Tarif
30.12.08,10:54
potrebujem recept na dobrú domácu klobásku dakujem
Xanti
30.12.08,10:05
No môj rokmi overený recept na klobásku je tento :
10 kg mäso
20 dkg soľ
5 dkg čierne korenie
10 dkg červená sladká paprika
10 dkg cesnak

No a postup klasika. Pomelieš, poriadne rukami premiesiš, naplníš črevá a šup ho do udiarne. :rolleyes:
najag
31.12.08,15:31
Pre mna velmi malo papriky a cesnaku. Cesnaku by som dal pol kila a papriku sypal dovtedy, kym maso nie je peknej cernej farby.Aj stiplavej samozrejme trochu a ovela viac korenia. A moze sa pridat muskatovy orech, rasca. Nechat odstat styri dni, potom pomliet a plnit.
JankaV.
31.12.08,18:58
Ahojky, tak náš recept na klobásu:

20kg mäsa
40dkg soli
20dkg cesnak
10dkg čierne korenie
20dkg sladká paprika
5-10dkg štipľavá paprika
5dkg mletá rasca

niekedy sme dávali aj 8dkg práškového cukru.
najag
31.12.08,21:08
O cabajke treba aj nieco vediet:D:D
Xanti
01.01.09,14:30
Pre mna velmi malo papriky a cesnaku. Cesnaku by som dal pol kila a papriku sypal dovtedy, kym maso nie je peknej cernej farby.Aj stiplavej samozrejme trochu a ovela viac korenia. A moze sa pridat muskatovy orech, rasca. Nechat odstat styri dni, potom pomliet a plnit. Sorry každému iné chutí, načo tam budem pchať kopec cesnaku a papriky, ja chcem klobásky a nie cesnačky. A čo sa týka korenia, nemám moc dôveru nakoľko môže skysnúť. Podľa toho receptu čo som napísala, ešte i moji prastarý rodičia robili klobásky a ver mi ani jedna neskysla, ani nezaplesnela ( čo sa bežne stáva pri kúpnych, ktoré sú prekorenené ) a vydržali od vianoc až do leta ( v komíne ). :eek:
najag
01.01.09,17:56
Pamatam, ze ani tie nase nekysli. Chovali sme doma svine na domacom hospodarstve a zabijacka bola dva-tri razy do roka. Ja som napisal, ze pre mna.....
Neberiem Ti tvoj recept, kazdy kraj, iny mrav. Ale domaca klobasa je ako stvorena pre cesnak vo velkom mnozstve. Preto recept je iba na zaklad, kazdy si to musi dotvorit podla svoje chuti.