svecova
07.11.08,11:45
Poradte nejake ludove recepty - rastu mi zuby mudrosti a boli ma cela strana a mam pocit napatia akoby mi to opuchlo alebo sa tvoril hnis..co na to, aby sa mi to ukludnilo?
syrik
07.11.08,11:03
teplý obklad....aleba biolampa...
arizona
07.11.08,19:14
teplý obklad síce pôsobí príjemne, ale ak to máš zapálené, tak sa Ti môže zápal rozšíriť.
Ak máš problém s vyrastaním zubov múdrosti, zájdi k zubárke,ktorá Ti jemne nareže ďasno a zub rýchlejšie vyjde a prestane bolieť.
Ja som tak urobila po troch "hororových"mesiacoch a ľutovala som,že som to neurobila oveľa skôr.
jess
07.11.08,19:23
Poradte nejake ludove recepty - rastu mi zuby mudrosti a boli ma cela strana a mam pocit napatia akoby mi to opuchlo alebo sa tvoril hnis..co na to, aby sa mi to ukludnilo?

Vyplachovať FLORSALMIN-om. Je to výťažok zo šalvie - protizápalový. Pomôže aj spray FLORSALMIN. Oba dostať v lekárni.:)
karol.pukancik
08.11.08,08:57
skus potieranie prerezávajúceho zuba vínom či tvrdším alkoholom. Len potieranie! ;)
osky
09.11.08,13:27
:rolleyes:ja by som poradila potieranie zuba aj jeho celeho okolia ALPOU-uplne obycajnou-tou klasickou s modrou nalepkou.

pouzivame to v rodine nielen pri bolestiach ale aj ked sa prerezavaju zubky detom a vzdy zaberie.;)
svecova
10.11.08,12:03
na poslednej stolicke na dasne sa mi cez vikend vytvoril hnisavy vacok, hnis mi postupne odteka, uz ma to ani neboli, len mam stale pocit, ze mam v ustach hnis..skusala som ustnu vodu..neviete nieco lepsie?
zuzana
10.11.08,12:14
Na hnis zo zuba si dávajte velký pozor.Ja som mala mŕtvy zub a na ďasne sa mi vytvoril takýto vačok a tiekol hnis asi pol roka, a potom som mala veľké problémy zo žalúdkom a ženské problémy, lebo sa mi to dostávalo do tela.Keď by ste boli tehotná tak to môže poškodiť i plod.Potom mi spravili resekciu zuba a chvalabohu už je pokoj.
svecova
10.11.08,12:15
rozmyslam, ze pojdem k zubarovi, ale mam strach aby mi ho nevytrhol
ludmilla
10.11.08,12:40
rozmyslam, ze pojdem k zubarovi, ale mam strach aby mi ho nevytrhol

Určite si vybav čo najskorší termín, tvoj zub potrebuje zubného lekára. Pri bolestiach s hnisavým vačkom nemusí ísť zub von. Avšak ak budeš k zubu pristupovať takto ako doposiaľ, že budeš čakať, je to rovná cesta k extrakcii zubu. Pretože hlavné dôvody na vytrhnutie zubu sú: uvoľnený zub - paradontóza, veľmi hlboký rozšírený kaz, neliečený zápal nervu, ktorý postihol už kosť alebo ak sa vytvorí cysta na koreni zuba.
Vytrhnutie zuba by mala byť až posledná možnosť až keď zlyhajú všetky ostatné pokusy o záchranu, pretože vlastnému zubu sa žiaden implantát nevyrovná. Dokonca i mŕtvy zub je lepší ako náhradný. Takže nečakaj a choď, čím skôr k lekárovi. Držím palce.
svecova
10.11.08,12:45
idem v stredu rano, dufam to dobre dopadne
elen 10
25.11.08,13:44
ahojte,vytlacil sa mi zub mudrosti,je pokazeny a boli,zubar celustny ho chce chirurgicky odstranit,mate niekto stym skusenosti?
pasuliatko
25.11.08,21:17
studený obklad je na to najlepší, vyplychovať si ústa repíkom to hojí, alebo aj tantum verde je dobrý na to. alebo za zubárom. kamoške pred nedavnom sekali 8čky :D
pasuliatko
25.11.08,21:18
ahojte,vytlacil sa mi zub mudrosti,je pokazeny a boli,zubar celustny ho chce chirurgicky odstranit,mate niekto stym skusenosti?

normalne ho vytrhne,čiže to bude potom bolieť ako ked vytrhnú zub.;)
elen 10
26.11.08,06:33
dakujem........
Zedah
28.11.08,11:18
Nie som si istá, či je to presne "recept" na tvoj prípad, ale všeobecne na bolesti zubov dostať v lekárni bylinné kvapky - Herbadent - tie pôsobia anesteticky. Treba len potrieť ďasno a ostane také "umŕtvené" a zápal sa lieči. Mne veľakrát pomohli, avšak ak je problém dlhodobejší, zubárovi sa nevyhýbaj.
Bionda
28.11.08,14:28
teplý obklad....aleba biolampa...
syrik, kde je hnis, tam neplo nie je dobré...
Bionda
28.11.08,14:33
Sú dva tábory lekárov, ktorí sú za vytrhnutie, ale aj tí čo sú proti, že vraj, treba zachovať.
Môj muž mal problémy, išiel k lekárke, chodil na výmenu drénu a za 2-3 dni bol OK. Zuby má v poriadku. Zubárka tvrdí, že si zuby treba nechať, kým sú- keď bude treba protézu, možno sa ešte :D zídu - :D nebudú musieť ju upevniť na uši :D
Repík sa mi zdá taký kvasivý v ústach- skôr je dobrý Tantum verde na kloktanie- aj to umŕtvy aj vydezinfikuje a ten Herbadent je tiež dobrý.
syrik
01.12.08,06:08
syrik, kde je hnis, tam neplo nie je dobré...

Ja som písala zo svojej skúsenosti...tiež sa mi to zdalo divné..mala som zapálený korienok,chodila som každú chvíľu na čistenie zuba,menili mi vložku ako často to šlo niekoľko mesiacov,vyčistili mi korienok,no bolest neutíchala...posadil ma za biolampu a kázal mi to doma nahrievať...na zápal tieť nie je dobré teplo...no neuveriteľné,ale pomohlo...doteraz,musím si zaklopať,mám pokoj...:D
Olice
01.12.08,06:16
Ja som písala zo svojej skúsenosti...tiež sa mi to zdalo divné..mala som zapálený korienok,chodila som každú chvíľu na čistenie zuba,menili mi vložku ako často to šlo niekoľko mesiacov,vyčistili mi korienok,no bolest neutíchala...posadil ma za biolampu a kázal mi to doma nahrievať...na zápal tieť nie je dobré teplo...no neuveriteľné,ale pomohlo...doteraz,musím si zaklopať,mám pokoj...:D
Pod pojmom biolampa myslíš asi bioptronovú lampu. Bioptron lampa lieči svetlom, nie teplom (ak sa nemýlim).
syrik
01.12.08,06:23
Pod pojmom biolampa myslíš asi bioptronovú lampu. Bioptron lampa lieči svetlom, nie teplom (ak sa nemýlim).

Aj aj...povedal mi,že mi to nahreje sestrička biolampou alebo si to mám doma nahrievať elektickým vankúšom...a riadne to pálilo,takže o tom nepochybujem...;)
Olice
01.12.08,10:09
Aj aj...povedal mi,že mi to nahreje sestrička biolampou alebo si to mám doma nahrievať elektickým vankúšom...a riadne to pálilo,takže o tom nepochybujem...;)
Biolampa využíva pri liečbe polarizačné svetlo, nie teplo, elektrický vankúš samozrejme teplo:). Zubár mohol použiť výraz nahriať, nie nasvietiť;).
syrik
01.12.08,10:26
Biolampa využíva pri liečbe polarizačné svetlo, nie teplo, elektrický vankúš samozrejme teplo:). Zubár mohol použiť výraz nahriať, nie nasvietiť;).

No neviem...viem,že biolampa využíva predovšetkým svetlo...:---
Betina2
07.12.11,12:35
Som v koncoch! Už vyše týždňa ma bolí zub, neviem ho ani presne identifikovať, ale je to vpravo dole, tipla som 7, alebo 6....tá bolesť je cítiť v celej pravej strane čelusti, prechádza to aj do horných zubov a čelusti...Minulý týžden to bolo ešte ako tak znesitelné, myslela som, že je to zvýšená citlivosť zubných krčkov v danej oblasti, lebo už kedysi tam bol s tým problém. Táto bolesť je však iná. Nereagujem na teplé, studené, sladké ani kaslé nijako výnimočne. Tá bolesť nie je pulzujúca ale skôr také pretrvávajúca. V noci sa na ňu niekolkokrát zobudím. Preplachovanie Listerinom pomáha, ale iba na 20-30 minút, potom to začne odznova. V pondelok som sa nadopovala Panadolom, ale tamner nezabral, tak som bola včera u zubárky. č. 6 aj 7 mám zaplombovaný bielou plombou, po vizuálnej prehliadke lekár nič mimoriadne nenašiel, spravil mi aj vitálnu skúšku suchým ladom, zaujímavél že č. 7 takmer nereagoval, pri č. 6 pri 2 koreňoch bola citelná bolesť a pri jednom koreňi som skoro y kresla vyskočila.....takže vraj by to malo byť OK. 6. a ani 7. neragujú na poklepanie ani na tlak....poslal ma aj na RTG tých 2 zubov, ale nič tam vidieť nebolo, našiel sa síce jedn pidi kazík na tej 6, to aj odstránila za zaolnila, ale bolesť mi to neodstránilo....teraz sa pozorujem . Poslednú noc som bola bez tabletiek, a aspoň 3 x som sa prebudila na silnú bolesť. Opäť nebola pulzujúca ani bodavá ale pretrvávajúca a velmi silná, bolelo ma celé líco, ale opuch žiaden....vraj sa mám ozvať, keby to neustúpilo. Hned dnes ráno som si kúpila Valetol a k môjmu prekvapeniu zabral tak, že ani teraz takmer nič necítim, avšak to situáciu nerieši...Nikede som čítala, že ak zápal nie je pod zubom, ale priamo v zube, tak na RTG nič nie je vidno...neviete čo je na tom pravdy? Ani tie biele plomby neboli nijako v blízkosti tých koreňových nervom, takže predpoklad, že by sa tam od plomby niečo dostalo je mizivý. Už fakt neviem, čo je s tými zubami. Nikdy som takú bolesť zubov nemala, ani ked mi čistili koreňové kanáliky a umrtvovali iný zub. Vtedy síce bolesť bola silná ale vzslovene pulzujúca. Pri citlivosti krčkov to zas bolo pulzujúce ale ustúpilo to ked pominuli dôvody (studený zimný vzduch alebo kontakt s vodou). Začínam mať pochybnosti aj o tom RTG, teda o kvailte RTG. Nebolo to v súkromnom centre, ale klasicky na poliklinike....bojím sa, čo ak nebudeme vidieť nájsť príčinu. Tie 2 zuby aj plomby v nich sú vraj dobré a nenarušené....proste nič nenašla, neviem kde dalej hladať príčinu, pripadám si už ako nejaký hypochonder, ale ono to fakt bolí, ked zrovna nie som na Valetole a najhoršie je to večer a v noci. Ráno to obvykle trochu ustúpi. A neprechádza to ani do oka ani uch, len v čelusti a blízkom okolí to cítim.
arizona
07.12.11,15:22
Skus sa pytat znovu na RTG a nech urobia viac snimkov, z roznych uhlov.
Inak, niekedy moze bolest vystrelovat aj na uplne inom mieste,ako je kaz.
Betina2
07.12.11,18:13
Dík, Arizona. Už ma tiež napadlo vyžiadať sa na panoramatickú snímku, trebárs aj niekde inde, radšej si priplatím...strašne ťažko sa tá bolesť lokalizuje, už som aj pochybovala, či to nakoniec nie je niektorý horný zub :( ale asi nie. ...ale dnes som skúšala preplachovať ľadovou vodou a bol to des, práve v tej lokalite, kde to bolí stále...avšak po chvíli to prestalo boleť a asi tak 10 minút som necítila nič. Ale už je to späť.Navyše mám pocit, že typ bolesti sa trošku zmenil, už je to ako také dlhé pulzy, akoby také dlhé vlny, nie rýchle ako pulzovanie krvi...furt mám podozrenie na odumierajúci nerv, nemôžem si pomôcť, taká intuícia, aj ked si to samozrejme neprajem. Ale už by mi bolo všetko jedno, len keby sa zistilo v čom je problém aby sa to dalo riešiť. Zajtra hned ráno idem k zubárovi znovu, som zvedavá, ako to dopadne...Lebo nereaguje to na tlak ani poklepanie kovovou lyžičkou a vraj by to malo, ....ale ja to na žiadnom zube necítim, ani na opačnej strane. Tak som si aj odvar z klinčekov spravila a aj tie klinčeky žujem, aspoň to stŕpne a vraj pôsobia antibakteriálne,,,,muž by mi najradšej koloidné striebro striekal na tie zuby, vraj kamošovi to pomáha proti bolesti, mne však nie :(
Betina2
08.12.11,08:51
Tak už je problém odhalený. Po prebdenej noci v ukrutných bolestiach bez reakcie na Valetol som zaspala nadránom posediačky. Lahnúť sa nedalo. Ráno som hned nabehla k zubárke, spravila mi znovu vitálny test a ukázalo sa že reakcia jedného zubu je iná ako ostatných, takže to otvorila, desná bolesť, ale našiel sa vinník. 1 koren úplne bez reakcie, mrtvy, druhý koreň len sčasti mrtvy, už s tvorbou plynov, preto tá bolesť. Našťastie injekcia docela zabrala a teraz mám už len strpnutú tvár, ešte pred sviatkami mám prísť na kontrolu, či sa aj zbytok umrtvil, dúfam, že už to nebude "hnevať" . Síce si necítim polku tváre, ale tá úľava......na nezaplatenie. Škoda, že tieto veci nevidno na RTG. O čo by bol život jednoduchší.:mee:
lajeroy
30.12.11,21:03
Zdravím neskutočne ma bolia zuby už niečo vyše týždňa. Začalo to pravou stranou a po niekoľkých dňoch sa bolesť preniesla na ľavú stranu. Beriem Valetol, Nalgesin, Mig 400 na chvíľu to pomôže ale potom je bolesť späť. Skúšal som vyplachovanie slanou vodou, prvý krát to pomohlo ale už to nezaberá. Jedine čo mi ešte pomáha, je ľad alebo vatový tampón namočený v slivovici a priložený na dane miesto, ale takto nemôžem fungovať celý mesiac. Ak viete nejako poradiť budem veľmi vďačný.
lujza.j
30.12.11,21:17
a u zubára si bol?
tictac7
30.12.11,21:20
...to lujza.j: a načo -po týždni?! našiel poradu a tá poradí a vylieči....
pasuliatko
31.12.11,18:26
lajeroy (http://www.porada.sk/member.php?u=256291) ja ti viem poradiť.... CHOĎ K ZUBÁRKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! inak nič
lajeroy
01.01.12,12:55
tictac7 tak sory ze na porade hladam radu.......a preco az po tyzdni lebo cely cas som bol v tom ze 9.1 dojdem k zubarke a vsetko bude ok ale necakane sa my zmenily plany a 2.1 cestujem do prahy na 3 tyzdne cize preto som chcel neaku radu aby som cely mesiac netrpel.. zo zubami mam problem dlhsie no neriesil som ho ak sa objavila bolest za den dva bolo po nej chvalabohu uz aj teraz sice po vyse tyzdni ale bolest zmizla... teraz k zubarke chodim pravidelne a v januari ma dokoncit to co zacala minuleho roku
....ospravedlnujem sa za chyby v texte
lujza.j
01.01.12,13:00
tictac7 tak sory ze na porade hladam radu.......a preco az po tyzdni lebo cely cas som bol v tom ze 9.1 dojdem k zubarke a vsetko bude ok ale necakane sa my zmenily plany a 2.1 cestujem do prahy na 3 tyzdne cize preto som chcel neaku radu aby som cely mesiac netrpel.. zo zubami mam problem dlhsie no neriesil som ho ak sa objavila bolest za den dva bolo po nej chvalabohu uz aj teraz sice po vyse tyzdni ale bolest zmizla... teraz k zubarke chodim pravidelne a v januari ma dokoncit to co zacala minuleho roku
....ospravedlnujem sa za chyby v texte

sa tu nečerti;) čo sa čuduješ reakciám, ked napíšeš že ta týždeň bolia zuby čo čakáš akú radu. ked bolia zuby tak sa ide hneď, keby si mal zápal okostice tak potom čo?
Indeed
01.01.12,13:06
Pri dnešných cenách za ošetrenia u zubneho lekara, si treba vybrať kvalitného zubného lekára.

Kvalitný zubný lekár nemusí byť nutne ten u ktorého ošetrenie zuba nebolí,

kvalitný zubný lekár je ten , ktorého práca /zubné výplne / drží niekoĺko rokov , nie niekoĺko dní.

Ak nemáte šťastie na kvalitného zubného lekára potom je lacnejšie nechať deravý zub rovno vytrhnuť ako každé dva -tri týždne obnovovať

amalgamové výplne v zube.

Mne sa na ošetrovanie boĺavých zubov osvedčio potieranie švédskymi kapkami, či rovno zavedenie drenu vaty namočenej v švedských kvapkach

do diery v zube.

Liečivo používam IBUPROFEN 400 , pretože ten lieči zápal, nepoužívam liečiva , ktoré len blokuju prenos bolesti cez nervové dráhy z postihnutého

miesta do mozgu.
lujza.j
01.01.12,13:20
tu ale nejde len o kvalitného zubára, čo je veľmi podstatný fakt:) ale aj o to ako sa o zuby staráme....
Indeed
01.01.12,13:24
Ak mam už po 40-tke a chýba mi 12 zubov, tak v tomto prípade už sebalepšia starostlivosť veĺa nezachráni.
lujza.j
01.01.12,13:32
ja mám tiež, chýba mi jeden... moja zubárka ma v decembri na prevetívke ani nepoznala, za posledných 6r som tam bola z kazom 1x:)
tictac7
01.01.12,19:43
tictac7 tak sory ze na porade hladam radu.......a preco az po tyzdni lebo cely cas som bol v tom ze 9.1 dojdem k zubarke a vsetko bude ok ale necakane sa my zmenily plany a 2.1 cestujem do prahy na 3 tyzdne cize preto som chcel neaku radu aby som cely mesiac netrpel.. zo zubami mam problem dlhsie no neriesil som ho ak sa objavila bolest za den dva bolo po nej chvalabohu uz aj teraz sice po vyse tyzdni ale bolest zmizla... teraz k zubarke chodim pravidelne a v januari ma dokoncit to co zacala minuleho roku
....ospravedlnujem sa za chyby v texte

no sorry, ale furtovne fut to nechápem. Keď ma bolí zub - utekám k zubárovi....hneď a nie až 9.1. .... ....a ak je to cez víkend alebo sviatky - existuje aj také čosi - pohotovosť sa to volá.....lebo aj podľa toho, čo píšeš, že k zubárke chodíš pravidelne (podľa všetkého aspoň tento rok si niečo so zubami riešiš), tak to nebude kaz, ale zápal .... no a keď je to kaz - tak tam len vŕtačka pomôže, a keď je to zápal - tak ten je "sviňa" a určite sa nerieši tlmením bolesti....
pasuliatko
02.01.12,09:52
Pri dnešných cenách za ošetrenia u zubneho lekara, si treba vybrať kvalitného zubného lekára.

Kvalitný zubný lekár nemusí byť nutne ten u ktorého ošetrenie zuba nebolí, /// stavíš sa,že áno?

kvalitný zubný lekár je ten , ktorého práca /zubné výplne / drží niekoĺko rokov , nie niekoĺko dní.

Ak nemáte šťastie na kvalitného zubného lekára potom je lacnejšie nechať deravý zub rovno vytrhnuť ako každé dva -tri týždne obnovovať // toto je najväčšia blbosť akú som kedy počula... vidno potom,že ti chýba 12 zubov keď tam kde je kaz vytrhnúť a nezachraňovať... každý zub by sa mal zachrániť... a nie trhať len tak...

amalgamové výplne v zube. // sa už takmer v dnešnej dobe nepoužívajú...

Mne sa na ošetrovanie boĺavých zubov osvedčio potieranie švédskymi kapkami, či rovno zavedenie drenu vaty namočenej v švedských kvapkach

do diery v zube.

Liečivo používam IBUPROFEN 400 , pretože ten lieči zápal, nepoužívam liečiva , ktoré len blokuju prenos bolesti cez nervové dráhy z postihnutého

miesta do mozgu.

a ak ti plomby vypadávajú alebo niečo podobné treba nájsť iného zubného lekára... v tom nie je v dnešnej problém.....