ldi
14.12.08,09:23
Priatelia ,
dostal som divinu a nemám s ňou skusenosti.Poprosil by som o nejaký receptík na pečeneho diviaka(je možný aj s kapustou a knedlou,)a prípadne nejaký dobrý gulaš z daniela prípadne srnky.Ďakujem
trisestri
14.12.08,09:18
Marína
14.12.08,12:13
danielka78
14.12.08,19:58
Daj mi vedieť, keď bude guláš hotový, rada sa obetujem... ;)
ldi
16.12.08,15:06
To vieš že ti dám ,v piatok varím 50 porcií tak sa ti určite ujde.
comodo
16.12.08,15:55
Hlavne sa ubezpec ze to maso je prezrete veterinarom. Svalovec nie je iba Schwarzenegger.
Maja39
02.01.09,14:32
Ano, comodo má pravdu. Mäso z diviny treba tepelne aspoň 1,5 hodinu upravovať na vyššej teplote. Rozhodne nepoužívajte na minutky, klobásy a jedlá ktoré nepodliehajú dlhšiemu tepelnému spracovaniu.
osky
13.01.09,15:52
v Schönbrune vo Viedni som si kupila knizku "Recepty z cisarskej kuchyne".
Pridavam teda recept na diviaka,ktory som si sice trosku upravila a preto napisem obidva.original aj upraveny.oba su super-uz som skusala.

Original:
mäso z diviaka v celku,ak je z kuskov,ma byt zrolovane a stlacene do rolky a zviazene spagatom

sol
primerane mnozstvo korenovej zeleniny
2-3 paradajky
2 pol.lyzice masti
borievky/6-7 guliciek/
brusnice/10 - 20 guliciek,mozeme nahradit lyzicou sipkoveho lekvaru/
cele cierne korenie/3-5 guliciek/
bobkovy list/2-3 kusky/
cele nove korenie/4 gulicky/
0,5 l cervene vino/na 2kg mäsa/
vyvar alebo voda
kusok masla
susene huby

na pavici rozpustit mast,pridat ocistenu ,na kocky nakrajanu zeleninu a paradajky,takisto huby.
pridame vsetky vyssie spomenute koreniny /mozeme pridat rovno do panvice,ale ak ich chceme lahsie vybrat,doporucujem vlozit ich do kovoveho vajicka na caj a tak varit v omacke/.
napokon vlozime mäso a zo vsetkych stran ho pomaly postupne poopekame.
ked sa vstrebe vsetok tuk,pridame vino a tolko vyvaru alebo vody,aby bolo mäso cele prikryte.

ruru zapneme na 200 - 220 °C,predhrejeme a mäso vlozit a dusit v rure prikryte cca 90 min./skratka sa dusi dokym je mäkke/
potom mäso vyberieme a vypek prepasirujeme cez cistu kuchynsku utierku.
mäsko narezeme na platky a podavame s prepasirovanym vypekom,maslovymi zemiakmi a sipkovou omackou/vlastne ak do toho vypeku pridame sipkovy lekvar,dostaneme sipkovu omacku..../

Moj zjednoduseny recept.

vsetky ingrediencie su ako pred tym,ale nepouzijeme paradajky,a pridame cibulu.

mäso dobre nasolime,pekac potrieme mastou.mäso vlozit do pekaca ,podliat vinom a aj vodou,ma byt zaliate asi do dvoch tretin.
pridame nakrajanu korenovu zeleninu v pomere 2 diely mrkvy,2 diely petrzlenu a 1 diel zeleru.pridame jednu velku cibulu nakrajanu na 0,5 cm platky a kovove vajicko na caj naplnene koreninami/borievky,bobk.list,korenie..../.dookola nasypeme zmes susenych hub,zamocime ich do vina a na vrch diviaka poukladame platky masla.
kto by chcel este pikantnejsie,moze pichnut z kazdeho koca do mäsa malu vetvicku rozmarinu.Prikryjeme.

Takto to dame piect do rury na 200 stupnov,pecieme pomaly,kontrolujeme a obcas mäso obratime.pecieme aj dve hodiny a ked sa nam uz vidi mäso mäkke,dame dolu pklop a dalej pecieme odokryte,ked sa chyta korka,obratime,pecieme este az do kym sa neodpari polovica povodnej tekutiny.
Hotove pripecene mäso mozeme krajat na platky a servirovat ihned s ryzou poliatou vypekom a oblozenou zeleninou z pekaca .
druhym variantom je tarhona.

kto chce vsak delikatesu,mäso vyberieme,vajicko s bylinkami tiez.
vypek a zeleninu z pekaca prelejeme do vyssej nadoby a vymixujeme na omacku,kt.dame do hrnca na platnu,ochutime citronovou stavou a zahustime slahackovou smotanou.rozvarime a podavame s parenou knedlou alebo rakuskymi zemlovymi knedlikmi alebo s ceskymi hrncekovymi knedlami....podla chuti.