšie zemiaky - pospať divinovým korením, pokvapkať olejom keďže mäso je suché
pekáč uzatvoriť a dať piecť...keď to už všade poriadne rozvoniava, priliať do pekáčika 2-5 dcl červeného vína...záleží od veľkosti nádoby a chuti
nechať zatvorené dopiecť
príloha - čerstvý voňavý chlebík, a pohárik červeného vína
Monikov
27.10.08,17:39
1. Jelenie karé narezať na plátky, trošku vyklepať. Osoliť, okoreniť, natrieť horčicou.
2. Nakrájať na tenko väčšiu cibuľu - popražiť na oleji. Pridať čierne korenie, majoránku, cesnak, červenú papriku a vložiť mäsové plátky. Podusiť. V prípade potreby podliať vývarom. Príloha zemiaky, brusnicovo-hruškový kompót, alebo čokoľvek, čo Vám k tomu chutí.
Monikov
27.10.08,17:48
Najčastejšie robím prekladané :
Divina akákoľvek na plátky, posypať divinovým korením
cibuľa, mrkva, petržlen, zemiaky, slanina na plátky
všetko ukladať do hlbokého pekáča jedno na druhé, až po vrch, alebo dovtedy, kým máme čo ukladať ;-)...posledná vrstva najlepšie zemiaky - pospať divinovým korením, pokvapkať olejom keďže mäso je suché
pekáč uzatvoriť a dať piecť...keď to už všade poriadne rozvoniava, priliať do pekáčika 2-5 dcl červeného vína...záleží od veľkosti nádoby a chuti
nechať zatvorené dopiecť
príloha - čerstvý voňavý chlebík, a pohárik červeného vína

Toto robím tiež, väčšinou z mäsa diviaka. Niekedy podlievam pivom. Ja by som len dodala, že víno musí byť kvalitné, pretože sa to odrazí na chuti mäsa (aspoň ja mám takú skúsenosť). ;)
Beella
27.10.08,18:57
Najčastejšie ju nakladám aspoň na dva dni:

- mäsko vyklepem a nasolim. Pokrajam cibule (polovicu z vahy mäsa), polozim na mäso a zalejem dobrym cervenym vinom.

Vino aj cibula sa musia vyhodit, mäso udusim v kuchte na troske vody.
tetrisss
27.10.08,19:00
Sem- tam mi niekto podaruje jeleninu a ked je to pekne maso, nakrajam na kocky, posypem korenim 4 farieb a polejem mierne olejom, necham v chlade aspon 2 hod. stat. Dam olej, najlepsia je nejaka tazka panvica, lebo je super horuca, rozpalim olej a maso svacnem nan, stojim a obraciam, az sa vsetky kocky zatiahnu, dierovanou varechou vyberiem a na zvysok tuku dam kusok masla a vela na drobno nakrajanej cibule, ktoru oprazim do makka, dam naspat maso, posolim, pridam osupanu, pokrajanu paradajku, nie velmi vela, aby stava nebola sladka, a dusim, podlievam vodou, ale velmi opatrne, treba sa tomu venovat a nie pozerat do Porady:). Dusim priblizne hodinu, podla chuti dosolit, dovegetit a rozriedit. K tomu super krokety: mucne zemieky osupane uvarime v slanej vode, vodu zlejeme, zemiaky dokladne roztlacime, ti doslednejsi mozu aj pretlacit, nechame trochu vychladnut a pridame na 1kg zemiakov 2 cele vajcia a 5-6 lyzic hrubej muky, vypracujeme /kratko, nebabreme sa v tom/ makke ale nelepive cesto, podla chuti posolime, mozeme pridat zelenu petrzlenku a nechame celkom vychladnut. Do kompotovej misky si dam struhanku a dvoma lyzicami tvarujem kusky velkosti velkeho orecha /takeho pre Popolusku/ , plesnem do struhanky a rukou vytvarujem gulky, ktore davam do horuceho oleja tak, aby plavali a pomaly /aby sa prepiekli/ vyprazam do cervena, cierna farba im nesvedci, aj ked ide do mody. Po vyprazeni dam na kuchynske utierky odkvapkat, no a pri tom vydatne somrem, na co som sa to dala, ale blazene tvare mojich troch chlapov za to stoja. Dobru chut.:---
osky
19.02.09,17:03
pridavam recept,ktory som varila dnes:

Srncie medailonky

pekne srncie mäso/bez koze alebo mastneho/
sol
cierne mlete korenie
cca 1,5 dcl slahackovej smotany-normalnej,nie tej na varenie!!!
cca za lyzicu bravcovej masti
trochu oleja
rozmarin
kvalitne cervene vino-cca 0,5 litra
vyvar/moze byt aj voda/
1 alebo 2 kavove lyzicky brusnicoveho lekvaru/moze byt aj polovicne mnozstvo sipkoveho,alebo zavarane cucoriedky 2KL;:eek::mee:ja som nemala nic zo spominaneho a tak som dala 1 KL jahodoveho a bol dobry:);)/


Mäso narezeme na platky-rezniky.posolime z oboch stran a nechame asi pol hod.nasiaknut.
na panvici rozpalime trosku oleja a mast.Rezne vkladame do panvice,pokorenime a prudko opekame z oboch stran,az kym sa uz nepripaluje/nenechat jasneze zhoriet!!!!/.
potom stiahneme z ohna,ten znizime tak na polovicu .mäso podlejeme trochou vina a vyvaru alebo vody,dame naspät na sporak a poloprikryte dusime.priebezne obraciame ,aby dobre nazilo.
Medzitym si v pohari rozmiesame lekvar,prip.cucoriedky so slahackovou smotanou.
pocas dusenia stale dolievame vino a vyvar,ked toto robime uz treti krat tak mäso posypeme rozmarinom a opät prikryte dusime,podlievame,obraciame.....kym je mäsko mäkke.potom odokryjeme,nechame vyparit stavu a este raz poopekame.ked je take chrumkavejsie,znova-to uz posledny raz podlejeme vinom a vodou.
nechame zovriet.potom mäso vyberieme na tanier.
do stavy pridame smotanu s lekvarom a dobre rozmiesame na takmer hladku omacku.Nechame prejs varom,aby to trosku zhustlo,ma to mat taku konzistenciu redsieho pudingu.
do omacky povkladame mäso,vsetko prehrejeme a na vypnutom sporaku este chvilku nechame nazit pod pokrievkou/mäso ponamacame z oboch stran do omacky.

podavame so zemlovymi knedlami,pripadne s hranolkami.
dobru chut;):---
buchač
19.02.09,17:18
Sem- tam mi niekto podaruje jeleninu ....... Dobru chut.:---

osky
Re: Divina
pridavam recept,ktory som varila dnes:


CSABA - nedráždi :D moje pramene už vyschli :mee:


Juraj
pasuliatko
19.02.09,22:14
maminka robí divinu na červenom víne to je super, normálne to urobí ako gulášik a k tomu knedla mňam :)
Libor4
20.02.09,14:23
Mozem prispiet do ponuky? Skuste nieco z tychto receptov:
Dufam, ze bude stacit. Chystam aj dalsie, ale najskor ich musim spracovat. Ak bude zaujem, ozvite sa!
dusansl
09.03.09,22:14
Hoci moje príspevky smerujú hlavne k tématke zdravia, ako poľovník mnoho rokov varím. Na vyskúšanie ponúkam tento jednoduchý a na prípravu rýchly recept. Ak by sa stalo, že niet divinová pečienka, rovnako dobrá a chutná je ak pečienka bravčová.

Zbojmícka pečienka
( minútka )
SUROVINY
Diviačia alebo bravčová pečienka v množstve aspoň 1kg ,
Prerastená údená slaninka cca 5-10dkg, 2-3 stredne veľké cibule.2-3 polievkové lyžice domácej bravčovej masti, omáčka HEINZ zo zeleným korením , (tatárska omáčka )
KORENINY
Vegeta, pepřové korenie, soľ,
PRACOVNÝ POSTUP
Na panvicu dáme roztopiť bravčovú masť, na ktorú dáme jemne opražiť údenú slaninku nakrájanú na drobné kocky . Keď je slaninka napoli opražená pridáme na kolieska pokrájanú cibuľu. Túto pražíme 2-3 minúty. Po slabom opražení cibule na panvicu poukladáme pečienku nakrájanú na 1/2 cm hrubé plátky. Pečeň restujeme za pravidelného otáčania tak aby sa rovnomerne urestovala z oboch strán . Doba restovania je cca 7 min. Po úplnom urestovaní podávame s chlebom, hriankou a omáčkou zo zeleným korením, spolu s upečenou cibuľou a slaninkou.
SOLÍME AŽ HOTOVÉ JEDLO !