bolacka
13.01.09,15:23
Som z tych, ktori maju radi na veceru kopec dobreho vydatneho jedla, skoro tak vydatneho ako na obed:)

..ale dnes mi uz naozaj dosli napady..

..skuste poradit co dobre papate na veceru vy..najlepsie z vydatnych ale jednoduchych jedal,,pokojne aj pecenych a varenych:)..aspon budem mat minimalne na dnes inspiraciu:)..a nielen ja:)
alabut
23.01.09,17:07
Dno pekaca pokryt slaninou, vrstva kyslej kapusty, vrstva cibule, vrstva kyslej kapusty, nakoniec vrstva kuracich kridel. posolit pokorenit, prikryt pekac a piect pri teplote 180*C cca 50 min. Do maleho hrceka dame skaramelizovat trochu cukru, ktory zalejeme trochou vody alebo mlieka (smotany) so zatrepanou mukou, pripadne vajcom. Po rozpusteni karamelu pridame trochu citronovej stavy a roztlaceny cesnak. Kridla s kapustou v pekaci polejeme, navrch postruhame syr a dame odkryte zapiect este na cca 5 min. Kym sa nam upecu kridla s kapustou, dame si uvarit zemiaky. Scedime do maleho hrnceka. Horuce zemiaky popucime, tresneme jedno vajce, hrubu muku a vymiesime zlahka cesto na zemiakove knedle. Vyvalkame mensie sisky a hodime do vriacej vody. Varime 20 min., potom dame osusit na sito na cca 10 min., pokrajame a prikryjeme. Do dalsieho hrnceka dame trosku slaniny na kocky, spenime cibulu a zalejeme scedenou vodou zo zemiakov, podla potreby pridame vodu s trochou muky, kratko povarime, vhodime kocku zeleninoveho bujonu, dochutime. Pocas varenia a dusenia si do misky dame 800 ml hladkej muky č. 650, lyzicu oleja, lyzicu octu, dve lyzicky soli, 50 ml lanove semiacka alebo ine. Do dalsej nadobky nalajeme 400 ml teplej vody, 3 lyzicky cukru, vsypeme 200 ml ovsenych vlociek a po 5 min. hodime polovicu kvasnic. Nechame vzist kvasok cca 20 min, ktory vlejeme do muky. Zlahka premiesame a nechame 15 min. tak. Potom vymiesime cesto na chlieb, ktory nechame kysnut cca 50 min. Z vykusnuteho cesta urobime tro male bochniky, ktore vlozime do vrchneho dielu pekaca po uduseni kapusty s kridlami. Pekac trochu vymastime. Chelbiky dame na 10 min. do teplej rury podkysnut, potom vyberieme potrieme slanou vodou, zasypeme sezamovym semienkom. Nechame vyhriar ruru na 180*C, vlozime chlieb, zvysime teplotu na 230*C a pecieme 10 min. Po 10 minutach znizime teplotu na 150*C a pecieme 20 min. Potom opat zvysime teplotu ma 230*C a dopecieme asi 4 - 5 min., pokial nie je korka v zelanej farbe. Ja sa orientujem sezamovymi semienkami, ked nie su biele, taham chlieb z rury.

Manzelka akurat prisla z prace a mam strach, aby si neposkodila traviaci trakt.
osky
23.01.09,20:04
pred nedavnom som si kupila ochutene masielka-take malicke,jedno vazi 20 gramov.V skatulke bolo cesnakove,grilovacie a bylinkove.kupila som to len tak ale nevedela som ako pouzit,ale uz viem.funguju vyborne a rychlo.

super rychla vecera za par minut:


platky bravcoveho,kuracieho a pod.mäsa vyklepat na uplne tenucke rezne/2-3 milimetre tenke/.
posolit mierne z oboch stran.
na panvici rozpustime ochutene maslo /podla vlastneho vyberu-ale vsetky su super/ a poopekame mäsko.
najprv rychlo,zprudka,potom stiahneme ohen a opekame pomalsie a mierne,ak sa nam zda ze sa prichytuju,podlejeme jemne vodou alebo vyvarom ak daky mame.
rezniky casto obraciame ,rychlejsie sa prepecu.
ked sa voda vypari,nechame do ruzova popripekat z oboch stran a fertig.hotove servirujeme s ryzou alebo cim chceme-podla chuti.taketo mäso je fakt vyborne a za par minut/i za par korun:):---/