bolacka
06.01.09,21:20
Tento recept si varim uz dost dlhu dobu a za tu dobu sa aj vykrystalizovala jeho priprava a myslim ze som dosiahla dokonalu harmoniu chuti :)

Potrebujete (pre dve osoby):
-kuracie masko (davam vacsinou pre dve osoby 700-800g)
- 6-7 stredne velkych cibul
-teglik kyslej smotany (odporucam rajo, alebo nejaku podobne tuhu)
-200g eidamu
- sol a koreniny (ja davam majoranku, cierne mlete korenie,vegetu a cervenu papriku mletu sladku - podla svojej chuti mozete pridat aj ine)

POSTUP:
Kuracie masko naporcujeme na tenucke rezniky...ja robim vacsinou velkost 5x5cm lebo take mi viac chutia a lepsie sa jedia aj nakladaju na tanier:).Tieto rezne osolim a nakorenim a jemne naklepem. Ked to mam vsetko hotove, rychlo osmazim rezne na panvici s trochou oleja. Odmastim ich servitkami, aby bolo na nich co najmenej masti.

Potom si pripravim cibulu, ktoru nakrajam na trojmilimetrove kolieska.
Pripravim si pekac, na ktory sa mi zmestia rezne vedla seba(aby sa neprekryvali).Na dno pekaca dam 1/3 nakrajanej cibule a rozlozim ju sumerne po dne. Na to poukladam rezne pekne jeden vedla druheho.Zotstaok cibule rozlozim na maso a cely pekac prikryjem alobalom, alebo pokrievkou, ktora patri k pekacu.
Peciem v rure 35-40 minut vacsinou na 200-250 stupnov celzia.

Z pekaca dam dole alobal a zistim ci je cibulka makka. Ak ano, tak na nu sumerne rozlozim nastruhany eidam(polku eidamu struham na hrubo a polku na tenko) a na vrch rozotriem cely teglik kyslej smotany.
Dam to zapiect do rury (bez alobalu) kym sa nazacne po krajoch tvorich hneda korka (resp.kym nezacne hnednut smotana).

Moze sa stat ze pod masom bude velmi vela stavy (zo smotany), to viete potom lyzicou odobrat.
Mne tam ta stava nevyhovuje, Vam mozno by aj chutila :)

Skuste. Ako prilohu odporucam americke zemiaky alebo hranolky.

Ak to zrealizujete, mozete napisat ci chutilo:):D
Halli
06.01.09,20:55
Mne to chutí už teraz, ani robiť nemusím :D
JaDo
06.01.09,21:21
Poznám, je to výborné i keď si každý môže detaily prispôsobiť podľa seba.
OKAA
11.01.09,15:25
Bolacka,máš pravdu-toto mäsko robievam-je super!;)Celá rodinka ho zbožňujeme!!!!:oA tú smotanu tam dávam hned-na cibulu.Ona sa tak viac vsiakne;) a tú štavičku,mňam,mňááááám,tú všetci véééélmi radi!!!:)
Rozalka
11.01.09,16:25
Bolacka, veľmi dobrý recept, no nepomýlila sa v množstve? píšeš 700-800g a potom, že pre dve osoby (???)
+ syr, smotana, no my by sme to jedli asi 3 dni.
bolacka
12.01.09,08:23
Bolacka, veľmi dobrý recept, no nepomýlila sa v množstve? píšeš 700-800g a potom, že pre dve osoby (???)
+ syr, smotana, no my by sme to jedli asi 3 dni.
no a toto ja vzdy na jedno posedenie spapam s priatelom:))..
..ale zase kazda zienka ktora vari si to vie prisposobit sebe tie mnozstva:))
kajasla
14.01.09,10:05
Vcera som tento recept skusala a naozaj je to masko vyborne.
Monča
20.01.09,18:33
Iná varianta je namiesto smotany tatárska omáčka, ani syr nemusí byť. Ja som to skúšala takto podľa českého receptu. Ja cibuľu ako takú neznášam, keď mi príde na jazyk, takže si ju nenaberám, ale tá chuť omáčky je výborná.
bolacka
20.01.09,18:38
Iná varianta je namiesto smotany tatárska omáčka, ani syr nemusí byť. Ja som to skúšala takto podľa českého receptu. Ja cibuľu ako takú neznášam, keď mi príde na jazyk, takže si ju nenaberám, ale tá chuť omáčky je výborná.
a ta chut vsetko je uzasna prave vdaka cibulke:)

..ja som kedysi neznasala cibulu tak ze ked mama urobila zasmazku do polievky s cibulkou tak som ju lovila odtial.a jedneho dna som zacala jest cibulu na kila:)veeeeeeela a vsadeeeeeeee..ach tie nase hormony:)
bolacka
20.01.09,18:39
Bolacka, veľmi dobrý recept, no nepomýlila sa v množstve? píšeš 700-800g a potom, že pre dve osoby (???)
+ syr, smotana, no my by sme to jedli asi 3 dni.
nepomylila..toto my zbastime s priatelom na jedno posedenie alebo ked nezvladneme hned cely pekac tak o par hodin alebo na ranajky si to ohrejeme..mnam:)
bolacka
20.01.09,18:39
rozalka ja som si nevsimla ze som ti uz odpisala:Dsom mala pocit ze nie:D