Tinika
31.10.08,14:33
Dobrý deň, oddnes mám uplne vylúčiť laktozu a teraz neviem čo by som varila. Zeleninu a ovocie zrejme môže ale to nemôžem byť len o zelenine a ovoci. Prosím Vás, kto máte podobný problém a už nejaké skúsenosti, dajte tip, čo také fajne si uvariť. Ďakujem za všetky recepty
velvet
31.10.08,18:02
Máš vylúčiť len laktózu, tak nestresuj. Nevar jedlá kde sa nachádza mlieko. :---
viem že prvý deň po takomto ortieli je hrozný...prežila som to prednedávnom...ja nemôžem okrem mlieka ani vajcia, zemiaky a paradajky :eek:
A je to v pohode :D
nela88
01.11.08,09:41
Pozri si stránku http://kucharka.madness.sk/potravina/zemiak.php , a na pravej strane dolu sú recepty na nemliečnu diétu.
Tinika
01.11.08,17:40
Dakujem Vam
viktorviktor
01.11.08,19:28
je to v pohode bez mlieka, niekto ho nepije od narodenia, treba jesť makové slíže a ríteše, v maku je niekoľko násobne viac Ca, sú aj oveľa horšie zákazy, napr. nesmieš jesť potraviny s chlorofilom, nakoniec slnko vychádza každý deň a len niekedy je zatiahnuté
Tinika
02.11.08,08:29
je to v pohode bez mlieka, niekto ho nepije od narodenia, treba jesť makové slíže a ríteše, v maku je niekoľko násobne viac Ca, sú aj oveľa horšie zákazy, napr. nesmieš jesť potraviny s chlorofilom, nakoniec slnko vychádza každý deň a len niekedy je zatiahnuté

To aj také existuje? Také som ešte nepočula. A ty to máš???
Hlinkovx
02.11.08,09:10
ja mám alergiu na potraviny v takom rozsahu, že je vždy lepšie napísať čo môžem, ako to, čo nemôžem
v podstate nemôžem skoro žiadnu zeleninu (výnimka je reďkovka biela, kapusta kyslá, rajčiny cherry a ešte občas napr. vývar, ale vyvarenú zeleninu už nemôžem) a ovocie(tam môžem červený melón, ananas, jahody - toto všetko čerstvé a napr. marhule - iba zavárané- ostatné ovocie ani neviem už, ako vyzerá)... o mlieku už nechyrujem asi 20 rokov a syr môžem len ráno...večer ma zahlieňuje
akékoľvek korenie alebo napr. mletá paprika, majoránka je pre mňa tabu..
takže také hrozné to nie je :D... ty máš presne stanovené čo nemôžeš, ale ja sa vysypem resp môžem zadusiť aj z toho, čo napr. včera som ešte mohla zjesť ..
takže netreba to brať ako katastrofu .. jednoducho budeš jesť všetko ostatné, ktoré môžeš..
Tinika
02.11.08,11:41
ja mám alergiu na potraviny v takom rozsahu, že je vždy lepšie napísať čo môžem, ako to, čo nemôžem
v podstate nemôžem skoro žiadnu zeleninu (výnimka je reďkovka biela, kapusta kyslá, rajčiny cherry a ešte občas napr. vývar, ale vyvarenú zeleninu už nemôžem) a ovocie(tam môžem červený melón, ananas, jahody - toto všetko čerstvé a napr. marhule - iba zavárané- ostatné ovocie ani neviem už, ako vyzerá)... o mlieku už nechyrujem asi 20 rokov a syr môžem len ráno...večer ma zahlieňuje
akékoľvek korenie alebo napr. mletá paprika, majoránka je pre mňa tabu..
takže také hrozné to nie je :D... ty máš presne stanovené čo nemôžeš, ale ja sa vysypem resp môžem zadusiť aj z toho, čo napr. včera som ešte mohla zjesť ..
takže netreba to brať ako katastrofu .. jednoducho budeš jesť všetko ostatné, ktoré môžeš..


HMM, tak to ti fakt nezávidím, máš to ťažké