kukučka
30.04.13,10:35
Myslím si, že do cesta len žĺtok, vajíčko na potretie.
Môžeš robiť úplne bez vajec, podkysnuté potrieť vodou s kvapkou octu a dať do horúcej rúry.
osky
30.04.13,12:27
diky moc kukucka :-) som si myslela ze tych vajec je tam vela
osky
01.05.13,04:53
[QUOTE=VladoaKatka;930871]Nie je to recept pre domácu pekáreň, páčil sa mi, aj sme vyskúšali ... skúste a posúdte...

http://domacnost.sme.sk/c/4256811/upecte-si-cerstve-rozky-zvladne-to-kazdy.html

Robili sme už rožky, pletenky, uzle, ... naozaj je to len o fantázií..

chyba info o gramazi drozdia-kolko cerstveho a kolko suseneho by ste dali?
a zaujima ci je rodiel v tej gramazi potom ak miesim v pekarni a ak miesim rucne-ak ano,prosim uviest.
lujza.j
01.05.13,05:17
dievčatá aj ked ste tu profíčky možno pre niekoho / ja už len maces:( a tvárim sa že mi chutí/... http://zena.sme.sk/c/4238466/upecte-si-s-nami-chlieb-za-20-korun.html

(http://zena.sme.sk/c/4238466/upecte-si-s-nami-chlieb-za-20-korun.html)
osky
31.05.13,11:31
CHUTNY JABLKOVY KOLAC

cca 5 velkych jahod ocistime,nakrajame na kusky a zasypeme striedavo cukrom-najöepsie nachystat vecer

2 vajcia
250g hnedeho cukru-moze byt i menej
50 ml oleja /ja olivovy/
1 KL mäkkeho masla
1 prasok do peciva
2 ocistene a postruhane jablka
mala hrst sekanyj mandli/orechov..../
2 PL suseneho goji /hrozienka ci ine susene ovocie na kusky/
100g celozrnnej spaldovej muky
150 g hladkej muky /ja som mala taku ze 20 percent pseno a 80 percent psenica/
trochu kakaa

do pekarne dame vajcia a cukor
pustime program KOLAC-miesanie v programe by malo trvat 15 minut
-vajcia s cukrom nechat miesat cca 6-8 minut,potom prerusit program a pridat vsetky ostatne zlozky,vratane jahod so stavou ktoru pustili
-program znova spustime,a nechame dokoncit miesenie-ak by sa nam cesto zdalo pocas miesania veli riedke,pridame trosku muky
-po 15 minutach by mal program automaticky pokracovat v peceni
-po skonceni programu skusime spajdlou ake je cesto v strede,alebo aj rukou okusime povrch kolaca-moj vobec nebol upeceny a navrchu bol este lepavy
-preto spustime program PECENIE a nechame pol hodku piect
-potom program prerusime,kolac opatrne vyklopime a vratime ho do formy opacne-cize tou stranou ktora bola dolu-nahor,
-vrtime do pekarne a pokracujeme v peceni dalsiu polhodku
-takto sa kolacik prepecie z oboch stran

po skonceni programu ho treba vylozit na mriezku alebo na tanier a pockat kym vychladne-my sme nevydrzali a kostovali sme ho okamzite,este taky horuci :-)
je vyborny,netreba ho uz ani cukrovat :-)
Marikaby
17.02.15,08:26
Skrátila som čas na výrobu chleba a výrazne zlepšila jeho kvalitu tým,že cesto na chlieb mi za 8 minut vymiesi robot (oveľa lepšie ako domáca pekáreň). Potom cesto nechám 1 hodinu vykysnúť, trocha rukou premiesim a vložím do pekárne. Nastavím program "pečenie" a pečiem iba 1 hodinu.
Ušetrím 2,5 hodiny času a el. energie.

Odporúčam,aby ste pri pečení chleba vyskúšali múku "SEMOLINA" z predajne Billa (špeciálna múka na chlieb a kvalitné cestoviny z tvrdej pšenice).Ja dávam asi 100 g tejto múky (1/5 množstva múky).
osky
18.02.15,10:39
celkovo hladiac na domacu pekarnicku po case konstatujem,ze zu by som si take daco asi nekupila.je to spotrebic pre cas nudze,ale nie na pravidelne pouzivanie-aspon u nas
,uz ju ani nepouzivam.
maximalne na to miesenie kvaskoveho chleba.inak stoji v kute a pouziva sa fakt len obcas
arizona
18.02.15,10:55
U nas sa tiez pekarnicka uz vyuziva malokedy. Vyskusala som snad stovky receptov,rozne druhy muk a prisad,ale nie je to ono.
Ked mame chut na doma robeny chlebik, tak peciem chlieb bez miesenia,recept mam z Porady /aj z netu/. Ten nikdy nesklamal a chuti vzdy vyborne
lujza.j
18.02.15,11:09
keby som jedla chleba asi by som ju aj používala dalej....ale už len wasa "chlebíky"...alebo celozrnný maces....
Damča
05.06.15,08:11
Super,že je to tu pekne po hromade,dobrý nápad :) prikladám pár overených receptov :)http://www.pekarensana.sk/recepty
Xanti
05.06.15,08:42
No baby, tento rok sme doma mali preplatok za elektriku ... bol až taký vysoký že prekvapil , Užívali sme všetko rovnako akurát v druhej polovičke roka 2014 mi prdla plazma za pomoci blesku či čoho tak sa kúpil LED TV a pri kontrole spotreby ktorá bola nižšia aj v prvom polroku 2014 , sme uvažovali, že čosi sme zmeniť určite museli.

Až som na to prišla ... prestala som denno denne piecť chlieb v domácej pekárničke ako to bolo roky predtým .. tuším zo tri roky som takto pekávala chlieb no stará pekárnička mi odišla a v novej sa mi to tak nelúbilo tak som časom prestala pekávať chlieb v nej... a vyúčtovanie za rok 2014 ma neskutočne prekvapilo.
Lebo spotrebu energii sme mali roky viac menej vyrovnanú, platby detto a tu zrazu nižšia spotreba energii oproti predošlým rokom a preplatok čosi nad 100e ... jasné že potešil.

Takže súhlasím s tu spomenutími komentármi, že pekárnička aj hej ale pre gazdinky čo to s rúrou nevedia a ako posledná záchrana ak nie je nič doma a ráno treba čosi dať na stôl.
kukučka
05.06.15,09:39
Trošku zkrešem tvoju radosť, lebo časť úspory padla na drahší chlieb z obchodu, či nie?
Xanti
05.06.15,17:33
Trošku zkrešem tvoju radosť, lebo časť úspory padla na drahší chlieb z obchodu, či nie?
No poviem pravdu ani nie ... lebo zhodou náhod považujem za najlepší ( myslím tým nekrušiaci sa biely chlieb a chutný aj na další den) chlieb z lidla a ten stojí 0,85 € ... a ak mi chcete povedať ako je biely chlieb nezdravý zruším vás hned, moja diagnoza mi odporúča biele pečivo staršie ako tmavé a čerstvé :)
bettylou
16.08.15,12:08
som zvykla sadlo v nej topiť, že nemusím miešať. Odišiel klinový remeň. zohnala som nový, ale pekárničku tiež používam len príležitostne, keď pečiem a robí mi cesto, resp. lekváre raz do roka, lebo mi v nej spodok neprihorí. :)
lujza.j
21.10.20,13:08
Oprasila som domacu pekaren...tak som zvedava...lebo ked som pekavala..tak iba z hotovej zmesy co predaval lidl...dnes recept z netu....celozrnny razno spaldovy...
avalik
21.10.20,16:08
Oprasila som domacu pekaren...tak som zvedava...lebo ked som pekavala..tak iba z hotovej zmesy co predaval lidl...dnes recept z netu....celozrnny razno spaldovy...

robievala som svoje cesta, v pohode, len tam mi chyba korka ;) ... teraz uz dostat fajnove kvaskove chleby, tak uz v pekarni nepeciem ... a hlavne uz mam funkcnu ruru :D
lujza.j
21.10.20,17:28
Ja som uz po ...kvaskovom osiali....pre mna to bolo oslobodenie..ked son prestala:) toto len pokus..
.kupujem v kauflande jeden konkretnych chlebik...dobre hodnoty pre mna a dobra chut....topenicky-hrianky.... ako ked som bola decko....
avalik
21.10.20,18:10
ja som kvaskovala len raz ... z tvojho kvasku ... fajny bol, ale okolie, ze normalny chlieb :) .... tak som skoncila ... teraz kupujem v yeme, a pri tej mojej spotrebe musim krajce drzat v mraznicke a vyberat po jednom (mam max. 50g chleba na den)
lujza.j
21.10.20,18:19
Boze..ved ja som aj zabudla:D...ten chlebik co spominan...maly.. tak traja ho celkom dame...ak nie uz sviezi...tak hrianky...v lete som ho mala v chladnicke....kupim viac..fuknem do mrazaku....
jana007
22.10.20,04:12
u mňa pekáreň slúži na miesenie cesta, potom dám chlebík klasicky upiecť do rúry. V pekárni pečiem iba fašírku :)