buchač
09.11.08,15:00
Ak máte niekto dobré , rýchle , a zároveň jedlé :rolleyes: recepty pre diabetika , budem rád :D :D :D
Šunku a podobné diétne veci som už pomaly zunoval , idú mi cez uši ;)
Tweety
09.11.08,14:51
Ak máte niekto dobré , rýchle , a zároveň jedlé :rolleyes: recepty pre diabetika , budem rád :D :D :D
Šunku a podobné diétne veci som už pomaly zunoval , idú mi cez uši ;) Kuk sem:
http://www.marpes.info/marpes-info/marpes_info_2/recepty_uvod.html
iris12345
11.11.08,09:44
ake konkretne recepty mas na mysli?
buchač
14.11.08,16:38
Niečo hlavne jedlé :D:D:D Tie rôzne serepetičky a la celebrity asi veľmi nie :cool:
Na internete je toho plno , ale aj tak som možno niečo opomenul alebo nenašiel , takže asi tak .
Dík
iris12345
27.11.08,09:46
moj muz ma cukrovku, peciem mu doma celozrnny chlieb v domacej pekarni, lebo u nas v dedinke taky nezozeniem.
Ranajky: celozrnny chlieb s tvarohovou natierkou ( nizkotucny tvaroh, mala cibulka, mleta cervena paprika , Rama, sol) vsetko zmiesat, k tomu rajcina
Desiata: celozrnny chlieb s nizkotucnym syrom s prichutou sunky , paprika, uhorka
Obed: brokolicova polievka - biela ( brokolica, mrkva, zemiaky-nie vela, kalerab) vsetko uvarit, zahustit, pridat 10% slahacku, sol, solcanka

Polievky a omacky zahustujem ovsenou celozrnnou mukou, bud ako zatrepku alebo zaprazku (samozrejme s otroskou livoveho oleja)

Dnes k pecenemu kuratu mu urobim kuk kus, a kyslu kapustu.
Vecera: zapekane celozrnne cestoviny s mrazenou zeleninou( aku mas k dispozicii) cestoviny uvarit, zmiesat so zeleninou a zaliet vajickami rozmiesanymi v 10% slahacke , sol, bylinky podla chuti, k tomu cervena cvikla (zavarila som v lete bez cukru)

To mame dnes, cela rodina, nevarim pre deti zvlast, uz si zvykaju

Ked nezabudnem, zajtra ti napisem co budem varit
iris12345
27.11.08,10:14
Este ma napadol jeden rychly:

celozrnne spagety Alnatura uvarut, na ne dat Cootage cheese a k tomu tanier zeleniny,

muslicky Alnatura uvarit a posypat postruhanymi vlasskymi orechami, osladit fruktozou , pripadne posypat mletou skoricou

Palacinky- celozrnna muka, 1 vajicko, voda , stipka soli, piect na teflonovej panvici, aby sa nemuseli velmi mastit,
plnka- tvarohova ( tvaroh + fruktoza), alebo Dia lekvar ( ja mam zavareny doma)

Kamoska mu robi na vianoce aj oplatky, ked mas stroj, alebo dobru kamosku poslem recept