pasuliatko
09.12.08,16:38
Ahojte pridávam recept na niečo sladké čo Vám urobí dobre :)
pasuliatko
09.12.08,15:39
:)
erzet
08.02.09,18:47
Šelmecké kocky

6 vajec
300 g práškového cukru
180 g margarínu
kôra z pol citróna
180 g polohrubej múky
olúpané mandle na zdobenie

Krém:
100 g masla
1 žĺtok
2 PL kakaa
100 g práškového cukru

Žĺtky, cukor, margarín a postrúhanú citrónovú kôru dobre vymiešame, pridáme múku a nakoniec zľahka primiešame tuhý sneh z bielkov. Cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech a upečieme. Na upečené cesto natrieme pripravený krém, pokrájame na kocky a ozdobíme olúpanou mandľou.
Krém: všetky ingrediencie hladko vymiešame.

Ja som dal do múky aj trochu prášku do pečiva (u nás sa vravievalo "múdra hlava do pečiva").
Maruška54
08.02.09,19:09
erzet
08.02.09,19:44
Maruška54
08.02.09,19:49
za aký detail?
mysimis
08.02.09,19:54
Hanbil som sa za detail.

Za aký detail? Veď si tu nič nepriložil /a/.....
mysimis
08.02.09,19:55
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=33028&d=1234122086


...jak od maminky

Maruška, aj by som sa ponúkla:)
viktorviktor
08.02.09,21:19
pred polnocou len dávne veci

Zákusok z cukrovej repy
Repu umyjeme, ošúpeme, nastrúhame na veľkom strúhadle, dáme na plech a dusíme v rúre do zahustnutia a získania jasnej zlatistej farby, Pridáme smotanu a dusíme ešte 30 minút. Vyberieme, necháme ochladiť, pridáme vanilkový cukor, kakao, cukrovinku vytvaruje a vyváľame v mletých orechoch alebo omrvinkách z oplatiek, nemusia byť zrovna piešťanské.
Potrebujeme:
1 kg cukrovej repy, 200g sladkej smotany, 1 vanilkový cukor, kakao - 2 veľké lyžičky
erzet
09.02.09,05:38
Za aký detail? Veď si tu nič nepriložil /a/.....
Nechcel som to až takto zväčšiť, aby boli vidieť detaily.
Maruška54
09.02.09,05:48
Nechcel som to až takto zväčšiť, aby boli vidieť detaily.
prílišná skromnosť
pasuliatko
15.02.09,21:36
a už ste niekto niečo skúšali z mojej prílohy? :)
vema
18.02.09,11:30
Potrebujem radu. Ide o zákusok, pišóta, šaĺahačková smotana, kyslé smotany a ovocie, poznáte tento zákusok? Na vrch by mala ísť želatína. V recepte je džus a zlatý klas. Chcem sa poradiť, ja by som chcela, aby tá poleva bola pekná priezračná a nie kalná. Nemala by som dať miesto zlatého klasu želatínu? Aké by to bolo, nieje to veľmi pevné? Dalo by sa dobré krájať? Poradte mi, kto má s týmto skúsenosti. A či by to aj chuťovo bolo dobré. Musí byť dôvod, prečo zlatý klas a nie želatína.
myrtus
18.02.09,14:56
Podobný zákusok robievam. Piškóta, natriem dvomi pochúťkovými smotanami, na ne ovocie, zalejem želatínou. Buď biela alebo červená - malé vrecúška "na torty". Ak ju urobíš podľa návodu, dá sa krásne krájať, chutí dobre. Ak používam kompótové ovocie, šťavu využijem na prípravu želatíny.
velvet
18.02.09,17:26
Potrebujem radu. Ide o zákusok, pišóta, šaĺahačková smotana, kyslé smotany a ovocie, poznáte tento zákusok? Na vrch by mala ísť želatína. V recepte je džus a zlatý klas. Chcem sa poradiť, ja by som chcela, aby tá poleva bola pekná priezračná a nie kalná. Nemala by som dať miesto zlatého klasu želatínu? Aké by to bolo, nieje to veľmi pevné? Dalo by sa dobré krájať? Poradte mi, kto má s týmto skúsenosti. A či by to aj chuťovo bolo dobré. Musí byť dôvod, prečo zlatý klas a nie želatína.

Zlatý klas len kvôli tomu, aby sa spotrebovala aj tá šťava z ovocia, a aby to nemalo umelú príchuť. A nie vždy má človek doma želatínu, ale kukuričný škrob sa nájde vždy. V pohode si tam môžeš dávať želatínu akú len chceš ;)
tetrisss
18.02.09,17:30
Je to super zakusok, akurat mi vadi, ze na tych smotanach sa mi ta vrstva zelatinova smyka, vam nie?
myrtus
18.02.09,18:01
Zatiaľ sa mi to nestalo, tak neviem, prečo sa želatína šmýka alebo nie. Lejem ju postupne. Najskôr tenkú vrstvu, po miernom zatuhnutí zvyšok.
tetrisss
18.02.09,18:45
Divam sa teraz este raz na tvoj postup, ja dam na cesto ovocie a potom tu smotanovu hmotu, zarovnam a potom mi ta zelatina robi asi lavinu, to bude ono:D.
vema
18.02.09,19:56
Veľmi Vám všetkým ďakujem. Dám tú želatínu, chcem to mať také pekné číre, aby bolo vidieť ovocie. Napíšem, ako sa vydarilo. Samozrejme, že tú šťavu dám do želatíny, môže to byť farebné, to mi nevadí, iba chcem, aby to bolo priesvitné.:)
Marína
19.02.09,01:31
Ja namiesto želatíny používam puding Frutina od Dr. Oet...a Je to priezračný puding a napr. keď dávam na smotanu kiwi, použijem citrónový. Je peknej žltozelenej farby. Dostať ešte kúpiť čerešňový a marhuľový.
vema
19.02.09,07:44
Ja namiesto želatíny používam puding Frutina od Dr. Oet...a Je to priezračný puding a napr. keď dávam na smotanu kivi, použijem citrónový. Je peknej žltozelenej farby. Dostať ešte kúpiť čerešňový a marhuľový.
Marína, ten puding sa s čím uvarí? Dáva sa voda a má to aj chuť, alebo mám dať sirup z ovocia. Ten citrónový nemá veľmi citrónovú príchuť? Ja chcem dať rôzne ovocie, broskyne, kivi, jahody atď. pekne do riadkov, aby to vyzeralo pekne.Zarobíš podľa návodu, drží to pokope?
Marína
19.02.09,11:48
Marína, ten puding sa s čím uvarí? Dáva sa voda a má to aj chuť, alebo mám dať sirup z ovocia. Ten citrónový nemá veľmi citrónovú príchuť? Ja chcem dať rôzne ovocie, broskyne, kivi, jahody atď. pekne do riadkov, aby to vyzeralo pekne.Zarobíš podľa návodu, drží to pokope?
Varí sa s vodou a drží pokope. Neboj, neovplyvní ti chuť ovocia, veď je ho len tenká vrstva. Ovocie musíš nakrájať na tenko. Pri rôznych druhoch ovocia by som použila citrónový. Ovocie zaleješ, keď puding začne rôsolovatieť a nesmie byť horúci. Uvar radšej 2 pudingy.
Tu ho máš Fruttina (http://www.oetker.sk/produkty/produktyf.php?zarazeni=3&sub=511&poradi=P4300)
Tu uvidíš, ako to vyzerá http://kunds.twoday.net/stories/4892921/ Keď je pod ním ovocie, je to ešte krajšie.
vema
19.02.09,17:04
Varí sa s vodou a drží pokope. Neboj, neovplyvní ti chuť ovocia, veď je ho len tenká vrstva. Ovocie musíš nakrájať na tenko. Pri rôznych druhoch ovocia by som použila citrónový. Ovocie zaleješ, keď puding začne rôsolovatieť a nesmie byť horúci. Uvar radšej 2 pudingy.
Tu ho máš Fruttina (http://www.oetker.sk/produkty/produktyf.php?zarazeni=3&sub=511&poradi=P4300)
Tu uvidíš, ako to vyzerá http://kunds.twoday.net/stories/4892921/ Keď je pod ním ovocie, je to ešte krajšie.
Marína, pekne ďakujem, dobre si mi poradila aj ohľadne toho ovocia, dám citrónový. Aj tú vrstvu pudingu dám plytkú, to som nevedela, bola by som tam toho naliala asi veľa. Ďakujem.
Marína
19.02.09,17:54
Prajem, nech sa ti vydarí, už aj kvôli sebe, aby si si ma nevyhľadala.:D
vema
19.02.09,19:39
Prajem, nech sa ti vydarí, už aj kvôli sebe, aby si si ma nevyhľadala.:DVšak tam idú samé dobroty, určite bude dobrý a na vzhľade až tak nezáleží,ale budem sa snažiť. Potom napíšem.
Marína
19.02.09,19:44
a už ste niekto niečo skúšali z mojej prílohy? :)
Tie koláčiky sú nááááádherné. Pozerala som tie recepty, robím kavěnky. Posledné Vianoce som piekla 13 druhov, ale tak pekne ich neviem ozdobiť, ako sú v tvojej prílohe. Nuž, je to "babračka".;)
wagner
19.02.09,20:48
Na noc sem prilepíš také dobroty, až mi slinky tečú. Idem radšej spať, lebo neodolám.
alla66
21.02.09,14:09
Pridám i ja trochu inšpirácie..)
tutiola
03.03.09,18:45
Zákusok z obyčajnej mikrovlnky.;)

Suroviny: 10 dkg horkej čokolády,
10 dkg hery
8 dkg kr. cukru
3 vajcia
1O dkg hladkej múky
1/2 bal. prášku do pečiva
Postup: heru a horku čokoládu/ može byť aj varova/ rozpustime v mikrovlnke 1 min. pri 750W, pridáme vajcia a cukor a dobre premiešame /stačí metličkou/, pridáme múku s práškomdo pečiva a dôkladne premiešame. Hmotu nalejeme do olejom potretej formy a dáme piecť do mikrovlnky na 6 min. pri 750W. Po upečení môžeme potrieť džemom a poliať čokoládou, alebo poukladať ovocie a potrieť šľahačkou, alebo len tak pocukrovať. Fantázií sa medze nekladu.

Je dôležité, aby nádoba ktorú použije /ak je plastová/ bola farebná, nakoľko biela by absorbovala farbu čokolády. Možete použiť nádobu z janského skla, silikonu, porcelánu, proste všetko čo ide do mikrovlnky.

Je to rýchle, dobre a najviac to oceníte, ak vám príde nečakaná návšteva:---