TatianaM
20.11.08,07:50
Dnes som dostala celkom zaujímavé recepty.
drobeceva
20.11.08,09:06
Pridávam niečo aj ja. Inšpirujte sa...




Ale tu treba aj upiecť....
mysimis
20.11.08,09:08
Najprv som sa zľakla, že čo sa stalo, že nebudem piecť na Vianoce, ale som rada, že sa jedná o koláciky nepečené....
MZUCTOVNIK
20.11.08,10:47
Tatiana, neviem, či nastal skrat - nevidím prílohu ?!
TatianaM
20.11.08,11:20
Asi nastal. Ale bola tam. Ináč by ostatné nereagovali.
Prikladám ešte raz
erzet
20.11.08,11:30
Najprv som sa zľakla, že čo sa stalo, že nebudem piecť na Vianoce, ale som rada, že sa jedná o koláciky nepečené....
Obyčajne sa neľakáte, že nemusíte piecť. Česť výnimkám.
OKAA
20.11.08,14:42
drobeceva-dávam pochvalu,super inšpirácia!!!!!!!!!!!!!
Oriešok
21.11.08,08:32
Pridávam niečo aj ja. Inšpirujte sa...




Ale tu treba aj upiecť....
nemá chybu ............perfiš inšpirácia.......na zahryznutie. Aj sa teším, že vyskúšam niektorý z receptov. Našla som tam aj jeden koláčik, čo si pamätám z detstva. Babička už nie je medzi nami, takže som sa nevedela dopátrať názvu ani receptu. Som vďačná, že je tu človiečik ako "drobeceva", kt. si dajú tu námahu a podelia sa o nejaký ten lákavý receptík.
drobeceva
21.11.08,08:48
nemá chybu ............perfiš inšpirácia.......na zahryznutie. Aj sa teším, že vyskúšam niektorý z receptov. Našla som tam aj jeden koláčik, čo si pamätám z detstva. Babička už nie je medzi nami, takže som sa nevedela dopátrať názvu ani receptu. Som vďačná, že je tu človiečik ako "drobeceva", kt. si dajú tu námahu a podelia sa o nejaký ten lákavý receptík.
Ďakujem Vám, mne to tiež došlo mailíkom, rada sa s Vami podelím. Zatiaľ mám toľko roboty /začínam robiť výplaty súčasne aj v novom programe/, takže ešte ani nerozmýšľam nad tým, čo budem piecť. Ale určite si tiež z toho niečo vyberiem, všetko je lákavé.
judita1971
21.11.08,08:59
akurát dnes som si tak pomyslela, čo budem piecť na Vianoce ? a tu recepty. Problém bude ako zúžiť výber:D. Drobeceva vieš čítať moje myšlienky ? :D Vieš načo myslím teraz ?:D ako dobre, že ťa máme.

ďakujem aj Tatiane M - podľa jej návodu , to upečú aj moji dvaja synovia. Ale tiež sú tam fajnotky.:D
drobeceva
21.11.08,09:32
akurát dnes som si tak pomyslela, čo budem piecť na Vianoce ? a tu recepty. Problém bude ako zúžiť výber:D. Drobeceva vieš čítať moje myšlienky ? :D Vieš načo myslím teraz ?:D ako dobre, že ťa máme.

ďakujem aj Tatiane M - podľa jej návodu , to upečú aj moji dvaja synovia. Ale tiež sú tam fajnotky.:D
Len škoda, že niekto nevie čítať moje myšlienky. Vieš, ako by ma potešilo, keby mi tak niekto zaklopal na dvere a doniesol za jednu krabicu takýchto dobrých koláčikov?
Díky za Tvoje slová, potešili.
DanielaSL
21.11.08,09:40
Tak to by bol prekrásny darček vianočný, keby aj mne niekto priniesol škatuľu napečených alebo nepečených koláčov. :)Viete ako ja to pečenie neznášam? Ale ešte v živote sa nestalo, že by som na sviatky koláče kupovala.... Akosi ma vždy potešilo, že mi deti povedali, mami neboj sa, aj keď sa nepodaria, tak ich zjeme. A fakt...chutilo im všetko, aj keď moja svokra - chýrna cukrárka niekedy nad vzhľadom koláčov prevracala očami.;):):rolleyes: Akurát deti sú už dospelé, samostatné , ani moc koláče už nechcú jesť a to ich povzbudenie k pečeniu mi teraz veľmi chýba. Ale zase len napečiem ja...
judita1971
21.11.08,09:57
Tak to by bol prekrásny darček vianočný, keby aj mne niekto priniesol škatuľu napečených alebo nepečených koláčov. :)Viete ako ja to pečenie neznášam? Ale ešte v živote sa nestalo, že by som na sviatky koláče kupovala.... Akosi ma vždy potešilo, že mi deti povedali, mami neboj sa, aj keď sa nepodaria, tak ich zjeme. A fakt...chutilo im všetko, aj keď moja svokra - chýrna cukrárka niekedy nad vzhľadom koláčov prevracala očami.;):):rolleyes: Akurát deti sú už dospelé, samostatné , ani moc koláče už nechcú jesť a to ich povzbudenie k pečeniu mi teraz veľmi chýba. Ale zase len napečiem ja...


:D ja veľmi rada pečiem, len to krájanie tých zákuskov, no....snažím sa, ale keď mi treba niekde odniesť tak to dávam nakrájať skúsenejšej... hoci moja svokra vraví, že som zbytočne na seba prísna.... DanielaSĽ, neboj sa,keď sa ti nepodaria, tak ja ich zjem:D.Len potom budem potrebovať tvoje povzbudenia po Vianociach /na chudnutie/
DanielaSL
22.11.08,12:51
Pridávam niečo aj ja. Inšpirujte sa...




Ale tu treba aj upiecť....

No vyskúšala by som niektoré..ale máš to aj vyskúšané, podaria sa?
cactus
22.11.08,13:31
Ja pečiem asi 7 druhov svojich tradičných. Ale keď som si pozrela tie vaše prílohy, tak neviem, neviem, určite vyskúšam. Dík za inšpiráciu.
Elena Navrátilová
22.11.08,13:56
Tak to by bol prekrásny darček vianočný, keby aj mne niekto priniesol škatuľu napečených alebo nepečených koláčov. :)Viete ako ja to pečenie neznášam? Ale ešte v živote sa nestalo, že by som na sviatky koláče kupovala.... Akosi ma vždy potešilo, že mi deti povedali, mami neboj sa, aj keď sa nepodaria, tak ich zjeme. A fakt...chutilo im všetko, aj keď moja svokra - chýrna cukrárka niekedy nad vzhľadom koláčov prevracala očami.;):):rolleyes: Akurát deti sú už dospelé, samostatné , ani moc koláče už nechcú jesť a to ich povzbudenie k pečeniu mi teraz veľmi chýba. Ale zase len napečiem ja...

:D Tak veru od mamy vždy chutí ... a vzhľad? Veď sú domáce a to už hovorí samo za seba Danielka. ;)
osky
23.11.08,11:38
Asi nastal. Ale bola tam. Ináč by ostatné nereagovali.
Prikladám ešte raz

su to krasne kusky a iste aj vyborne.
Ale robit nove cukriky a sladkosti uz z hotovych sladkosti?:(
no,povazujem to trochu za prehnane a aj za stratu penazi.
Ved skoro vsetky tie ingrediencie su uz hotove dezerty na konzum a nehanbime sa povedat,ze nie su ani lacne.
a naviac,za ten cas co vymodelujeme gulicky,ozdobime,alebo pokial vyrobime dostatok cokoladovych kosickov......no to by som uz mala upecene 2-3 druhy normalnych dobrych rezov a ani by ma mozno nestali tolko co toto tu.

uznavam ze je to pekne na oko i na chut,ale neprakticke.
tetrisss
23.11.08,11:56
No ale chut Mozartovych guliek - tento postup ich vyroby je uzasny, za to stoji a tie hotove kupovane su mimochodom velmi drahe.
jess
23.11.08,12:36
Pridávam niečo aj ja. Inšpirujte sa...
Ale tu treba aj upiecť....príspevok č. 2 " Cukroví-nádhera "

úúúúúžasné .... ak budete voľaktorá piecť, stačí mi poslať po jednom kúsku z každého koláčika ... adresu dodania napíšem :D:D:D:D:D:D:D:D:D:---
tetrisss
23.11.08,13:54
No to by si po Vianociach vyzerala !!!:D:(:D
katalóg
26.11.08,16:48
Svieže nepečené šišky, ... teda šišky :), aký tvar sa ušúľa, taký bude.
.
Svěží nepečené šišky (recept z praktickazena.cz/clanek.php?id=644

.
• 100 g šípkové zavařeniny
• 3 lžíce mletých dětských piškotů
• půl lžičky citronové kůry
• citronové šťávy a cukru tolik, aby vznikla tuhá hmota
• mleté vlašské ořechy
• strouhaný kokos
• cukr krystal
• strouhaný sojový špalek

Šípkovou marmeládu (pokud ji nemáte, použijte rybízovou) smíchejte s piškotovou strouhankou. Potom přidejte citronovou kůru a 1 lžičku cukru. Nakonec postupně přidávejte citronovou šťávu, popřípadě i cukr, až vnikne hezky vláčná hmota. Z ní vyválejte dlouhý váleček, nakrájejte ho na dílky a vytvarujte z nich šišky. Rozdělte je na čtyři díly: jeden obalte v ořechách, druhý v kokosu, třetí v krystalové cukru a poslední ve strouhaném v sojovém špalku.

Foto Jiří Poláček JR

Vloženo do systému: 19.11.2008
branislavp
26.11.08,17:37
Pridávam niečo aj ja. Inšpirujte sa...




Ale tu treba aj upiecť....
To je poriadna inšpirácia, krásne "cukrové" zákušteky, je z čoho vyberať a piecť. Ale čo potom s obezitkou ..., potom sa budem s ňou pasovať.
osky
27.11.08,05:21
Cokoladove kosicky:

Zmes na plnenie:

125g masla
8 PL kakaa
15 PL cukru
1 balenie tortovych oblatok/pomelieme!/

:Dtoto mozeme nahradit aj hotovymi kakaovymi napolitankami /cca 260g/

k tomu pridame:

5 hrsti pomletych ovsennych vlociek
3 hrste hrozienok
1 hrst slnecnicovych semienok
6 PL rumu
4 dcl vody/prip.cierny caj/

vsetko spolu dobre vymiesame na tvarnu hmotu a nechame odlezat prikryte aspon 3-4 hodiny /najlepsie na noc/,aby vsetky aromy do seba dostatocne vsiakli.

okrem toho potrebujeme:

tablickovu varovu cokoladu
/cca 800g-podla toho ako vela naplnite kosicky plnkou/
olej /od oka/
male papierove kosicky/priemer -4cm;aspon 100 kusov/
zele cukriky /lentilky,oriesky,cokoladovu ryzu/-na ozdobenie

:---POSTUP
V parnom kupeli rozpustime cokoladu s troskou oleja a dobre rozmiesame.
/oleja pridavame s mierou velmi opatrne,len tolko.aby cokolada bola redsia ale aby neskor aj stuhla!,na zaciatok na 400g cokolady dame cca 2-3PL oleja/

Kavovou lyzickou nalejeme trosku cokolady do kosicka tak ,aby bolo pokryte jeho dno.
Z pripravenej zmesi urobime dostatocne velku gulku,kt.potom rovnomerne roztlacime do kosicka-snazime sa zarovnat vrch.polejeme cokoladou tak ,aby vyplnila prazdne miesto v kosicku,aj po stranach a aby pokryla plnku.
Kosicek ma byt naplneny cca do troch stvrtin,nie az celkom po vrch.
na vrch polozime kusok zele cukrika na dozdobenie.

;)zlepsovacie pomocky:

- je lepsie poliat dno viacerych kosickov/20ks/ a az potom ich plnit
- rovnako je dobre nechat zmes v kosicku trosku obschnut/len za ten cas,co si polejeme dno dalsich kosickov/a az potom zalievat cokoladou-zmes nevsiakne cokoladu do seba a naviac,kosicek si lepsie udrzi svoj tvar/

- uplne najdolezitejsie je nechat polevu trochu stuhnut a az ked je uz skoro tuha,polozit na nu zele cukrik/zele cukriky sa zvyknu ponorit do cokolady a potom tak pekne nevyniknu,skor zaniknu/
Stina
27.11.08,05:38
Pridám zopár receptov :
Ninna
02.12.08,12:02
v receptíkoch z príspevku č.5 je uvedený marcipán.Neviete mi poradiť kde by som ho mohla zohnať? Hľadala som ho v hypernove, ale nevedela som v akej sekcii by sa mohol nachádzať.
plada
02.12.08,14:02
v receptíkoch z príspevku č.5 je uvedený marcipán.Neviete mi poradiť kde by som ho mohla zohnať? Hľadala som ho v hypernove, ale nevedela som v akej sekcii by sa mohol nachádzať.
Ahoj, skús v Lidli, ja som tam zohnala marcipán.
Plada
Ninna
02.12.08,14:27
Ahoj, skús v Lidli, ja som tam zohnala marcipán.
Plada
Áno ?! A mám hľadať balenie ako je v príspevku č.5 alebo má iný tvar a balenie? Rada by som tento rok odskúśala niečo z tých lakotiek.:rolleyes:
michelle84
03.12.08,06:13
V Lidli majú marcipán pri čokoládach na kraji police. Mala by si to ľahko nájsť. Od viacerých som počula, že je to dobrý marcipán, sama nemám s ním skúsenosti.
henique
05.12.08,19:26
a ja som chcela toho roku nepiest:)
cactus
10.12.08,12:58
Ja to volám úliky

http://rady-tipy.webgarden.cz/image/thm/4019228

Vosí hnízda - kakaová

Těsto
1 máslo, 3 balíčky drcených piškotů, 15 lžic rumu, 5 a více lžic kakaa dle chuti, moučkový cukr dle chuti (není pořeba) Nápln 1 kondenzované mléko, 1 máslo, rum

Podklad piškoty ,moučkový cukr na posypání

Postup
Přísady vypracujeme v těsto, ze kterého tvoříme malé kuličky, které obalíme v cukru a vytvarujeme ve formičce. Usušená hnízda naplníme krémem (kondenzované mléko v plechovce vaříme cca 2 hodiny na karamel, po vychladnutí vyšleháme s máslem a rumem v krém) a podlepíme piškoty.
BXLmiami
14.12.08,06:29
Tak u nás sa na Vianoce najviac mínal uplne jednoduchý recept.2 okruhle piškoty,medzi ne banán ,celé prepichnut špáradlom a namočiť do čokolády.Pokiaľ som to robila a deti boli doma,aj po 2 hodinách státia pri šporáku bola prázdna misa.Stíhali to konzumovať.Najviac schovávaný a najrýchlejšie zjedený dezert.:)
nela88
14.12.08,10:48
Oplatí sa vyskúšať. Saláma BB
1 stužený margarín (Iva) rozpustiť na miernom ohni, pridať 250g práš. cukru - zmiešať na hladko. Pridať 50g kakaa. 50g mletých a 50g sekaných orechov, pomrvený keks Marína (indian) a 1 celý BB puding vysypať. Nakoniec 2 čerstvé vajcia. Na mastný papier (alobal)vysypaný mletými orechami- nemusí byť, vyklopiť masu a roztlačiť na šírku plechu. Urobiť Č lyžičkou 3 jarčeky a do nich ukladať piškóty namočené v rume. Zatočiť do rolády a nechať ztuhnúť.
Marína
14.12.08,16:19
Páči sa mi ten recept, len mi tam dosť prekážajú tie surové vajcia. Neskúšala si to bez nich?
tetrisss
14.12.08,18:02
Páči sa mi ten recept, len mi tam dosť prekážajú tie surové vajcia. Neskúšala si to bez nich?

Tie vajcia su tam ako pojivo, nemas to cim zlepit inak sa to neda tvarovat.
nela88
14.12.08,20:38
je zima a treba pozrieť dátum na vajíčkach. Ja ju robím roky a zatiaľ žiadna salmonelka nestrašila.
osky
14.11.11,23:00
my mame v nedelu jednu akciu a kedze nebudem mat cas piect,tak som robila taketo:

KAVOVE ZRNA NEPECENE

-originalny recept je na 1 balik dlhycch piskot a 3 baliky marina/indian/keksov,
ja som si vsak upiekla normalnu kakovu piskotu a tu som rozmrvila

-dalej sa prida cca polovica zmäknuteho masla,
100g praskoveho cukru,
4-5 kopcom plnych PL jemne mletej zrnkovej kavy
a pridavame tolko rumu,aby sa hmota zjednotila,ale nesmie byt velmi vlka,musi byt vlacna a dobra na tvarovanie

-dobre vymiesenu hmotu dat na chvilu von alebo do chladnicky
-potom odoberame mensie mnozstvo,ktore vyformujeme do valceka
-z valceka odkrajujeme kolieska o priemere cca 4-5 cm a hrube tak na 1,5 centimetra/velkost si urcime samy/
-kolieska trosku stlacime do tvaru ovalu a zvrchu trosku uhladime,zaoblime
-pomocou varesky vytlacime v strede kolieska jarcek,cim nam vznikne tvar kavoveho zrna
-vyformovane zrna dame niekde do chladu,kde trosku obschnu a stuhnu

-na dalsi den:
-rozpustime si varovu cokoladu s trochou tuku-aku mame odskusanu,
ja som davala napr. na mnozstvo cokolady100g/,polovicu mnozstva Cery/50g/,
- do tejto glazury namacame zrna/len spodok ostane nenamoceny/,nechame otiect a kladieme na cukrarsku mriezku
-nechat dobre stuhnut a mozeme ich polozit do papierovych kosickov,aby sa lepsie s nimi manipulovalo pri konzumacii

pikantne kosicky

kedze zmesy na predoslu cukrovinku som zarobila akosi privela/lebo ja som zarobila hned z 2 davok..../,chcela som ten zbytok este dako vyuzit.

takze-
vsetko ako v predoslom,len do toho pridame este tolko lekvaru z ciernych ribelzli,aby to bolo vlacne a vlhke,neda sa z toho vytvarovat nieco trvale,ale netecie to.okrem lekvaru som este cvrkla aj griotku,nech to ma smrnc.vznikla hmota s uplne inou chutou,povodne som chcela visne,ale uz sa minuli.napokon,ten lekvar bol ovela lepsi.

-stopila som si cokoladu a pridavala som tuk postupne,aby nebola prilis tekuta
-do kosickov som si nalievala po 3 kavove lyzicky cokolady,potom vzdy za 1 plnu KL hmoty-pomocou nozika a do toho som zapichla obielenu mandlu.
-hotove kosicky som pozalievala este cokoladou,neboli ploche ako suhajdy! a posypala drobulinkymi cukrickami
vyzeraju pekne a chutia skvelo
trisestri
15.11.11,10:30
babka - ježibabka
16.11.11,13:36
Opäť mi niečo došlo:
beba13
16.11.11,13:50
já nevidím tu prílohu od tatiany,?zase zmizla??
babka - ježibabka
17.11.11,20:19
http://www.porada.sk/AZet_mail_partc81e728d9d4c2f636f067f89cc14862c (http://www.facebook.com/mnamky.recepty)


Trojčokozákusok

Zloženie:

asi 10 sušienok
100 g horkej čokolády + trochu na ozdobu
100 g mliečnej čokolády + trochu na ozdobu
100 g bielej čokolády + trochu na ozdobu
500 g tvarohu
300 g čerstvej smotany 30 - 36%
3 čajové lyžičky želatíny
½ hrnčeka cukru (= 100 g cukru)
2 lyžičky vanilkového cukru

Tvaroh vymiešame s cukrom..potom si namočíme želatínu do trochy mlieka a necháme ju napučať..potom zahrejeme,a necháme vychladnúť..medzitým vyšľaháme šľahačku do tuha..spojíme tvaroh so šľahačkou aj so želatínou..a rozdelíme plnku na tri časti.do každej z nich primiešame vždy inú rozpustenú čokoládu..Formu vyložíme papierom na pečenie...ja používam formu na biskupský chlebíček,ale môže byť aj srnčí chrbát..na spodok nalejeme tmavú plnku,necháme trošku zatuhnúť,potom bledšiu plnku,a nakoniec bledú.na (http://bledú.na/) vrch naukladáme keksíky..to bude vlastne spodok zákuska..dáme do chladu..po vytuhnutí vyklopíme,a ofŕkame čokoládou čo nám zostala..