everel
31.10.08,23:00
Čo ste dali, alebo chcete dať svojej manželke či deťom pod vianočný stromček? Aký najkrajší darček ste doteraz dali pod vianočný stromček? Aký najkrajší ste dostali? Možno inšpirujete aj ostatných.
PS: Neviem, či som tému dobre zaradil.
petovsan
31.10.08,22:48
Everel, čítaš moje myšlienky ... presne nad touto témou som premýšľala včera, že by bolo super, pozbierať zopár inšpirácií pre tých, čo im tento rok akosi došla fantázia ... :confused:
endrju
01.11.08,03:29
vianoc* dar*
Z priblizne 100 najdenych tem "od veci" bude asi 7 - 10 tem "k veci".
No a tento rok sa jeden "obligatny" darcek ponuka sam. ;)
everel
01.11.08,08:40
vianoc* dar* (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=vianoc%2A+dar%2A)
Z priblizne 100 najdenych tem "od veci" bude asi 7 - 10 tem "k veci".
No a tento rok sa jeden "obligatny" darcek ponuka sam. ;)

Prešiel som si tie témy, ale žiadna sa tomuto problému nevenuje. Sú podobné.Vždy sa tam prejednáva jeden konkrétny darček. Ja som to myslel, že by sme si mohli trochu pomôcť. Dobrých rád nie je nikdy dosť.:mee:
iriska
01.11.08,08:51
dobrá kniha, encyklopédia, usb kľúč, mobil, turistické topánky, parfém, lyžiarska bunda, repráky k PC, príručná skrinka do kuchyne, držiak na pap. utierky, koberčeky do auta, značkový nôž, pobyt v kúpeľoch, hojdacie kreslo, lepiaca pištoľ na aranžovanie, ortopedický vankúš, kancelárska stolička k PC, multifunkčné zariadenie, slovník (cudzích slov, anglický, španielsky, výkladový, pravopisný...), taška na notebook, spoločenská hra, obrus, škrečok, DVD, CD, MP3 (MP4) prehrávač, plech (forma) na pečenie, deka k telke, masážny prístroj na nohy (chrbát, hlavu...), mikrovlnka, puzdro na mobil...
Dáša_
01.11.08,09:14
Večeriame vždy so sestrynou rodinou a nakoško ma puberťákov, tak sme darčeky trochu zjednodušili. Oblečenie je problém sa strafiť do vkusu, preto som to riešila darčekovými poukážkami do konkretnych obcodov, kde si veľmi radi hned po vianociach vybera a ak je štastie, tak aj vo vypredaji a lacnejšie.
Dalej sa osvedčilo predplatne na fotograficky časopis. Stará mama dostala zahradkára (predplatné)

Celkom ma zaujal digitálny fotorámik, ale este neviem, kto by hp dostal:)))

Problem su vždy svokrovci - čokolvek som vymyslela, nepoužívajú. Po dvoch rokoch som našla zabalenu žehličku, hoci tvrdili, že stará sa pokazila. Radšej ju opravovali donekonečna, ako by vybalili darček. Tak som to stopla a dostali same prakticke veci: veľký prach na pranie, trstinovy cukor, kvalitny olej, čaje, svokor zasobu cigariet (ja viem, nie je to zdrave, ale v jeho veku..) Fľašku nemôžem, lebo je abstinujúci alkoholik.

S manzelom sa vždy aspon ramcovo dohodneme, čo to bue, aj ked sa snažíme pridať aspon nejaku maličkosť ako prekvapenie.
Beella
01.11.08,15:22
Manželovi som kúpila lístok na koncert, ktorý sa koná budúci rok v júni vo Viedni. Bol dosť drahý, preto mal pocit, že nemôže rodinu obrať....;) Ja som si zobrala dva preklady navyše a lístok je už doma :D Veľmi sa teším na jeho radosť pod stromčekom.
robin1
01.11.08,16:44
Otcovi /56/ som objednala predplatné časopisu .týždeň. /šéfredaktorom je Štefan Hríb/
Jana2004
01.11.08,17:29
Rodičia dostliali čajové hrnčeky s hromadnou fotkou vnúčat (robia to u nás vo foto) a boli nadšení, pár rokov dozadu sme im urobili album zo všetkých možných rodinných stretnutí od ich mladosti. Synovci sestre dali rám na fotografie cca 80x 60 cm a z ich fotiek - prierez detstva až do puberty (teda do teraz:) urobili veľmi milú koláž. Boli to darčeky, pri ktorých sa rodičia ani sestra neubránili slzám.
Manžel privítal náradie do dielne, vŕtačku, USB HUB, vetrák pod NTB, podložku pod myš s rodinnou fotkou. Mňa potešila v minulosti hlavne dobrá kniha, parfém či bižutéria od Swarowského.
Rozalka
01.11.08,17:44
Rodičia dostliali čajové hrnčeky s hromadnou fotkou vnúčat (robia to u nás vo foto) a boli nadšení, pár rokov dozadu sme im urobili album zo všetkých možných rodinných stretnutí od ich mladosti. Synovci sestre dali rám na fotografie cca 80x 60 cm a z ich fotiek - prierez detstva až do puberty (teda do teraz:) urobili veľmi milú koláž. Boli to darčeky, pri ktorých sa rodičia ani sestra neubránili slzám.
Manžel privítal náradie do dielne, vŕtačku, USB HUB, vetrák pod NTB, podložku pod myš s rodinnou fotkou. Mňa potešila v minulosti hlavne dobrá kniha, parfém či bižutéria od Swarowského.
Možno ti pripadala ako bižutéria, no ver, určite nebola lacná.
Marína
01.11.08,18:01
vianoc* dar* (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=vianoc%2A+dar%2A)
Z priblizne 100 najdenych tem "od veci" bude asi 7 - 10 tem "k veci".
No a tento rok sa jeden "obligatny" darcek ponuka sam. ;)
Že by europeňaženka?;)
Rozalka
01.11.08,18:03
Keď bude plná, prečo nie?? ;)
endrju
01.11.08,19:42
Že by europeňaženka?;)


Keď bude plná, prečo nie?? ;)

Velmi spravna dedukcia. Najma, ak zoberieme do uvahy, ze o mesiac sa zacne predaj tzv. eurobalickov obsahujucich "ligotave" nepouzite euromince v slovenskom vyhotoveni. Urcite casom take mince budu mat aj zberatelsku hodnotu. Mince neopotrebovane obehom budu mat asi celkom zaujimavu zberatelsku hodnotu. ;)
Takze najma pre zberatelov moze ist o velmi zaujimavu prilezitost byt obdarovany niecim jedinecnym a zaroven aj prakticky vyuzitelnym.
Rozalka
01.11.08,20:02
Ja som už obom mamám kúpila takéto http://www.rene.sk/product_info.php/products_id/1000
Snáď to je vidieť, že mince majú samostatné priehradky a je v nich aj nálepka, ktorá minca tam patrí - aspoň nebude v peňaženke chaos.

Obrázok nevidno, je možné pozrieť tu: http://www.rene.sk/product_info.php/products_id/1000 - klik na zväčšenie
everel
01.11.08,20:28
Tá europenaženka je dobrý nápad. Ja ale nenávidím hrubé penaženky a tak ja na to euro stále nadávam. Prečo nedali aj jedno euro papierové. Budeme ako v 18 storočí nosiť mešce. Fuj.
U mňa je aj napriek tomu europenaženka zatial TOP.
duves
01.11.08,20:32
Na Mikuláša treba rozdať kladivá.:D
misomiso
01.11.08,20:36
Že by europeňaženka?;)

Skor eurokalkulacka. Ta by mala dorazit zadarmo do schranky - len ju musim ustrazit aby ju nezbadala manzelka - potom by sa uz tak netesila...
vasana
01.11.08,20:51
Samolepiaca fólia na notebook, dcéru potešila nálepka na tlačiareň s motívom jej obľúbených psov ...
Jana2004
01.11.08,21:45
Samolepiaca fólia na notebook, dcéru potešila nálepka na tlačiareň s motívom jej obľúbených psov ...

Dobrý nápad :)
Fuzo
02.11.08,11:38
Moja manželka mi prvý rok ako sme sa spoznali kúpila pod stromček bundu tzv. bomber po ktorom som veľmi túžil a vtedy sa veľmi nosil, no ale ona ho obliekla na plyšáka - veľkú opicu a posadila ho na posteľ, ja som sa pozrel pod stromček a nič som tam neuvidel tak som ostal taký obarený, že nič nedostanem, sadol som si a rozmýšľal a potom som sa pozrel na postel kde sa na mňa usmievala plyšová opica v bomberi, veľmi som sa smial a tešil zároveň. Bolo to fakt originálne.
abel
02.11.08,14:02
Mne sa páči darček, ktorý dostáva moja sestra každý rok. Jej dcéra ju obšťastnila tromi vnúčatami a každý rok jej dá spraviť originálny nástenný kalendár z fotografií detí. Má ho na očiach celý rok, je jedinečný, praktický, milý, na Vianoce aktuálny, no a samozrejme originálny. Pritom aj finančne nenáročný a šikovný fotograf amatér to možno dokáže zostrojiť aj sám.

Dokonca som teraz našla na jednej stránke do 10. 11. ešte 50 % zľavy.
Rozalka
02.11.08,19:17
Na Mikuláša treba rozdať kladivá.:D
Vtedy už možno bude neskoro - aby neboli fronty v bankách aj s inými prasiatkami.
Kazu
02.11.08,19:24
Tie kladivá nie na prasiatka, ale na to, aby sme si vianočný darček z hlavy vytĺkli :D:D:D ...... si myslím :---
220870
02.11.08,20:18
Cinycké konštatovanie.Ja som jej už toľko toho nanosil ,že asi najväčšie prekvapenie by bolo NIČ!!!
petmar
02.11.08,21:15
Čokoľvek kúpim, prekuknú ma a vymámia to hneď, tie moje baby. Čo s nimi - asi pôjdem už až 24. dec. doobeda pre nejaké drobnosti.
Za socíku sa predsa kupovali dary hodne vopred, pamätám si , že už na jarmoku v septembri sa kupovalo pod stromček, lebo potom nebolo čo...
George Michael
02.11.08,21:42
Pre rodičov europeňaženka a balíček euromincí a taktiež kalendár zo zaujímavými rodinnými fotografiami z tohto roku. Kalendár pre rodičov mám urobený, ešte jeden pre priateľov a časť darčekov bude z krku.
iriska
03.11.08,10:13
No, ako to tak sledujem, tieto vianoce budú veeeľmi biedne inšpiratívne. Všetci dostanú euroniečo. Aspoň to bude ako kedysi, všetci dostali rovnaký sveter a bolo.
michelle84
03.11.08,10:59
Ťažko sa radí. Vždy kupujem praktické veci, lebo prkotiniek máme už dosť. Tento rok chcela sestra silou mocou parfém. Vlastne ho už chce pár rokov, raz mala vzorku a odvtedy len sníva, lebo nie je najlacnejší. A minule sme ho zazreli, bol aj v akcii, tak si ho zažiadala, že nič iné nechce. Tak má darček, poteší ju a je praktický. Nemusím vymýšľať, aj keď pre ňu viem kupovať darčeky, vždy ma niečo napadne. A europeňaženku nebudem kupovať, šak máme peňažky a tie si zvyknú na novú menu :)
Maruška54
03.11.08,12:47
Synovi navigáciu do auta, priateľovi pulover, košeľu a kravatu, mame tiež nejaký pulover, najmenším členom rodiny kniku z vydavateľstva Modrý slon, sestre a neteri diár.
osky
03.11.08,20:14
:rolleyes::---momentalne prerabame a zariadujeme dom ,takze vsetko co si kupime je uz aj pod vianocny stromcek,kedze to nie su 5-korunove polozky:
:)pred 2 tyzdnami sme kompletne zariadili spalnu,teraz sme dokoncili jedalen a sedacka s nabytkom do obyvacky su uz objednane ale pridu cca o 2 mesiace-takze obyvku dostaneme prave k vianociam....:D
ja mam vsak pre muza uz v zalohe super vykonnu vrtacku so vseljakymi moznymi nadstavcami-da sa vyuzit na vsetko mozne v dome,nie len na vrtanie...potesi sa.A este sa chystam kupit mu daku dobru bundu na zimu.:cool:

:---Mame zvyknem kupovat
kvalitnu kozmetiku -najmä dobry nocny,ocny a denny krem;k tomu dobry kremovy sprchovy gel a relaxacny kupelovy olej.
Ak vidim nieco pekne na oblecenie co by sa jej pacilo, alebo nieco originalne a prakticke do kuchyne,casto siaham aj po takomto darceku.
tento rok som kupila napr. aj 2 navliecky na vankuse/ take male ,ozdobne-krasne vysivane na satene-da si to na sedacku/ a k tomu este pribalim maskrtky a nejake kvalitne vinko,prip.velku flasu panenskeho olivoveho oleja-toho nema nikdy dost...

:rolleyes:Otec je privrzenec cajov,takze dostane do zasoby okrem dobrej flase aj tie.
tiez daku kozmetiku a knihu o rybarceni;privesok na kluce-je to taka malinka lampicka ,aby sa trafil do zamky...a pravdepodobne aj predplatne casopisu ZAHRADKAR.ale rodicia dostanu aj listky na daky dobry koncert-napr.lucnica alebo na vystupenie radosincov...
;):rolleyes:Starym rodicom len daco prakticke ako papuce alebo spodne pradlo/kedze sa prave prestahovali k rodicom nic ine nepotrebuju/ ,kvalitnu kavicku a sladkosti.
dedicko rad vselico pise a riesi-krizovky su jeho slabost,takze niet nad cim rozmyslat.
Babicka dostane aj vonavku lebo na stare kolena/80 rokov/sa zacala dako paradit...

ja pravidelne dostavam cudzojazycne slovniky kedze som na to maniak,ale aj kucharske knihy,romany.....
vela dobrej kozmetiky,rozne sperkovnice,bizuteriu-najmä nausnice a CD s klasickou hudbou alebo opery.
:rolleyes:raz som dostala aj osobnu vahu:eek:-:o;):):---,nasi sa asi zhodli ze by som mala schudnut
Fairy
04.11.08,08:05
Mame sme kúpili parný mop. Dlho o ňom snívala, ale sama si ho nekúpi. Vraj je moc drahý. Tak som zvedavá na jej šok, keď to otvorí. Ešte voňavka a kozmetika, prípadne nejaká fajnovejšia blúzka, keď pôjde v novom roku na ples.
Pre brata mám zatiaľ len riflovú košeľu. Pridám ešte knihu a ...?? Netuším. Najhoršie je, že má na vianoce aj meniny a to musí dostať tiež niečo. Vždy sa sťažuje, že ho odbijeme naraz s vianocami.
Pre priateľa mám zatiaľ košeľu a výber CD vážnej hudby.
Dosť ťažko sa mi vždy vymýšľa. Najlepšie je chodiť po obchodoch (aj keď to ma moc nebaví) a počkať, kým niečo neuvidím. Ešte dobre, že kupujem len trom.
Žabinka
04.11.08,08:51
:D Ja som predčasne dostala rozšírenie účtovného programu o sklad a sieť. :D:D
99lucka55
04.11.08,09:01
Ja som ako darček dala vlastnoručne vyšívané podušky a detským motívom. Vyzerajú ako z obchodu a hlavne je to z lásky, lebo vyšívam veľmi rada a v detských motívoch sa nájde každý:-) Ako napríklad rozprávkový krtko, macko poo a lebo tweety ...
Liptáčik
04.11.08,09:47
Neviem, či sa to sem hodí, asi nie. Ale nedá mi to. Ja by som si priala - a nielen sebe - fungujúce vzťahy v rodine, prácu, a takú "samozrejmosť" akou je zdravie. To všetko sú záležitosti, ktoré sa kúpiť nedajú.
michelle84
04.11.08,09:52
Neviem, či sa to sem hodí, asi nie. Ale nedá mi to. Ja by som si priala - a nielen sebe - fungujúce vzťahy v rodine, prácu, a takú "samozrejmosť" akou je zdravie. To všetko sú záležitosti, ktoré sa kúpiť nedajú.

Ku zdraviu môžeš dopomôcť vitamínmi a ku vzťahom s rodinou nejaký pekný výlet, alebo pobyt na horách počas vianočných sviatkov.
osky
04.11.08,11:00
Neviem, či sa to sem hodí, asi nie. Ale nedá mi to. Ja by som si priala - a nielen sebe - fungujúce vzťahy v rodine, prácu, a takú "samozrejmosť" akou je zdravie. To všetko sú záležitosti, ktoré sa kúpiť nedajú.

ja myslim ze tento "darcek" by sa mal darovat kazducky den a vianoce by to mali len posilnit.
lebo co z toho ked sa ludia cez sviatky na seba usmievaju a po novom roku by sa niektori aj pozabijali.
A zdravie?to sme vacsinou schopni ustrazit si samy...ale ked niekto fajci,pije,ponocuje a pri kazdom pichnuti siaha hned po tabletkach.ved uz aj dnesne deti maju problem s obezitou a pod.
cim to je ze my sme take problemy nemali.zdraviu predchadza hlavne prevencia a zdravy zivotny styl...

ale jedno prislovie hovori:

clovek nemoze byt zdravy,ak nie je stastny.
A nemoze byt stastny,ak nie je zdravy.

takze Stastne a vesele...!;)
Ežor
13.11.08,13:00
Ako dieťa som strašne chcela pod vianočný stromček elektronický klavír. Vtedy za komunizmu stál 690,- korún, čo bolo na tú dobu dosť peňazí. Pred vianocami som ako každý rok snorila rodičom po skriňiach, či sú tam dajaké darčeky /nikdy som nevydržala čakať až do vianoc/ V maminej skrini som našla presne taký klavír, aký som chcela. Kamarátkam som okamžite zvestovala, že na vianoce dostanem klavír. Keď sme po štedrovečernej večeri rozbaľovali darčeky, klavír pod stromčekom nebol. Ale mladšia sestra mala ešte nerozbalený jeden veľký darček. Hneď som vedela, že klavír dostala ona a nie ja. Na otázku rodičov, či sme spokojní s darčekmi som so slazami v očiach povedala že áno. Medzi tým sestra rozbalila darček, ale klavír tam nebol. V tom mama povedala, že za stromčekom ostal ešte jeden darček. Samozrejme bol pre mňa. Bol to ten môj vytúžený klavír. Mama veľmi dobre vedela, že pred vianocami hľadám darčeky, a takto ma asi chcela vytrestať. Toto bol môj najkrajší darček, ktorý som dostala na vianoce.
ZuzuT
13.11.08,13:12
Ja som mamine pripravila darcekovy poukaz na pedikurske osetrenie, ktore este nikdy neabsolvovala a velmi by ho potrebovala. Daju sa vybrat aj ine ozdravne kury, ponuka je siroka... ;)
Fero11
13.11.08,14:22
Vianoce niesu o darcekoch, ale o niecom inom ...
betyna8
13.11.08,14:41
Mne sa páči darček, ktorý dostáva moja sestra každý rok. Jej dcéra ju obšťastnila tromi vnúčatami a každý rok jej dá spraviť originálny nástenný kalendár z fotografií detí. Má ho na očiach celý rok, je jedinečný, praktický, milý, na Vianoce aktuálny, no a samozrejme originálny. Pritom aj finančne nenáročný a šikovný fotograf amatér to možno dokáže zostrojiť aj sám.

Dokonca som teraz našla na jednej stránke do 10. 11. ešte 50 % zľavy.
Snad to nieje proti pravidlam,ze uvadzam stranku ale na http://www.vlastni-kalendar.cz/sk/ si mozete urobit kalendarik sami a dat len vytlacit
misomiso
13.11.08,14:58
Vianoce niesu o darcekoch, ale o niecom inom ...

Ano, nie nadarmo sa hovori, ze tie najlepsie veci su aj tak zadarmo...:)
tina1
13.11.08,15:01
Ano, nie nadarmo sa hovori, ze tie najlepsie veci su aj tak zadarmo...:)

alebo v malej krabicke :D:D:D
jaja99
13.11.08,15:27
Ja som dala svokre minulý rok balíček zdravej výživy - rôzne semiačka, čajíky, olivivý olej, korenia ....
Ak má niekto koníček, tak sa snažím kúpiť niečo do výbavy: napr. mama hrá rada scrabble - dostala slovník slov. jazyka, svokor sa rád rýpe v záhrade - dostal okrem iného rukavice s gumenými prstami, dcéra rada maľuje - dostala akrylové farby+výbavu - krabičky z dreva, servíty, lepidlo na servítky ...
Deťom sme minulý rok kúpili aj návliečky na periny.
Tento rok letia medzi dievčatami dlhonohé bábiky - neviem ako sa volajú ......
A dcéru určite potešia lístky na High school musical 3, len neviem, či do vianoc nezabudne.
petovsan
13.11.08,16:57
Vianoce niesu o darcekoch, ale o niecom inom ...
Nedá mi nezareagovať ... viem, že Vianoce nie sú "len o darčekoch", ale sú aj o nich !!! ... či myslíš, že vieš vysvetliť deťom, že sa majú tešiť hlavne z toho, že sú zdravé, z lásky, z pocitu spolupatričnosti, pokoja a spokojnosti vo svojej rodine ... a že darčeky sú úplne nepodstatné? ... neviem predstaviť, že by som neobdarovala svojich najbližších ... trápilo by ma ich presvedčenie, že som na nich nemyslela a nedala si žiadnu námahu pri výbere aj keď malej pozornosti pri najkrajších sviatkoch v roku :mee:
P.S. ďakujem všetkým za inšpiračné príspevky
Fero11
13.11.08,17:02
No neviem ako vysvetlis detom aby sa tesili zo spolupatricnosti, staci ak povies ze sa narodil jezisek :) Uz tu nemame komunisticky rezim, ked boli vianoce sviatky pokoja a mieru :)
petovsan
13.11.08,17:09
No neviem ako vysvetlis detom aby sa tesili zo spolupatricnosti, staci ak povies ze sa narodil jezisek :) Uz tu nemame komunisticky rezim, ked boli vianoce sviatky pokoja a mieru :)
Ja... a myslím, že viacerí :) sa tešíme stále z toho, že Vianoce SÚ sviatkom POKOJA a MIERU :)
betyna8
14.11.08,07:41
Oprav, prosím, v linku je naviac "t".;)

link som skopirovala z tej stranky,takze si myslim,že je ok a po kliknuti nan sa stranka zobrazi,teda aspon mne;)
korduľa
16.11.08,13:31
citala som si special prilohu casopisu Eva - inspiracie na vianocne darceky. vybrali sme po jednom darceku pre kazdeho z rodiny a vyslo mi, ze by som mala do vianocnych darcekov investovat 50 000,-. to sme nevyberali tie najdrahsie.
....bola tam stranka - ze darcek pre najlepsiu kamaratku a vselijake moznosti co vybrat...tak ak toto cita moja najlepsia kamaratka tak ja si poprosim tie pekne naramky za 6390,-, alebo su tam celkom pekne hodinky za 29 990,-. ..vsade sa hovori, ze vianoce su sviatky pokoja, a ze najdolezitejsie je,aby sa sme boli zdravi.......
DanielaSL
16.11.08,15:23
Ja... a myslím, že viacerí :) sa tešíme stále z toho, že Vianoce SÚ sviatkom POKOJA a MIERU :)

Niekedy nie som si tým istá..keď si pomyslím, ako budem vypekať koláče..kým môj muž bude sedieť pri TV a ako vo vianočný deň od skorého rána stáť pri hrncoch...nuž nie som si celkom istá...či pre ženy sú to sviatky pokoja.;):)
Určite chceme vytvoriť takú peknú vianočnú atmosféru...ale ktorá sa môže pochváliť tým, že jej vo všetkej tej predvianočnej príprave pomáha aj manžel, alebo aspoň deti?
Rozalka
16.11.08,16:46
Pamätám si časy, keď som si rozpis surovín pre pečenie robila na 5 sladkých + medovníky a minimálne 2 slané zákusky. No toto skončilo, na to, aby som pribrala (ostatní zo zákuskov najradšej klobásky :D:D), mi stačí v mrazničke dobrá zmrzlina. Ak náhodou niekto dostane chuť na sladké, tiež si ju tam nájde a prípadnej návšteve spravím bleskovo zmrzlinový pohár. Takto to aplikujem niekoľko rokov a zatiaľ nikto nefrfle.
DanielaSL
16.11.08,17:03
Pamätám si časy, keď som si rozpis surovín pre pečenie robila na 5 sladkých + medovníky a minimálne 2 slané zákusky. No toto skončilo, na to, aby som pribrala (ostatní zo zákuskov najradšej klobásky :D:D), mi stačí v mrazničke dobrá zmrzlina. Ak náhodou niekto dostane chuť na sladké, tiež si ju tam nájde a prípadnej návšteve spravím bleskovo zmrzlinový pohár. Takto to aplikujem niekoľko rokov a zatiaľ nikto nefrfle.
Nielen od pečenia množstva koláčov...ale aj od iných vecí , ktoré mi znepríjemňovali roky vianoce som upustila. Ale musí sa nechať dievčatá...je to aj tak všetko väčšinou na nás.... a zaslúžime si za to aspoň pochvalu, že sme to tak všetko pekne nachystali..výzdobu, darčeky, jedlo ..a tú vianočnú atmosféru.:);)
A prezraďte..čo by ste si za to pod ten stromček priali?:rolleyes:
judita1971
16.11.08,17:14
pred 14 rokmi som dostala najkrajší darček na Vianoce, narodil sa mi syn.
amakov
16.11.08,18:04
My si posledné Vianoce kupujeme spoločný darček pre celú rodinu, vlani to bol stôl na stolný tenis+ rakety vypratali sme vopred jednu miestnosť a hneď sme mali po večeri vianočný stolnotenisový turnaj a nasmiali sme sa až-až lebo hral každý s každým. Ja si veľmi rada spomínam na Vianoce, keď pod stromčekom bola vždy nejaká spoločenská hra a tak sme mali turnaj šachový, hrali sme Človeče nezlob se... spolu s rodičmi.
petovsan
17.11.08,00:37
mimotemy
...ale ktorá sa môže pochváliť tým, že jej vo všetkej tej predvianočnej príprave pomáha aj manžel, alebo aspoň deti?
Ja, prosím, ja sa môžem pochváliť :), že mi pri pečení vianočných koláčikov na 100% bude pomáhať môj 3,5 ročný syn :):D ... už sa na tú pomoc veeeľmi teším :)
... a ešte musím priznať, že ja tie Vianoce zasa až tak tragicky nevidím ... aké bláznenie? čo sa stihlo ... je a čo nie, svet sa nezrúti. U nás to funguje asi tak, že deň pred večerom "V" manžel pripraví všetko potrebné pre vianočný šalát vč. šúpania zemiakov, ja dielo dokončím, kapustnicu takmer každý rok varí svokra minim. v 10 l hrnci (tú tiež vlastne zaobstará manžel :D) ... no a rybu pečiem najnovšie v rúre, takže žiadne státie pri hrncoch sa nekoná. Darčeky balím 1-2 dni predtým a stíhame aj vianočnú popoludňajšiu prechádzku.
Bionda
18.11.08,13:01
Ja som uvažovala, že dcére 16r. kúpim pod stromček biju v jednom obchodíku som videla také krásne kúsky, dá sa kúpiť celá súprava- náušnice, náramok, retiazka. Ona rada nosí rôzne ozdoby- dokonca si nejaké aj vyrába- avšak tvrdí, že nie je až taká dobrá.
Bionda
18.11.08,13:22
Niekedy nie som si tým istá..keď si pomyslím, ako budem vypekať koláče..kým môj muž bude sedieť pri TV a ako vo vianočný deň od skorého rána stáť pri hrncoch...nuž nie som si celkom istá...či pre ženy sú to sviatky pokoja.;):)
Určite chceme vytvoriť takú peknú vianočnú atmosféru...ale ktorá sa môže pochváliť tým, že jej vo všetkej tej predvianočnej príprave pomáha aj manžel, alebo aspoň deti?
Dani, ja sa zas v tom vyžívam, všetci chcú pomáhať ale ja to naozaj robím veľmi rada, keby som mohla pečiem ešte vica- len Robert šomre, že či chcem z neho tučniaka vychovať, dokonca mi zakazuje- musím mu ukázať koľko a čo budem piecť- poviem max. 3 a čo ja, vyhovorím sa , že som aj mame urobila:D
Na štedrý deň, to zas tiež ryby ( kvôli problémom sme prešli na rybu pečenú, mušle sv. jakuba a ráčikov ) robí komplet Robi, ja robím len cibuľový šalát- a postavíme kapustnicu. Po viacerých zlých skúsenostiach sme museli dokonca upustiť aj od smotany v kapustnici.
Ale tá atmosféra v decembri je úžasná, len v januári zostane v ľuďoch len "popol", to mi je viac ľúto.
Vianoce sú aj o darčekoch, mňa vie tak potešiť, keď vidím radovať sa naše dievčatá a muža, ktorý je prekvapený, že kedy som to stihla- myslím si práveže, okrem vzťahov, by to malo byť aj darček malý s láskou podarovaný (najradšej mám výtvory našej staršej a nemusí to ani nič stáť:))
AHA
18.11.08,13:25
pred 14 rokmi som dostala najkrajší darček na Vianoce, narodil sa mi syn.
Ja som s bratom tiež pred 37 rokmi potešila mamu na vianoce:---
Dáša_
18.11.08,19:22
Ja som uvažovala, že dcére 16r. kúpim pod stromček biju v jednom obchodíku som videla také krásne kúsky, dá sa kúpiť celá súprava- náušnice, náramok, retiazka. Ona rada nosí rôzne ozdoby- dokonca si nejaké aj vyrába- avšak tvrdí, že nie je až taká dobrá.

A neskúsiš jej kúpiť aj niečo na výrobu tej bižutérie? Priznam sa, že mna by to v jej veku bolo veľmi potešilo. Obzvlášť, ked už čo to skúšala.
osky
20.11.08,09:36
Ja som mamine pripravila darcekovy poukaz na pedikurske osetrenie, ktore este nikdy neabsolvovala a velmi by ho potrebovala. Daju sa vybrat aj ine ozdravne kury, ponuka je siroka... ;)

presne tak-uz by som chcela trochu daco ine-nasi dostanau listky do divdla ale tento rok aj prermanentky do krytej plavarne.nieco vramci relaxu a zdravia je vzdy super....:---:);)
osky
20.11.08,09:47
Niekedy nie som si tým istá..keď si pomyslím, ako budem vypekať koláče..kým môj muž bude sedieť pri TV a ako vo vianočný deň od skorého rána stáť pri hrncoch...nuž nie som si celkom istá...či pre ženy sú to sviatky pokoja.;):)
Určite chceme vytvoriť takú peknú vianočnú atmosféru...ale ktorá sa môže pochváliť tým, že jej vo všetkej tej predvianočnej príprave pomáha aj manžel, alebo aspoň deti?


vsetko co si napisala suhlasi,ale myslim si ze je to udel zeny-a ta to robi z lasky k svojej rodine.
aj to je vlastne od nej taky "MALINKY.........;)" darcek.
a pre mna alebo moju mamu je to tiez darcek-zadostucinenie,ked vidime ze nasa namaha je ocenena,vsetkym chutilo a nikomu nic nechybalo a ze sme mohli OSTATNYM doma sprijemnit naladu.ze sme skratka prispeli k radosti.

nemyslime na seba-sme zeny,domov je hlavne o nas.....co uz.
ved Vianoce su o obdarovavani druhych,nie o prijimani pre seba...

p.s.neber to ako utok,ja uplne chapem o com hovoris.ale skus to brat z tej krajsej stranky....:rolleyes:
ZlaticaB
20.11.08,09:53
Pre mňa sú vianoce najkrajšími sviatkami v roku. Manžel sa narodil presne na vianoce, mám syna Adama, takže oslavujeme, a oslavujeme ...
ZlaticaB
20.11.08,10:07
A čo pod vian. stromček? Minulý rok som kupovala šagrinám a rodičom postieľne prádlo- všetci si to pochvaľovali.
marienka3
20.11.08,10:41
deťom kúpim korčule na ľad, syn (12) o nich sníva od vlani, chcel by chodiť na štadión a dcéru (16) to tiež chytilo, lebo chcú chodiť s priateľom tiež na štadión. Možno kúpim aj pre seba a budem chodiť s nimi. ;) Potom by som mala aj pre muža, ale toho nenahovorím. :---
Ozaj, je to trochu mimo témy, na výročie sobáša som manželovi kúpila permanentku do soľnej jaskyne, že veď ja si dokúpim, keď by sme išli spolu (mal nejaké problémy s dýchaním). On nemal čas a kým som si ja spomenula, permanentke prešla 3mesačná platnosť - o čom som samozrejme nevedela, ja že trvá aspoň rok. Píšem to preto, aby ste dohliadli aj na termíny a použitie takýchto darčekov. :cool:
mina311
20.11.08,11:04
Tento rok pre drahého zvažujem fotoknihu (cewe)... aj keď ten kalendár ma dostal... - ale doň by sa príliš nepozeral... To je skôr dobrý nápad pre priateľov... Inak máme tiež také "spoločné-veľké" darčeky... tento-krát sme investovali do nového šatníka!
Rodičom je to zložité... ale tiež budem voliť nejaký poukaz do termálnych kúpeľov...
Svokrovi takú menšiu vŕtačku a svokre drobnosti do kuchyne (nové koreničky, príručnú skrinku...
A ešte im všetkým ideme "konečne" oznámiť termín našej svadby... :D
beruška2
20.11.08,11:31
Ja som mala tiež pred 18 rokmi darček pod stromček syna Adama a presne 24.12.
beba13
20.11.08,12:33
Práve som sa vrátila z kontraktov v Nitre a tak sa mi čírou náhodou podarilo kúpiť synovi poľovnícku vestu zateplenú, tričko a ďalekoľad takže on je vybavení. Musím,ale premýšľať ďalej čo ostatným.
erzet
20.11.08,13:00
Nepoviem. Všetko by sa všetci dozvedeli.
petovsan
20.11.08,19:26
...
Ka Mil

zlezaradil Ka Mil, Ka Mil ... čo si tému zmý lil :D :D :D
DanielaSL
21.11.08,09:33
vsetko co si napisala suhlasi,ale myslim si ze je to udel zeny-a ta to robi z lasky k svojej rodine.
aj to je vlastne od nej taky "MALINKY.........;)" darcek.
a pre mna alebo moju mamu je to tiez darcek-zadostucinenie,ked vidime ze nasa namaha je ocenena,vsetkym chutilo a nikomu nic nechybalo a ze sme mohli OSTATNYM doma sprijemnit naladu.ze sme skratka prispeli k radosti.

nemyslime na seba-sme zeny,domov je hlavne o nas.....co uz.
ved Vianoce su o obdarovavani druhych,nie o prijimani pre seba...

p.s.neber to ako utok,ja uplne chapem o com hovoris.ale skus to brat z tej krajsej stranky....:rolleyes:

Máš pravdu... robíme to s láskou...aj keď niekedy padne na nás z toho zhonu menšia alebo väčšia depka...a neboj sa, neberiem to ako útok, nemám v povahe urážať sa, tolerujem každý názor. :);)
abel
21.11.08,09:55
Originálny a milý sa mi zdá darček s otlačkom nožičky alebo ruky dieťatka, ale cena za to sa mi nezdá primeraná - je to v oddelení hračky na stránke vianocne-darceky.com
MarcelkaT
21.11.08,10:12
Ja som pred pááár....rokmi dostala pod stromček 24.12....sestričku a od radosti som vyvratila stromček. Odvtedy bol vždy priviazaný špagátom k oknu.
Našťastie sestra sa nevolá Eva.
mina311
21.11.08,10:16
Ja som mala tiež pred 18 rokmi darček pod stromček syna Adama a presne 24.12.
Som síce mimotemy, ale mne sa zdá strááášne nespravodlivé keď sa dieťa narodí na Vianoce a ešte mu aj dať meno Adam!... Ja síce nie som narodená na Vianoce... ale mám narodeniny v decembri... a meniny koncom novembra... +tie Vianoce a tiež Mikuláš... to celý rok nedostanem žiadny darček... a potom všetko naraz v zime!!!! :D Asi začneme oslavovať s priateľom Vianoce na jar... dakedy 1.apríla by bolo vhodné... :D
Keď som bola malá, tak u mojej starkej vydržal stromček až do konca marca... - a pritom bol živý! (mala ho v studenej miestnosti a polievala ho) - a možno by bol vydržal aj dlhšie... akurát že sme všetky salonky "vyžrali"... :D :D
eluša
21.11.08,11:29
Iriska -z celej škály ponúkaných vecí by som nepotrebovala tak... tri, si dobrá
ludmila12
21.11.08,11:48
Ja tiež ale pred 50-timi.

Ja som s bratom tiež pred 37 rokmi potešila mamu na vianoce:---
Gabriela555
21.11.08,12:02
Zakúpiť nejaký dovolenkový pobyt, alebo pobyt v kúpeľoch, podľa obsahu peňaženky.
eluša
21.11.08,12:06
Nóóó, prečítala som všetky nápady a myšlienky poraďákov, ktorí majú srdce na mieste a tiež radi obdarúvajú. Ja sa trošku smejem, lebo som objednala u dealerky 5 ks gelov aloe, kus za 249, no líderka nechodila a tak som kúpila 4 ks obliečok na periny a 12 ks froté plachiet, 5 froté uterákov a keď som prišla s tým domov, tak ma čakali aloe gely . Samozrejme, vyplatila som i tie a ostalo mi 400 Sk do 10.12., teda do výplaty. No, nevadí mi to, teším sa a zároveň v duchu delím, čo dám dcére a jej rodine, čo synovi, čo mame, sestrám, bratovi. Už predtým som mala kúpené vnučkám tepláčiky a pančušky, mamine sveter, tak som spokojná. Prajem Vám všetkým ten pocit dobre vykonanej práce.
A vďaka za fajn tému...
ludmila12
21.11.08,12:25
Mne už deti vyrástli a bol veľký problém aby som im spravila radosť pod stromčekom.Pretože pre mňa boli vianoce krásne keď som videla šťastné deti.Ale atmosféru vianoc robilo už od začiatku decembra spoločné pečenie s deťmi, tam sme si hovorili svoje túžby a očakávania a boli to jedny z najkrajších chvíl. Piekli sme ako malá cukráreň množstvo druhov koláčikov pre nás, babky a ďalších príbuzných. Dom voňal celý mesiac vianocami.
Od vtedy sa vela zmenilo rodičia zomreli, ja som sa rozviedla ale Vianoce sú opäť krásne. Teraz som dala limit 500.-SK pre každého na darček. Pretože tieto sviatky sa zmenili v tom, že som šťastná, že sa stretneme na Vianoce spolu s deťmi a nie je to ani tak o darčekoch.Darčekom sme jedna druhej tým, že sme spolu zakúrime v krbe, vyložíme nohy a máme na seba čas. Za celý rok toľko toho spolu nenahovoríme ako cez sviatky a to je pre mňa najkrajší darček. Ludka
KIKA16
21.11.08,12:37
No to sa podarilo... Tiež som myslela že na prasiatka :-)
KIKA16
21.11.08,12:39
Teda, ako to kladivo na Mikuláša.
VERONIKA6
21.11.08,14:03
Nakoľko mám prvé vnúčatko, tiež som sa už dlhšiu dobu trápila, čo jej kúpiť. Na vianoce bude mať 11 mesiacov. Priznám sa, že už mesiac som chodila po obchodoch a trápila sa. Pred dvoma dňami som objavila hrací hrniec . Ešte som také niečo nikdy nevidela. Keď som s ním prišla domov, rozbalila som ho a sama som sa s ním hrala ako malé detsko. Je to úžasné, čo všetko je dnes
v obchodoch pre tie deti dostať kúpiť.
dominica
11.12.09,16:38
idem obnoviť tému :)
takže stále som v štádiu, čo ešte kúpiť, lebo mám vybavené len deti. Ale nám by sa hodilo viac vecí a niečo z toho asi kúpime - botník, nové matrace na manželskú posteľ, tlakový hrniec. Mne by sa zišiel opasok.
Pre svokrovcov dáme urobiť šálku s fotkou vnúčat a napadá ma nástenný kalendár s fotkami detí, taký dostali už predminulý rok a všetci boli nadšený. Ešte nejaké vitamíny, alebo lístky do divadla, alebo balíček s oliv. olejom, olivami a nejakými "blbosťami" do kuchyne.
Kazu
11.12.09,16:57
Ja potrebujem kúpiť psa. Volá sa Laky, za nič na svete netuším ako vyzerá ale vnučka po ňom stráááášne túži. Videli ste ho niekto niekde? Ak to nie je až v Michalovciach tak som ochotná si preň aj dobehnúť :D
dušinka
11.12.09,17:16
Neviem či máš na mysli nášho Lakyho, tak toho nepredáme. Ak Tvoja vnučka túži po psíčkovi tak len v tom prípade, ak po ňom túžiš aj Ty.
Náš Laky totižto prischol mne. Ale tá radosť pod stromčekom! Predtým to boli andulky. Tiež som mala starosť po Vianociach asi pol roka, kým vnučke pri kŕmení neuleteli. Lenže moja vnučka tento rok túži po koňovi! Chúďa..... Živom...
Takže daj pozor, zvieratká postupne rastú.
A teraz vážne Laky je nejaká rasa?
pepsikova
11.12.09,17:59
Ja potrebujem kúpiť psa. Volá sa Laky, za nič na svete netuším ako vyzerá ale vnučka po ňom stráááášne túži. Videli ste ho niekto niekde? Ak to nie je až v Michalovciach tak som ochotná si preň aj dobehnúť :D..

..Kazu, vezmi vnučku do najbližšieho útulku..tam si vyberie "svojho" Lakyho..psík si rád nechá zmeniť meno, keď bude ľúbený..
pepsikova
11.12.09,18:01
..u mňa jožiško už chodil..na nové okná dám mašle a darček je hotový..a čo chystajú synkovia, netuším..nejak často sa spomína mikrovlnka..
uct2007
11.12.09,18:52
..u mňa jožiško už chodil..na nové okná dám mašle a darček je hotový..a čo chystajú synkovia, netuším..nejak často sa spomína mikrovlnka..

Aj u nás už Ježiško chodil :) máme nové modré autíčko, tiež už len mašľu dať naň :-)

Ale tešila som sa dnes akurát,že som vnučke kúpila poníkov,po ktorých strašne túži, ale pre ostatných ešte musím tuho rozmýšľať a pohľadať, čo by sa im páčilo.
drobeceva
11.12.09,19:28
[QUOTE=uct2007;1232403]Aj u nás už Ježiško chodil :) máme nové modré autíčko, tiež už len mašľu dať naň :-)

hm...ak je autíčko kúpené v septembri?...ešte môžem dať mašľu, či to sa už neráta?:):):)
uct2007
11.12.09,19:37
no určite sa to ráta :) :)
pepsikova
11.12.09,21:36
[QUOTE=uct2007;1232403]Aj u nás už Ježiško chodil :) máme nové modré autíčko, tiež už len mašľu dať naň :-)

hm...ak je autíčko kúpené v septembri?...ešte môžem dať mašľu, či to sa už neráta?:):):)..

..no, aby sa mu to nevidelo tak dlho, mohla by si mu kúpiť nejaké krásne poťahy..autíčku ..:D
ludex
11.12.09,21:55
Ja už darčeky mám! Nakolko som bol začiatkom roka na protialkoholickom liečení a skoro rok abstinujem,tak moja manželka a deti dostanú pod stromček po desiatich rokoch triezveho otca a manžela. A ja si po desiatich rokoch budem pamätať priebeh vianoc. A úprimne Vám poviem,že sa na tieto vianoce veľmi teším! ;)
hnedoočka
11.12.09,22:24
Ja už darčeky mám! Nakolko som bol začiatkom roka na protialkoholickom liečení a skoro rok abstinujem,tak moja manželka a deti dostanú pod stromček po desiatich rokoch triezveho otca a manžela. A ja si po desiatich rokoch budem pamätať priebeh vianoc. A úprimne Vám poviem,že sa na tieto vianoce veľmi teším! ;)

som presvedčená, že to bude asi najúžasnejší ježiško!:)

žiadne materiálne sa mu nevyrovná!;)
hnedoočka
11.12.09,22:40
[QUOTE=uct2007;1232403]Aj u nás už Ježiško chodil :) máme nové modré autíčko, tiež už len mašľu dať naň :-)

hm...ak je autíčko kúpené v septembri?...ešte môžem dať mašľu, či to sa už neráta?:):):)


určite, len z neho utrieť prach....;)
Kazu
12.12.09,09:48
Neviem či máš na mysli nášho Lakyho, tak toho nepredáme. Ak Tvoja vnučka túži po psíčkovi tak len v tom prípade, ak po ňom túžiš aj Ty.
Náš Laky totižto prischol mne. Ale tá radosť pod stromčekom! Predtým to boli andulky. Tiež som mala starosť po Vianociach asi pol roka, kým vnučke pri kŕmení neuleteli. Lenže moja vnučka tento rok túži po koňovi! Chúďa..... Živom...
Takže daj pozor, zvieratká postupne rastú.
A teraz vážne Laky je nejaká rasa?

Po koňovi túži aj tá staršia vnučka :--- ale má smolu. Králičky, škrečky, mačky a psov toho máme plný dvor, kôň nemhrozí :D Ale tej menšej toho Lakyho chcem kúpiť. On je totiž plyšovýýýý:D:D:D On nežerie iba poslúcha a ovláda niektoré povely ako ľahnúť, sadnúť a pod. Ale už som vygúglila tak ho objednám, snáď do Vianoc príde. :)
klarissa
13.12.09,06:58
Dobré ránko, neviete niekto poradiť kde zohnať japonskú logickú stolovú hru Go!, nedarí sa mi ani vygúgliť nejaký internetový obchod. Síce zháňam pod stromček neskoro, ale nádej zomiera posledná.
Ď.
Beella
13.12.09,15:57
Dobré ránko, neviete niekto poradiť kde zohnať japonskú logickú stolovú hru Go!, nedarí sa mi ani vygúgliť nejaký internetový obchod. Síce zháňam pod stromček neskoro, ale nádej zomiera posledná.
Ď.


Možno to za pokus stojí :confused: a pošlú aj na Slovensko

http://nica.hyperlink.cz/
http://www.aukro.cz/item840139133_japonska_stolni_hra_go.html
Blankake
13.12.09,16:17
Dobré ránko, neviete niekto poradiť kde zohnať japonskú logickú stolovú hru Go!, nedarí sa mi ani vygúgliť nejaký internetový obchod. Síce zháňam pod stromček neskoro, ale nádej zomiera posledná.
Ď.
Možno je niekde súčasťou nejakého súboru stolových hier

Ináč pekné darčekové balenie majú aj tu:
http://www.eod.cz/sportovni-potreby/volny-cas/stolni-hry/go-dreveny-set-s-dozami.html
alebo tu:
http://www.biliardshop.sk/hry/spolocenske-hry/
(majú aj predajne v BA, TN a KE)... ale je to drahšia verzia.
klarissa
13.12.09,17:08
Ďakujem, vyskúšam, chcela som to drahšie darčekové balenie.
dušinka
14.12.09,10:55
Po koňovi túži aj tá staršia vnučka :--- ale má smolu. Králičky, škrečky, mačky a psov toho máme plný dvor, kôň nemhrozí :D Ale tej menšej toho Lakyho chcem kúpiť. On je totiž plyšovýýýý:D:D:D On nežerie iba poslúcha a ovláda niektoré povely ako ľahnúť, sadnúť a pod. Ale už som vygúglila tak ho objednám, snáď do Vianoc príde. :)
Vďaka Tvojej otázke som pozerala reklamu na hračky /čo zásadne prepínam/, pretože som tam zazrela Luckyho. Ver že som sa zasmiala zo srdca. Tak takého kúp, pretože takýto strááášne žiadaný darček som tiež už zaobstarávala a to bola 1. rok Chou-chou /keby bola v našich časoch tak kvôli nej revem od rána do večera/ a 2. rok Karolínku. Držím palce.

Ešte dodám: vlani doniesol Ježiško u nás, t.j. u starých ročičov Scrable /či ako sa to píše/ a musím povedať, že to bol dobrý nápad.
pavlinka
17.12.09,08:01
Chcela by som mame kupiť elektrický mlynček na mäso, aj
s nadstavcom na mletie orechov.Máte niekdo skúsenosť
s takymto mlynkom?Aby som nekúpila niečo čo bude zavadzať
v špajzi.
pavlinka
17.12.09,09:42
Má niekdo skusenosť s kvalitou el. mlynčekov na mäso_
Badko
17.12.09,10:02
Ja som si kúpila elekt. mlynček asi pre cca tromi rokmi a nedám naň dopustiť.
Keď robím mleté mäsko tak je to hotové raz-dva a tak isto aj orechy.
pavlinka
17.12.09,11:25
môžeš mi prezradiť značku ?
Laco-monter
17.12.09,12:03
oblamať zo stromčeka spodné vetvy, aby si ježiško nedopichal holý chrbát,keď bude pod stromčekom vykonávať ...
dušinka
17.12.09,18:44
oblamať zo stromčeka spodné vetvy, aby si ježiško nedopichal holý chrbát,keď bude pod stromčekom vykonávať ...
Tak toto si si mohol odpustiť ..... ale s podobnými Tvojimi reakciami som sa stretla aj v iných témach .... Spokojné Vianoce a nech máš okolo seba len a len milých ľudí.
misomiso
17.12.09,23:48
Tak ja uz mam ako tak nakupene, ale okolie ma stale bombarduje, ze co si zelam ja pod stromcek. Priznam sa - vobec netusim co si mam zelat.
jozka56
17.12.09,23:58
Tak ja uz mam ako tak nakupene, ale okolie ma stale bombarduje, ze co si zelam ja pod stromcek. Priznam sa - vobec netusim co si mam zelat.
P r e k v a p e n i e, také ľahké nevieš:) nech rozmýšľajú:)
jozka56
18.12.09,00:08
Pre mňa stále platí, že knihou pod stromček nič nepokazíš.
frederyka
18.12.09,00:42
Tak ja uz mam ako tak nakupene, ale okolie ma stale bombarduje, ze co si zelam ja pod stromcek. Priznam sa - vobec netusim co si mam zelat.

Miško, najviac si želaj zdravie, šťastie, lásku pre svojich blízkych a tiež pre seba. Ostatné príde samo...alebo prinesie Ježiško
legolas
18.12.09,07:07
...BMW...
misomiso
18.12.09,08:58
...BMW...

Ani nahodou. To ma zadny nahon, v zime sa s tym nikam nedostanes.
buchač
18.12.09,10:14
...BMW...


Ani nahodou. To ma zadny nahon, v zime sa s tym nikam nedostanes.

Ja chcem toto , toto chcem .....

http://www.hildesheimer-panzer.de/Weihnachtspanzer.jpg
hanelie
18.12.09,10:46
Ani nahodou. To ma zadny nahon, v zime sa s tym nikam nedostanes.
nie všetky modely bmw majú zadný náhon :D
jsomsak
19.12.09,17:50
No konecne poriadne faro aj s retazami
ludmilla
19.12.09,18:09
No konecne poriadne faro aj s retazami

...aj s podmetacími, nech sa už vymyká z priemeru a je jedinečné ...
ludmilla
19.12.09,18:13
Tak ja uz mam ako tak nakupene, ale okolie ma stale bombarduje, ze co si zelam ja pod stromcek. Priznam sa - vobec netusim co si mam zelat.


...ručne upletený pulóver s nórskym vzorom, aké sme nosili pred rokmi - predný a zadný diel manželka, rukávy dcéra:):D
ludmilla
20.12.09,23:50
...aj s podmetacími, nech sa už vymyká z priemeru a je jedinečné ...


mimotemy Kto s Vás vie čo sú to podmetacie reťaze?
osky
21.12.09,08:11
kedze my zeny nikdy nevieme co na seba,mame som kupila dve skvele tricka s dlhym rukavom a elegantny pulovrik,ktory sa hodi aj do "nobl"spolocnosti.okrem toho salocku s tanierikom v straozitnictve,nadhernu,na malinku mokka kavu./za tu cenu by sme boli mali aj celu sadu,ale mam je zatazena na taketo "zaprasene" drobnostky/

oco dostane celorocnu rakusku dialnicnu znamku a navigaciu-ale tu az po vianociach-sme sa dohodli,ze vyberat budeme spolu.a este salku na polievku-on je polievkovo zavisly...
moj muz dostane kopu oblecenia-treba zmodernizovat satnik;),takze som sa na nom vyblaznila/od spodneho pradla az po bundu a topanky/ no a taky darcek pre potesenie bude kniha v znameni jeho horoskopu a popolnik,ktory nepachne na sto km:eek:.
samozrejme ze cukrovinky a dobra flaska.....



ja uz niektore svoje darceky mam,kedze som bola pri ich vybere,aby boli podla mojho gusta-trojo nohavic,digitalnu kuchynsku vahu;parny hrniec a zapekacie misticky na suflee alebo creme brule.......:)
BXLmiami
21.12.09,08:51
Ja vždy kupim poukážky do salonu a nech si vyberú čo si tam daju spraviť.Oblečenie nemusím trafiť a toto je osobný darček,same by si/mama,sestra/to nikdy nezaplatili,že zbytočné a pritom viem,že tam chodia radi.
Dáša_
21.12.09,10:28
Moja kamarátka raz, keď bola na materskej a koruniek bolo málo, dala manželovy takú "šekovú knižku"
A tam bolo napríklad
"večera podľa tvojho želania"
"sex dnes večer"
"futbal v telke"
"koniec hádky"
"celý víkend svätý pokoj :)"
a podobné možnosti
Manžel mohol daný šek použiť kedykoľvek počas nasledujúceho roka a ona sľúbila, že naozaj to tak bude, aj keby traktory padali.

A pochvaľovala si. Manžel používal uvážlivo a spokojnosť bola na oboch stranách. Tak možno by to ešte niekto stihol :)
danushka
21.12.09,20:29
Moja kamarátka raz, keď bola na materskej a koruniek bolo málo, dala manželovy takú "šekovú knižku"
A tam bolo napríklad
"večera podľa tvojho želania"
"sex dnes večer"
"futbal v telke"
"koniec hádky"
"celý víkend svätý pokoj :)"
a podobné možnosti
Manžel mohol daný šek použiť kedykoľvek počas nasledujúceho roka a ona sľúbila, že naozaj to tak bude, aj keby traktory padali.

A pochvaľovala si. Manžel používal uvážlivo a spokojnosť bola na oboch stranách. Tak možno by to ešte niekto stihol :)
Dášenka, nedá sa ináč, tak Ti prideľujem 100 bodov za tento príspevok a pozdrav kamarátku!!!
Hold kríza je kríza...
Ináč takéto poukážky sa dajú využiť aj doma pri dorastajúcich deťoch;).
pavlinka
22.12.09,06:42
Tak toto sa mi pači .Možno by pre deti zabralo napríklad - celý víkend voľno, alebo cukráreň pre menšie deti.
danushka
22.12.09,09:27
Práve som rozprávala s manželom o možnosti obdarovať sa vzajomne takýmito poukážkami...
No čo len jedného chlapa nenapadne...
Ja mu vravím, vytiahnem si napríklad na Teba v čase nečakanom poukážku ,,dnes rajbeme koberce" a on mi vraví : ja vytiahnem ,,dnes chcem mať od všetkého pokoj"...:eek::D
Už to vidím, ako by som si vystrielala náboje pre nič - za nič !
Dáša_
22.12.09,10:21
Práve som rozprávala s manželom o možnosti obdarovať sa vzajomne takýmito poukážkami...
No čo len jedného chlapa nenapadne...
Ja mu vravím, vytiahnem si napríklad na Teba v čase nečakanom poukážku ,,dnes rajbeme koberce" a on mi vraví : ja vytiahnem ,,dnes chcem mať od všetkého pokoj"...:eek::D
Už to vidím, ako by som si vystrielala náboje pre nič - za nič !

no, keby vytiahol "sex kdekolvek", tak to by som si ešte dokázala predstaviť spojené :D:D
220870
22.12.09,10:42
Dig šun , more .......None komentaros ...
Nezabudnúť na návod na použitie.Na DVD disku ....čítať určite nevedia.
erzet
22.12.09,14:29
Dig šun , more .......None komentaros ...
Ja som, za slabší výraz, dostal od admina čierny bod a tu sa s tým aj súhlasí.
buchač
22.12.09,16:04
Ja som, za slabší výraz, dostal od admina čierny bod a tu sa s tým aj súhlasí.

....vymazané ....

No , čo už ....ale ja osobne poznám žarty :

slušné alebo dobré .....

Tie dobré sú poväčšine aj lepšie ...;)
aktaK
22.12.09,17:15
Moja kamarátka raz, keď bola na materskej a koruniek bolo málo, dala manželovy takú "šekovú knižku"
A tam bolo napríklad
"večera podľa tvojho želania"
"sex dnes večer"
"futbal v telke"
"koniec hádky"
"celý víkend svätý pokoj :)"
a podobné možnosti
Manžel mohol daný šek použiť kedykoľvek počas nasledujúceho roka a ona sľúbila, že naozaj to tak bude, aj keby traktory padali.

A pochvaľovala si. Manžel používal uvážlivo a spokojnosť bola na oboch stranách. Tak možno by to ešte niekto stihol :)

jeeeej, ďakujem za nápad, už idem vyrobiť tomu svojmu tiež ;)...
bude to vo forme "poukážok",..a tiež poznámka, že falšovanie sa trestá :D
buchač
22.12.09,18:00
Moja kamarátka raz, keď bola na materskej a koruniek bolo málo, dala manželovy takú "šekovú knižku"
A tam bolo napríklad
"večera podľa tvojho želania"
"sex dnes večer"
"futbal v telke"
"koniec hádky"
"celý víkend svätý pokoj :)"
a podobné možnosti
Manžel mohol daný šek použiť kedykoľvek počas nasledujúceho roka a ona sľúbila, že naozaj to tak bude, aj keby traktory padali.

A pochvaľovala si. Manžel používal uvážlivo a spokojnosť bola na oboch stranách. Tak možno by to ešte niekto stihol :)

....vidím viacero reakcií na tento príspevok - nápad ....

Akurát ma tak zaujíma koľko je / bolo tých poukážok z toho alebo onoho výberu ...

A napríklad , dalo by sa povedzme čerpať z kreditu naraz v jeden deň ...?...:
- fajn večera
- futbal
- sex samozrejme ...
- a potom už len svätý pokoj ..........................;):---:D:D:D

P.S.:
Akurát nechápem súvislosť medzi materskou , keď málo peňazí .....a náväznosť na sledovanie futbalu , koniec hádky , svätý pokoj cez víkend ....
Veď tieto " vymoženosti " si jeden mužský vie užiť bez ohľadu na stav konta ....hm , hm .....
Také vy-mož/e/nosti mať , tak by bol asi začiatok hádky a nie koniec .....a svätý pokoj na furt ....pochvaľoval by som si
dušinka
29.12.09,16:56
Ja potrebujem kúpiť psa. Volá sa Laky, za nič na svete netuším ako vyzerá ale vnučka po ňom stráááášne túži. Videli ste ho niekto niekde? Ak to nie je až v Michalovciach tak som ochotná si preň aj dobehnúť :D
Som zvedavá: podaril sa pod stromček ten Laky?
marianna11111
24.11.10,12:24
Tie poukážky sú naozaj perfektné. Ja môjmu manželíkovi na tieto Vianoce určite plánujem kúpiť nejaký darček do auta - možno výhrevný poťah na sedadlo alebo poťah na volant nejaký luxusnejší, on je totižto dosť problémový typ na darčeky, ale niečo do auta, tomu sa určite poteší. On nič nikdy nepotrebuje.....
tweedle
24.11.10,12:37
Pre mňa doteraz najkrajší darček aký som dostala, teda mala som z neho najväčšiu radosť boli fialové elastáky ked som mala 6 rokov :))))
trisestri
25.11.10,14:08
tip pre šikovné ruky http://prakticka-zena.blogspot.com/search/label/Náramky
Mne na hmotných darčekoch nezaleží,potešili ma kniha,človeče nezlob sa,pexeso to z detských čias,teraz ma poteší každý dar ktorý je úprimne darovaný,ale najme ma poteší ak je klud, pokoj ,pohoda , porozumenie v kruhu ludí ktorých mám rád,aj ked vzajomné dary sú poskromnejšie./drogeria,bielizen,knihy/
Kazu
25.11.10,14:49
Som zvedavá: podaril sa pod stromček ten Laky?

Jéééj, dušinka, ja som to zbadala až teraz :--- Laky bol, zháňali ho všetci a len sme tŕpli, či nebudú naraz aj dvaja :D:D:D
Llívia
25.11.10,17:42
U nás v rodine sme sa dohodli, že si budeme dávať na Vianoce NIČ. Tak každý rok si rozbalím svoje NIČ :D a zvyšok rodiny si rozbalí tiež svoje NIČ :D :D :D
Najviac ma vždy potešili knihy (ešte v dobe, keď som ich čítala).
Zaručené prekvapenie: žreby. Tie kupujem pre všetkých, čo prídu na Vianoce, 2-3 ks z rôznych "druhov", navešiam na stromček, každý si musí vybrať sám, zoškrabať sám a byť sám prekvapený (len sa čudujem, že za tie roky viac, ako nejakých 20 SKK ešte nikto nevyhral :eek:)
veronikasad
25.11.10,17:45
pred 2 rokmi som vyhrala vo Vianočnej loterii 5000sk ... Žreby ako vianočný darček kupujem tiež.
Llívia
25.11.10,17:55
Veronikasad, asi budem nasledovať tvoj príklad v druhu žrebu, lebo som kupovala len také obyčajné ako "Sedmička", "Prasa v žite" - tu bol pes zakopaný, že sme nič nevyhrali.
veronikasad
25.11.10,18:06
V priebehu roka kupujem žreby minimálne, Vianočnú loteriu si už viac rokov neodpustím. Okrem tej 5000-ky to bolo zopár menších výhier - nikdy som neprerobila. Kupujem 3 žreby za sebou (nepotrhané), málokedy tam nenájdem výhru. Mám na tieto žreby slabosť ako ty na čokoládu - kúpim ako darček, neodolám-zoškrabem a idem kúpiť ďalšie.
Llívia
25.11.10,19:16
:D
Ďakujem za dobrý tip, že nemajú byť natrhané. Len neviem, či také zoženiem, lebo na pošte, kam chodím (a ktorú stíham), ich majú len natrhané. (A môže prísť ďalší polčas k Vianociam - mám čokoládu :D)
Lenka1979
06.12.10,08:34
Čo by ste kúpili 10-ročnému chlapcovi ako krstný rodič (zároveň ako súrodenec jeho otca)? Dajte tipy.
Vďaka.
Llívia
06.12.10,08:38
Môj tip k akýmkoľvek darčekom (nielen tým vianočným): ak s istotou neviem, po čom obdarúvanému srdce piští, tak sa radšej na rovinu spýtam, čo by chcel.
Lepšie nebyť prekvapena, ale dostať to, čo chcem, ako byť nemilo prekvapená - z toho, akú hlúposť som dostala a to dokonca aj od ľudí, ktorí ma poznajú XY rokov.
Lenka1979
06.12.10,08:40
Včera mi povedal,že chce mikroskop ... musím zistiť čo stojí..určite nie je lacný špás a hodil by sa skôr pre rodičov ako pre krstných rodičov.. nezvykneme si kupovať drahé dary... tak uvidím, no rada si prečítam nejaké rady a nápady...
Lenka1979
06.12.10,08:43
... no pozerala som ten mikroskop a cenu, zatočila sa mi hlava.. a stačilo :-)))
Llívia
06.12.10,08:49
Mikroskop sme kúpili kamarátkinej dcére k narodeninám - má 9. Kupovali sme ho v ČR, stál okolo 500 CZK (alebo 600?)
Použila ho raz - keď sme jej ho doniesli a aj to sme maturovali nad tým, ako tam dať baterky a ako preparát premietnuť na stenu, lebo návod bol skutočne na ... Potom ho použila ešte druhýkrát, čo sa nám pochválila, ako pozerali vlas a odvtedy si myslím, že ho už nepoužila. Pritom to bol darček, ktorý si sama vybrala.
(Predtým asi na meniny sme ju zobrali do kina, zaplatili jej lístok, nejakú sladkosť, vybrala si šaty a bola spokojná :) )
Lenka1979
06.12.10,08:54
... neviem,koľko krát by ho použil...on je skôr chlapec,ktorý má rád všelijaké hry, hráva hokej aktívne... no fakt neviem..
Llívia
06.12.10,09:05
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl...sl/index_11799.
79 EUR - riadna pálka. To my sme lacno obišli , ale aj tak má mikroskop od nás veľa funkcií (vrátane možnosti premietať na stenu/plátno).
buchač
06.12.10,09:08
Kto nehľadá .....nemá ....

Kto čumí , ten čumí ....
Kto umí , ten umí ...

Mal som v ruke oba prístroje ...pre mladého , myslím , že aj takýto prístroj postačí ...
Ešte aj na teleskop by zostalo ...;)


http://www.tvproducts.sk/i/tovar/311_4a6d514a6ba08.jpg http://www.tvproducts.sk/i/tovar/312_4a6d514a6c1d8.jpg

http://www.tvproducts.sk/index.php?page=produkty&last
Lenka1979
06.12.10,09:12
... na hľadanie tu mám TEBA :-))))))))))))))))))))
Kazu
06.12.10,09:32
Moje vnučky sú skromné, každá má len jedno želanie. Tá staršia - vykúpiť handráreň a tá mladšia - hračkáreň. :D
erzet
06.12.10,09:43
lásku, zdravie, porozumenie, šťastie, euráče,...
Adrianav78
12.12.10,13:35
Ja som môjmu 9 ročnému krsniatku kupovala spartakovský dres s nápisom KONE, ešte túžil po počítačových hrách, potešil by aj mobil, ale rodičia boli proti, možno nejaké príslošenstvo k PC, či k mobilu....
Adrianav78
12.12.10,13:46
Pred rokom dostal môj 9-ročný krstný syn spoločenské hry - mali veľký úspech, už ich má doma viac a pri všetkých sa zabaví celá rodina. Pre moje 2 deti som nakúpila bábiky Anne Geddes - leopardík pre syna a lienka pre dcéru - sú naozaj prekrásne..., korčule kačičky a samozrejme knižky - tie sú u nás najoblúbenejšie.
Rodičom vysávač a predplatné časopisu, sestre legíny, svokrovi nový vankúš a manžel dostane knihu, zimnú bundu, parfém.
Ja som si na martinuse vypísala zoznam kníh, naozaj poriadne dlhý, aby mali všetci z čoho vyberať,...len keby bolo času dosť, DVD cvičenie zumba. Rada dostávam kvalitné pyžamá, či prádlo...
CherryAnn
12.12.10,16:16
Ja som závislá na mobiloch, takže najviac ma potešil pred pár rokmi mobil :) (A dúfam, že bude aj na tieto vianoce, lebo ten už je trochu opotrebovaný).
Ináč priateľovi som kúpila v Deichmannovi pekné cowboyské topánky, na tie si potrpí, kamarátkam dám vlastnoručne vyrábané náušnice a ešte niečo k tomu vymyslím.
Arava
12.12.10,17:10
A čo tak napríklad: Rubik 360 - mechanický hlavolam 3D z dielne maďarského profesora Erna Rubika - je to hračka pre deti aj pre skoro dospelákov.
marleau
19.12.10,11:40
Ja sa správam k mojej polovičke celý rok akoby "pod stromčekom darček",ona ani nič nečaká.Čo si nevieme dať počas roka,na Vianoce si nedáme,iba ak preferujeme hmotu ako hodnotu.
buchač
19.12.10,12:06
Vianoce ???? :rolleyes:

Darčeky ????

Ja som Tvoj darček ....:):):)

http://www.youtube.com/watch?v=jC8sQNB1FWs
osky
20.12.10,06:04
Moje vnučky sú skromné, každá má len jedno želanie. Tá staršia - vykúpiť handráreň a tá mladšia - hračkáreň. :D

tak Kazu-ja oboje;)/tu druhu v prenesenom vyzname-nech uz sme konecne traja....:---/
2009
20.12.10,06:42
lásku, zdravie, porozumenie, šťastie, euráče,...

Tak krásne si to začal a tým posledným :---:---:---
erzet
20.12.10,09:31
kde iný začínajú, ja končím
erzet
20.12.10,09:37
Plávajúcu podlahu, teplo v byte, plastové a teplo udržateľné okná, bezpečnostné a teplo udržateľné dvere, obklad do kúpeľne a WC, obkladača na čas nevyhnutne nutný, vešiakovú stenu do chodby, dovolenku, nie ďaleko, stačilo by na Tahiti.
Deganova
20.12.10,09:42
...zľakla som sa, že si sa ku mne presťahoval...
blazonko
20.12.10,10:36
Ja nemám na Vianoce žiadne darčeky. S rodičmi sme si "Vianočný" darček dopriali v lete - vymenili sme okná v celom byte. Takže nič extra ďalšie nehrozí. Krsniatku sme kúpili oblečenie (tiež dostáva permanentne celý rok, takže to nepreháňame). Ségra so švagrom tiež od nás vkuse dačo ťahajú, takže im netreba. Brácho s frajerkou dojdu až vo februári, tak na tých mám čas. A babka dostane vysávač.
adi11
20.12.10,10:46
Ja som dala deťom peniažky, nech si každý kúpi čo potrebuje a dá si pod stromček. Manželovi ako obyčajne, slipy a ponožky, čo už dedkovi treba..:D..on ani nič nežiada, hlavné, že bude mať dobré papaníčko..:D
účtovník 007
20.12.10,11:16
Mňa veľmi zaujali tie doma vyrábané poukážky. Ospravedlňujem sa autorovi myšlienky, ale nechce sa mi ten príspevok hľadať, ale véééľmi mu ďakujem.:D
Jeho myšlienku som zrealizovala a svojim deťom som takéto poukážky vytvorila. Povymýšľala som do nich všakovaké blbosti.;) Hlavne také, čo celý rok zakazujem a nedám sa zlomiť všakovakými prosbami, tak teraz som na rok 2011 urobila vínimku. Po predložení poukážky sa prehrešok bude tolerovať. :mad:Aj manžel sa rehotal, keď to čítal. Prikladám časť, ale skutočne iba časť môjho výtvoru. Ak by ste chceli na poslednú chvíľu aj Vy niečo také darovať, stačí iba nakopírovať, prepísať text v poukážke, prípadne zmeniť farbu. Vytlačila som to na farebnej tlačiarni, pekne ich obstrihala, ale na lavom okraji som nechala aj celý biely okraj. Tam som všetky zošila zošívačkou.
Vlastas
20.12.10,12:06
PERFEKTNÉ- veľmi zaujímavé, určite by to malo veľký ohlas aj u nás. Ak stihnem, tak niečo tiež takéto vytvorím (samozrejme že použijem tvoju formu ak môžem - nemám čo viac vymýšľať), len použijem iné odmeňovanie.
Vlastas
20.12.10,12:11
Plávajúcu podlahu, teplo v byte, plastové a teplo udržateľné okná, bezpečnostné a teplo udržateľné dvere, obklad do kúpeľne a WC, obkladača na čas nevyhnutne nutný, vešiakovú stenu do chodby, dovolenku, nie ďaleko, stačilo by na Tahiti.

Vôbec nie náročný, Ježiško sa musí veľmi, veľmi snažiť .............,:eek::eek::eek:
Kazu
20.12.10,12:27
U nás už Ježiško bol. Doniesol nám nový televízor. Už niekoľko rokov sme si s manželom vždy pred Vianocami hovorili, že: Vieš čo, tento rok ešte nie, ale na budúci si kúpime televízor. No a už to Ježiško nemohol počúvať a ten náš 21-ročný televízor bez milosti vyhodil a nechal nám tam taký so 117 cm uhlopriečkou. Nuž pekný je tento nový, ale ani tomu staříkovi ešte nič nebolo a kľudne sme si pri ňom mohli ešte ďaľších 5 rokov sľubovať.:) Lenže teraz je nový telkáč vzácny a manžel zaspáva v obývačke. Doteraz si ľahol do postele a keď zaspal stačilo vypnúť bedínku a teraz ho musím najprv zobudiť aby som mu mohla povedať, že má ísť spať. :D
renata_k
20.12.10,12:43
U nás už Ježisko bol. Doniesol nám nový televízor. Už niekoľko rokov sme si s manželom vždy pred Vianocami hovorili, že: Vieš čo, tento rok ešte nie, ale na budúci si kúpime televízor. No a už to Ježisko nemohol počúvať a ten náš 21-ročný televízor bez milosti vyhodil a nechal nám tam taký so 117 cm uhlopriečkou. Nuž pekný je tento nový, ale ani tomu staříkovi ešte nič nebolo a kľudne sme si pri ňom mohli ešte ďaľších 5 rokov sľubovať.:) Lenže teraz je nový telkáč vzácny a manžel zaspáva v obývačke. Doteraz si ľahol do postele a keď zaspal stačilo vypnúť bedínku a teraz ho musím najprv zobudiť aby som mu mohla povedať, že má ísť spať. :D

A prečo mu kazíš radosť z nového televízora a posielaš ho spať do postele?!:D Dopraj mu spánku so 117 cm uhlopriečkou ...:D:)
Lubica H
20.12.10,12:49
manžel stále hľadá kľúče, tak som mu tento rok kúpila pípak na kľúče. a pre istotu hneď dva. a ešte knihu o rybárstve - je vášnivý rybár.

najlepší darček? - ten mali pred rokmi rodičia - s bratom sme sa dohodli a spoločne kúpili novú telku, domáce kino a stolík pod televízor. mama keď to zbadala, skoro odpadla.

ešte k darčekom - mama tento rok dostala k narodeninám poukážku na masáž "v siedmom nebi" - tiež dobrý tip na darček pod stromček
hnedoočka
20.12.10,13:06
manžel stále hľadá kľúče, tak som mu tento rok kúpila pípak na kľúče. a pre istotu hneď dva. a ešte knihu o rybárstve - je vášnivý rybár.

najlepší darček? - ten mali pred rokmi rodičia - s bratom sme sa dohodli a spoločne kúpili novú telku, domáce kino a stolík pod televízor. mama keď to zbadala, skoro odpadla.

ešte k darčekom - mama tento rok dostala k narodeninám poukážku na masáž "v siedmom nebi" - tiež dobrý tip na darček pod stromček

:D:D:D ja som asi pred mesiacom stratila jediný kľúč od auta s imobilizérom, tak som pípatko objednala nielen sebe ,ale i celej rodine....však nech sa učia na chybách iných.....;):)
Zdenka 0705
20.12.10,13:38
Mňa veľmi zaujali tie doma vyrábané poukážky. Ospravedlňujem sa autorovi myšlienky, ale nechce sa mi ten príspevok hľadať, ale véééľmi mu ďakujem.:D
Jeho myšlienku som zrealizovala a svojim deťom som takéto poukážky vytvorila. Povymýšľala som do nich všakovaké blbosti.;) Hlavne také, čo celý rok zakazujem a nedám sa zlomiť všakovakými prosbami, tak teraz som na rok 2011 urobila vínimku. Po predložení poukážky sa prehrešok bude tolerovať. :mad:Aj manžel sa rehotal, keď to čítal. Prikladám časť, ale skutočne iba časť môjho výtvoru. Ak by ste chceli na poslednú chvíľu aj Vy niečo také darovať, stačí iba nakopírovať, prepísať text v poukážke, prípadne zmeniť farbu. Vytlačila som to na farebnej tlačiarni, pekne ich obstrihala, ale na lavom okraji som nechala aj celý biely okraj. Tam som všetky zošila zošívačkou.
Perfektné :):):)... ale ja by som takéto darčekové poukážky dala aj dospelákom, resp. našim partnerom, manželom či priateľom :D
Myslím, že na ich využitie sa vždy nejaká situácia nájde, len aby tých poukážok nebolo príliš málo :eek::D;)
účtovník 007
20.12.10,13:51
Ja som tie poukážky odkukala od jednej poraďáčky, len sa mi nechcelo hľadať jej príspevok a ona to dala manželovi, a tam bolo napr.:večera podľa vlastného výberu, erotický večer:---, preto sa mi to tak moooc páčilo.

Pre chlapa by ešte mohlo byť: tento týždeň zvieram ovládač ja:D

PS: veľmi sa teším na výrazy tváre mojich deťúchov, keď si prečítajú tie kravinky, čo som navymýšľala. Ale najväčšiu radosť bude mať asi môj 20 ročný postpubertálny jedinec. Tam sa mi vymýšľalo najlepšie.:D
KEJKA
20.12.10,14:20
PS: veľmi sa teším na výrazy tváre mojich deťúchov, keď si prečítajú tie kravinky, čo som navymýšľala. Ale najväčšiu radosť bude mať asi môj 20 ročný postpubertálny jedinec. Tam sa mi vymýšľalo najlepšie.:D
daj tipy......
buchač
20.12.10,14:28
Perfektné :):):)... ale ja by som takéto darčekové poukážky dala aj dospelákom, resp. našim partnerom, manželom či priateľom :D
Myslím, že na ich využitie sa vždy nejaká situácia nájde, len aby tých poukážok nebolo príliš málo :eek::D;)


Ja som tie poukážky odkukala od jednej poraďáčky, len sa mi nechcelo hľadať jej príspevok a ona to dala manželovi, a tam bolo napr.:večera podľa vlastného výberu, erotický večer:---, preto sa mi to tak moooc páčilo.

Pre chlapa by ešte mohlo byť: tento týždeň zvieram ovládač ja:D

PS: veľmi sa teším na výrazy tváre mojich deťúchov, keď si prečítajú tie kravinky, čo som navymýšľala. Ale najväčšiu radosť bude mať asi môj 20 ročný postpubertálny jedinec. Tam sa mi vymýšľalo najlepšie.:D
...hm , teraz tak dumem ...

Čo by bolo v prípade , aby ste vy dostali "takéto poukážky "....???

P.S.:
Inak som za každú srandu ...
účtovník 007
20.12.10,14:45
no pre nás baby napríklad::D
-tento víkend varím miláčik ja a aj všetky riady a kuchyňu upracem
-10 x návšteva kaderníctva:)
-počas majstrovstiev vo futbale môžeš miláčik pozerať v TV čo len chceš, prežijem to
-ak nabúraš auto, nebudem na Teba hulákať
-tento rok na vianoce napečiem ja

a napádajú mi aj s tým erotickým večerom zaujímavé poukážky, ale to radšej pošepnem doma môjmu miláčikovi:---

PS: myslím si, že takéto poukážky sú skôr na pobavenie obidvoch strán a nedá sa na takýto darček hnevať.
buchač
20.12.10,14:56
no pre nás baby napríklad::D
-tento víkend varím miláčik ja a aj všetky riady a kuchyňu upracem
-10 x návšteva kaderníctva:)
-počas majstrovstiev vo futbale môžeš miláčik pozerať v TV čo len chceš, prežijem to
-ak nabúraš auto, nebudem na Teba hulákať
-tento rok na vianoce napečiem ja

a napádajú mi aj s tým erotickým večerom zaujímavé poukážky, ale to radšej pošepnem doma môjmu miláčikovi:---

PS: myslím si, že takéto poukážky sú skôr na pobavenie obidvoch strán a nedá sa ne takýto darček hnevať.
...he...pobavil som sa ...:rolleyes:

Ale sorry , Vianoce mám , no zároveň aj nemám rád ...dôvody nešpecifikujem ...
Kto vie , ten vie ...kto nie , ten sa len domnievať musí ...

Ale ešte raz , sorry , stiahnem sa do úzadia...užívajte si ...a preto :

Prajem každému príjemné prežitie Vianoc , pohodu , plný stôl ...
Radosť , šťastie , zdravie...
každému nech sa splní to jeho prianie .

http://www.extradarcek.sk/fotky5570/vianoce.gif
marleau
21.12.10,14:02
:):):)stojan predsa:):):)
KEJKA
22.12.10,07:25
Želám všetkým krásne, pokojné, radostné Vianoce, spokojnosť a úsmev na tvárach najbližších..............
Ja by som ešte rada synátorovi zohnala ponožky. Žiaľ, doteraz som našla maximálne veľkosť s označením 43-46 . Neviete, kde v BA by som ešte mohla nájsť väčšie číslo, najradšej 48-49, alebo 47-50?
lusielaL
22.12.10,18:10
Želám všetkým krásne, pokojné, radostné Vianoce, spokojnosť a úsmev na tvárach najbližších..............
Ja by som ešte rada synátorovi zohnala ponožky. Žiaľ, doteraz som našla maximálne veľkosť s označením 43-46 . Neviete, kde v BA by som ešte mohla nájsť väčšie číslo, najradšej 48-49, alebo 47-50?
Niekto by nad ponozkami ohrnul nos,ja nie,lebo si ich zabalim,aj pre manzela,:D,ale v tomto pripade je to fakt problem,neviem Ti poradit ani keby si ich zhanala,,az,,v Novych Zamkoch;):),ale drzim palce.A stastne a vesele.
KEJKA
22.12.10,19:08
tak ponožky som kúpila max.43-46, vraj ich natiahne...........hm
ale kúpili sme spolu nádherné zimné topanky č.47, chytil ich do ruky a hned ich aj položil nazad - videl visačku s cenou.
Ale presvedčila som ho, nech si ich skúsi, a ked som videla jeho nadšenie, tak som kúpila......
Stefan2005
22.12.10,19:25
Želám všetkým krásne, pokojné, radostné Vianoce, spokojnosť a úsmev na tvárach najbližších..............
Ja by som ešte rada synátorovi zohnala ponožky. Žiaľ, doteraz som našla maximálne veľkosť s označením 43-46 . Neviete, kde v BA by som ešte mohla nájsť väčšie číslo, najradšej 48-49, alebo 47-50?

... a tu si skúšala (v Dúbravke)? V ponuke majú 49 i 50-tky...

Prajem tiež krásne sviatky...
KEJKA
22.12.10,19:45
Dúbravka je veľká - neskúšala.
A v Lamči majú vrajk niekde obchod s obuvou nadmerných veľkostí.
Tiež neviem kde.
Stefan2005
22.12.10,19:59
Dúbravka je veľká - neskúšala...

Prepáč, zabudol som priložiť link:

teda tu: http://www.nadmerka.sk/
plada
23.12.10,08:09
Zaujal ma nápad s poukážkami, tak som si vytvorila vlastné pre manžela a pre dcéru, vytlačila som ich na farebnom papieri, už sú nastrihané, zopnuté a čakajú na zajtrajší večer. Som zvedavá, aká bude reakcia.
danushka
23.12.10,08:48
Zaujal ma nápad s poukážkami, tak som si vytvorila vlastné pre manžela a pre dcéru, vytlačila som ich na farebnom papieri, už sú nastrihané, zopnuté a čakajú na zajtrajší večer. Som zvedavá, aká bude reakcia.
Plada, toho nežna si tam nemohla dať viac ?;):):D

...inak aj ja som včera vyrábala takéto poukážky pre manžela...
Trošku ho musím nakopnúť v zmysle :
- dnes večer ťa pozývam do divadla
- tento víkend padáme z domu, deti si už nejako poradia, poistka za barák je zaplatená...
- dal by som si kapustičku so zemiakovými knedľami, plnenými údeným mäskom...
- zajtra začíname s rekonštrukciou kúpeľne...
- dnes chcem celý deň prespať, nech tu ani muchu nepočujem...
- prepáč, že som celú noc tak chrápal a ty si sa musela presunúť do obývačky

... a tak... :) :) :)
plada
23.12.10,08:55
No to ma nenapadlo, je to len tak na skúšku, ako sa to ujme.
ja.nus.ka34
23.12.10,21:33
no my sme kúpili detom hru activity gold....vraj je to zábava,tak sa tešíme....teda okrem iného dostanú ešte kopec handier čo si vybrali samé a samozrejme drobnosti a notebook...ale na tú hru sa teším najviac...ony majú 16 a 13 rokov a som štastná ked trávime nejaký ten čas spolu :-))
lavanda
25.12.10,10:54
Moja kamarátka raz, keď bola na materskej a koruniek bolo málo, dala manželovy takú "šekovú knižku"
A tam bolo napríklad
"večera podľa tvojho želania"
"sex dnes večer"
"futbal v telke"
"koniec hádky"
"celý víkend svätý pokoj :)"
a podobné možnosti
Manžel mohol daný šek použiť kedykoľvek počas nasledujúceho roka a ona sľúbila, že naozaj to tak bude, aj keby traktory padali.

A pochvaľovala si. Manžel používal uvážlivo a spokojnosť bola na oboch stranách. Tak možno by to ešte niekto stihol :)

Veľká vďaka, použila som nápad a k iným darčekom som navyše vyrobila pre všetkých aj takéto darčekové poukážky. Okrem toho, že som sa pri vymýšľaní ohromne zabavila ja, mali radosť aj obdarovaní a dobre sme sa nasmiali. Synovi sa tuším najviac páčil "Preddavok na budúcomesačné vreckové" a "Tento víkend nechcem ísť na chalupu":D, dcére a zaťovi "Budeme mať nabitý program - nepozveš nás na obed/večeru?" a "Odpočinkový víkend na chalupe (bez povinnosti pomáhať)" a manželovi "Pirohy trikrát denne" (ten by v nich aj spával:eek:) a "Ja šoférujem, ty nekomentuješ":o...
lavanda
26.12.10,09:47
Možno niekoho inšpiruje na budúce Vianoce darček, ktorý som dostala od dcéry. Do pekného zaváracieho pohára pedantne po vrstvách nasypala suché zložky na mafiny, pohár vyzdobila mašličkami a varechou, pripla doma na tlačiarni vytlačený a parádnym písmom napísaný recept - hotovo. Ešte aj záručnú dobu uviedla:). Mňa vždy najviac potešia darčeky, ktoré darca vyrobil sám, takže toto je tieto Vianoce u mňa to naj;).
gregorius
28.11.11,09:24
Ja sa tiež prikláňam k originálnym darčekom. Tento rok som si pripravil pre manželku a mňa darčekový poukaz na predĺžený víkend na Liptove. Načo špekulovať a kupovať niečo naslepo. Týmto viem, že poteším ;)
evuš
28.11.11,13:03
Ja som tie poukážky odkukala od jednej poraďáčky, len sa mi nechcelo hľadať jej príspevok a ona to dala manželovi, a tam bolo napr.:večera podľa vlastného výberu, erotický večer:---, preto sa mi to tak moooc páčilo.

Pre chlapa by ešte mohlo byť: tento týždeň zvieram ovládač ja:D

PS: veľmi sa teším na výrazy tváre mojich deťúchov, keď si prečítajú tie kravinky, čo som navymýšľala. Ale najväčšiu radosť bude mať asi môj 20 ročný postpubertálny jedinec. Tam sa mi vymýšľalo najlepšie.:D

... vbehla som do témy pre inšpiráciu na tento rok a teraz sa bojím, či sa tých Vianoc dožijem, pretože som si prečítala toto :
tento týždeň ovládam zvierač ja :D, takže ma dúfam neroztrhne od smiechu....
buchač
28.11.11,19:28
...he...pobavil som sa ...:rolleyes:Ale sorry , Vianoce mám , no zároveň aj nemám rád ...dôvody nešpecifikujem ...
Kto vie , ten vie ...kto nie , ten sa len domnievať musí ...
Ale ešte raz , sorry , stiahnem sa do úzadia...užívajte si ...
a preto :
Prajem každému príjemné prežitie Vianoc , pohodu , plný stôl ...Radosť , šťastie , zdravie...každému nech sa splní to jeho prianie .http://www.extradarcek.sk/fotky5570/vianoce.gif
Krok za krokom bližšie a bližšie ...idú tie sviatky...
Udialo sa to , či onô ...
Povedzme , že svoj názor trochu zmiernim ...darčekov sa mi v poslednej dobe dosť dostalo ...za celý rok ...ja len dúfam , že to tak aj naďalej bude ...
" Každý deň " budú raz Vianoce

Ten , kto nevie ,
tak ten ešte nevie čítať ...
postupom času ,
hm , naučí sa snáď...
Ten , kto pre zmenu číta ,
sťa ten drak ,
ten to tiež veľmi dobre vie...
hm , čo všetko , čo a jak .......

posielam z chalúpky mojej ....

http://www.youtube.com/watch?v=51bO1CVPWRA&feature=related
macacko
29.11.11,18:31
odporučam pozrieť zlavove portaly.
ja som tam lacno kupila kozmodisk pre svokrovcov.
da sa tam zadovaziť aj predplatne casopisov, pobyty, pracie gule, rôzne poukažky ku kaderničke do fitka, do sauny atď.

v neposlednom rade odporučam: CELOROCNE POCUVAT - všetci bežne vravíme čo sa nám páči, čo by sme chceli...
no a potom treba pouvažovať o tom, čo obdarovaní majú radi: knihy,hudbu, film, prácu, záhradu, welnes, kozmetiku, handričky, modne doplnky...
No a v poslednom rade sa mi osvedčili spoločenské hry

Všetkým Vám držím paste, aby ste čo najskôr zohnali tie najkrajšie darčeky.
KoxXxo
29.11.11,19:51
svokrovci neposlúchali?
buchač
29.11.11,20:37
KoxXxo Dnes, 20:51
svokrovci neposlúchali?

....he , bratu ....čo Ti povedať ......??? :rolleyes:

Ako som asi ja onehdá " počúval "...???????? :---

Švekra mi pod stromček dala ...že darček .........kua ....že ešus ..........:eek:


Mne ........čo som sa z neho najedával ....kua , lampasákovi ešus dať ako vianočný darček ......:confused:

Manželka na mňa len pozerala , že ako budem reagovať ....nie že len ja som zdúpnel , ale aj ona .....
Skoro som ho vyšmaril cez zatvorené okno .........že darček ...



Pre nevedomých ...viď ešus ...;)

http://www.sportove-potreby.sk/gallery/esus-3-dielny.jpg
misomiso
29.11.11,20:53
odporučam pozrieť zlavove portaly.
ja som tam lacno kupila kozmodisk pre svokrovcov.


Kozmodisk sa kazdopadne zide. Ortoped bude teraz najbizsie vo Viedni.
pioter007
29.11.11,23:02
videl som aj fotoknihu to tiež nieje zlý návrh pod vianočný stromček (spomienky) :)
avalik
29.11.11,23:32
pre rodicov parny hrniec a k tomu vyrabam knihu receptov,
pre brata presso stroj s prvou davkou dobrej kavy
a pre dceru knihu, muffinovy pohar - inspiracia podla prispevku #188 - dakujem lavanda za tip :) a nieco do obalky, ved ona to minie rychlostou blesku :D
alaya1
01.12.11,16:14
Mamky, neviem, ci si pamatate na Barbie auto snov
http://www.youtube.com/watch?v=xEcsGvBBDAI&feature=share
Moja vydata 24 rocna dcerka ho stale chcela, zial nemohla som si dovolit jej ho kupit.
Aj teraz pisala do okna a napisala toto auto.-)
Nemate niekto take uz nepotrebne? Kupila by som, pre recesiu.....spytajte sa aj znamych, dakujem pekne.
jozka56
01.12.11,16:34
Zatiaľ mám len jeden darček a to pre malinkú vnučenku - drevené kocky s obrázkami domácich zvierat:)
alaya1
02.12.11,21:33
Ja nemam este ani stromcek, minuly rok som strom vyhodila po tom, co sa mi na stedry vecer zlomil. Tak musim uz popozerat, ake maju. Masm nove zlate gule, bude zlato- oranzovy...darcek este nemam ani jeden.
Oliwa
02.12.11,22:08
.... lampasákovi ešus dať ako vianočný darček ......:confused:

Manželka na mňa len pozerala , že ako budem reagovať ....nie že len ja som zdúpnel , ale aj ona .....
Skoro som ho vyšmaril cez zatvorené okno .........že darček ...

Pre nevedomých ...viď ešus ...;)

http://www.sportove-potreby.sk/gallery/esus-3-dielny.jpg
Pre ešte nevedomejších si mohol dať, kto je/vlastne bol/ lampasák... :D Akože dôstojník, o.k., ale že sa mu tak hovorilo podľa lampasov :rolleyes:... Lenže zas by "trebalo" vygúgliť, čo boli lampasy, lebo poraďáci pod 40 to už nemusia vedieť... :---
buchač
03.12.11,07:16
...he ....poraďáci pod 40-kou ...????....a nevedia gugľovať ....ať táhnou ...:---:D

lampas - u muž. r. zvislý pásik na vonkajšej strane nohavíc ( obyč. uniformy ): široké, strieborné l-y
KEJKA
03.12.11,08:10
tak mi došiel žralok AIR SWIMMER - mám darček pre syna.
Teraz ešte zohnať kúpiť hélium v objeme 0,12 m3 resp. trochu viac.
fľaše z balopartyfiriem sú vraj malé, resp. predavaju to ako set s balonmi, čo nechcem
poradíte?
luja5
05.12.11,08:44
U nás v rodine dlhé roky mali veľký úspech moje štrikované výtvory. Až tak, že aj keď už deti chodili na strednú školu, želali si pod stromček niečo odo mňa uštrikované. A ja tajne, po nociach, aby ma nevideli, pri kávičke u susedky ... som prepletala ihlicami :). Aj keď som im povedala, že .... minulý rok... to bolo naposledy a majú už dosť čo nosiť a už sú veľkí, bolia ma pritom ruky ..... :).
Po rokoch sa mi už aj nechcelo, že radšej kúpim. Ale najmä dcéra nie a nie, že taký odo mňa je originál, taký okrem nej nemá nikto.... A úplne ma "dorazil" syn, ktorý mal už vyše 180 cm :rolleyes: a stále dobiedzal, že by chcel pod stromček odo mňa taký pulóver alebo onaký sveter (mamuška, ak by sa Ti chcelo ... :)), nie hotový-kupovaný.
A nosili to do zodrania.
Pripájam aspoň niečo, čo sa nám zachovalo na fotkách, jednoduché i komplikovanejšie vzory som si buď vymýšľala, alebo nakreslila na štvorčekový papier, niekedy mi vzor požičali kamarátky ...
lujza.j
24.06.12,21:51
Dáša_
24.06.12,21:59
http://lesk.cas.sk/clanok/96968/vianocne-darceky-na-zjedenie-pre-damy-aj-pre-panov.html

a si mi teraz pripomenula, že som chcela oberať višne so stopkou a ja blbec som ich aj vykôstkovala. No dufam, že od zajtra ešte na strome aspon par kuskov ostane....
lavanda
11.10.12,09:10
Možno začínam priskoro (aj keď vidím, že dva návrhy tu už sú:D), ale robím si poriadok v počítači a naďabila som na dve fotky, čo som urobila vlani na Vianoce a môže to byť tip pre tých so šikovnejšími ručičkami - len treba na to čas, takže:
predvlani mi dcéra darovala zmes na mafiny v peknom pohári aj s návodom, vlani to už vylepšila - dala mi hotové pečivko a pohár ozdobila vlastnoručne vyrobenou ozdobou z korálikov. Ale čím ma totálne dostala a až do sĺz priviedla, to bol obraz, čo mi vyšila na chalupu:). Takú mám ja šikovnicu!
bettylou
12.10.12,23:43
stojan
bettylou
13.10.12,00:07
aby bol mier na svete
lujza.j
14.10.12,16:09
krásna keramika.....ak by niekto náhodou....... minulý mesiac som od svokry dostala dve krásne šalice, jednu na čaj a jednu na kávu, bola som šokovaná a šťastná;) doma som už mala jednu na sypaný čaj aj s keramickým sitkom také veľkú
kuk....http://www.alfoldikeramika.sk/

ak by náhodou niekto, že reklama tak ma kľudne nahláste:---
hnedoočka
14.10.12,16:16
na španielsky cesnak?
hnedoočka
14.10.12,16:16
krásny....
lujza.j
14.10.12,18:31
http://www.porada.sk/image.php?u=131401&dateline=1244525973

hnedoočka (http://www.porada.sk/member.php?u=131401) 2 Hours Ago #23640 na španielsky cesnak?









už som tam dala čo som pôvodne chcela...:D kukám že aký že cesnak:eek:
DanielaSL
14.10.12,18:44
Ja už mám nakúpené pre vnúčatká... každé dostane knihu a svetrík, lebo hračky už nemajú kde dávať..a zima bude ešte aj po vianociach dlhá. No a čakám kedy vyjde nové DVD Spievankovo 3. Na tom všetci naši malí frčia....
trisestri
14.10.12,19:02
knihy,crpak,fujaru,drevorezby,hrncek z logom
avalik
14.10.12,19:47
krásna keramika.....ak by niekto náhodou....... minulý mesiac som od svokry dostala dve krásne šalice, jednu na čaj a jednu na kávu, bola som šokovaná a šťastná;) doma som už mala jednu na sypaný čaj aj s keramickým sitkom také veľkú
kuk....http://www.alfoldikeramika.sk/

ak by náhodou niekto, že reklama tak ma kľudne nahláste:---

jeej luji, ja mam od nich 2 velke bylinkace uz niekolko rokov, kupila som ich vtedy v BA, tusim na Jesenskeho bola predajna
lujza.j
14.10.12,19:51
jeej luji, ja mam od nich 2 velke bylinkace uz niekolko rokov, kupila som ich vtedy v BA, tusim na Jesenskeho bola predajna
ani neviem či mali predajňu v ba, ja som u nás na sídlisku kúpila taký bylinkáč......aj kamoške som tam kupovala taký so srdiečkom a teraz mám aj ja....od svokry až dva:) majú pekné veci..teda aspoň pre mňa;)
DanielaSL
15.10.12,11:21
Ja sa radím už ku staršej generácii..ktorá má vcelku všetko...od praktických vecí po ozdobné predmety. A pretože dom už asi neroztiahnem do šírky a dĺžky a keď si predstavím ako už nerada upratujem , lebo všetko ma po upratovaní bolí..tak radšej pred hmotným darom uprednostním nejaký zážitkový. Ono tie pekné vecičky lákajú..ale potom niekedy aj zavadzajú. Takže ísť niekde na predĺžený víkend, tam kde som ešte nebola..alebo dostať poukážku na masáž, kozmetiku, do kaderníctva...ocením oveľa viac.
Žabinka
15.10.12,11:28
Ja sa radím už ku staršej generácii..ktorá má vcelku všetko...od praktických vecí po ozdobné predmety. A pretože dom už asi neroztiahnem do šírky a dĺžky a keď si predstavím ako už nerada upratujem , lebo všetko ma po upratovaní bolí..tak radšej pred hmotným darom uprednostním nejaký zážitkový. Ono tie pekné vecičky lákajú..ale potom niekedy aj zavadzajú. Takže ísť niekde na predĺžený víkend, tam kde som ešte nebola..alebo dostať poukážku na masáž, kozmetiku, do kaderníctva...ocením oveľa viac.
Môj manžel si objednal u ježiška výlet do Paríža.. A keďže nechce ísť sám, môžem si objednať výlet aj ja..:D Takže my by sme boli vybavení :D, ale čo deťom (12, 15, 23), to netuším.. Tiež už všetko majú, tak je to ťažká otázka. U nás to ešte stále funguje tak, že napíšu lístok a dajú ho na viditeľné miesto.. Zatiaľ sa taký lístok neobjavil..
Tweety
15.10.12,11:36
Môj manžel si objednal u ježiška výlet do Paríža.. A keďže nechce ísť sám, môžem si objednať výlet aj ja..:D Takže my by sme boli vybavení :D, ale čo deťom (12, 15, 23), to netuším.. Tiež už všetko majú, tak je to ťažká otázka. U nás to ešte stále funguje tak, že napíšu lístok a dajú ho na viditeľné miesto.. Zatiaľ sa taký lístok neobjavil..
Veď zoberte aj deti a máte 5 v jednom, Ježiško sa už nemusí trápiť.
Žabinka
15.10.12,11:41
Veď zoberte aj deti a máte 5 v jednom, Ježiško sa už nemusí trápiť.
Majka, prepánajána, veď my už chceme mať kľud..:D Sme spolu 24 hodín každý deň.. A práve mi napadlo, či by to deti neocenili, že budú pár dní bez dozoru..:D..ako vianočný darček.. v štýle kocúr odišiel, myši majú raj..:D
Tweety
15.10.12,11:42
Majka, prepánajána, veď my už chceme mať kľud..:D Sme spolu 24 hodín každý deň.. A práve mi napadlo, či by to deti neocenili, že budú pár dní bez dozoru..:D..ako vianočný darček.. v štýle kocúr odišiel, myši majú raj..:D
No vidíš, aj to je dobrý nápad. Len aby potom z toho raja nebolo peklo.
A nehovorí sa raj, ale fraj.:---
Žabinka
15.10.12,11:57
či raj, alebo fraj, výsledok by bol rovnaký.. :)
bettylou
16.10.12,11:16
prosím vás môžte niekto pricapiť pravidlá hry Qwirkle v slovenčine? minulý rok sme to kúpili pod stromček, zdá sa to byť super hra, len pravidlá sú v nemčine, tak neviem, či to hráme dobre.
Terezia13
16.10.12,11:32
Rozhodne nedávať ŽIADNE!!!!!!!!!!!!! ZVIERATKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To nie je darček!!!!!!!!!!!!!!!
Útulky sú týchto " " "darčekov" " " plné
DanielaSL
16.10.12,11:41
Treba naznačiť....že vianoce za dverami...a lístka nikde..
maja
16.10.12,11:48
My sme minulé Vianoce dostali predĺžený víkendový pobyt v Dudinciach. Prvý krát sme boli takto bez detí a bolo to super a dcéry(16,22) si to pochvaľovali tiež:D. Musím napísať Ježiškovi, aby už začal hľadať niečo podobné ;)
DanielaSL
16.10.12,11:49
Rozhodne nedávať ŽIADNE!!!!!!!!!!!!! ZVIERATKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To nie je darček!!!!!!!!!!!!!!!
Útulky sú týchto " " "darčekov" " " plné

No treba posúdiť ten záujem o zvieratko. Ja som svojho času sľúbila, že psíka dovolím, ale.....
1. musia naň našetriť
2. musia naštudovať knihu ako sa o neho starať
3. musia mi povedať ako si zadelia služby

Našetrili...z knihy som ich skúšala...vedeli teoreticky. Dohodli sa, kto ako bude venčiť a tak....
Psík síce nebol pod stromček , ale kvázi za vysvedčenie.
Mali sme ho 8 a pol roka, zažili sme aj šteniatka... Veterinár skonštatoval, že niektoré deti sa majú horšie ako náš pes.
Takže aj ten veľký vianočný záujem o zvieratko by som takýmto niečím podnietila. Ono sa to potom hneď aj ľahko ukáže či ten záujem je pravý alebo falošný. A samozrejme musí aj ten rodič chcieť....
buchač
16.10.12,11:51
prosím vás môžte niekto pricapiť pravidlá hry Qwirkle v slovenčine? minulý rok sme to kúpili pod stromček, zdá sa to byť super hra, len pravidlá sú v nemčine, tak neviem, či to hráme dobre.

Jednoduchá abstraktní hra Qwirkle, která je založena na bodování kamenů v řadách a sloupcích.
Pomocí různě tvarovaných a barevných bloků se snažíte složit co nejdelší stejnou řadu. Je jen na vás, zda ze stejných tvarů nebo ze stejné barvy. Při přikládání kamenů si tedy musíte hlídat, aby se v případě shodného tvaru lišila barva symbolu a v případě shodné barvy lišil jeho tvar.
Zároveň se snažíte přikládáním kamenů získat co nejvíce bodů. Musíte tedy správně odhadnout, kdy je nejlepší chvíle pro zahrání konkrétního kamene. Když jej zahrajete příliš brzy, soupeři získají bodů více, když bude ale příliš otálet, mohou vás ostatní předběhnout.

http://www.hras.cz/spolecenske-hry/vsechny-hry/qwirkle.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=hckI54-RWj4

http://www.youtube.com/watch?v=X9c5XcMSfTk
Dusan567
13.11.12,20:41
buchač
13.11.12,20:43
odporúčam navštíviť jednoznačne túto stránku http://www.bambu.sk/ je tam velký výber a najmä za priatelné ceny,viackrát som si už odtial niečo objednal a vždy som bol spokojný :) odporúčam najmä teraz pred Vianocami :)

Si robíš prču ??????? :confused:

Kontakt na nás:
info@bambu.sk
obchod@bambu.sk
Fakturačné údaje:
Peter Hók
Dvor Mikuláš 651
941 35 Dubník
IČO : 46 662 545


...neodporúčam .....:cool:
Dáša_
13.11.12,20:57
ivustek
13.11.12,21:02
Dusan567
13.11.12,21:15
..ale darčeky sú tam pekné :D:D:D
misoft
13.11.12,23:57
On asi dumal, že sme takí bľem-bľem, že na to neprídeme - koťuha jedna.
misoft
14.11.12,00:00
To myslíš tie gýče?
Ale no teda - fúúúj - otvor okále a dívaj sa normálne (daj dolu tie tmavé okuliare :D).
Chobot
14.11.12,00:29
To myslíš tie gýče?
Ale no teda - fúúúj - otvor okále a dívaj sa normálne (daj dolu tie tmavé okuliare :D).

Však len vlastné si chváli.
Chobot
14.11.12,00:36
Si robíš prču ??????? :confused:


...neodporúčam .....:cool:

Inak toto ma už skutočne dostalo! Myslím, že Peter Hók si myslím že na porade sú samí ... no ako to slušne povedať... naivní.

Najprv si spraví reklamu na svoju stránku a potom, keď ho Buchač odhalí, tak mi nahlási jeho príspevok s takýmto textom:

"zneužitie osobných údajov!! žiadam opríspevok okamžite odstrániť"

Milý Peter Hók. Týmto ti verejne oznamujem, že príspevok schválne neodstránim. Aby ľudia vedeli, že si si robil vlastnú reklamu a chcel si z nás urobiť hlupákov. A na zákon o ochrane osobných údajov sa nemôžeš odvolávať. Ak sa chceš opierať o tento zákon, najprv by si ho mal poznať. K zneužitiu osobných údajov v žiadnom prípade nedošlo, pretože buchač len uviedol údaje (schválne neuvádzam "osobné údaje", vysvetlím ti potom prečo), ktoré si mal zverejnené na svojej stránke.

A prečo neide o osobné údaje? Pretože zákon č. 428/2002 hneď v prvom paragrafe uvádza:


(1) Tento zákon upravuje

a) ochranu osobných údajov fyzických osôb pri ich spracúvaní,

Je tam uvedené "fyzických osôb" a ty na svojej stránke vystupuješ ako právnická osoba - podnikateľ. Takže na ochranu tých tvojich údajov sa zákon nevzťahuje. Môžeš sa hanbiť za svoje chabé pokusy o samoreklamu.
kukučka
14.11.12,01:02
Knihu "la-fontaine" s krásnymi ilustráciami Adolfa Borna. Je v češtine.
http://www.slovart.sk/la-fontaine.html?page_id=12690
buchač
14.11.12,07:13
Navčas ráno sa takto napružiť ???
Čo už , o jednu kávu bude menej ....hehehe...


Inak toto ma už skutočne dostalo! Myslím, že Peter Hók si myslím že na porade sú samí ... no ako to slušne povedať... naivní.

Najprv si spraví reklamu na svoju stránku a potom, keď ho Buchač odhalí, tak mi nahlási jeho príspevok s takýmto textom:

"zneužitie osobných údajov!! žiadam opríspevok okamžite odstrániť"

Milý Peter Hók. Týmto ti verejne oznamujem, že príspevok schválne neodstránim. Aby ľudia vedeli, že si si robil vlastnú reklamu a chcel si z nás urobiť hlupákov. A na zákon o ochrane osobných údajov sa nemôžeš odvolávať. Ak sa chceš opierať o tento zákon, najprv by si ho mal poznať. K zneužitiu osobných údajov v žiadnom prípade nedošlo, pretože buchač len uviedol údaje (schválne neuvádzam "osobné údaje", vysvetlím ti potom prečo), ktoré si mal zverejnené na svojej stránke.

A prečo neide o osobné údaje? Pretože zákon č. 428/2002 hneď v prvom paragrafe uvádza:


(1) Tento zákon upravuje

a) ochranu osobných údajov fyzických osôb pri ich spracúvaní,

Je tam uvedené "fyzických osôb" a ty na svojej stránke vystupuješ ako právnická osoba - podnikateľ. Takže na ochranu tých tvojich údajov sa zákon nevzťahuje. Môžeš sa hanbiť za svoje chabé pokusy o samoreklamu.

...a kua ....
... že reklamu si robí ??? URČITE
... že bonzák zároveň ??? URČITE
... že výstrahu som
...neodporúčam ..... dal ??? URČITE , no komu niet rady , tomu niet pomoci ...
... že osobné údaje ??? URČITE NIE
... že debil ??? URČITE ÁNO ....
arizona
14.11.12,07:19
no krasne! a este aj pod druhym nickom si pritakava...
srska
14.11.12,07:20
lavanda
14.11.12,20:08
Aj my už máme jeden darček - na september 2013 do Viedne:).
http://www.cirquedusoleil.com/en/shows/quidam/tickets.aspx
lujza.j
14.11.12,20:27
..ale darčeky sú tam pekné :D:D:D
:eek: sa preber....ked si robil ceny čo si žuval miesto žuvačky lístky z koky.....
Dáša_
14.11.12,20:33
Aj my už máme jeden darček - na september 2013 do Viedne:).
http://www.cirquedusoleil.com/en/shows/quidam/tickets.aspx

super darček - my sme mali podobný minulé vianoce, ale iba na bratislavské vystúpenie.
kukučka
14.11.12,23:14
Alegria bude aj v Bratislave, lístky už sú v predaji
http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=70031
mimotemy
Juraj Benčík účinkuje v Corteo
http://www.youtube.com/watch?v=2XXtjqF3U_o
petmar
15.11.12,18:56
Práve som dokukal na internete, dostať veľmi pekné šachové súpravy, že som si zatiaľ ani nevybral.
Odkedy vnúčik od nadmerného pozerania do počítača, mobilu a do podobných technických vymožeností trpí na oči, musíme prejsť ku klasike.
taiko
15.11.12,21:05
misoft
15.11.12,21:47
vulxy
15.11.12,21:52
ponozky???