pasuliatko
10.11.08,18:24
Ahojte! Viete mi poradiť nejaký dobrý recept na chutnú pizzu čo si urobím doma? Ďakujem :)
pasuliatko
10.11.08,17:25
Ahojte! Viete mi poradiť nejaký dobrý recept na chutnú pizzu čo si urobím doma? Ďakujem :)

:) pridala som jeden recept čo som dostala..nech sa potešíte aj vy :)
nela88
10.11.08,18:03
1 šľahačka, 10 P.L. hladkej múky, soľ - spracovať. Cesto musí byť vláčne. Navrch čo chceš.
OKAA
11.11.08,07:35
Pizza,recept priamo s pizzérie. 1kg hladkej múky,1 biely jogurt ,1dcl.olej,trocha mlieka do kvásku,pol kocky kvasníc.Kysnút nedávame!Hned vyvalkáme na tenko.Dáme na vymastený plech.Vrch cesta potrieme kečupom.Dáme salámu(podla seba),papriku,kukuricu,šampiony(nemusia byt).Nastrúhame syr(eidam,údený...) a dáme piect.Všetky ingrediencie na pizzu podla vlastnej chuti.Táto dávka cesta,vyjde ,,až,,na 4 plechy.Samozrejme ak zjete menej dávku si znížite.(U nás sa ,,zožerú,,všetky 4 plechy) Prajem vám dobrú chut.......
dagyna
11.11.08,10:02
Ja robím doma klasiku :kysnuté cesto ako na koláč len tenšie. Roztiahnem ho na plech, potiem cesnakom, kečupom a na vrch dávam čo máme. Deťom to chutí.
fipina
11.11.08,10:37
Pizza,recept priamo s pizzérie. 1kg hladkej múky,1 biely jogurt ,1dcl.olej,trocha mlieka do kvásku,pol kocky kvasníc.Kysnút nedávame!Hned vyvalkáme na tenko.Dáme na vymastený plech.Vrch cesta potrieme kečupom.Dáme salámu(podla seba),papriku,kukuricu,šampiony(nemusia byt).Nastrúhame syr(eidam,údený...) a dáme piect.Všetky ingrediencie na pizzu podla vlastnej chuti.Táto dávka cesta,vyjde ,,až,,na 4 plechy.Samozrejme ak zjete menej dávku si znížite.(U nás sa ,,zožerú,,všetky 4 plechy) Prajem vám dobrú chut.......

Zaujal ma tento recept, ale nie je mi jasný postup (som kuchár začiatočník).
Treba nechať vzísť kvások a potom pridať ostatné suroviny alebo všetko spolu naraz zmiešať?
OKAA
11.11.08,17:04
Bingo!!!!Treba nechat vzíst kvások a potom pridat ostatné suroviny.Mala som to ešte podrobnejšie napísat,moja chyba.PARDON......
danushka
21.11.08,21:09
Pirohová pizza
Prísady na cca 1 plech do rúry doma :
10 dg masla, 4-5 strúčikov cesnaku, 200 g prerastanej slaninky, 300 g zemiakov, za mištičku krájaného póru a mladej cibuľky, syr balkánskeho typu /Feta, môže byť aj ovčí, kozí/, plesnivý syr, kôprová nasekaná vňať, nasekaná pažítka /môže byť i sušené/, citrón.
Skúste pizzove cesto párkrát preložiť, akoby ste pripravovali pagáčiky, dosiahnete efekt lístkového cesta a spravíte ho trošku iným.
Na masle len zľahka osmahnúť strúčiky cesnaku. Každý strúčik rozkrojiť na tri časti a osmážať skutočne len trošku, aby nezhorkol. Zemiaky olúpať, nakrájať na tenké plátky, premyť a zmiešať v miske s troškou oleja, osoliť, okoreniť, môžete ich ochutiť aj bylinkovou soľou.
Plech potrieť olejom, rozprestrieť naň pizzové cesto, ktoré treba potrieť maslom z oprážaného cesnaku a kúsky cesnaku rovnomerne rozložiť po ceste. Tento cesnak je skoro najdôležitejšou prísadou pirohovej pizze, dodáva jej zvláštu chuť a arómu. Ďalej pokračovať v rozkladaní zemiačkov, slaninky, cibuľky, póru, syra a byliniek. Povrchu posypať bylinkami /pažítka, kôpor/.
Celé to upiecť doružova.
Na tanieri pirohovú pizzu pokvapkať citrónom, prípadne grapefruitom a ako prísadu na dochutenie si môžete pripraviť jogurtovú omáčku s pretlačeným cesnakom a bylinkami.

Touto pizzou ma prekvapili v Kanadskej pizérii na dovolenke. Ja by som jej dala meno pizza ,,ala slovania“.:):):)
A nabudúce doma skúsim vymeniť balkánsky syr za našu bryndzu. Neverím, že tým niečo pokazím.

Dobrú chuť !
JOJA
27.11.08,11:48
Až dnes som sa dostala k tejto téme. Ak by mal niekto záujem, mám recept na pizzu primo z Talianska, učil nás ju robiť jeden kamarát, ktorý tam veľa rokov žije a má s varením veľa skúseností. Každý, kto ju ochutnal, bol veľmi milo prekvapený, podotýkam ide o pravú taliansku tenkú pizzu.
Príprava je veľmi jednoduchá, má to jedinú chybu, neviem napísať presné množstvá ingrediencii, robím to od oka (ale problém to nerobilo zatiaľ nikomu). Ja ju robím z 1 kg múky, do nej nasypem primerane soli, aby bolo cesto slané (od oka si 1 - 2 polievkové lyžice), pridám v ruke rozmrvené celé droždie a premiešam s múkou. Do tejto zmesy prilejem asi 2-3 dcl. vlažnej body, alebo mlieka a 2dcl. olivového oleja. (Robila som to už aj s obyčajným olejom, nie je to však ono) Postupne vymiesime rukou husté cesto - musí byť naozaj husté, ak nám to nepoberie všetku múku, treba prilievať už len olivový olej. Vnikne nám bochník, ktorý necháme asi 20-30 min. podkysnúť. Z bochníka urobíme asi 4-5 menších bochníkov - toľko bude aj plechov. Bochnik vyvaľkáme na tenučké cesto. Ide to ťažšie, lebo cesto je veľmi husté, ale efekt je úžasný.
V prípade, že nevyužijete všetky bochníky, môžete každý vložiť do mikroténového sáčku a dať do mrazničky. Ak ich po čase vyberiete a necháte rozmraziť, budete prekvapení aké super cesto získate.
Na rozvalkané cesto Taliani používajú tzv Pomodoro - obdoba nášho paradajkového pretlaku, ktoré určite poznáte, je ho dostať kúpiť aj u nás.
Príprava je jednoduchá - na olivový olej natrháme kúsok čerstvej bazalky, a vylejeme pomodoro a chvíľku povaríme. Možeme ochutiť aj pizzovým korením. Touto zmesou potierame rozvaľkanú pizzu a na to kladieme čo nám najviac chutí. U nás hrá prím šunka ,na plátky nakrájané paradajky a prekrojené olivy a na vrch posypané mozarellou. Ale dá sa podľa chuti použiť všeličo. Boli sme však poučení, ze Taliani nekdy nepoužívajú na pizzu vajce a údený syr.
Tak vám všetkým prajem dobrú chuť. JOJA
samasama
06.05.09,19:03
a aká muka sa ma použiť na tuto pizzu?
alla66
06.05.09,22:36
a aká muka sa ma použiť na tuto pizzu?
ja používam hladkú:)
viera12
18.05.09,14:27
Upresni 1 biely jogurt...Robila som polovičnu dávku a potrebovala som 2 rajo 125gramove.
trisestri
18.05.09,16:06
http://hospodyne.mojerecepty.sk/category/pizza-chleb-langose/ škoda že sa my stratil recept na domacú pizzu,ta my chutila asi najviac,lebo bola skôr na gazdovský spôsob nie ako klasická,ale hrubšie nadýchane cesto a až potom klasika,bohaté obloženie salamou,hríbmi a zeleninou
Marína
18.05.09,18:15
Pizza – cesto

450g hladkej múky(my kupujeme taliansku múku na pizzu), 15g droždia, cca 170 ml vlažnej vody, ½ KL morskej soli, 3 PL olivového oleja
V cca 5 PL vody nechať podkysnúť droždie a na doske s ostatnými ingredienciami uhniesť cesto. Do olejom vymazanej misy dať cesto a pootáčať ním tak, aby olej bol na celom ceste. Prikryť a nechať vykysnúť do dvojitého objemu. Cesto rozdeliť na ½, bochníky „zbuchnúť“ päsťou od stredu po okraj. Môžeš si pomôcť aj valčekom.

Základná paradajková omáčka
Táto omáčka vydrží v chladničke cca týždeň, zmrazená pár mesiacov. Ja zvyknem uvariť viacej omáčky naraz, rozdelím do fľaštičiek od majonézy a trochu sterilizujem.


6-8 porcií
1 veľký na drobno nakrájaný strúčik cesnaku
2 PL olivového oleja
1 malá rozdrvená chilli paprička
2 KL oregána
3 plechovky talianskych slivkových(alebo sekaných) paradajok(á 400 g)
1 PL červeného vínneho octu(alebo červeného vína)
1 hrsť nahrubo nasekanej bazalky alebo majoránu(toho menej)
soľ a čerstvo namleté čierne korenie
2-3 PL extra panenského olivového oleja
Na oleji opražte cesnak(mierne, aby nezhorkol), pridajte čili papričku, oregano a paradajky. Pri miešaní dajte pozor, aby sa paradajky nerozpučili, omáčka by zo semienok zhorkla – ak však budete variť pomaly a paradajky zostanú celé, získate správne sladkastú omáčku. Ak sa vám chce, môžete pred varením semená z paradajok odstrániť. Asi 1 hodinu varte na miernom ohni. Po dovarení pridajte ocot, paradajky v omáčke rozkrájajte. Pridajte bazalku alebo majorán, dochuťte a prilejte olivový olej.


My pečieme pizzu v peci (http://www.porada.sk/500219-post6.html) priamo na rozpálených šamotkách, ak v rúre, výborne sa pečie vo forme na pizzu (http://www.tescoma.com/sl/katalog/xpoloz.php?skupina0=4&skupina=1&skupina2=1&polozka=627332).
AMIELIA
17.06.09,11:17
Tak toto sa mi páči, tento musím vyskúšať. Pizzu robím už niekoľko rokov a vyskúšala som veľa receptov. Tak tento bude v ďalší v poradí.
Simonab
17.06.09,14:43
Pizza – cesto

450g hladkej múky(my kupujeme taliansku múku na pizzu), 15g droždia, cca 170 ml vlažnej vody, ½ KL morskej soli, 3 PL olivového oleja
V cca 5 PL vody nechať podkysnúť droždie a na doske s ostatnými ingredienciami uhniesť cesto. Do olejom vymazanej misy dať cesto a pootáčať ním tak, aby olej bol na celom ceste. Prikryť a nechať vykysnúť do dvojitého objemu. Cesto rozdeliť na ½, bochníky „zbuchnúť“ päsťou od stredu po okraj. Môžeš si pomôcť aj valčekom.

Základná paradajková omáčka
Táto omáčka vydrží v chladničke cca týždeň, zmrazená pár mesiacov. Ja zvyknem uvariť viacej omáčky naraz, rozdelím do fľaštičiek od majonézy a trochu sterilizujem.


6-8 porcií
1 veľký na drobno nakrájaný strúčik cesnaku
2 PL olivového oleja
1 malá rozdrvená chilli paprička
2 KL oregána
3 plechovky talianskych slivkových(alebo sekaných) paradajok(á 400 g)
1 PL červeného vínneho octu(alebo červeného vína)
1 hrsť nahrubo nasekanej bazalky alebo majoránu(toho menej)
soľ a čerstvo namleté čierne korenie
2-3 PL extra panenského olivového oleja
Na oleji opražte cesnak(mierne, aby nezhorkol), pridajte čili papričku, oregano a paradajky. Pri miešaní dajte pozor, aby sa paradajky nerozpučili, omáčka by zo semienok zhorkla – ak však budete variť pomaly a paradajky zostanú celé, získate správne sladkastú omáčku. Ak sa vám chce, môžete pred varením semená z paradajok odstrániť. Asi 1 hodinu varte na miernom ohni. Po dovarení pridajte ocot, paradajky v omáčke rozkrájajte. Pridajte bazalku alebo majorán, dochuťte a prilejte olivový olej.


My pečieme pizzu v peci (http://www.porada.sk/500219-post6.html) priamo na rozpálených šamotkách, ak v rúre, výborne sa pečie vo forme na pizzu (http://www.tescoma.com/sl/katalog/xpoloz.php?skupina0=4&skupina=1&skupina2=1&polozka=627332).







Evka dík za receptík. Recept na cesto mám presne ten istý. Tá omáčka ale vyzerá fajne, musím vyskúšať, škoda len, že som práve pizzu dokončila a až potom som si sem sadla. :D
Marína
17.06.09,15:26
Simonka, ja na pizzu nikdy nedávam kečup, vždy mám do zásoby uvarenú omáčku. Nech vám chutí.:)
maca.tt
09.07.09,19:33
Až dnes som sa dostala k tejto téme. Ak by mal niekto záujem, mám recept na pizzu primo z Talianska, učil nás ju robiť jeden kamarát, ktorý tam veľa rokov žije a má s varením veľa skúseností. Každý, kto ju ochutnal, bol veľmi milo prekvapený, podotýkam ide o pravú taliansku tenkú pizzu.
Príprava je veľmi jednoduchá, má to jedinú chybu, neviem napísať presné množstvá ingrediencii, robím to od oka (ale problém to nerobilo zatiaľ nikomu). Ja ju robím z 1 kg múky, do nej nasypem primerane soli, aby bolo cesto slané (od oka si 1 - 2 polievkové lyžice), pridám v ruke rozmrvené celé droždie a premiešam s múkou. Do tejto zmesy prilejem asi 2-3 dcl. vlažnej body, alebo mlieka a 2dcl. olivového oleja. (Robila som to už aj s obyčajným olejom, nie je to však ono) Postupne vymiesime rukou husté cesto - musí byť naozaj husté, ak nám to nepoberie všetku múku, treba prilievať už len olivový olej. Vnikne nám bochník, ktorý necháme asi 20-30 min. podkysnúť. Z bochníka urobíme asi 4-5 menších bochníkov - toľko bude aj plechov. Bochnik vyvaľkáme na tenučké cesto. Ide to ťažšie, lebo cesto je veľmi husté, ale efekt je úžasný.
V prípade, že nevyužijete všetky bochníky, môžete každý vložiť do mikroténového sáčku a dať do mrazničky. Ak ich po čase vyberiete a necháte rozmraziť, budete prekvapení aké super cesto získate.
Na rozvalkané cesto Taliani používajú tzv Pomodoro - obdoba nášho paradajkového pretlaku, ktoré určite poznáte, je ho dostať kúpiť aj u nás.
Príprava je jednoduchá - na olivový olej natrháme kúsok čerstvej bazalky, a vylejeme pomodoro a chvíľku povaríme. Možeme ochutiť aj pizzovým korením. Touto zmesou potierame rozvaľkanú pizzu a na to kladieme čo nám najviac chutí. U nás hrá prím šunka ,na plátky nakrájané paradajky a prekrojené olivy a na vrch posypané mozarellou. Ale dá sa podľa chuti použiť všeličo. Boli sme však poučení, ze Taliani nekdy nepoužívajú na pizzu vajce a údený syr.
Tak vám všetkým prajem dobrú chuť. JOJA
Tento recept na pizzu je fantastický,dostala som aj kúpiť Pomito- rajčinový pretlak na pizzu v jednote-terno.dnes som piekla asi po šiesty krát,čo som objavila tento recept,veľmi sa osvedčil,dakujem