martin-011
02.12.08,12:17
mate niekto nejaky nazor co je lepsie..ja pouzivam klasiku s 5 cepielkami, ale rozmyslam o holiacom strojceku..ze co je lepsie...diky
Chobot
02.12.08,11:35
mate niekto nejaky nazor co je lepsie..ja pouzivam klasiku s 5 cepielkami, ale rozmyslam o holiacom strojceku..ze co je lepsie...diky

Strojček nikdy neholí tak hladko, ako žiletka.
ZDENIELA
02.12.08,12:16
Strojček nikdy neholí tak hladko, ako žiletka.
Dobre vedieť, ja som chcela kúpiť strojček manželovi na Vianoce ...
To by som mala potom stále nedokonale oholeného manžela ;)
erzet
02.12.08,12:27
Dobre vedieť, ja som chcela kúpiť strojček manželovi na Vianoce ...
To by som mala potom stále nedokonale oholeného manžela ;)
Práve som chcel povedať, aby sa vyjadrili priateľky, manželky, frajerky a pod. holiacich sa chlapov.
duves
02.12.08,12:34
Už tu je niekde tema o hol.strojčekoch. Na philips nedam dopustiť.
Chobot
02.12.08,12:48
Už tu je niekde tema o hol.strojčekoch. Na philips nedam dopustiť.


Tu je to:

http://www.porada.sk/t92862-holiaci-strojcek.html
ROBIN111
02.12.08,18:20
Pridám aj ja svoje skúsenosti.
Niekoľko rokov som sa holieval žiletkou. Potom som prešiel na vibračný systém, aký používa napríklad Braun a neskôr som začal používať Philishave Sensotec HQ8894, pri ktorom som zostal dodnes.
Z mojich skúseností - jedinú nevýhodu elektrických strojčekov vidím v tom, že neoholia tak hladko ako žiletkové. Napriek tomu, nemenil by som. Pokiaľ netrvám na tom, aby bola moja tvár hladká ako detská prdelka, nie je to "nedokonalejšie" oholenie žiadnym problémom. Oproti žiletkovým je šetrnejší voči pokožke, nehrozí žiadne riziko porezania. Nepotrebujem kupovať žiadne peny na holenie. Tým pádom nehrozí, že by som zafŕkal umyvadlo a okolie. Síce to tak nerobím, ale kľudne sa môžem holiť aj oblečený, odev sa neznečistí, pretože 90% oholeného strniska ostáva v strojčeku a zvyšok padá do umývadla.
Ten mnou používaný model patrí k tým kvalitnejším, dennodenne ho používam asi 5 rokov bez nutnosti výmeny frézok, alebo batérie.
220870
02.12.08,18:44
Pridám aj ja svoje skúsenosti.
Niekoľko rokov som sa holieval žiletkou. Potom som prešiel na vibračný systém, aký používa napríklad Braun a neskôr som začal používať Philishave Sensotec HQ8894, pri ktorom som zostal dodnes.
Z mojich skúseností - jedinú nevýhodu elektrických strojčekov vidím v tom, že neoholia tak hladko ako žiletkové. Napriek tomu, nemenil by som. Pokiaľ netrvám na tom, aby bola moja tvár hladká ako detská prdelka, nie je to "nedokonalejšie" oholenie žiadnym problémom. Oproti žiletkovým je šetrnejší voči pokožke, nehrozí žiadne riziko porezania. Nepotrebujem kupovať žiadne peny na holenie. Tým pádom nehrozí, že by som zafŕkal umyvadlo a okolie. Síce to tak nerobím, ale kľudne sa môžem holiť aj oblečený, odev sa neznečistí, pretože 90% oholeného strniska ostáva v strojčeku a zvyšok padá do umývadla.
Ten mnou používaný model patrí k tým kvalitnejším, dennodenne ho používam asi 5 rokov bez nutnosti výmeny frézok, alebo batérie.


ZNAČKA A TYP.
duves
02.12.08,19:46
ZNAČKA A TYP.
Ved napisal, že Philishave. Ja mam tiež tu značku 15 rokov bez poruchy. Akurat ako opisuje ROBIN111, on sa holi každy den. Ja nie. Ja sa v nedelu vecer oskriabem žiletkou, to mi ako tak vydrži do utorka. Streda, štvrtok, piatok nastupuju frezy na Philishave a cez vikend si tvar odpočinie, necham narast strnisko.
Stroje Phlishave su teraz moderne, trojhlavove, s vykyvnymi hlavami. Ja mam kvazi cestovny, s dobijacimi baterkami (akurat tie som vlastne menil), dvojhlavovy, nema vykyvne hlavy. Brity, t.j.ostrie je stale ako nove. To bol vtedy taky novy patent. Prave brit ma na sebe dalsi falosny brit z plechu, ten vlastne pri otačani frezy sa zakusne do vlasu strnicka ako prvy, trochu ho povytiahne a nasledne ostry brit ureže a vlas sa vrati pod pokožku. Pametam tu reklamu na rakuskej TV v 80-ych rokov ako dnes. Reklama samosebou zveličuje, ale je to kvalitne. Svojho času to chceli napodobniť v sovietskom zväze, otec dostal zn.Charkiv ale stalo to zaprd.
A preco strojcek? Mne by každodenne holenie žiletkou robilo vyražky. Citliva pleť neznasa škriabanie žiletkou. Mne strojcek vyhovuje.
duves
02.12.08,20:03
No tu je cela historia od Philishave:
http://iavbbs.com/gflinn/phyears.jpg

alebo tu:
http://homepage.ntlworld.com/paul.linnell/sso/razors.html
Tento navod hovori, že to su tak 60-roky, to je este bez toho patentu co opisujem:
http://homepage.ntlworld.com/paul.linnell/sso/philips/philishave_instr_1.jpg
No a ten paten co som opisoval sa vola LIFT AND CUT
takto vyzeraju frezy
http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/1/16/300px-Lift_and_cut.JPG
toto je princip techniky lift and cut:http://www.koshershaver.org/why_files/image002.jpg

no a duves si zasluzi nejaky bodik, prosim, prosim:D:rolleyes:
bobino38
03.12.08,06:56
....jedine Gillette, 5 čepielok na baterky, pocit po oholení je oveľa dokonalejší ako po strojčeku...pleť akoby omladne...a určite mi dajú za pravdu aj ženy:-))
duves
03.12.08,07:36
Pleť možno omladne, no muž nie.:---
erzet
03.12.08,07:45
Už tu je niekde tema o hol.strojčekoch. Na philips nedam dopustiť.
Ja tiež, a ešte nedám dopustiť na frézkový.
Kolenčík
03.12.08,07:50
Je to zvyk, ja som pred 30 rokmi vyhral /akože ináč/ CHARKIV a ten mi vydržal neuveriteľných 15 rokov a od tých čias používam len el. hol strojčeky, dôležité je holiť sa pravidelne každý deň a raz za mesiac použijem žiletku k upokojeniu manželky, že sa holim..... nestačí?
duves
03.12.08,07:52
Ja tiež, a ešte nedám dopustiť na frézkový.
Philishave su iba frezove. Oni planžetove nevyrabaju.
duves
03.12.08,07:54
Je to zvyk, ja som pred 30 rokmi vyhral /akože ináč/ CHARKIV a ten mi vydržal neuveriteľných 15 rokov ?
Ten spominam tiež, par prispevkov nazad. Poznal som ho.:cool:

p.s.a kde bola vyhra? maturita odborara? tam boli take vyhry.
erzet
03.12.08,07:55
Philishave su iba frezove. Oni planžetove nevyrabaju.
OK. Nevedel som. Tak všeobecne. Mám rád iba frézkové.
Kolenčík
03.12.08,07:56
Nie, získal som dvoch odberateľov časopisu Javisko, a ostatní čitatelia nezískali asi nikoho.
najag
04.12.08,17:01
Volba systemu holiacieho strojceka zalezi od hrubky chlpkov, od rychlosti rastu, od polohy najma na krku, od citlivosti pokozky na holenie a pod. Ja sa holim zasadne iba ziletkou, elektricke neznasam,je jedno, ci ide o frezu, ci vibracny, mam ich doma niekolko. Ziletka je ziletka, je to vec praxe, oholenie trva iba chvilku a s modernymi ziletkovymi strojcekami sa clovek uz tak lahko neporeze, ak nie je pripity :D:D
220870
04.12.08,20:35
Ja som chcel už viackrát pridať body . A by som ich pridal aj teraz ,ale nedá sa to v tzv neodborných .Preto sa pýtam čo sú to odborné. LEN Účtovníctvo , zábava ..... ,tj tá najodbornejšia téma z ktorej vznikla porada.? alebo téma v ktorej niekto odborne poradí tomu druhému!?
Aspoň takto DUVES ďakujem za radu.
KIKA16
05.12.08,08:00
Túto téme som nahodila aj ja, ale takú vyčerpávajúcu odpoveď som nedostala. Chcela som ju oceniť bodíkom, nejde to. Takže oceňujem aspoň slovíčkom.
paťuška
15.12.08,09:34
Chlapi, používatelia holiacich strojčekov, poraďte. Chcem synovi kúpiť holiaci strojček, lebo po holení žiletkami - Gilette sa mu robia vyrážky. Sú strojčeky planžetové a frézkové, ako som to zistila, ale ktorý je lepší?
dolfort
15.12.08,09:52
Každému sedí dačo iné. Je to celkom tak že žiletka obrúsi hladšie - ale nie je to priepastný rozdiel. Pre citlivú pleť je lepší elektrický strojček.
Ja používam asi 4 roky planžetový Panasonic. Je OK, minulý rok som menil planžety aj fóliu (investícia asi 700 skk).

Robím doma tak sa neholím každý deň a tak manželka mi je vďačná hocikedy sa oholím, je jej jedno či žiletkou alebo elektrikou. Pre účely opačného pohlavia je podľa mňa dôležitejší výber vody po holení (empirický výskum) ;)
Chobot
15.12.08,10:30
Chlapi, používatelia holiacich strojčekov, poraďte. Chcem synovi kúpiť holiaci strojček, lebo po holení žiletkami - Gilette sa mu robia vyrážky. Sú strojčeky planžetové a frézkové, ako som to zistila, ale ktorý je lepší?

Žiletka aj mne dodriape kožu na tvári tak, že vyzerám akoby som sa pobil s kocúrom. Preto sa ňou holím len málokedy. Inak používam strojček Philips s frézami - mám ho už vyše 10 rokov a netrebalo ešte meniť nože - sú také samobrúsiace.

Kúp synovi nejaký frézový, ktorý sa dá nastaviť podľa jemnosti pokožky a má funkciu Lift & Cut (http://images.amazon.com/images/G/01/electronics/detail-page/cool35-4-lg.jpg) (asi ho má väčšina).
Stanislav 1975
15.12.08,10:43
Inak ženy, niekde som čítal( nejakú štúdiu) , že chlapi, čo sa holia elektrickým strojčekom , majú vačší sklon k nevere- tak pozor na to-pozrite sa, čím sa holí Váš manžel:):):)
paťuška
15.12.08,10:49
Môžem len súhlasiť, že pre ženu je jedno aký nástroj na oholenie muž použije, len nech po tom krásne vonia. ;)
Ibaže manžel strojček nepoužíva a syn ho chce kvôli citlivej pokožke začať používať. Tak zisťujem, čo majú osvedčené muži.
paťuška
15.12.08,10:54
Inak ženy, niekde som čítal( nejakú štúdiu) , že chlapi, čo sa holia elektrickým strojčekom , majú vačší sklon k nevere- tak pozor na to-pozrite sa, čím sa holí Váš manžel:):):)
:D:D:D nóooooó, môže na tom niečo byť, ku frajerke chce byť hladko oholený a k manželke už nemusí....?..... Nemyslím tým konkrétne môjho manžela, ten chodí zarastený ako diverzant, ale keď sa oholí, omladne o 5 rokov, vtedy je neodolateľný:D:D:D
Stanislav 1975
15.12.08,11:10
:D:D:D nóooooó, môže na tom niečo byť, ku frajerke chce byť hladko oholený a k manželke už nemusí....?..... Nemyslím tým konkrétne môjho manžela, ten chodí zarastený ako diverzant, ale keď sa oholí, omladne o 5 rokov, vtedy je neodolateľný:D:D:D
Jaaaaaaj, tvoj manžel sa má,keď sa mu stačí oholiť a úspech je zaručený...:D
Poniektorí z nás sa musia viac snažiť, nielen oholiť...:mad:
paťuška
15.12.08,11:12
:D:D:D roky praxe robia svoje;););)
duves
15.12.08,11:18
Žiletka aj mne dodriape kožu na tvári tak, že vyzerám akoby som sa pobil s kocúrom. Preto sa ňou holím len málokedy. Inak používam strojček Philips s frézami - mám ho už vyše 10 rokov a netrebalo ešte meniť nože - sú také samobrúsiace.

Kúp synovi nejaký frézový, ktorý sa dá nastaviť podľa jemnosti pokožky a má funkciu Lift & Cut (http://images.amazon.com/images/G/01/electronics/detail-page/cool35-4-lg.jpg) (asi ho má väčšina).
No mame podobny problem. S tym dorezenim. Neviem kto si pamätate strojčeky žiletkove s 1 britom. No hroza. A moje spomienky na vojencinu ani neopisujem. Ak som sa dorezal, tak sa to hojilo 3 dni, možno viac. A vojak musel byt oholeny kazdy den (aby nevyzeral ako diverzant:D).Potom v 86-om Astra zacala vyrabal dvojbrite žiletky, to bola velka zmena! No aj tam sa pritrafi sem-tam dorezat. Stačí mi take holenie raz za tyzden, zvysok porobi Phipshave frezy.
Ano, frezy su stale ostre. Niekedy ma napada, že mi snad mašinka vydrží do konca života. Mali mi (nam) na to dat lifetime warranty.


Ibaže manžel strojček nepoužíva a syn ho chce kvôli citlivej pokožke začať používať. Tak zisťujem, čo majú osvedčené muži.
Este treba pamätat, že elektrickym strojčekom, resp. aspon co sa tyka frez od philipsu, tak to mladenecke paperie sa tym zle holí. To musi byť typ, ktory ma už tvrde fúzy.
paťuška
15.12.08,11:33
Este treba pamätat, že elektrickym strojčekom, resp. aspon co sa tyka frez od philipsu, tak to mladenecke paperie sa tym zle holí. To musi byť typ, ktory ma už tvrde fúzy.[/quote]
No je to už 21-ročný chlapček:D.. pre mňa. Holiť sa chce - aby v škole dobre vyzeral, aj pred kočkami, ale veľká vďaka Vám všetci muži za cenné rady. Idem dačo pozrieť do obchodu.
jaros5
08.01.09,13:40
mate niekto nejaky nazor co je lepsie..ja pouzivam klasiku s 5 cepielkami, ale rozmyslam o holiacom strojceku..ze co je lepsie...diky
Roky som sa holil žiletkami, ale pred polrokom som prešiel na strojček z dôvodu zdravotného (znamienko na brade) a neviem si vynachváliť. Aj keď sa musím holiť o niečo častejšie, je to praktickejšie (oholím sa aj v aute), ekonomickejšie a hlavne šetrnejšie k pokožke. Aký typ a značku - to si už každý musí rozhodnúť sám, podľa toho ako intenzívne zarastá, podľa pleti, možno aj podľa prievanu v peňaženke, ale doporučujem nešetriť na kvalite.
hipi
16.01.09,11:37
ja som vzdy mal problemy s holenim sa cez holiaci strojcek, do roku 2002 som skusal tie najdrahsie od philips a Braun a potom som uz rezignoval. Strojceky mi vzdy nechali zopar chlpov na krku a pod bradou, tak som sa musel na tieto miesta stale vracat a roozdrazdil som si dost pokozku. Potom sa mi samozrejme urobili aj vyrazky. Pre mna je najlepsie pouzivat mach3, skusal som aj tie najnovsie ziletky od gilette s 5 cepielkami, ale ziadny kvalitativny narast som nebadal, tak som z ekonomickych dovodov skoncil u mach3
maja stoica
11.06.09,10:53
ahoj. viete mne laikovi-čke povedat zasadny rozdiel medzi dvoj-a jednohlavovym strojcekom? teda okrem vyzoru :D
duves
11.06.09,13:54
Jedná sa o čo? Philips?
maja stoica
11.06.09,14:08
no ja myslim ze je to jedno..
najag
11.06.09,14:35
Jednoduche, v pocte hlav :D Dve hlavy vedia viac, ako vie jedna. Niekedy.:D
Chobot
11.06.09,14:38
ahoj. viete mne laikovi-čke povedat zasadny rozdiel medzi dvoj-a jednohlavovym strojcekom? teda okrem vyzoru :D

VIac hláv - viac vie. V tomto prípade viac hláv oholí rýchlejšie, lebo pracujú dve rotačné hlavice. ALe jednohlavový holiaci strojček som nevidel. Bývajú dvoj a trojhlavé.

Pokiaľ ale nejde o 2 alebo 3 rotačné hlavy, tak holiaci strojček má 1 širokú vibrujúcu planžetovú hlavicu. Ak si chcela vedieť, aký je roizdiel medzi planžetovým a rotačným holiacim strojčekom, tak je to v systéme rezania a spôsobe pohybu nožov.


Ak z hore popísané máš v tom chaos, tak toto je planžetový holiaci srojček:

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=51581150

toto je dvojhlavý rotačný holiaci strojček:

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=355891

a toto trojhlavý rotačný:

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=P_114448_14586990
duves
11.06.09,15:55
VIac hláv - viac vie. V tomto prípade viac hláv oholí rýchlejšie, lebo pracujú dve rotačné hlavice. ALe jednohlavový holiaci strojček som nevidel. Bývajú dvoj a trojhlavé.

Ved ani ja. Preto som jej dal otazku. Nechce upresniť. Ak je to jedno, ako uvadza, tak nech si zhana info kde chce.
Kto vie, či sa pýta na holiaci strojček.
maja stoica
12.06.09,07:11
nie pytam sa na vežove hodinky... dik..
maja stoica
12.06.09,07:12
super. diky... no videla som v eshope.. bol tam popis.. jednohlavovy dvojhlavovy.. ale asi mysleli planzety ked mi to teraz takto vysvetlujes.. nie frezky... aj to tam tak vidiet.. ze jedna alebo dve.. alebo tri...
maja stoica
12.06.09,07:17
re: duves... andreashop.sk/internetovy-obchod/biela-technika/starotlivost-o-telo/holiace-pristroje/panasonic-es3042s503
maja stoica
12.06.09,07:21
re Duves a dvoj... andreashop.sk/internetovy-obchod/biela-technika/starotlivost-o-telo/holiace-pristroje/panasonic-es4025y503
duves
12.06.09,07:33
No priznam sa, Panasonic-y nepoznam vobec. Vyzera to na planžetu a pritom píšu o otáčkach. Fakt neviem o aku technologiu sa jedna.
http://www.hej.sk/biela-technika/obchod/377044/panasonic/panasonic-es-7102-a-503/

Pripada mi to na otáčajúce sa valčeky.
Chlapi, čo vy na to?
kero64
12.06.09,08:50
No priznam sa, Panasonic-y nepoznam vobec. Vyzera to na planžetu a pritom píšu o otáčkach. Fakt neviem o aku technologiu sa jedna.
http://www.hej.sk/biela-technika/obchod/377044/panasonic/panasonic-es-7102-a-503/

Pripada mi to na otáčajúce sa valčeky.
Chlapi, čo vy na to?
Ja si myslím, že otáčkami rozumejú os motorčeka, ktorá kmitá nožmi. Aspoň mne to tak pripadá. 10 000 ot./min = 10 000 kmitov. Asi ho treba kúpiť a rozobrať.:D Potom to už bude jasné.
Chobot
12.06.09,08:59
re Duves a dvoj... andreashop.sk/internetovy-obchod/biela-technika/starotlivost-o-telo/holiace-pristroje/panasonic-es4025y503

TO si mohla hneď napísať, nemusel som potom popisovať tie rotačné.

Tu ide o vibračnú hlavu. V prípade prvého strojčeka je tam jedna planžeta a jeden rad nožov. V druhom prípade je to zvojené, prakticky v tom veľký rozdiel nie je, možno holenie bude trvať o 1/2 minúty kratšie. Ale kvalita holenia je v oboch prípadoch rovnaká. Nechápem, na čo vôbec vymýšľajú v tomto prípade strojčeky s dvomi hlavami, u tohto typu je to neefektívne. U rotačných je to iné, tam 3 hlavy (najmä keď sú flexibilne uložené) môžu lepšie oholiť, ako 2 fixné hlavy. U vibračných je potom len drahšia oprava, keď sa poškodí planžeta alebo rad nožov.

To mi pripomína preteky s počtom žiletiek. Najpr bola na jednorazových strojčekoch jedna, potom pre lepšie oholenie pribudla ešte jedna. Keď Gillette uviedla na trh žiletku Mach 3 s 3 čepeľami, tak vznikol taký zábavný reklamný obrázok holiacej hlavy s mnohými čepeľami (podobný ako prvý a druhý obrázok dole). Teraz sa zdá, že to vôbec nie je ako paródia, lebo už sú holiace hlavice s 5 čepeľami (Gilette Fusion Phenom). Ktovie, kam to až pôjde... že by až k číslu 19? :D
pasuliatko
12.06.09,10:48
môj priatel má aj holiaci strojček aj žiletky. ale uprednostňuje žiletky :)
tomasso7
27.01.10,04:44
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Mám 18 a musím sa začať holiť, pretože už mi to pekne zarastá:D Zatiaľ sa holím len ,,pod nosom,, asi 6 mesiacov. Používam elektrický strojček od Braunu, Series 1 170. Je planžetový. Link mi nedovolilo pridať, lebo tu nemám 15 príspevkov:mee:


Prečítal som si celu diskusiu, celkom mi to pomohlo, no aj tak by som chcel poradiť, či sa mám jednoducho začať holiť s týmto strojčekom čo mám, alebo najprv skúsiť žiletku (ocino mi radí začať zo žiletkou:)). Ďakujem za odpoveď.
duves
27.01.10,06:04
Neviem ako funguju planžetove strojčeky, ale napr.frezovacie hlavy Philipshave "potrebuju" tvrdy chlp. Mäkky a slaby sa neodreže a budeš neoholeny. No záleží, aký si typ. Niektorí mládenci mávaju strnisko silné ako starší chlapi a niektorí iba také páperie.
Chobot
27.01.10,14:21
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Mám 18 a musím sa začať holiť, pretože už mi to pekne zarastá:D Zatiaľ sa holím len ,,pod nosom,, asi 6 mesiacov. Používam elektrický strojček od Braunu, Series 1 170. Je planžetový. Link mi nedovolilo pridať, lebo tu nemám 15 príspevkov:mee:


Prečítal som si celu diskusiu, celkom mi to pomohlo, no aj tak by som chcel poradiť, či sa mám jednoducho začať holiť s týmto strojčekom čo mám, alebo najprv skúsiť žiletku (ocino mi radí začať zo žiletkou:)). Ďakujem za odpoveď.

Ja v 18-tich, kým som mal "páperie" som sa začal holiť žiletkou. Strojčekom by to nešlo. Navyše strojček mi dosť ničil pokožku, takže v začiatkoch doporučujem tú žiletku. Keby si mal s ňou problémy, že by ti dráždila kožu na tvári, tak neskôr (keď chlpy na fúzoch a brade zhrubnú) je zase lepší strojček. Koža si po čase zvykne na strojček.

Ale praxou ty sám zistíš, čo je pre teba lepšie. Každému vyhovuje niečo iné, nedávaj na iných názor a vytvor si vlastný názor na základe svojej skúsenosti.
alltracboy
27.01.10,14:29
Chlapi, používatelia holiacich strojčekov, poraďte. Chcem synovi kúpiť holiaci strojček, lebo po holení žiletkami - Gilette sa mu robia vyrážky. Sú strojčeky planžetové a frézkové, ako som to zistila, ale ktorý je lepší?
to chce pouzit aj kozmetiku po holeni. Aj po elektrickom sa treba neicim natriet lebo napriklad mne to moc nesedelo, jednak som nebol dokonale oholeny a druhak to zabralo vela casu a palil ma xicht. Takto hodim penu pred sprchovanim, oskrabnem ziletkou tvar, osprchujem sa, natriem vodou po holeni a ziaden problem a to sa holim proti chlpom odspodu nahor co by sa vraj nemalo. Jedna cepel mi vydrzi tak dlho ze ani neviem kedy som kupoval naposledy ziletky. A ked su uz nevhodne na tvar tak priatelke na nohy su akurat lebo sa s tym nedoreze. Jo a pouzivam Mach 3 najlespie ziletky na svete :D
tomasso7
28.01.10,04:12
duves tak dnes som sa teda oholil tým planžetovým Braunom a som nespokojný. Máš pravdu, že slabý chlp to neoholí. Takže zajtra idem skúsiť žiletku:)


Chobot Jednoznačne sa idem začať holiť žiletkou, ako som napísal vyššie, po oholení strojčekom vypadám ako neoholený a face ma štípe.

Ďakujem Vám za rýchle odpovede:)
duves
28.01.10,05:56
tomasso7: jasne , začni žiletkou a potom uvidíš. Máš šťastie, že nepoznáte čo je ZVS a denné holenie;). Ja sa holím strojčekom, lebo denné holenie žiletkou mi nerobí dobre na pokožku.
buchač
28.01.10,08:22
tomasso7: jasne , začni žiletkou a potom uvidíš. Máš šťastie, že nepoznáte čo je ZVS a denné holenie;). Ja sa holím strojčekom, lebo denné holenie žiletkou mi nerobí dobre na pokožku.

....:---:D

Poznám , kua ....

Vyše 20 rokov som sa MUSEL / doslova - hovorilo sa tomu ustrojenosť / denne holiť ....

Osobne mi ale lepšie vždy vyhovovala skôr žiletka ako mašinka ...
Mašinka mi zvykla podraždiť pokožku .
duves
28.01.10,08:30
....:---:D

Poznám , kua ....

Vyše 20 rokov som sa MUSEL / doslova - hovorilo sa tomu ustrojenosť / denne holiť ....

Osobne mi ale lepšie vždy vyhovovala skôr žiletka ako mašinka ...
Mašinka mi zvykla podraždiť pokožku .
Ked som bol starší, teda po polroku, tak som sa holil obden:---. No na pondelok som bol vždy oškrabany ako decká prdelka. To bola najväčšia buzeracia.