viktorviktor
14.12.08,22:08
prešiel som takmer všetko, o chuti mascarpone som našiel len básne, lenže chyba, to ktoré kúpila sestra a je podľa záruky v pohode, má síce sladkú chuť, ale to doznievanie chuti, ako by som mal v ústach rozhryznutú masnú babu poliatu petrolejom, aká je vlastne chuť mascarpone
Cecilia
14.12.08,21:54
Rovno z kelímku mi tiež nechutí, ale s vyšľahanými žltkami a bielkami, cukrom a v ovocnej šťave namočenými piškótami je fajne.
ondrejvla
14.12.08,22:29
Mascarpone mám veľmi rada i ak je trošku posolené a s čerstvým zeleninovým šalátom, ale aj rovno z nádobky. Každému chutí niečo iné, je to niečo ako neochutený čerstvý syr pasterizovaný. Ja mám veľmi rada tvaroh, ale v našej rodine nie každý ho obľubuje. No koláčik z pravého mascarpone nemá chybu!
Chobot
15.12.08,00:02
prešiel som takmer všetko, o chuti mascarpone som našiel len básne, lenže chyba, to ktoré kúpila sestra a je podľa záruky v pohode, má síce sladkú chuť, ale to doznievanie chuti, ako by som mal v ústach rozhryznutú masnú babu poliatu petrolejom, aká je vlastne chuť mascarpone

Mascarpone je v podstate surovina na výrobu cukrárskych výrobkov (alebo iných), nie je primárne určený na priamu konzumáciu, preto nemá takú výraznú chuť pri priamej konzumácii. To je ako keby si jedol surový tvaroh - tiež nie je bohvieako chutný.

Podobne je to aj napr. pri avokáde - robia sa z toho rôzne nátierky, prísady do šalátov, ale samotné avokádo surové asi nezješ.

Mascarpone je trochu osladený syr.