pasuliatko
12.11.08,22:39
Ahojte, viete nejaký dobrý recept na spracovanie karamelu? Mám ho osobne veľmi rada ale nemam na to žiaden dobrý recept ďakujem :)
velvet
13.11.08,08:04
Karamel s vlašskými orechami je super, robia sa z toho aj torty
alebo Novotný robil karamel s uvareného salka, pridal do toho tuším orechy, a vajíčka, a plnil tým tortové oblátky...v niektorej knihe je recept, ak bude záujem, môžem ho nájsť
Stina
13.11.08,08:23
vyber si na stránke :
http://www.dobre-recepty.sk/vyhladavanie/?s=karamel

alebo skús Orechové košíčky
Potrebujete:
Cesto:
* 250g hladkej múky,
*170g masla,
* 100g práškového cukru,
1 vajce.
Orechová náplň:
* 30 vlašských orechov,
* 25g cukru,
* 20g práškového cukru,
2 vajcia.
Karamel:
* 100g jadier vlašských orechov,
* 200ml sladkej smotany,
* 1 PLmedu,
* 250g práškového cukru,
15 jadier orechov na ozdobu.

Postup:
Vymiešame cukor s maslom (20g odložíme).Pridáme vajce a múku. Vypracujeme a vložíme na 2 hodiny do chladu. Vvaľkáme na hrúbku 0,5cm. Menšie formičky na košíčky vymažeme tukom a vyložíme kúskami cesta. Orechová náplň:v miske zmiešame posekané orechy so žĺtkom a vodou a vymiešame do biela. Z bielok a z cukru vyšľaháme sneh a vmiešame do orechovej hmoty. Naplníme košíčky, vložíme ich do predhriatej rúry a 25 minút pečieme pri 200°C. Orechový karamel: smotanu privedieme do varu. V druhom hrnci za stáleho miešania ohrievame med s práškovým cukrom. Keď sa začne sfarbovať dozlata, spojíme ho so smotanou a pridáme orechy. Natrieme na upečené a vychladnuté košíčky. Ozdobíme polovičkami orechov
pasuliatko
13.11.08,15:32
Karamel s vlašskými orechami je super, robia sa z toho aj torty
alebo Novotný robil karamel s uvareného salka, pridal do toho tuším orechy, a vajíčka, a plnil tým tortové oblátky...v niektorej knihe je recept, ak bude záujem, môžem ho nájsť

jasne ak sa da rada by som videla ten recept
velvet
13.11.08,18:24
jasne ak sa da rada by som videla ten recept
Tak tu je :
Orechové rezy na oblátke
3 tortové oblátky
250g kryštálového cukru
200g mletých orechov
6 vajec
3 lyžičky strúhanky
250g masla
kondezované sladené mlieko
čokoláda

Vajcia vymiešame s cukrom, pridáme orechy, strúhanku a všetko premiešame. Kondezované mlieko varíme 2-3 hodiny, necháme vychladnúť a pridáme do masla. Všetko spolu premiešame a rozdelíme na dve časti. Nalejeme na oblátku, posypeme strúhanou čokoládou, prikryjeme druhou oblátkou, nalejeme zvyšnú plnku, priložíme tretiu oblátku, mierne zaťažíme a dáme stuhnúť do chladničky.

Toto je originál recept z knihy Petra Novotného. Robila som to len raz, keď tá kniha vyšla. Išla som presne podľa receptu, a bolo toho vo finále veľmi veľa. Skoro na 3 BALENIA oblátok, a nie na 3 kusy :D... dobre možno preháňam, ale ak to budem robiť ešte raz, určite tam nedám viac vajec ako jedno, a možno ani to nie...však karamel to spojí...a nedávala by som tam ani strúhanku...no ale je možné, že bez tých vajec to bude úplne iná chuť, a zničila by som tak dobrý recept...
Tak ak to bude niekto skúšať, nech sa prizná :---
Maruška54
13.11.08,18:29
Tak tu je :
Orechové rezy na oblátke
3 tortové oblátky
250g kryštálového cukru
200g mletých orechov
6 vajec
3 lyžičky strúhanky
250g masla
kondezované sladené mlieko
čokoláda

Vajcia vymiešame s cukrom, pridáme orechy, strúhanku a všetko premiešame. Kondezované mlieko varíme 2-3 hodiny, necháme vychladnúť a pridáme do masla. Všetko spolu premiešame a rozdelíme na dve časti. Nalejeme na oblátku, posypeme strúhanou čokoládou, prikryjeme druhou oblátkou, nalejeme zvyšnú plnku, priložíme tretiu oblátku, mierne zaťažíme a dáme stuhnúť do chladničky.

Toto je originál recept z knihy Petra Novotného. Robila som to len raz, keď tá kniha vyšla. Išla som presne podľa receptu, a bolo toho vo finále veľmi veľa. Skoro na 3 BALENIA oblátok, a nie na 3 kusy :D... dobre možno preháňam, ale ak to budem robiť ešte raz, určite tam nedám viac vajec ako jedno, a možno ani to nie...však karamel to spojí...a nedávala by som tam ani strúhanku...no ale je možné, že bez tých vajec to bude úplne iná chuť, a zničila by som tak dobrý recept...
Tak ak to bude niekto skúšať, nech sa prizná :---
z týchto ingrediencií ja pečiem Orechové rezy na oblátke, teda na plech položím tortové oblátky, vylejem orechové cesto, po vychladnutí navrstvím krém zo salka a HERY a posypem postrúhanou čokoládou.
velvet
13.11.08,20:31
z týchto ingrediencií ja pečiem Orechové rezy na oblátke, teda na plech položím tortové oblátky, vylejem orechové cesto, po vychladnutí navrstvím krém zo salka a HERY a posypem postrúhanou čokoládou.

cesto čo pečieš je len z vajec, cukru a orechov?
Hore len uvarené salko + do studeného maslo?
Tie oblátky Ti v rúre nezhoria od spodu?
mysimis
13.11.08,20:44
Oblátkam sa v rúre nič nestane, je to veľmi chutný koláč.
Maruška54
13.11.08,20:46
cesto čo pečieš je len z vajec, cukru a orechov?
Hore len uvarené salko + do studeného maslo?
Tie oblátky Ti v rúre nezhoria od spodu?
Cesto je z vajec, cukru, orechov a strúhanky. Oblátky nezhoria, sú dobré chrumkavé. Krém uvarené vychladnuté salko a maslo.