dadia1
06.11.08,08:23
ahoj poradaci.

včera som si dala s mojim drahým a mojou dcerkou v jednej reštike úžasnúúúúú cesnačku. bola vo vydlabanom bosniaku. bola fakt perfektná a velmi nám všetkým chutila. ten bosniak bol od nej taký rozmočený a bol suprový.
NO tak sme si povedali, že čo tak skúsit ju doma uvarit a nadžgat :-) sa jej do sýtosti.
Ale kto pozná ten správny recept. :eek:
Určite sa tu niekto nájde a poradi. Verim tomu.
Tak prosím podeľte sa o recept.
Vopred vďaka.
dadia1
06.11.08,10:33
baby, vy mi žiadna neviete poradit?????????????
som myslela, že niekto sa najde. fnuk
betyna8
06.11.08,10:56
nemam odskusane,ale nasla som ti to na nete,hadam posluzi;)
Cesnaková polievka v chlebe
Recepty (http://www.dobre-recepty.sk/) » Zeleninové polievky (http://www.dobre-recepty.sk/zoznam/zeleninove-polievky/)
8.9.2006


Potrebujeme:
1 cibuľa, 2 vajcia, 1 PL oleja, 4 strúčiky cesnaku, 1 kocka bujónu, zelená cesnaková vňať, 1 malý guľatý bochník chleba, vegeta, soľ, 1 l vody
Ako na to:
Na oleji opražte cibuľu a najemno nasekaný cesnak. Zalejte vodou, keď začne vrieť, pridajte kocku bujónu. Dochuťte soľou, vegetou a vmiešajte do nej rozšľahané vajcia. Povarte.
Pripravte si "misku" z chleba. Vrch odkrojte ako pokrievku a vydlabte väčšiu časť striedky. Do vzniknutej priehlbiny nalejte polievku. Servírujte na polievkovom tanieri.
Fairy
06.11.08,11:03
Takto nejako ju robíme aj doma :
Potrebujeme:
50 g masla
2 väčšie mrkvy
1 petržlen
1/2 zeleru
1,5 l zeleninového vývaru
3 zemiaky
5 strúčikov cesnaku
drvenú rascu podľa chuti
2 celé vajcia
150 g nastrúhaného syra
soľ
mleté čierne korenie
Postup:

1. Mrkvu, petržlen a zeler očistíme, na hrubšie nastrúhame a orestujeme na masle. Prilejeme horúci vývar, a keď začne vrieť, pridáme na kocky nakrájané očistené zemiaky, soľ, korenie a rascu. Zeleninu uvaríme do mäkka.

2. Potom do polievky pridáme prelisované strúčiky cesnaku a vylejeme rozšľahané vajcia, ktoré ešte v hrnci rozmiešame vidličkou.

3. Hotovú cesnačku posypeme na tanieri strúhaným syrom.
dadia1
06.11.08,11:06
vyzerá to dobre, ale tam rozšlahané vajíčka určite neboli. bola to taká krémova,hustá polievočka s obrovským množstvom cestnaku. a mala som pocit, že tam je to vnútro toho bosniaka rozvarene. ale možno to tak nebolo.
Aj tak ti ďakujem za ochotu
willma
06.11.08,11:18
zadaj do vyhľadávača (nie poraďackého) krémová cesnaková polievka a potom si môžeš vyberať dalo to zo 10 strán.