Magduša
10.12.08,23:07
Zdravím,
dokážem z videa urobiť obrázky a ako?
Chobot
10.12.08,22:51
Zdravím,
dokážem z videa urobiť obrázky a ako?

Áno, dá sa viacerými spôsobmi. Napr. potrebuješ nejaký editor videa, kde je možnosť uložiť snímku (Capture picture). Alebo aj niektoré prehrávače umožňujú uložiť práve prehrávaný obrázok videa ako obrázkový súbor. Ja mám napr. BSplayer a tam v menu je možnosť "Zachyť snímok". Môže sa film zastaviť a uložiť práve zobrazenú snímku, alebo kliknúť na to počas prehrávania videa, vtedy uloží snímku, ktorá sa práve prehrávala.

Možno to majú aj iné prehrávače.
marjankaj
10.12.08,23:20
Zdravím,
dokážem z videa urobiť obrázky a ako?

To sa pýtaš alebo chváliš?
Magduša
11.12.08,00:43
Pýtam sa, lebo mi trdili, že aj z videa sa dajú urobiť kvalitné foto.
No foto má to rozmery len 720x576 a je to škaredé (rozmazané) a skusila som to programom MpegVideoWizard.
mpca
11.12.08,06:48
zo samotného videa NIKDY neziskas kvalitne obrazky,,,
bobino38
11.12.08,06:58
...asi preto, že je to 25 snímkov za sekundu, či nie?
mpca
11.12.08,07:13
ano v tom lepsiom pripade je to 25 snimkov za sekundu,, ale ten snimok je uz rozmazany pri nahravani,.. Takze mu pri prehravani nic nepomoze. Jedine vysokorychlostne kamery maju "kvalitne" snimky. Ak si pozreme nap. projektil prechadzajuci skrupinou vajca.. zabery su snimane az do 25 000 snimkov za sekundu (analog)!

viac na http://www.vedaprezivot.sk/exponaty/exponat_8/08DigiAnObraz_1.pdf
Bobbix
11.12.08,07:33
bobbino38, ani by som nepovedal, ze je to 25 obrazkov za sekundu, ale je to 50 polobrazkov za sekundu. Ale zobrazuje sa vzdy iba polovica, cize povedzme najprv neparne riadky (potom sa rata s "dozvukom" tychto riadkov) a potom sa zobrazia parne riadky (zase sa rata s ich "dozvukom") a takto do nekonecna (kym nevypnes telku :))
Preto ked urobis foto z takeho videa - prekladaneho - je obrazok rozmazany a kostrbaty. Ine je to pri neprekladanom videu, kedy sa zobrazuju vzdy cele obrazky.
bobino38
11.12.08,08:20
...no jemu stačí napísať že je to 25 obrazkov za sekundu tak som sa nechcel rozpisovať ako ty.
Bobbix
11.12.08,08:23
ja som si urobil rannu rozcvicku. Teda aspon prstami :)
Chobot
11.12.08,08:41
...asi preto, že je to 25 snímkov za sekundu, či nie?

Myslím, že problém nie je ani v tých 25 obrázkov za sekundu, ale v samotnom rozlíšení každého toho obrázku. Fotky mávajú rozlíšenie od tých nekvalitnejších 1,2 MPix až po 5 a viac MPix, kým video má oveľa menšie rozlíšenie každého framu (teda záberu), kvalitnejšie mávajú 640 000 pixelov horšom prípade 640x480 bodov, čo sa rovná 307 000 pixelov.
bobino38
11.12.08,09:29
Myslím, že problém nie je ani v tých 25 obrázkov za sekundu, ale v samotnom rozlíšení každého toho obrázku. Fotky mávajú rozlíšenie od tých nekvalitnejších 1,2 MPix až po 5 a viac MPix, kým video má oveľa menšie rozlíšenie každého framu (teda záberu), kvalitnejšie mávajú 640 000 pixelov horšom prípade 640x480 bodov, čo sa rovná 307 000 pixelov.
...ale to závisí asi od kamery
Fero11
11.12.08,09:35
Kvalitnejsie by to malo byt z neprekladaneho videa. A necakaj foto v rozliseni nejakych 3000x2000 jak je to z fotakov (podla MPx) ale cakaj len PAL 720x576
Ak chces kvalitnejsie snimky, tak prejdi na HD video
mpca
11.12.08,12:03
v podstate je to jedno,,,, zo samotneho videa su stale sninky nekvalitne.. ale uz vo vacsine kamier je "funkcia" snimania fotografií...
Bobbix
11.12.08,12:51
Je absolutne zbytocne tuna citatelov pliest s fotkami z fotakov, ci HD kamier ... Magdusa, ak, to dobre chapem ja, chcela vediet nieco o fotke z wmv. Tak ako skor podotkol Chobot, su prehravace, ktore urobia fotku z aktualne prehravaneho (pripadne zapauzovaneho) videa. Kvalita bude taka, ako bolo vyssie popisane, pripadne horsia, ak sa v tom prehravaci nenastavi kvalita snimania shotov (mozno podporuje nastavenie pre snimanie obrazkov, mozno nie. Zalezi na prehravaci.).
Fero11
11.12.08,19:59
teraz som urobil jeden screenshot a zas taka nekvalitna fotka to az neni, velmi zalezi od zdrojoveho suboru
Toto je z digi tv (je to este komprimovane do jpg, inak to bol bmp 1.2MB)
MySpace
13.08.09,18:08
Dobry den,
vedeli by mi dakto poradit daky vhodny sofver na prehadzovanie videa na fotky?

Kamoska sa totiz vratila z dovolenky a omylom namiesto fotky nahrala video :( , ale chcela by z toho teraz spravit fotku, kedze na video je to prikrátke a celkovo by radsej z toho vyvolala foto.

Pocula som uz o tom, ze na to existuju nejake vecicky, ale nemam s tymto poriadne skusenosti, tak vas radsej prosim o radu.

PS: Viem, ze je tu este moznost "Print Screen"-u, ale tak myslim si, ze pri tom sa aj kvalita straca, takze by to asi chcelo nieco viac, daco lepsie...
Flinstone
14.08.09,09:44
napr. virtual dub
http://downloads.zoznam.sk/download/virtualdub_15

otvoríš video označíš úsek z ktorého chceš fotky, a spraví obrázky *.jpg zo všetkých snímkov v danom úseku... už len si vybrať ktorý a ostatné potom zmazať.
Samozrejme v nastavení musíš určiť že má narobiť snímky.
Chobot
14.08.09,10:20
Dobry den,
vedeli by mi dakto poradit daky vhodny sofver na prehadzovanie videa na fotky?

Kamoska sa totiz vratila z dovolenky a omylom namiesto fotky nahrala video :( , ale chcela by z toho teraz spravit fotku, kedze na video je to prikrátke a celkovo by radsej z toho vyvolala foto.

Pocula som uz o tom, ze na to existuju nejake vecicky, ale nemam s tymto poriadne skusenosti, tak vas radsej prosim o radu.

PS: Viem, ze je tu este moznost "Print Screen"-u, ale tak myslim si, ze pri tom sa aj kvalita straca, takze by to asi chcelo nieco viac, daco lepsie...


táto problematika tu už raz bola diskutovaná, tak som pripojil tvoju tému k tej staršej. Prečitaj si ju celú, máš tam kompletné info.
MySpace
14.08.09,10:51
napr. virtual dub
http://downloads.zoznam.sk/download/virtualdub_15

otvoríš video označíš úsek z ktorého chceš fotky, a spraví obrázky *.jpg zo všetkých snímkov v danom úseku... už len si vybrať ktorý a ostatné potom zmazať.
Samozrejme v nastavení musíš určiť že má narobiť snímky.

Dikes, skusila som to, zial mi ho odmieta otvorit. Pise, ze je to neznamy format, t.j. "The file ... P1010002.MOV is of an unknown or unsupported file type."
Skusala som uz i v hore spominanom BS.Player-y, ale tiez napisal, ze je neznami a odmietol ho vobec otvorit.

Ostatne 4 prehravace nemaju s nim problem - VLC media player, Windows Media Player, Nero ShowTime Essentials, mozno Media Player Classic, ale aj to len so zvukom ma problemik, tak nechapem preco tie dve vyssie spominane ho ani neotvoria.

Da sa daco take i v tych 4-och spravit? Ci dako prekonvertovat format alebo iny napadik ako to realizovat?
(Inak, spominane video *.mov vzniklo klasickym fotoaparatom.)

PS: Citala som, ze je na to vhodny aj ten Windows Movie Maker, ale tiez mi ho odmietol vobec otvorit, vypisal chybu. :(


táto problematika tu už raz bola diskutovaná, tak som pripojil tvoju tému k tej staršej. Prečitaj si ju celú, máš tam kompletné info.

Ok, uz som to kukala, aspon to tu bude po kope.
Flinstone
14.08.09,12:04
*.mov je prípona prehrávača quick time od apple. Buď niečo čo s ním dokáže pracovať, alebo konvertovať napr. do avi a potom to už nieje problém ani pre virtualdub, ktorý podporuje všetky bežné formáty.
Chobot
14.08.09,12:56
Dikes, skusila som to, zial mi ho odmieta otvorit. Pise, ze je to neznamy format, t.j. "The file ... P1010002.MOV is of an unknown or unsupported file type."
Skusala som uz i v hore spominanom BS.Player-y, ale tiez napisal, ze je neznami a odmietol ho vobec otvorit.

Ostatne 4 prehravace nemaju s nim problem - VLC media player, Windows Media Player, Nero ShowTime Essentials, mozno Media Player Classic, ale aj to len so zvukom ma problemik, tak nechapem preco tie dve vyssie spominane ho ani neotvoria.

Da sa daco take i v tych 4-och spravit? Ci dako prekonvertovat format alebo iny napadik ako to realizovat?
(Inak, spominane video *.mov vzniklo klasickym fotoaparatom.)

PS: Citala som, ze je na to vhodny aj ten Windows Movie Maker, ale tiez mi ho odmietol vobec otvorit, vypisal chybu. :(



Ok, uz som to kukala, aspon to tu bude po kope.

Ako už Flinstone písal, formát .mov je súbor Quick time od Apple a nie všetky prehrávače ho prehrajú.

Stiahni si Total Video Converter. (http://www.freedownloadscenter.com/Multimedia_and_Graphics/Video_and_Animation_Tools/Total_Video_Converter_Download.html) a s tým skonvertuj ten .mov súbor na .avi (DivX) súbor a ten prehraješ na všetkých prehrávačoch.
MySpace
18.08.09,17:59
Dakujem za pomoc. Nakoniec som to prehodila na .avi cez konvertor VSO ConvertXToDVD verzie 2.1.13.217, co som nasla dakde na nete.

A potom pomocou
BS.Player FREE (http://www.bsplayer.org/en/bs.player/download/), ktory som stiahla z uvedenej stranky (pri stahovani som postupovala cez FREE download a dole vybrala jednu z tych 3 moznych free verzii a potom "preklikala" až po stiahnutie). Po jeho nainstalovani a otvoreni videa v nom som zvolila Menu/Zachytiť snímok (z obrazovky).

PS: Bez tak si myslim, ze je jedno, ktora moznost sa zvoli... Hlavne, ze sa to spravi. Dikes vsetkym za pomoc. ;) (I ten VirtualDub, co spominal Flinstone je zaujmavy, tiez ho uz mam v kompe.) :D
tizocukpaet
30.12.09,08:02
DVD prehrávač Poradí mi niekto,akej značky by som si mal kúpiť DVD prehrávač s USB pre nenáročné počúvanie hudby a prezeranie filmov a JPg súborov. AVI súbory urobené digitálnym fotoaparátom prehrá každý DVD prehrávač?
Chobot
30.12.09,12:39
DVD prehrávač Poradí mi niekto,akej značky by som si mal kúpiť DVD prehrávač s USB pre nenáročné počúvanie hudby a prezeranie filmov a JPg súborov.

Na značke nezáleží. Treba si v špecifikáciách pozrieť, či prehrávač, ak už má USB konektor, podporuje prehrávanie obrázkov (jpg), hudby (mp3). S tými filmami to je disutabilné, lebo záleží od formátu filmu. Ale vo všeobecnosti možno povedať, že ak DVD prehrávač už má konektor USB, tak jpg a mp3 na 99% podporuje.

Môžeš vybrať akúkoľvek známejšiu značku (Sony, Panasonic, Philips, Samsung, JVC,...). Na druhej strane, nedávno som kúpil prenosný DVD prehrávač s TV z Číny za 85 EUR - neznačkový a funguje výborne. Prehráva všetko čo potrebujem - DVD filmy, DivX, mp3, obrázky, má anal. aj digit. tuner... Takže na značke už nezáleží.


AVI súbory urobené digitálnym fotoaparátom prehrá každý DVD prehrávač?

Nie je to isté. V prvom rade musí prehrávač podporovať prehrávanie DivX. Potom je otázne, akým kodekom to fotoaparát ukladá, lebo formát avi je len kontajner, ktorý obsahuje obrazovú a zvukovú stopu. Obe stopy môžu byť komprimované rôznymi spôsobmi. Ak by to nepodporoval, stále je možnosť prekonvertovať nahrávku, takže zase máš jedno, či DVD prehraje konkrétne súbory.
jojom
27.01.10,07:38
Môžeš vybrať akúkoľvek známejšiu značku (Sony, Panasonic, Philips, Samsung, JVC,...). Na druhej strane, nedávno som kúpil prenosný DVD prehrávač s TV z Číny za 85 EUR - neznačkový a funguje výborne. Prehráva všetko čo potrebujem - DVD filmy, DivX, mp3, obrázky, má anal. aj digit. tuner... Takže na značke už nezáleží.


Moja skúsenosť je taká že čim neznačkovejší DVD prehrávať tým lepšie prehrá filmy. Čím kvalitnejší prehrávač tým menej prehrá. Mám Bellagio a Oravu ale takmer vždy pozerám filmy, pčúvam mp3 a pozeráme fotky na Bellagiu.
lorgic
14.02.11,12:07
POMOC:
potrebujem spravit bmp alebo jpeg obrazky z videa (avchd) a to konkretne 50 snimok za sekundu.....na biomechaniku...dakujem....
Chobot
14.02.11,15:44
POMOC:
potrebujem spravit bmp alebo jpeg obrazky z videa (avchd) a to konkretne 50 snimok za sekundu.....na biomechaniku...dakujem....

Neviem, odkiaľ si prišiel na údaj 50 snímkov/sekundu. Klasické video (pokiaľ to nie je rýchlosnímacia kamera) je tvorené cca 24 snímkami za sekundu. Teda keby si video, ktoré sa prehráva rozkúskoval na jednotlivé snímky, tak dostaneš taký počet snímkov, čo je dlžka videa v sekundách x 24. Môžem sa doma pozrieť, aký soft dokáže uložiť video po jednotlivých snímkoch (raz sa mi to podarilo so súborom gif - uložili sa mi jednotlivé snímky do jpg, bolo ich niekoľko desiatok z pár sekundového gif súboru).

A prečo potrebuješ 50 snímkov za sekundu? Z klasického videa toľko neurobíš.