bianka117
04.12.08,11:24
Kolegyna kedysi spominala ako miluju pečene bravčove koleno, neviem však recept, nemate niekto? To sa pečie udene alebo surove? Prosím pošlite.
Maruška54
04.12.08,10:50
Ja pečiem surové, dobre ho nasolím-môže byť rýchlosoľ, nechám 24 v chladničke, potom si zarobím marinádu Kotanyi rebierka s medom, natriem marinádou a nechám zase rozležať stačí od večera do rána. Potom pečiem, podlejem vodou a potieram zvyšnou marinádou. Zo začiatku na silnejšie, v elektrickej trúbe 220 stupňov, potom slabšie. Celkový čas pečenia je 3-4 hodiny, je to výborné tak ako keby ste si dali niekde v reštaurácii grilované.
Stina
04.12.08,11:21
1. bravcove koleno
bravčové koleno, sol, 2 struciky cesnaku, 2 cibule, rasca, lyzicka masti, 2 klinceky
Dobre ocistene a umyte koleno dame do osolenej vody spolu s cesnakom a ocistenou cibulou a uvarime do polomakka. Potom koleno vyberieme z vody, kozu narezeme do mriezky tak, aby sa maso dobre prepieklo, posypeme rascou, trochu osolime a ulozime do vymasteneho pekaca. Druhu cibulu pokrajame na kolieska pridame ku kolenu. Koleno pokvapkame rozohriatou mastou, podlejeme horucou vodou a vlozime do rozohriatej rury. Najskor ho pecieme prikryte, neskor koleno odkryjeme, aby bola koza chrumkava. Pocas pecenia kolena podla potreby podlievame a potierame vypecenou stavou, do ktorej rozmiesame potlcene klinceky.

2. 1 bravčové koleno
bravčové koleno, francúzska horčica, pivo, cesnak, soľ, cibuľa.
koleno vykostíme. Z horčice, trošky piva prelisovaného cesnaku a soli pripravíme kašičku. Koleno posolíme, potrieme kašičkou a necháme odležať v chladničke jede deň. Na druhý deň ho zvinieme, previažeme niťou a upečieme na cibuli, ktorú sme pokrájali na kolieska a vyložili s ňou vymastený pekáč.

3. bravčové koleno
bravčové koleno, grilovacie korenie, olej, soľ, polievkové korenie, cesnak, citrón, čilli papričky, ocot
Kolienko vykostíme. Jemne ho osolíme a potrieme zmesou z grilovacieho korenia a oleja. Takto pripravené koleno necháme stáť 20 minút a dáme ho piecť do trúby. Pečieme ho za občasného prevracania do ružova - približne 70 minút. Po vychladnutí kolienko nakrájame na tenké plátky, ktoré podávame s orientálnou omáčkou, ktorú si pripravíme z polievkového korenia, cesnaku, čili papričiek a citrónovej šťavy.

4. Pečené bravčové koleno
8 bravčových kolien, korenie, soľ, 2-3PL masti, 2 velké cibule, 250ml tmavého piva a mäsového vývaru.
Kolená umyjeme a dôkladne osušíme, do mäsa votrieme soľ a korenie. Masť rozpustíme v pekáči a kolená na nej postupne zo všetkých strán asi 10 min. opekame.
Cibuľu rozštvrtíme s pridáme k mäsu, prielejeme pivo a všetko neprikryté pečieme v rúre pri 180°C. podľa potreby podlievame vývarom a kolená často potierame vypečenou šťavou. Pečené kolená chutia teplé aj studené.

5. Pečené bravčové koleno ..
1 zadné koleno
6-7 str. cesnaku
1 väčšiu cibuľu
korenie podľa fantázie
Marináda: 250ml vody, 2 PL vegety, šťava z 2 citrónov
Deň vopred vykostíme koleno, takto nám vznikne plát mäsa aj s kožou, ktoré dáme trocha povariť (nie úplne domäkka). Vyberieme z vývaru, necháme vychladnúť a dobre potrieme rozotreným cesnakom. Naložíme do marinády, prikryjeme a dáme do chladničky. Občas obrátime. Na druhý deň vložíme do pekáča kožou navrch, pridáme zvyšnú marinádu, posypeme nakrájanou cibuľou a prikryté pečieme asi 40 minút. Potom odokryjeme a dopečieme aby bola koža chrumkavá. V recepte nie je použitá soľ, ale je možné mäso podľa chuti dosoliť a okoreniť podľa vlastnej fantázie. Podávame s chlebom, chrenom, horčicou alebo feferónami.

Dobrú chuť !
ALDA
04.12.08,11:29
Tinuš super 100 bodov.:)

Ty si vedúca bufetu, abo čo?:---:D
Stina
04.12.08,11:32
Nie Heli, ale je to skvelá papanica.
bianka117
04.12.08,12:06
díki moc za tipy
erzet
05.12.08,10:46
všade sú ti sami šikovníci
Daniela
05.12.08,13:17
Všetko je tu mňam. Aj ja pečiem koleno, ale preto, že sme žlčnikári, tak postup mám takýto: pekné očistené oholené koleno dám variť do tlakača, korenie cibuľa cesnak a tak čo tam patrí. Asi tak 35 minút. Potom ho vyberiem, kožu ponakrajaujem na mriežku, a korením ochutím podľa vlastnej fantázie a chuti. Keď je viac uvarené, kotička penke vypadne, zrolujeme a opäť okorením ako chcem. Je to rýchlejšie.
mbclo
05.12.08,13:58
Pridám aj ja jeden obrazový recept, už ani neviem od koho som ho dostal.
Danetta
10.12.08,11:07
veľmi dobre to vyzerá..normálne mi to zavoňalo cez obrazovku..
dík za tip.
Johanka
10.12.08,16:15
Najlepšie je to kysané zelí za 4,40(alebo 90 - nevidím na to dobre) Kčs :D.
OKAA
27.12.08,09:50
Manžel zbožnuje kolienko,vdaka za tipy!Ej,ale si u neho šplhnem,až mu ho upečiem-ale, to vdaka vám!!!!!