gutmuz
20.11.08,11:45
ahojte, prosím vás o radu

takmer 3-4 roky mám na chodidlách niečo ako kurie oko... ale nemá to čierne korienky a vôbec to pri chôdzi nebolí, keď tak len zriedka keď som po kúpeli, ale nie je to nejaká výnimočná bolesť, len to cítim.. Skúšala som už takmer všetko, vystrihnúť si to, lastovičník aj vyrezať a vyčuchať ale nijak raz mi to nepomáha. Teraz sa mi to zase rozšírilo a mám ich z 1 už 3 a aj na druhom chodidle sa mi objavuje. Najhoršie na tom je to, že priateľovi sa to objavilo tiež, asi zo sprchy. Má s tým niekto takú skúsenosť?

ďakujem za rady.
syrik
20.11.08,10:57
vyrezať a vyčuchať?? to som nepochopila :D pravdepodobne to bude bradavica...tá sa zvykne šíriť....treba ísť na kožne, dajú Ti na to tekutý dusík a zmizne to..mala som to tiež...:)
abel
20.11.08,11:00
gutmuz
20.11.08,11:12
mala som pocit že pradavice sú vyduté a tmavé... ale toto nie je až také vyduté vyzerá to ako uschnutá koža trošku vystúpená na chodidle a je to kruhové. Mala si také aj ty?
syrik
20.11.08,12:41
mala som pocit že pradavice sú vyduté a tmavé... ale toto nie je až také vyduté vyzerá to ako uschnutá koža trošku vystúpená na chodidle a je to kruhové. Mala si také aj ty?


Ja som to mala vo veľkosti nechta na malíčku a malo to aj korienky :--- Bola to bradavica...no neviem,viem len to,že šíriť sa zvyknu bradavice...skús na kožné alebo na pedikúru...tam Ti poradia....
dusansl
08.12.08,08:39
Tzv.kurie oká sú vírového pôvodu. Šíria sa v tele krvnou cestou. Ich likvidácia-teda odumretie trvá cca 21-30 dní. Až koreň odumrie, potom sa dá mechanicky zbytok z kože vylúpnuť. Nový útvar-oko sa už netvorí.
Viem pomôcť. Napíšte na mail dusan.slivka@****************** Pôvod tohoto onemocnenia potvrdí ktorýkoľvek lekár - chirurg.
Na jeho likvidáciu sa sporadicky použíajú aj homeopatika, so striedavými úspechmi pri liečbe aj niekoľko mesiacov. Podmienkou úspechu je vždy likvidácia vyživovacieho riečišťa v ktorom sa vlastne nachádza vírus.
dusansl
08.12.08,08:41
Tzv.kurie oká sú vírového pôvodu. Šíria sa v tele krvnou cestou. Ich likvidácia-teda odumretie trvá cca 21-30 dní. Až koreň odumrie, potom sa dá mechanicky zbytok z kože vylúpnuť. Nový útvar-oko sa už netvorí.
Viem pomôcť. Napíšte na mail ............... Pôvod tohoto onemocnenia potvrdí ktorýkoľvek lekár - chirurg.
Na jeho likvidáciu sa sporadicky použíajú aj homeopatika, so striedavými úspechmi pri liečbe aj niekoľko mesiacov. Podmienkou úspechu je vždy likvidácia vyživovacieho riečišťa v ktorom sa vlastne nachádza vírus.
lindusaaa
08.12.08,09:51
asi to bude "kurie oko" a ako uz bolo spominane siri sa to...ja som mala tiez velmi davno take (asi z kupaliska), nie vystupene, v podstate to bol len taky okruhly utvar na nohe, v strede som mala aj taku malu bodu...ja ked som s tym isla k lekarovi bolo to uz dost velke a hlboke (ale asi aj ty to po 3-4 rokoch budes mat aj hlboke). Kozna mi na to davala dusik, chodila som tam asi 2x tyzdenne, doma som si to potierala takou vodickou alebo gelom, bolo to ako lak (to neviem ci pomohlo) a tiez som si davala naplaste, nakoniec ked to vypadlo(zhruba po mesiaci az dvoch), tak som tam mala normalnu dieru...
myslim ze aj ty tam mas korienky, len si sa k nim este nedostala
pasuliatko
08.12.08,13:06
ja som mala podobne ale na rukach a boli to bradavice, v lekarni mi mama kupila mastičku i ked to bolelo lebo ta mastička rozožierala kožu ale od vetdy mam s tym pokoj, skus zájsť za lekárom lebo neviem o tom,že by kurie oka sa prenášali na niekoho ineho, môj otec ich ma a nikto iny z rodiny nie a to používame rovnakú vaňu :), on si na to kupuje špeci leukoplast čo ,,vyžerie,, kurie oko.vola sa to nálpasť na kurie oka, skus si to kúpiť ak nepomôže nazaj zájdi za lekárom, :)
syrik
08.12.08,13:19
Kurie oko a bradavica nie je to isté,,,alebo je?
paťuška
08.12.08,13:22
S tzv. kurím okom mám svoje skúsenosti. Treba ísť ku kožnému, ten to lieči obyčajne tekutým dusíkom, ale keď to máš dlho, korene sú hlboko a aj liečba bude zdĺhavá. Ja som chodila so svojim "okom" 1,5 roka, ale podarilo sa ho odstrániť. Išlo mi to riadne na nervy, lebo po "dusíkovaní" ma noha bolela - mala som to na spodku chodidla, po cca 3 týždňoch mi nohu močila vo vode a odumretú kožku obstrihávala- nič príjemné, ale chirurg ti to nespraví len kvôli tomu, že je to vírusové ochorenie a aj po akomkoľvek hlbokom chirurgickom zákroku nemáš záruku, že sa odstránili aj korene. Žiadne náplaste ani laky mi nepomáhali, až ten nešťastný dusík. Tož moja skúsenosť. Ale určite choď ku kožnému.
pasuliatko
08.12.08,13:47
Kurie oko a bradavica nie je to isté,,,alebo je?

nie nie je :o
paťuška
08.12.08,13:50
Ľudovo nazývané kurie oko je v lekárskej terminológii bradavica. Takže je to jedno. Ono to kurie oko na spodku chodidla totiž "nevystupuje" lebo si ho pritláčame pri chôdzi, takže to tak nevyzerá ako klasická bradavica.
adra006
06.01.09,14:59
Ahojte ja som mala tiež taky problem mala som na prste kurie oko a suseda mi poradila namočit šupku s citrona na 24hod do octu a potom tu vymočenu šupku prikladat na celu noc. Takto som to opakovala viac krat a ono to zmyzlo. Mal to aj moj syn a tiež mu to pomohlo vyskušajte to...
buchač
06.01.09,15:26
S tzv. kurím okom mám svoje skúsenosti. Treba ísť ku kožnému, ten to lieči obyčajne tekutým dusíkom, ale keď to máš dlho, korene sú hlboko a aj liečba bude zdĺhavá. Ja som chodila so svojim "okom" 1,5 roka, ale podarilo sa ho odstrániť. Išlo mi to riadne na nervy, lebo po "dusíkovaní" ma noha bolela - mala som to na spodku chodidla, po cca 3 týždňoch mi nohu močila vo vode a odumretú kožku obstrihávala- nič príjemné, ale chirurg ti to nespraví len kvôli tomu, že je to vírusové ochorenie a aj po akomkoľvek hlbokom chirurgickom zákroku nemáš záruku, že sa odstránili aj korene. Žiadne náplaste ani laky mi nepomáhali, až ten nešťastný dusík. Tož moja skúsenosť. Ale určite choď ku kožnému.

Môžem sa opýtať , kedy bol aplikovaný ten dusík ?

Inak , s tým dermatológom súhlasím a doporučujem !
Jeden nikdy nevie , či sa ten nejaký výrastok nezvrhne na niečo horšie :mee:

Ale ten kožný v dnešnej dobe už asi použije laser .
Aspoň manželke aplikovali .
Pachole
06.01.09,21:11
Ahojte ja som mala tiež taky problem mala som na prste kurie oko a suseda mi poradila namočit šupku s citrona na 24hod do octu a potom tu vymočenu šupku prikladat na celu noc. Takto som to opakovala viac krat a ono to zmyzlo. Mal to aj moj syn a tiež mu to pomohlo vyskušajte to...

S citronem mám podobné zkušenosti na bradavice. Učila jsem maséry, používali jsme esenciální olej z citronu jako přísadu do masážního oleje. Žákům voněl a měli ho rádi. Měl sice povzbuzující účinek, takže byli v kurzu moc temperamentní a doma málo spali, ale jednomu žákovi v rámci kurzu zmizelo několik bradavic na chodidle.

Koukněte do nějaké literatury o aromaterapii, tam o citronu leccos najdete. Třeba Tisserand - Aromaterapie pro každého. Tuhle knihu vřele podoručuju, je tam popsána léčba spousty zdánlivě nevyléčitelných nemocí.
legolas
07.01.09,17:16
vyrezať a vyčuchať?? to som nepochopila :D pravdepodobne to bude bradavica...tá sa zvykne šíriť....treba ísť na kožne, dajú Ti na to tekutý dusík a zmizne to..mala som to tiež...:)

to vyčuchať je hovorové slovo a pravopisne by malo byť vyšúchať:)
manndy64
07.01.09,17:47
ja som tiez mala.staci vyrezat naozaj taky maly stvorcek z citronu ako je kurie oko a dat do octu na24hod.potom presne dat na kurie oko a opakovat kym to nezmizne.mne tiez to pomohlo.este sa daju kupit aj naplaste na kurie oka.to nemam vyskusane ci pomaha.
amy75
08.01.09,21:15
chcem sa spytat liecba tekutym dusikom boli.teda samotny zakrok,zajtra idem s dcerou koznej a neviem na co mam byt pripravena
syrik
09.01.09,06:21
chcem sa spytat liecba tekutym dusikom boli.teda samotny zakrok,zajtra idem s dcerou koznej a neviem na co mam byt pripravena

Trošku bolí,ale dá sa to vydržať....mne to robili na chodidle a bude to znieť smiešne,ale dala by som si to znovu robiť...mne to bolo príjemné :---
amy75
09.01.09,07:35
tak to ma upokojilo,moja dcera ma panicky strach z lekarov. Chodi sa na kontroly?
syrik
09.01.09,07:47
tak to ma upokojilo,moja dcera ma panicky strach z lekarov. Chodi sa na kontroly?

Asi ako kto,podľa toho,ako sa to hojí...ja som nebola myslím...bolo to dávno...bradavica sa mi akoby scvrkla a povedali mi,ze by mi to malo do nejakých dvoch dní odpadnúť...a ak nie,tak som mala prísť...zmizlo :--- len neviem,ak to ma na ruke,tak to môže byť nepríjemné...na nohe sa to dá...
amy75
09.01.09,09:20
ma to na nohe ,na boku chodidla.Nevyrasta to znova?Druhy krat by som ju tam asi nedostala.
syrik
09.01.09,09:48
Môže sa stať,že som to objaví znova,aj na inom mieste...bradavice sa zvyknú šíriť...ja som mala iba raz a to po tomto dusíku už nemám...kamarátka ma na rukách veľa bradavíc a keď jej ich aj odstránia,vrátia sa jej...je to individuálne...
amy75
09.01.09,10:50
uz mame po tom ale o dva tyzne mame prist znovu
syrik
09.01.09,11:30
uz mame po tom ale o dva tyzne mame prist znovu

A bolelo? :rolleyes:
amy75
09.01.09,15:08
iba trosku stipalo,ale ked sme odisli z ambulancie tak ani nevedela,ze jej nieco robili
zsolt69
16.01.09,20:57
Mne 11.11.2008 vyrezal chirurg v hĺbke 1,2 cm a teraz to mám zase na tom istom mieste. Už som bol ukázať, takže znovu bude rezať vo februári. 10 dní som bol doma, dodržal som všetko a predsa to mám zase. Asi sa toho nezbavím.
31Jankal
22.03.10,08:51
Dobrý den, mne sa kurie oko vytvorilo na nohe zboku zvonka už som si na to kúpila aj náplasť ale mi to vybielilo a viac ma to bolí, vyskúšam tú cibuľu s octom, ale horšie je to, že na tvári sa mi vyhodilo kopu bradavíc začalo to na brade a ťahá sa mi to už na líca, také mapy a jedna vedľa druhej idem s tým kožnému a chcem sa opýtať či na to treba PN? Dakujem
zanetth
22.03.10,09:23
Syn mal na rukách tiež kurie oká. Vyskúšali sme všetky babské recepty - citrón, cibuľu a pod., gely, náplaste, lapis, všetko pomohlo len na krátku dobu, za týždeň dva ich mal znovu na tom istom mieste. Potom sme boli na kontrole na imunológii kvôli úplne inému zdrav. problému - syn je alergik a doktorka si všimla tie kurie oká. Predpísala mu isoprinosin - antivirotikum, užíval ho dva týždne a už som si myslela, že kurie oká ani po tomto nezmiznú. Tabletky prestal užívať a asi po dvoch týždňoch sme zistili, že po kurích okách ani stopy. Odvtedy má pokoj je to už vyše roka. Isoprinosin je len na lekársky predpis.
katka.karamelova
23.06.11,11:48
no ja mám s tým skúsenosť že.. mala som kurie oko na nohe a chodila som s tým na kožné a vždy mi to vypálila a vystrihla a strašne ma to bolelo ..a potom sa mi to okolo toho kurieho oka zapálilo dala mi nato nejaké lieky ale proste som sa na tú kožnú vykašlala lebo som tam chodila chodila a stále mi rástlo ..a medzi tým ako som chodila na kožné dávala som si nejakú kyselinu čo mi odporučila, ale nepomohla .. tak som si povedala že skusím si nájsť niečo na nete.. ale nič nepomohlo ..a z ničoho nič mi začalo hnisať a vytvorilo sa mi také čierno koliečko z toho kurieho oka, ktoré mi postupom času odpadlo samé ..ale ostala mi iba hlboká jazva ale to je už pohode .. a toto presne sa s ním stalo aj mojej kamarátke .. takže to je môj názor :-D
Gina Er
23.06.11,12:01
kurie oko NIE JE bradavica.kurie oko nie je vírusového pôvodu,vzniká tam,kde je vyvíjaný tlak.bradavica JE vírusového pôvodu.Kurie oko sa nelieči dusíkom,na kurie oko je najlepšia špeci náplasť z lekárne a po odumretí vylúpnuť.vlastná skúsenosť,už sa viac neobjavilo.bradavice som si dala odstrániť laserom,bohužiaľ,po niekoľkých rokoch sa vrátili a ešte vo väčšom množstve,sú miniatúrne,ale zato ich mám plný chrbát.vraj sú na to dobré prípravky na báze hlivy,prečistia organizmus
http://primar.sme.sk/c/4117053/kurie-oka-a-mozole.html
http://www.gsklub.sk/products/9623-gs-hliva-forte
http://www.mojalekaren.sk/hliva-ustricna-50cps-10cps/
Lenočka Tranová
09.01.13,20:04
a skusali ste niekto ten citron na kurie oko aj starsie ako rok?
ja mam na nohe, uz mi ho raz vypalovali a stale ho tam mam,budem musiet ist zrejme znova,ale keby mal niekto skusenost ,ze mu nieco bezdusikove na take starsie kurie oko pomohlo ,tak prosim dajte vediet.

Dakujem :)
Estetic
11.01.13,07:25
Základná otázka je,či je to otlak alebo bradavica.Tie dve veci sú diametrálne rozličné a rozlične k nim treba pristupovať.
paula25
25.02.14,15:11
Ja som isla po porade s kolegynou k pedikerke do salonu Krasne miesto v Bratislave. Osetrila mi to bezbolestne a rychlo. Mala som pred tym obavy ale vsetko bolo OK. Dcere som radsej kupila od tej pani Tinkturu na kurie oka a doma sme to vyriesili za 5 dni. Nemuseli sme nikam chodit a stresovat sa. ;)
lujza.j
25.02.14,15:27
si schovaj ...tú reklamu!!!!...som nevedela, že kurie oko režú v salóne....fuj...ešte že tam nechodím!!!
emajlus
18.05.14,08:00
Kurie oko sa dá odstrániť v salóne -prečo nie? ale musí to byť kurie oko a nie bradavica- kurie oko vznika s tlaku ,je to stvrdnutý útvar tvaru kužala ktorý si po čase okolo seba vytvára púzdro a pri dlhodobom nevybratí vytvára pri chôdzi ostrú pichavú bolesť. Ak je to až tak hlboké pomôže samozrejme chirurg ale vždy sa dá nájsť cesta na iné odstránenie. To neznamená, že keď sa to odstráni,že je to trvalé-museli by ste zmeniť veľa vecí-ak je to na chodidle- spravidla je to na chodidle asi máte padnutú klenbu, zlú obuv a pod....
kopretinka
18.05.14,08:09
si schovaj ...tú reklamu!!!!...som nevedela, že kurie oko režú v salóne....fuj...ešte že tam nechodím!!!
lui,kurie oko v pohode na pedikúre........rozčuľuješ sa zbytočne
lujza.j
18.05.14,08:20
si schovaj ...tú reklamu!!!!...som nevedela, že kurie oko režú v salóne....fuj...ešte že tam nechodím!!!
lui,kurie oko v pohode na pedikúre........rozčuľuješ sa zbytočne
pre boha...som myslela, že len otlaky